5) Vojenská strategie a taktika

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Bububu

Odborník
Útok a obrana města

Obrana města není tak úplně v rukou hráče a může ji ovlivnit jen částečně (ač významně):

  • V okénku správa armády je na výběr ze dvou panelů, tj. útočící armáda a obranná armáda. Panel obranná armáda je právě jediné místo a jediný způsob, kde a jak může hráč ovlivnit a zajistit obranu města. Do tohoto panelu lze vložit klasicky až 8 vojenských jednotek, přičemž jejich složení je plně v rukou hráče. Toto vojsko pak slouží k obraně města. Zdraví jednotek při obraně města je ovlivněno tím, jak poškozené je hráč do obranného panelu vložil a tím, jak moc se uzdravily do okamžiku útoku na město (tedy při obraně mohou bojovat jak úplně zdravé jednotky, tak jen s bodíkem života). Pokud hráč žádnou armádu k obraně nezvolí, jsou mu počítačem přiděleni 2 kopiníci. Tím skončí úloha obránce - hráče :eek: .
  • Obrana jakožto přímá bitva o město je již plně v kompetenci PC :( . Ten hraje za hráče s jim zvolenými jednotkami (umístěné v obranné armádě). Hráč nemusí o útoku na jeho město ani vědět, může si zrovna bojovat někde jinde, jenom si prohlížet své chaloupky, nakupovat nebo si zrovna číst tyto řádky :rolleyes:. Od této chvíle včetně je obrana jeho města jen v rukou PC. Hráč se o útoku na jeho město a o výsledku této bitvy dozví až po jejím skončení.
  • Pokud hráč (tedy PC za něj bojující) město neubrání, může soupeř po vyhrané bitvě využít sabotáž ke krádeží surovin/zásob/zlata z jedné budovy. Má k tomu 24 hodin od konce bitvy. Pokud obránce bitvu vyhraje či prohraje, NEPŘICHÁZÍ o své jednotky. Ty nepřichází ani o čtvereček životů :eek: . Jednotky se tak pořád nachází v panelu obranné armády přesně v tom složení jak je tam hráč vložil.
  • Obránce za výhru ani prohru při obraně města nezískává žádné body z bitvy (vlastně nebojoval :) )


Útok na město je bitva stejná jako dobývání provincií apod., avšak s několika rozdíly:

  • V okénku správa armády je na výběr ze dvou panelů, tj. útočící armáda a obranná armáda. Panel útočící armáda slouží hráči k výběru jednotek, se kterými se chystá na útok města. Jednotky si hráč musí zvolit PŘED útokem, protože kliknutím na „útok“ (pod „podobiznou“ hráče v dolním žebříčku) je hráč okamžitě přesměrován na bitevní pole a již nemá možnost ovlivnit složení útočícího vojska :eek:. Nemá tedy před bitvou ani přehled o složení obranné armády. Útočící jednotky jsou povolány do bitvy v takovém zdravotním stavu, v jakém je hráč vložil do výběru útočící armáda. Hráč poté odehraje bitvu proti obranným jednotkám soupeře (ty jsou pod velením PC, viz výše).
  • Po bitvě se z pohledu útočícího hráče děje vše tak samo, jako při dobývání území; prohra = K.O., výhra = léčba vojska a slastný pocit u srdce :eek: . V každém případě získává body za proběhlou bitvu, které se mu započítávají do PvP věže (viz. návody - PvP věže).
  • V případě výhry má útočník vždy možnost jedné sabotáže :cool:. Tu lze provést prakticky na jakoukoli jednu budovu, která něco produkuje (zlato/zásoby/suroviny) v případě, že produkce vybrané budovy skončila, tj. čeká se, až vládce města (tedy obránce) vybere produkt. Útočník vlastně sabotáži ukradne nějaký produkt dřív než si ho hráč vlastníci město stihne vybrat. K této sabotáži má útočník 24 hodin počínaje koncem vítězné bitvy. :)
  • Bez ohledu na výsledek bitvy pak může útočník na totéž město zaútočit také po 24 hodinách.


Přeji příjemnou hru
Bubák :rolleyes:
 
Naposledy upraveno:

Valkýra

Host
Vojenská strategie a taktika

Připravil sem si pro vás manuál jak co nejefektivněji bojovat na bitevním poli bez minimálních ztrát.Jak jistě víte ve hře se vyskytuje několik druhů vojenských jednotek.A každá tato jednotka se hodí na různé tipy boje.Nyní už známe v této hře několik druhů jednotek a trošku si je zde představíme.

Jednotky dělíme na:
Lehké úderné-Tyto jednoty si mohou propůjčit bonus terénu "les/křoví" a tím si zlepšit svoji obranu.

Rychlé-Jejich hlavní výhodou je rychlost jakou se dokáží pohybovat na bitevním poli a tak překvapit nepřítele.

Střelecké-Pokud tyto jednotky použijí jako své stanoviště skaliska,tak si zlepší svůj útočný bonus.

Těžké úderné-Tyto jednotky si mohou propůjčit bonus terénu "pastvina/tráva" a tím si zlepšit svoji obranu.

Dělostřelecké-Pokud tyto jednotky použijí jako své stanoviště kopce,tak si zlepší svůj útočný bonus.

Vojenské jednotky a jejich vlastnosti: Každá jednotka vyniká proti jiné jednotce a měla by prioritně odstranit svůj protiklad.U jednotky si můžete zjistit Útok (A) Obranu (D) Rozsah (R) Pohyb (M) Bonus terénu a hlavně +Vs.(útočný bonus ke svému protikladu)

Jednotky už máte všechny seřezené.Vždy se můžete podívat na útočnou jednotku a pod ní si najdete jejich protiklad,který by jste měli s touto jednotkou prioritně odstranit.Jsou bitvy ve kterých nemusí zemřít ani jeden váš válečník.Stačí se řídit podle tohoto návodu a procházení přes provincie už vám nebude způsobovat tolik problémů.Některé bitvy jsou opravdu tuhé-poznáte to zejména v provincii Ashcrook.Vždy před bitvou se podívejte na nepřátelské uskupení a podle jejich jednotek vyberte svůj útočný protiklad.Využívejte terénu-nehrajte zbrkle-polomrtvé jednotky (1-3 HP) odklízejte pryč,nenechte je zbytečně zemřít.Vymýšlejte nové strategie a uvidíte jak se zlepší vaše útočné hodnocení.​


Lehké úderné-Nejlepší proti rychlým jednotkám

Kopiník +3 Vs. Bonus terénu +3/2 A7-D7-R1-M14
Jezdec

Voják +4 Vs. Bonus terénu +4/3 A9-D9-R1-M16
Válečník na koni

Žoldák +5 Vs. Bonus terénu +5/3 A13-D13-R1-M16
Těžká jízda

Berserk +6 Vs. Bonus terénu +6/4 A20-D16-R1-M16
Rytíř

Voják s obouručním mečem +7 Vs. Bonus terénu +7/4 A25-D25-R1-M16
Těžký rytíř

Ranger +10 Vs. Bonus terénu +10/7 + stealth (skrývání ve vysokém lese) A35-D35-R1-M16
Dragoun

