5 dia vyber: At Galaxie nevybira nahodne, ale "inteligetne"

Kesik2

Nováček
Velmi bych uvital, kdyby Galaxie nevybirala nahodne, kdyz sbiram mesto tlacitkem za 5 dia. Moznosti vidim dve:
A) programatori by sami urcili nejake rozumne poradi budov (mohou obslehnout FoE Helper seznam. Osobne nastavim surky na 0.01, ale i s tim default 0.2 bych byl spokojen)
B) hrac by "nekde" naklikal, ktere budovy chce uprednostnovat. System by si to pak pamatoval - na ten seznam se prakticky do pristiho konce eventu nesahne

Osobne bych bral A s tim, ze bych mohl nekde urcit ten koeficient pro surky. Pro programatory by to bylo urcite jednodussi.

---- pozadi uvah:
- tlacitko na sber 5 dia melo usetrit zbytecne klikani a sbirani ve meste (a obchazeni 100 FB limitu). Kdyz mam MG, musim nejdriv sam vyzobavat 14 budov a jeste to prerusovat kvuli limitu 100 FB na liste. 5 dia stejne pouziju, ale az po vyzobani tech 14 budov a podlezenim 100 FB limitu.
- kdyz uz zvladaji nastavit pri sberu 5 dia vyrobu, tohle by nemuselo byt o moc slozitejsi
- kvuli tehle "nefunkcnosti" mam postavene MG jenom na jednom svete, protoze mit to na kazdem, tak se z toho zblaznim. Abych v kazdem meste hledal ty spravne budovy a misto rychleho 5 dia vyberu bych zase skejsnul u pomaleho a 100 FB prerusovaneho vyberu...
- samozrejme uz jsem nekolikrat zapomnel, ze jsem na "blbem" svete a vybral 5 dia vcetne MG, coz ma za nasledek ztratu cca 60-100 FB, protoze ta nahoda je fakt "hloupa" a trefi kdejake plecky.
- velmi me mrzi, ze nemohu vyuzit MG na kazdem svete, na kterem hraju, protoze to je jedna z nej-budov ohledne prijmu FB. Ale to zpomaleni odehravky je neakceptovatelne a abych pres nahodny vyber ziskaval cca 40 FB (36,44,44 posledni "chybne" 5 dia vybery) misto prumernych 120 (max poslednich dni mam +159), to se mi nevyplati stavet. Poznamka: mam MG level 67.
 

d arvit

Odborník
opatrné pro
moct si nastavit které budovy si přeji upřednostnit nebo definovat vlastní klíč podle kterého se bude bonus galaxie aplikovat.
za mě by byla lepší varianta s nastavenym klíčem a proměnlivým seznamem budov než s pevným seznamem budov.

ale nevěřim že by někdy zavedli takovouhle složitost, takže musíme zůstat u ručního výběru a poté hromadnýho přes dia
 
Naposledy upraveno:
Ač je nápad pěkný, rozpracovaný, detailní, musím zde dát PROTI

Toto rozšíření by přímo ovlivnilo mechaniku hry a změnilo by bonus stávající budovy. Pokud se ti nelíbí náhodný výběr, tak vyber galaxii, následně vyber budovy kde chceš uplatnit šanci na znásobení a až potom vyber za diamanty.

Seznam nápadů co nenavrhovat
Zde na odkaze výše se můžeš také podívat co je vhodné nenavrhovat. Nápady tohoto typu mají téměř 100% pravděpodobnost že nebudou přijaty.

Konkrétně se jedná o tento bod:
- Změny bonusů existujících Velkolepých budov (pokud některá z VB potřebuje vybalancovat, je lepší to řešit v diskuzi, ne jako nový nápad).
 

Lord Org

Psavec
PRO
původně jsem chtěl být proti, ale připadá mi, že ten návrh pravidla pro tvorbu nápadů neporušuje, protože ve své podstatě neřeší změnu bonusu velkolepé budovy, ale jen a pouze změnu systému výběru za 5 dia.
Jestli to nechápu úplně blbě, stačí tam doplnit "poměrně jednoduše" to, že když je součástí hromadného výběru Galaxie, tak by ze všech položek hromadného výběru prostě jen příslušný počet (protože "hra" ví, kolik čeho z čeho vybírá) bodově nejvýnosnějších budov podle úrovně Galaxie navýšila. Mohl by to myslím zvládnout i průměrný vývojář.
Je pravda, že je možné diskutovat o tom, jestli by se braly jako základní měřítko čistě jen body, případně pak body/zboží, ale počítám, že bodové měřítko by se určitě setkalo s masivnější podporou.
 
Osobně bych byl i pro, ale vzhledem k tomu, že znám mnoho důvodů, proč by to vývojáři nezakomponovali do kódu, tak asi víme všichni jak to nakonec dopadne.
 
Nahoru