ARC NAHOZ 1.9

Téma v sekci 'Návody' založené uživatelem Dano31, 11. zář 2019.

 1. Dano31

  Dano31 Turista

  Registrace:
  20. říj 2014
  Prosim ako funguje tento nahoz?
   
 2. Mrtvejmagor

  Mrtvejmagor Odborník

  Registrace:
  17. čer 2017
  Vlákno 1,9 funguje tak že tam vložíš svou VB a ostatní hráči tam dají o 90% FB víc než je základní odměna (díky lvl ARCu na 80. úrovni), prostě tam vloží tolik FB aby se jim to vrátilo ale počítá se to o těch 90%. Když máš malý lvl VB tak musíš ty zbývající FB doplnit ty aby ty hráče co tam dají svoje FB nikdo nepředhonil, tzv to pojistit.
  Příklad 1.místo-100fb, 2.místo-50fb, 3.místo-20fb a buď každý zvlášť vynásobíš 90% (nebo to sečteš a teprve pak to vynásobíš 90%) = 190+95+38 = 323fb a to teprve odečteš z celkové sumy fb co potřebuješ doplnit do daného lvl VB například 500FB potřebuješ doplnit takže 500-323= 177FB a tyhle pak doplníš ty aby jsi to pojistil
   
  Dan 77 za toto poděkoval.
 3. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Stačí na to jednoduchý vzorec
  Např. 100 X 1.9 = 190

  Mas základní počet a jedna z těch hodnot se násobí přičítá se pak k základu
   
 4. fmash-

  fmash- Znalec

  Registrace:
  17. srp 2017
  Myslím, že z příspěvků výše je vše podstatné zřejmé, ale přihodím základní úvahu, a sice, že level Arc 80 s bonusem 90 % je laťka, nad kterou už zmíněný procentuální bonus k odměnám získaným z příspěvků roste s každým dalším levlem opravdu velice pomalu (každý další level už jen jedna desetina procenta navíc).
  Je to taková pomyslná hranice a ustálený zvyk, že využití 90% bonusu je považováno za házení "za náklady" i pro hráče, kteří (při vynaložení značných prostředků) postavili Arc dokonce ještě výš.

  A teď ta informace, kvůli které jsou zde i předchozí dvě věty: kdo má Arc alespoň lvl 80, vyměňuje si s ostatními "arcaři" body tím způsobem, že si házejí 1,9, tj. v podstatě ať je level jakkoli drahý, žádný ze zúčastněných netratí, protože si vždy házejí tzv. za náklady (vždy se nahazovačům vrátí všechny body, které vložili do budovy, nikdy méně), tedy z pohledu bodové investice zdarma. Oproti obvyklým výměnám, kdy se jen těžko podaří, aby oba měnící hráči získali stejně velkou odměnu, je to zcela bezproblémové. A to právě proto, že si všichni nahazují s ustálenou devadesátiprocentní sazbou. Jedním ze základních prvků tohoto způsobu ovšem je, že si hráči navzájem ručí za případné ztráty v případě, že nahazovač získá méně, než očekávaných 90 % základní odměny navíc.

  Poslední dobou je velice časté, že hráči s nehotovým nebo žádným Arcem od ostatních vyžadují 1,9 náhozy, a v opačném případě si připadají ošizeni. Jenže si neuvědomují, že peníze (zde body) se půjčují zdarma leda mezi skutečnými přáteli (zde třeba domluvení vzájemní nahazovači nebo přátelé) nebo v rodině (zde třeba v cechu), eventuálně u altruistů, což je ovšem těžko vymahatelná vlastnost; všude jinde se platí úrok jako náhrada ostatních nákladů, zde zejména času potřebného jak k získání potřebného množství bodů, tak k provedení náhozu samotného. (Pak je tu ovšem ještě "násilné" vkládání bodů, tj. za účelem zisku nazahovače proti vůli stavitele, ale to je zcela jiná kapitola srovnatelná s dumáním nad morální přípustností rabování města ve hře, která umožňuje soutěž včetně rabování, což je jako to zde oblíbené přirovnání k rozčilování se nad Člověče nezlob se.)
   
  Dan 77 a peepee77 za toto poděkovali.

Nahoru