žebříčky

d arvit

Odborník
Současný stav: 2 solo a 1 cechovní
Nápad: víc, víc, víc žebříčků
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: nenašel

FoE je budovatelská MMO strategie, jako taková nabízí spoustu možných hodnocení hráčů a cechů, proto mi dost vadí že je tu jen pár nic neříkajících hodnocení.
např.
celkové hodnocení hráče: jen číslo kde se,,nedá" dohledat z čeho je složené a kolik čeho v tom hráč má obsaženo.
hodnocení cechů: celé hodnocení je z jedné části hry která navíc nemá s potenciálem/silou cechu moc společného

proto navrhuji přidání mnoha různých hodnocení, byly by stejný pro hráče i cech s tím, že cechovní by bylo součet hodnocení/bodů všech hráčů v cechu.

hra nabízí velké množství možností, např.
celková úroven VB (každý lvl 1 bod)
průměrná úroveň (logicky počet lvl:počtem VB)
počet FB ve VB (velmi zajímavý žebříček, sám si to ručně vedu) - šlo by to rozdělit dokonce na 1,9 a dotované body z vlastního..
počet vyhraných bojů, zabitých vojáků
počet bodů za boje
počet darovaných surovin (body by zůstaly počítány jako doted)
počet zlata/zdrojů
počet utraceného zlata/zdrojů (samozřejmě že staří hráči by měli zkreslené údaje protože ty údaje nebudou za celou historii k dispozici) ale něco by šlo dopočítat - zlato utracené za FB, za rozšíření ..)
% útoku, obrany

prakticky z každého statu/ hodnoty by šel udělat žebříček, více rozdílných hodnocení - každý by si našel to co ho zajímá a mohl se srovnávat s ostatníma
bylo by vidět který cech je vojensky aktivní, který jde do VB atd..

navíc by bylo potom jasně čitelné co a kolik celkové hodnocení obsahuje a předešlo by se situaci kdy někdo nedokáže vysvětlit proč má v hodnocení o 100M víc bodů než by měl mít :rolleyes::D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
edit 2: v hodnocení by měla ještě fungovat možnost najdi všechny členy cechu
a porovnej 2 hráče/cechy - vyberu 2 hráče/cechy a ukáže se nová tabulka kde budou výsledky ze všech žebříčků (pořadí a číselná hodnota)
Hráč A: 1. místo 100M bodů x Hráč B: 10. místo 80M bodů
Hráč A: 3. místo 1000lvl VB x Hráč B: 25. místo 911lvl VB atd.

a menší dodatek k pořadím např. u VB, aby údaje měli nějakou vypovídající hodnotu tak by bylo nutné zavést všechny 3 hodnocení (lvl, průměr, body), jeden údaj sám o sobě neudělá představu jak na tom hráč ve skutečnosti je: oba hráči mohou mít lvlů 300, průměr 50 ale jeden ve VB 50k bodů a druhý 150k atd..
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
To složení z čeho se hodnocení skládá by tu někde být mělo
Co vím takhle z hlavy jsou to bitvy několik procent, postavené budovy ve městě, speciální a za dia dávají více, vynaložené suroviny mimo trh, takže na stavby VB a příspěvky do cechovni pokladny, přesná čísla by měla být někde taky a za dosažené úrovně velkolepých budov, pak ještě jsou v tom zapocitany meče, v případě, že hráč hrál ještě před přepočtem na nový systém hodnocení.
Možná je tam ještě něco, to teď přesně nevim.

Co se týče hodnocení CE, ten návrh nebo nápad už se taky někde probíral, s tím že hodnocení přes poháry je dostačující.

Nicméně já jsem klidně PRO
 

d arvit

Odborník
já vim z čeho se skládá hodnocení, ale už nezjistíš když máš 100M bodů,
jestli je 30M za VB, 50M za boje, 5M za suroviny, 5M za výzkumy, 5M za rozšíření a zbytek ostatní postavené budovy,
nebo 10M za VB a 90M za boje..


