Aktualizace 1.61

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

carameels

Hlavní moderátor
Člen týmu
<div id="foe_changelog_new">

Vážení hráči,

6. 10. 2015 se uskuteční další aktualizace, tentokrát s číslem 1.61, a přináší velmi očekávanou novinku: multiplatformový systém zpráv. Vedle toho i několik oprav chyb.
Jako vždy dojde během nahrávání aktualizace ke krátkému výpadku hry. Omlouváme se tedy za tímto způsobené nepříjemnosti.
Nechť se Vám daří plnit úkoly, Vaše rabování ať je plodné a Vaši bratři v cechu věrní!

Novinky

  • Multiplatformový systém zpráv
Konečně zprávy na mobilní aplikaci! Majitelé zařízení s Androidem nebo iOS konečně budou moci žhavit klávesnice a komunikovat se svým herním okolí, ať jsou na cestě nebo v teple domova.
Tento nový systém zavádíme i do prohlížečové verze, takže velké změny čekají i hráče, kteří preferují tento způsob hraní.

Věc, které si bezpochyby všimne každý jako první, je mnohem výraznější barevné provedení. Nový systém je barevně vyveden v duchu nedávno přepracovaných oken úkolů. Jelikož chceme hře trochu „barevně ulevit“, rozhodli jsme se právě pro takovéto světlé ladění.Další změnou je odstranění záložky „odeslaná“. Ponechali jsme pouze záložku „přijaté“, která slučuje funkce obou předchozích záložek. Vedle toho se sloučily všechny dosavadní konverzace s jednotlivými hráči do jednotlivých samostatných konverzací. Z dřívějšího e-mailového stylu jsme udělali spíše styl Facebookový.

U soukromých zpráv vidíte jméno a obrázek druhého hráče.

Skupinové zprávy poznáte podle typického obrázku a nadepsaného tématu zprávy.

Nepřečtené zprávy jsou označeny číslem, které udává počet nepřečtených zpráv ve vlákně. Čísla mají rozsah od 1 do 9+. Na obrázku výše vidíte jednu soukromou konverzaci (s náhledem poslední zprávy) a k tomu čtyři skupinové konverzace.
Samotné okno konverzace je pak velmi jednoduché:Určitě jste si všimli, že zprávy jsou řazené opačným směrem než dříve – odshora dolů, od starších k novým. Za příjemné vylepšení, věříme, budete považovat to, že nemusíte okna obnovovat, abyste získali nové zprávy. Zprávy se nyní zobrazí v okamžiku odeslání!
Při kliknutí na portrét hráče se zobrazí možnosti interakce:Navštívit, přidat do přátel a nahlásit. Samozřejmě neproveditelné možnosti jsou neaktivní. V tomto případě už hráči přáteli jsou, takže není možné ho znovu přidat.
Po kliknutí na vlastní portrét můžete konverzaci opustit. Zde máme další velkou změnu. Když nyní konverzaci opustíte, tak ji opustíte nadobro. Zprávy z ní se vám už nebudou zobrazovat.

Pro založení nové konverzace přejděte do druhé záložky:Jak vidíte, máme zde tradiční pole pro vypsání adresáta, ve kterém se po napsání prvních dvou písmen zobrazí návrhy potencionálních příjemců a vedle toho tlačítko pro zaslání zprávy celému cechu tak, jak ho známe. Poté ale můžete nově některé členy odebrat, což zajisté ocení spousta vůdců cechů.
Při zakládání skupinové konverzaci můžete onu skupinu pojmenovat – nastolit téma. Toto téma pak bude viditelné v záložce „přijaté“.
V už vytvořené skupinové konverzaci můžete kliknout na nabídku v levém horním rohu a zobrazí se dvě možnosti:Opustíte-li skupinu, nedostanete z ní už žádnou zprávu. Po kliknutí na „informace o skupině“ se zobrazí seznam všech účastníků konverzace.

V dalších aktualizacích plánujeme navíc přidat zakladatelům konverzací možnost přidávat a odebírat příjemce.
Doufáme a věříme, že se vám nový systém zpráv bude zamlouvat jak v prohlížečích, tak na tabletech a mobilech. Na mobilních zařízeních bude systém spuštěn několik hodin po aktualizaci prohlížečové verze.
Jelikož zavedení nového systému není jednoduchá záležitost, tak bude po standardní aktualizaci následovat ještě další krátkodobé odstavení hry, během kterého změnu provedeme.
Z důvodu toho, že se jedná o nový, jiný, systém, tak všechny staré konverzace budou označeny jako přečtené a i soukromé konverzace budou mít obrázek patřící skupinovým konverzacím.

Pozor! Všechny konverzace, které budete mít před změnou smazané, budou nenávratně pryč, takže opatrně s mazáním důležitých konverzací.

A na závěr vězte, že jsme si vyhradili porci času ke zlepšování tohoto nového systému a jelikož víme, že vy – naši hráči – přijdete se spoustou skvělých nápadů k vylepšení, tak nám nezapomeňte dát vědět! :)

Opravy chyb

  • Při pokusu o přispění výzkumných bodů do smazané velkolepé budovy se zobrazovala nesprávná hláška.
  • Opravena chyba Flashe vyskytující se ve stromu výzkumu.

Tradiční diskuzi k aktualizaci vedeme na tomto místě. Vedle toho nás také můžete navštívit na našem facebooku a nechat nám jakýkoli vzkaz tam.

Děkujeme, že hrajete s námi!

S pozdravem,
tým Forge of Empires
</div>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="https://78.47.64.123/dynamic/css/gb_post.css.php?post_id=49214">
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.