Armáda - obrana města - interakce

Současný stav: Obrana města je v podstatě automatický systém "robotem", který občas nedává smysl.
Nápad: popsán níže
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru:
ANO a nenašel

Jak každý z nás ví, armáda města, která slouží k jeho obraně je takřka nevyvýžená, neboť za ní bojuje počítač. Navrhuji tomuto udělat přítrž, což by přineslo následující možnosti jak toto provést:

Návrh 1: Aktivní obrana
Pokud se hráč (říkejme mu) JOHN DOE rozhodne zaútočit na město Alabama hráčky JOHANA DOOVÁ, tak ta v tuto chvíli nemá moc možností jak se ubránit, než nechat bojovat počítač. Tato možnost návrhu by toto změnila. Pokud by hráčka JOHANA DOOVÁ, byla ve hře přesně v ten moment, kdy hráč JOHN DOE chce zaútočit, byla by hráčce JOHANA DOOVÁ nabídnuta možnost převzít kontorlu nad svojí obrannou města a bojovat proti invazi hráče JOHN DOE . Toto by přineslo tyto benefity ale zároveň tyto nevýhody:

+
Hráč může aktivně bránit město obrannou armádou města, kterou měl aktuálně k městu přiřazenou s bonusy této obranné armády tak, jak chce on a tím může lépe strtategizovat a tyto boje se mohou stát zajímavými.

-
Hráč bude ztrácet jednotky v obraně města a musí je doplňovat (časem pro ty co mají Alcatraz to již není takový problém)
Možná větší zátež na systém
Boje mohou trvat dlouho

Návrh 2: Aktivně-pasivní obrana
Pokud se hráč JOHN DOE rozhodne zaútočit na město Oclahoma hráčky JOHANA DOOVÁ tak ta v tuto chvíli nemá moc možností jak se ubránit, než nechat bojovat počítač, jak víme z první možnosti jak toto vyřešit. Toto řešení je lehká úprava aktuálního bojového systému a možná nevyžaduje tak velký zásah do kódu jako první možnost. Hráčka JOHANA DOOVÁ, bude mít při sestavování obranné armády k dispozci nové okno, kde vlevo uvidí svojí obrannou armádu a její bonusy, a na pravo uvidí okno, kde bude moci vybrat z šesti párů možností (pro každý typ jednotky (Lehká, rychlá, těžká, ranger, artilerie , ostatní(tuláci,bubenící...))) kdy a jak se bude tato jednotka chovat. A zároveň bude moci nastavit, tato jednotka bude ignorovat tuto jednotku pokud je to možné. (pokud na bitevním poli je i jiná jednotka). V praxi to znamená, že bude moci ke každému typu jednotky nastavit jeden typ, na tohoto útoč a druhý na tohoto neútoč. Zkrátka půjde nastavit něco v tomto smyslu:

Ukázka možnosti jak nastavitchování obranné armády:
Lehká jednotka primárně bude útočit na rychlou.
Ranger bude primárně útočit na těžkou.
Těžká jednotka primárně útočí na lehkou.
Rychlá jednotka primárně útočí na rangera.
Artilerie bude primárně útočit na rangera
Jednotky si nebudou všímat tuláků

+
Obrana zůstává stále v rukou počítače, ale psychologie jednotek je podřízena subtitivnímu nastavení jednotlivých jednotek tak jak si je nastavil hráč.

-
Možnost větší zátěže pro systém.
Nutnost z větší části překopat obranou strukturu měst.

Návrh 3: Pasivní rozšířená obrana:
Pokud se hráč JOHN DOE rozhodne zaútočit na město Oclahoma hráčky JOHANA DOOVÁ tak ta v tuto chvíli nemá moc možností jak se ubránit, než nechat bojovat počítač, jak víme z první možnosti jak toto vyřešit. Toto třetí řešení je potenciálně nejpřijatelnější z mého soukromého průzkumu, kdy půjde o dvě malé úpravy způsobující ale vělký boom. Hráčka JOHANA DOOVÁ, bude mít při sestavování obranné armády k dispozci nové možnosti. V krčmě přátel bude moci koupit novou trojici boostů, na které by se v krčmě permanentně odemknul speciální slot dejme tomu ta 100 000 stříbrných.

Boosty by poté byly následující, a využívali by právě odemčený slot (do jeho odemčení by blokovaly slot původní, ale ostatní boosty by na tento nový slot nefungovaly)
bronzový za 40 000 stříbrných, který na jeden týden přidá možnost aktivovat druhou obrannou vlnu města.
stříbrný, za 70 000 stříbrných, který na dva týdny přidá možnost aktivovat druhou obrannou vlnu města.
zlatý, za 150 000 stříbrných, který na čtyři týdny přidá možnost aktivovat druhou obrannou vlnu města.

Po aktivování tohoto boostu se moré tlačítko X/8 změní na A: X/8 a B: X/8 kde budeme moci nastavit obrannou vlnu A a obrannou vlnu B, čímž zvětšíme šanci na obranu města. Tato úprava nezahrnuje moc velkých úprav a byla by asi nejpřijatelnější. Když čas boostu skončí, jednotky zůstanou označeny jako obranné, ale druhá vlna nebude aktivní.

