2. 8.9.2012 12:30 Vuelta (cyklistika) - La Faisanera Golf. > Bola del Mundo Muži

Který tým vyhraje etapu?


  • Celkový počet hlasujících
    60
  • Anketa uzavřena .
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Lord Termoplína

Host
Anketa končí 8.9.2012 v 12:09

Etapa začíná 8.9.2012 v 12:30

Pozn. Jiný tým = TEAM ARGOS - SHIMANO; TEAM SAXO BANK; VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2298

Host
On někdo rád sleduje "nafetované vosy na bonboně" aka "cyklistika" ? :)) Můj názor je že by v cyklistice měli přestat šaškovat se stíháním dopingu , rádobydopingu apod. ( viz. poslední afera s L. Armstrongem - kdy byl obviněn soukromou organizací !! vůči které není žádné obrany a která se nikomu nezodpovídá - jen sama sobě) a měli by doping povolit.. pár cyklistů by zařvalo páč by se přefetovali , pak by nastal nějaký ten konsensus a aspoň by se nemuselo po X letech zpět řešit kdo ten závod vlastně vyhrál a jak moc u toho byl nafetovaný... aktuální cyklistika je vhodná akorát na zvracení po nepovedeném obědě...

Toto je můj názor a JE to snaha vyvolat spor :p
 

Lord Termoplína

Host
Proč cyklistika? Protože nejde tipovačku postavit na fotbalu a hokeji
Ano, cyklistiku sleduji. Stíhání za doping ano, ale ne hon na čarodějnice a lá Armstrong. Ten člověk je pro mne hrdina, i když možná dopovoval, o čems pochybuji, jelikož až na pár výkyvů nemají nic, dokázal překonat rakovinu, když mu mnozí nedávali šanci na přežití. Vrátil se a žije v podstatě jako dříve. Podporuje lidi s podobným onemocněním. Cyklistické výkony jsou jen třešnička na dortu.

Doping povolit? Proč? Nechci, aby za pár desítek let chodili po zemi lidé, kteří lidmi nejsou :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2298

Host
Díval jste se kolego třeba na letní OH ? Byla tam taková atletka tmavé pleti... u které museli před časem zjišťovat zda je to vůbec ještě žena až laboratorními a bůhvíjakými testy... většina vrcholových sportovců jsou "mutanti" už nyní - nemyslím to třeba kvůli poškození genomu , nějaké umělé úpravě či vylepšení... jen prostě jejich organismus funguje značně odlišně od průměrného lidského organismu ( schopnost regenerace , plicní kapacota , výkon svalových vláken, efektivnost přenosu kyslíku v krvi etc.) - jsou prostě jiní , doping tohle jen umocní. Navíc doping je stejný jako počítačové viry.. jejich tvůrci jsou vždy krok (dva až tři) před těmi kteří je vyhledávají , detekují a ničí..
Uvolnění dopingu by dalo sportu absolutní férovost - kdo chce ať zobe.. je to na svobodné vůli každého soudruha.. Nyní zobe každý kdo chce ale skrytě a jen se bojí aby se na to nepřišlo.. občas se na to přijde občas ne. každopádně celé dopingové stíhání a detekce je sakra dobrej byznys - ale rozhodně ne pro ty sportovce :)
 

Lord Termoplína

Host
Ano, díval. Těch příkladů tam bylo mnohem více jako mladá čínská plavkyně, co překonávala rekordy a plavala rychleji než Michael Phelps na stejné trati.
Důvěřuj, ale prověřuj :) Každý má své vady a své výhody. Záleží jen na člověku, jak tyto vlastnosti využije :)
V čem férovost, že lidé snaživí a pracovití by museli přistoupit na rétoriku těch neposlušných a přijímat s tím i možná rizika pro život po cyklistice?!
Proč nelegalizovat taháky? Bude to pak férové :)
 

DeletedUser2298

Host
Pokud máš na mysli "taháky" u studia - nemám s tím problém.. v okamžiku kdy dojde na lámání chleba a daný jedinec bude muset ukázat schopnosti či znalosti bez taháku , tak na něj stejně dojde... navíc výroba taháku za mých mladých let bylo přepisování sešitů na miniaturní papírky ještě miniaturnějším písmem tj. jsi se to trochu aspoň učil i tím čtením :)

Ale k tématu - nikdy nebudou žádné rovné podmínky.. někdo se nějak narodí s nějakými dispozicemi ( fyzické , psychické , vůle..) a do nějakých podmínek ( bohatá rodina, rozvinutý stát..) a i ten cyklista by měl 2 možnosti - buď je natolik dobrej a má natolik natrénováno že to dá... a nebo holt budou lepší ti co zobají - s rizikem že si poničí zdraví.. Netuším čím by se to lišilo od aktuálního stavu... Jo mám to : nebyly by dopingové aféry a docela dost "chemiků" a "doktorů" by přišlo o job a museli by dělat něco jiného.. :) Aktuálně z těch TOP jezdců bude čistej málokdo - užívají jen prostě věci které nejsou aktuálně zakázány a nebo je prostě užívají tak aby nešly detekovat..

Btw. hodnocení dopingu stylem " Má v krvi 0,48 jednotky clenbuterolu tj. je v limitu - je čistý... má v krvi 0,52 jednotek - je to hnusný podvodník.." je obdobné jako když jede řidič vozidla v obci 49 km/h - je to vzorňák.. a nebo jede 53 km/h a je to "pyrát silnic a zaslouží pověsit za koule do průvanu a pustit na něj větřák , na pyráta..! " :)
Ale to my nevyřešíme :) A proto si už nebudu kazit den "čistou a férovou cyklistikou bez dopingu " :p
 

Lord Termoplína

Host
S tím tahákem je to přirovnání, kdyby bylo vše podle tvého principu, tak by nebyly aféry s taháky, jelikož by byly legální. Požíváním zakázaných látek to cyklistovi také může pomoci, že se něco naučí :)

Neříkám, že každý má stejné podmínky. Já pouze říkám, že je na každém, jak je využije ve svůj prospěch v rámci nějakých pravidel :) Kdyby se daný doping povolil, tak by dopingové látky nabírali na síle a z podvodníků by se stávali "Herkulové" a poctivci by také museli začít užívat, pokud by nechtěli drhnout okresky na regionálních závodech.
Jinak nepochybuji o tom, že tam někdo zobe. Od toho jsou antidopingové kontroly i zpětné, kdy se mají "chemici" k dispozici více věcí než dříve.

Tak záleží na složení různých hormonů a kontroly se porovnávají s tzv. "biopasem". Ano, kontroly jsou nespravedlivé, protože nic není dokonalé, ale momentálně jsou nastaveny velmi dobře na to, aby bylo odhaleno, co nejvíce nečistot, i když samozřejmě možná by pár věci šlo udělat jinak, aby to bylo ještě efektivnější :)

Nevyřešíme to, ale rád jsem podiskutoval :) No a Teď se kouknu na ten nádherný sport, leckdy složitější než šachové klání :D :p
 

Lord Termoplína

Host
Dnešní etapu vyhrál Denis Meňšov z Kaťuše

1 bod, tak získávají tipující možnosti KATUSHA TEAM
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru