Aktualizace 1.124

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

carameels

Hlavní moderátor
Člen týmu

Vážení hráči,

možná jste si hned na první pohled všimli, že toto oznámení o aktualizaci vypadá jinak než obvykle. Je to proto, že obsahuje několik významných novinek. Chceme proto každou z nich pořádně vysvětlit.

Aktualizace 1.124 se uskuteční ve středu 18. dubna. Jako vždy během nahrávání aktualizace dojde ke krátkému výpadku hry. Za tímto způsobené nepříjemnosti se předem omlouváme.

Vymysleli jsme pár vylepšení samotné hratelnosti a ovládání hry. Tato vylepšení se zakládají na návrzích vás – našich hráčů. Samozřejmě vedle těchto novinek přinášíme další změny a opravy chyb jako v každé aktualizaci!

Další úroveň pohledu na město!
Do teď jste se mohli na svá města dívat ze dvou nastavených hladin. Nyní se můžete nad zástavbou i proletět vysoko jako pták! Díky novému vyššímu pohledu zobrazíte i ta největší města na celé obrazovce.Navýšená výroba a jednodušší rušení
Přidali jsme možnost „Znovu nezobrazovat“ při rušení rozběhnuté výroby. Věříme, že to bude usnadnění hlavně při plnění úkolů a denních výzev.
K tomu navíc se bude při výběru možností k výrobě zobrazovat už množství zásob s bonusy, které hráč vlastní.
Na obrázku zde už jsou výnosy z výrob navýšené o bonus z Alexandrijského majáku, Altánu a za spokojenost.
Honba za pokladem
Už nějakou dobu jsme nad tímto uvažovali a nyní se konečně rozhodli. Ze hry odstraňujeme Honbu za pokladem. Původním smyslem Honby za pokladem bylo poskytnout hráčům za jejich denní aktivitu drobné odměny. Ale jelikož jsme od zavedení této funkce přidali jiné, které mají stejné poslání, a navíc jsou mnohem zábavnější (např. Cechovní expedice, Příhody kolem města nebo Denní výzvy), ztrácí honba svůj význam a postavení ve hře. Přesně toto je důvod, proč ani nebyla nikdy spuštěna na mobilní aplikaci. Nyní se tedy s Honbou za pokladem loučíme nadobro.

Možná se divíte, proč jsme ji nezrušili už dříve. Nejprve jsme se chtěli ujistit, že nové funkce (hlavně Příhody a Denní výzvy) si hráči oblíbili, využívají je, a že fungují tak, jak mají.Odlehčení Denních výzev
Na základě vašich návrhů a požadavků jsme se rozhodli zrušit „trest“ ve formě odebírání bodů plnění Truhly vyzyvatele při nesplnění nebo vynechání denní výzvy. To znamená, že od teď se může váš pokrok získání 7denní truhly nanejvýše zastavit. Už se nebude vracet. Můžete si tedy mezi jednotlivými výzvami dát jeden nebo více dnů pauzu a potom se vždy vrátíte k dosaženému pokroku. Tempo plnění si nyní určujete vy!Zavírání oken s odměnou
Okna se získanou odměnou (např. z Příhody) lze nyní jednoduše zavřít kliknutím vedle něj.
Toto dozajista zrychlí pohyb v Cechovní expedici, při hledání Příhod kolem města nebo třeba při událostech.
Tato funkčnost nebude aktivována hned při aktualizaci hry, ale až o něco později samostatně.
Opravy chyb


Začali jsme pracovat na přenosu CvC do verze HTML5 a využili této příležitosti k vyřešení některých problémů (tyto opravy přinesou užitek nejen ve verzi Flash, ale také v nadcházející verzi HTML5):
  • V některých případech se stav sektorů v CvC přestal aktualizovat. Odstranili jsme jeden z důvodů, který tento problém mohl zapříčinit. Nicméně se tento problém může znovu objevit. Pokud se tak stane, dejte nám vědět!
  • Opravili jsme chybu, která mohla vzniknout při pokusu o boj s již poraženou armádou v CvC.
Další opravy chyb v této aktualizaci jsou uvedené níže:
  • Upravili jsme náklady mincí a zásob pro výzkum technologie „Rychlé nasazení“ tak, aby byly v souladu s dalšími technologiemi ze stejné doby.
  • Při otevření inventáře z okna odměny velkolepé budovy se někdy mohly zobrazit bonusové ukazatele. Tato chyba byla opravena.
  • Pokud jste byli přihlášeni, zatímco aktuální denní výzva skončila, portrét u výzvy se nezměnil zpět na truhlu. To by se již stávat nemělo.
  • Opravili jsme chybu, která někdy způsobovala, že po dokončení úkolu zůstala zelená potvrzovací značka viditelná.
  • Při prodeji budovy bylo stále možné kliknout na okamžité dokončení stavby za diamanty. Tohle by již nemělo být možné.
  • Přidali jsme tooltip k budovám vyrábějícím sílu cechu, pokud hráč aktuálně v žádném cechu není.
  • Pole pro napsání zprávy bylo šedé. Znovu jsme jej zesvětlili.
  • Opravili jsme chybu, která způsobila, že se některé příhody překrývaly s prvky přírody.

Očekávejte brzy ve Forge of Empires!

Vedle této aktualizace bychom vás chtěli navnadit na další novinky, které vyvíjíme nebo se už testují na Beta serveru :)

Režim rekonstrukce
Tento nový režim vám umožní kdykoli kompletně přestavět vaše města. Obsahuje možnosti jako uložení všech budov do dočasného úložiště a opětovaného umístění do plochy města. Změny se projeví vždy až po uložení v režimu rekonstrukce. Nicméně vezměte prosím v potaz, že tato novinka teprve vstoupila od fáze testování a proto ještě nějakou dobu potrvá, než vyladíme všechny její funkce. Až potom bude uvedena na lokální servery.


Zavírání okna s nákresy (již na Betě)
Podobně jako u okna s odměnou plánujeme také možnost zavřít okno s nákresy za pomoc s dostavěním velkolepé budovy kliknutím na pozadí.

Sada vlastní pomoci (v procesu tvorby)
Plánujeme změnit motivační a hromadnou motivační sadu na Sadu vlastní pomoci, která vám umožní nejen motivovat budovy, ale také zušlechtit dekorace nebo zvýší produkci mincí a zásob, i když je výroba dokončena!Rychlé odmítnutí úkolů (ve fází zkoumání)
Jsme si vědomi, že kvůli některým nedávným opravám chyb došlo k tomu, že se přerušující úkoly zpomalily, zvláště, pokud bylo přerušeno několik úkolů v řadě. V současné době zkoumáme způsoby, jak tuto funkci bezpečně zrychlit.

Sledujte náš Beta server a buďte vždy v obraze!

Budeme se těšit na vaši zpětnou vazbu. Diskutovat o této aktualizaci můžete zde nebo na našem Facebooku! :)

Děkujeme, že hrajete Forge of Empires!

S pozdravem
tým Forge of Empires
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.