Rychlé-Nejlepší proti střeleckým/dělostřeleckým jednotkám

Jezdec +3 Vs. A5-D5-R1-M22
Prakovník

Válečník na koni +4 Vs. A10-D7-R1-M22
Lučištník

Těžká jízda +5 Vs. A12-D13-R1-M22
Jezdec s lukem

Rytíř +6 Vs. A15-D16-R1-M24
Kušištník

Těžký rytíř +7 Vs. A21-D24-R1-M24
Střelec s dlouhým lukem

Dragoun +10 Vs. A28-D40-R1-M24
Mušketýr

Střelecké-Nejlepší proti těžkým úderným

Prakovník +3 Vs. +1 skála A7-D3-R5-M12
Válečník

Lučištník +4 Vs. +2 skála A11-D4-R6-M12
Legionář

Jezdec s lukem +3 Vs. +3 skála A6-D5-R5-M25
Obrněná pěchota

Kušištník +6 Vs. +3 skála A20-D10-R5-M12
Těžká pěchota

Střelec s dlouhým lukem +7 Vs. +4 skála A24-D12-R7-M12
Říšská stráž

Mušketýr +10 Vs. +6 skála A30-D18-R7-M12
Granátník

Těžké úderné-Nejlepší proti lehkým úderným

Válečník +2 Vs. Bonus terénu +2 A6-D9-R1-M11
Kopiník

Legionář +3 Vs. Bonus terénu +4 A8-D13-R1-M11
Voják

Obrněná pěchota +5 Vs. Bonus terénu +5 A12-D17-R1-M11
Žoldák

Těžká pěchota +6 Vs. Bonus terénu +6 A15-D22-R1-M14
Berserk

Říšská stráž +7 Vs. Bonus terénu +7 A21-D30-R1-M14
Voják s obouručním mečem

Granátník +10 Vs. Bonus terénu +10 A28-D40-R2-M12
Ranger


Dělostřelecké jednotky si představíme příště..........
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Valkýra

Host
Ve hře máte správně napsáno,že dělostřelecké jednotky jsou nejlepší proti těžkým úderným jednotkám.Podle mého testování to tak není.A hned vám řeknu proč.Zkoušel sem pálit do těžkých úderných jednotek.Využíval sem i bonus terénu (kopce) a většinou to ubralo tak málo,že útok ani nebyl znát.Těžké úderné jednotky využívají hojně bonus terénu a tím se stávají takřka nezranitelné pokud se ocitnou pod palbou dalekonosných zbraní.Je něco jiného pokud se těžké úderné jednotky ocitnou tam,kde nemají žádný bonus terénu.Tady to poškození je už přiměřené a platí to co je napsáno.Když sem dělostřelecké jednotky použil na střelecké/dělostřelecké jednotky,tak způsobím takové škody,že tyto jednotky dokážu odstranit pomocí dvou tahů.Tímto způsobem nepřítele ochromím co se týče nějakého útoku z dálky.Proti lehkým úderným jednotkám a nebo proti rychlým jednotkám to nemá žádný smysl.Lehké úderné jednotky mají bonus terénu a většinou několik ran dokáží snést a rychlé jednotky dokáží tyto dělostřelce odrovnat na dva tahy.A pokud tedy budu spoléhat na to co se píše a na to,že moji dělostřelci musí mít štěstí,aby dokázali značně pošramotit těžké úderné jednotky (pokud se ocitnou bez bonusu terénu),tak raději se vyplatí hrát bez děl.A nebo si to vyzkoušet a skutečně děla do útoku nasadit.Ochromit nepřítele tak,aby jste mu znemožnili útok z dálky.A jakmile získáte střeleckou podporu,tak i taková děla dokáží rozhodnout o vítězství či porážce.Takže pokud se rozhodnete nasadit děla do útoku,tak jedině útočit na střelecké/dělostřelecké jednotky.Toto je nejlepší strategie a návod jak vyhrát.A nebo skutečně nachytat těžké úderné jednotky bez bonusu terénu a tím platí to co je napsáno.Dělostřelecké jednotky-Nejlepší proti těžkým úderným

Vrhač kamene +2 Vs. +1 kopce A3-D2-R12-M6
Válečník

Balista +2 Vs. +2 kopce A5-D3-R13-M6
Legionář

Katapult +3 Vs. +3 kopce A7-D3-R13-M6
Obrněná pěchota

Trabuchet +4 Vs. +3 kopce A10-D4-R14-M6
Těžká pěchota

Dělo +4 Vs. +4 kopce A13-D4-R12-M6
Říšská stráž

Polní dělo +7 Vs. +6 kopce A14-D6-R15-M8
Granátník
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Elnaiero

Komentátor
Vojenská strategie a taktika
Kategorie: MAPA ÚZEMÍ, BITVY

Vážení hráči,

rádi Vám představujeme přehled vojenských jednotek a strategie.

S pozdravem,
tým Forge of Empires

Autor: Elnaiero


<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://78.47.64.123/dynamic/css/gb_post.css.php?post_id=34873"><link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://78.47.64.123/dynamic/css/gb_post.css.php?post_id=41066"><link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://78.47.64.123/dynamic/css/gb_post.css.php?post_id=45479">
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.