2) Obchod v cechu a volné obchodování

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Strify

Host
2) Obchod v cechu a volné obchodování
Kategorie: Suroviny

Obchodování je jednou z nejdůležitějších součástí hry Forge of Empires díky tomu, že hráč nemůže mít v danou chvíli všechna zboží, a tak různé vzácné suroviny musí směňovat. Jestliže potřebujete zboží, které nevyrábíte, obchod je nejlepší možnost, jak k němu co nejrychleji přijít.

Většina nabídek je obvykle v poměru 1, což znamená dát částku, kterou obdržíte. Kupříkladu 10 za 10. Hráči mají tendenci mít různé poměry. Například 5 šperků za 10 dříví. Hraje zde roli i úroveň zboží.

Nejste oprávnění obchodovat s poměrem nižším než 0,5 nebo větším než 2.

Při přijímání nabídek hráčů z Vašeho kontinentu a přátel, kteří nejsou ve Vašem cechu, je nutné k dokončení obchodu zaplatit 1 výzkumný bod.

1. Obchod výhradně s cechem

Tuto metodu budete používat jen tehdy, pokud chcete směňovat zboží pouze v rámci cechu. Vaše nabídky uvidí výhradně členové Vašeho cechu. A jaké jsou zde výhody a nevýhody? Vše uvedeno níže v tabulce.

  • Vaše nabídky uvidí pouze členové cechu
  • Není potřeba žádný výzkumný bod
  • Poměry mezi 0,5 a 2
  • Neomezená tvorba nabídek
  • Žádná sankce při smazání nabídky
Nebudeme zde podrobně vysvětlovat celý postup, jak vytvořit nabídku, vždy zůstane stejná bez ohledu na metodu, kterou si vyberete. Jedinou změnou bude, zda chcete nebo nechcete zvolit políčko "jen" cech. V této první části se budeme zaměřovat na nabídky pouze viditelné cechu.

Chcete-li začít, musíte jít na trh. Následujte šipku a klikněte na ikonu.


Poté zvolte v nabídce "Vytvořit nabídku".Nyní budete muset vybrat výrobky, které chcete nabídnout a výrobky, které požadujete. Navíc máte obsah Vašeho skladu na displeji, který ukáže počet dostupných výrobků. Chcete-li vytvořit Vaši nabídku, klikněte na "Vytvořit nabídku" a Váš cech nyní uvidí tyto nabídky a jeho členové je mohou koupit bez použití výzkumných bodů.


V tomto příkladu hledáte 6ks barvy, které nabízíte výměnou za 6ks vín.

Vaše nabídka je nyní vytvořena a vyhrazena jen pro členy Vašeho cechu. Nabídka je v poměru mezi 0,5-2 (konkrétně zde je poměr 1), a proto je v nezměněném stavu vpuštěna na trh.Níže se můžete podívat na neplatnou obchodní nabídku, která nesplňuje poměr 0,5-2. Server Vám automaticky neschválí nabídku a snaží se poměr zmírnit na nejzazší povolenou hodnotu (to může být 0,5 nebo 2). Nyní můžete vzniklou serverem navrženou nabídku přijmout (a tím ji umístit na trh) nebo odmítnout a zkusit novou kombinaci. V každém případě není možné tomuto pravidlu uniknout.Na kartě "Tvoje aktuální nabídky" jsou Vaše aktuální nabídky, zde jsou dva příklady s maximálním a minimálním poměrem. Odstranění Vaší nabídky z trhu je bez jakýkoliv sankcí.
Nabídka může na trhu být maximálně 7 dní, poté je automaticky vymazána. Tato funkce slouží k odstranění nežádoucích nabídek.A konečně můžete vidět, jak najít nabídky, které nabízí hráči ve Vašem cechu.

2. Volné obchodování

Budete jej používat pouze tehdy, jakmile chcete, aby Vaše nabídky byly viditelné pro všechny sousedy a přátele. Tato metoda umožňuje dosáhnout velkého počtu hráčů, kteří budou mít o Vaši nabídku zájem. Zde najdete všechny výhody a nevýhody při této metodě.

Vytvoření nabídky je stejné, jako bylo vysvětlováno v první části této příručky s vyjímkou jediného detailu. Nesmíte zvolit možnost pouze pro cech.Nejdůležitější věc k zapamatování této metody je, že stojí výzkumné body pro vaše sousedy a přátele, kteří nejsou ve Vašem cechu.
Totéž platí i pro Vás, pokud se rozhodnete přijmout nabídku od jednoho z Vašich sousedů nebo přátel, kteří nejsou ve Vašem cechu. Bude tedy potřeba zaplatit jeden výzkumný bod. Chcete-li zjistit, zda budete muset platit výzkumný bod, stačí se podívat na ikonu vpravo od každé nabídky.

Autor: Strify
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://78.47.64.123/dynamic/css/gb_post.css.php?post_id=33888">
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.