CE jsem zmínil, protože to je jediná konstanta pro hodnocení cechu a to se mě zdá málo, jednak z důvodu toho, že jediný ,,nedůležitý?" údaj by neměl rozhodovat o hodnocení a jednak protože 1 hodnocení cechu je prostě málo
Edit: tak teoreticky by to mělo jít dopočítat, hra musí vědět kolik čeho je v hodnocení zahrnuto a to by šlo rozdělit a udělat z toho vlastní nové žebříčky
body to počítá za aktuálně postavené budovy (takže historie staveb neni důležitá)
jediný problém by mohl být s body za darované suroviny a vyhrané boje - ale to je otázka pro programátory, já mám představu že je někde kolonka číslem a k tomu se přidá každý boj nebo darovaná surovina čímž se změní hodnota v kolonce na aktuální bez nutnosti si pamatovat celou historii x let do minulosti
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Já jsem PRO, jenže spíš už to nikdo nikdy nedopocita

Já byl přímo u toho, když se nám ani správně nepočítalo hodnocení cechu, natož aby se někdo dopocital hodnocení každého jednotlivého hráče

ono dříve se právě počítalo i kolikrát jsi třeba sebral výrobu kladívek a tak a to všechno se pak projevilo v tom hodnocení mečů, které ale je už konstantní, takže ten původní systém hlavně měl chybu v počítání VB, kdy vlastně zmatek udělalo navýšení nad level 10 a bylo to pak všechno v miliardách, což se pak změnilo a začalo to být tedy poněkud průkaznější, což ale zároveň doprovázelo spousta chyb, takhle z laického pohledu a z historie třeba 4 roky zpátky, bylo všechno jinak a každý už v nově najetém systému by stejně to měl odlišné
 
Naposledy upraveno moderátorem:

trojan1673

Veterán
Taky by se mi celkově líbilo, kdyby se obnovil i starý žebříček, kde se cechy hodnotili podle bojů.
Na jiném nejmenovaném webu je hned několik žebříčků cechů i hráčů celého světa.
Vzala bych si z toho příklad a udělala ho oficiální, to už přeci nemůže být tak náročné pro INNO, když to zvládnou fanoušci FoE :D
 

DeletedUser12887

Host
jinak ten soupis i změny by měly být někde v historii oznámení, tam by měly být všechny informace o tom, co se kdy nějak měnilo, jako je teď aktualizace třeba 150, tak dříve byla třeba aktualizace 10, 20, 50, 75 atd...
 

JOSEF 70

Psavec
Podle mě tam chybí jen jeden žebříček-jak dlouho hraje. .Pak stačí okouknout jeho město, velikost, radnici, výrobny , VB.... a je jasno
 

d arvit

Odborník
tenhle údaj si v žebříčku moc představit nedovedu, pár desítek hráčů tam bude mít stejný datum (od spuštění světa) a zbytek bude seřazen za nimi, navíc v takovém žebříčku by se nedalo postupovat vlastní snahou,
ale nepopírám že by bylo hezké mít možnost někde ten údaj zjistit
existuje ted nějaká možnost zjistit jak dlouho (já na svém účtě) hraji?? dokáže to zjistit třeba podpora??
P.s. ne nemám na mysli to číslo někde v úspěchách, to je pro začátečníky
 

dudasek

Znalec
existuje ted nějaká možnost zjistit jak dlouho (já na svém účtě) hraji?? dokáže to zjistit třeba podpora??
P.s. ne nemám na mysli to číslo někde v úspěchách, to je pro začátečníky
v úspěchách to číslo je "klub fanoušků FOE)..jaké jiné číslo bys chtěl znát?jko že jsi 15 dnů nebyl online?
 

d arvit

Odborník
nevim, všichni řikaji to číslo v úspěchách, já řikám že to je pro začátečníky :p
foe.png


nebo jinak je někde seznam kdy byla nahrána která doba?? kromě listování všema patchema a koukat kdy kterou zavedli...
edit: tak jsem trochu zapátral v zapadlých koutech fora a jsem našel zhruba období svých začátků, šílený jak ten čas letí..
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
aktualizacích zavádění světů bude-možná by Ti poradil support-mě osobně jsou tyhle informace volné,ale jestli tě to uspokojí zkus se zeptat,či hledat..hodně zdaru!
 

DeletedUser17718

Host
PRO

Mě by stačilo toto :
1. žebříček hráčů
2. žebříček nejvyšší lvl VB
3. žebříček součet všech lvlů VB ve městě dohromady
4. žebříček cechů podle denního přepočtu (síně slávy + síla z CVC + prestiž)- každý den by se to asi dost měnilo
5. žebříček podle úrovně cechů ( cca 75 lvl + x% síly do dalšího lvlu)
 
Nahoru