+
Obrana města zůstane ve starých mechanikách, pouze se upraví možnost přidat druhou vlnu a tím upraví šanci hráče se bránit.

-
Velká potřeba stříbrných mincí

--------------
Při komntování tohoto návrhu proším citujte jednotlivé bloky (jednotlivé tři návrhy) zvlášť, lépe mi to uožní reagovat na vaše argumenty.
Děkuji
 

d arvit

Odborník
1, když chceš používat nějaká jména tak vyber normální jednoduchý český (nebo klasicky hráč A a B, útočník obránce atd..)
když už tam chceš mermomocí nacpat americký tak je nepočešťuj, rve mi to oči, poprvé jsem ti chtěl dát rovnou proti už jenom kvůli tomu (čtení jsem vzdal u první možnosti)

nakonec jsem tomu dal druhou šanci a snažil se to přečíst až do konce
asi takhle:
* první možnost padá rovnou, když už náhodou útočim na hráče tak na automat a nepotřebuji aby mu hra nabídla obranu, nějaký čas na přijmutí velení obrany osobně a potom ještě rozmýšlení nad každym tahem - když už hrát proti hráči tak udělat speciální arenu a blbnout tam
* druhá, i kdyby to tak bylo tak bych se nenamáhal to nějak (pře)nastavovat, stejně to nebude mít u většiny střetů nejmenší význam
(když už tam do ukázky dáváš jednotlivé druhy tak se toho drž a nemíchej do toho konkrétní jednotky, vzniknul z toho akorát bordel - i když jsem pochopil jak to myslíš)
* k ceně, jestli je přiměřená nebo ne se nemá smysl vyjadřovat (mezi druhou a třetí ti nesedí počty asi jsi myslel 40/70/130)
nejenže ani tohle řešení nebude mít u naprosté většiny střetů nějaký vliv na výsledku ale dokonce je to šílená (s prominutím) blbost zaplácat si jediný volný slot v krčmě na několik týdnů věcí bez efektu

takže za mě
1, NE
2, NE
3, NE

obrana města v současnosti je celkově nastavená špatně a takovéhle dílčí úpravy nic neřeší

v první řadě neni důvod bránit město, když ti útočník nic nemůže provést, (vyrabování 1 budovy a tím snížení zisku o 1/50, 1/100 atd. nás přesunují k druhému bodu - prostředky vynaložené do obrany (fb, místo ve městě) berou více než kolik ve finále přinesou
 

DeletedUser16624

Host
Jsem PROTI...
Systemu bojovani uz je tu pomerne hodne (CB, mapy, Expe, kolonie, sousedi...), nevidim duvod, proc pridavat dalsi a obzvlast takto komplikovanou.
Navic! Tvuj navrh 1 se da zneuzit - prihlasim se a budu hrat proti utocnikovi. Zacnu prohravat, tak hru opustim, nebo proste neodehraji svuj tah.. Utocnika to casem prestane bavit a boj opusti jako porazeny.

Byl bych urcite pro zlepseni inteligence automatickych boju, tudiz i obrany mesta, ale aktivni boje za me urcite NE-E...
A obzvlast, kdybych pritom mel ztracet jednotky navic..

Takze jak uz jsem tu nedavno navrhoval - pokud na tebe nekdo utoci, mel by sis posilit obranu mesta
 

dudasek

Znalec
Proti
a)měl jsi si ušetřit čas a prohledat-našel bys:třeba to tvé: https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/defensiva-města.10686/
b)systém automatické obrany sice nelogicky útočí na tuláky .co se promění v jednotku o 2 doby dál,než je hráč,ale každý při útoku narazí na tutéž nelogičnost.
c)instantní boje by byly supr,ale už tu máme CB,CE a CvC...odezva mnohdy pomalá,boje se sekají-natož pak čekat,až potáhne protivník...
 

Svatej

Legenda
Nechápej mě prosím špatně, souhlasím s tím že obranná AI je mimořádně špatná. Ale u tebou navrhovaných řešení jsem PROTI

Spíš nez cokoliv jiného by to chtělo předělat tu AI aby bylo pro útočníka žádané jít ty boje ručně pokud chtějí vyhrát beze ztrát.
 

d arvit

Odborník
Spíš nez cokoliv jiného by to chtělo předělat tu AI aby bylo pro útočníka žádané jít ty boje ručně pokud chtějí vyhrát beze ztrát.

někdy taky nechápu co AI vyplodí za zázraky
to zní sice hezky, ale větší útočný % to jistí a pokud by obrana dokázala uhrát něco i proti větším útokům tak nevim co by řekli menší hráči že se nikam nedostanou..

mě spíš štve ta random náhoda..
dával jsem ručně boj, vidim že moje jednotka obránci způsobí 1-4 škody + možný bonus za přesný zásah a 28% šance na kritik- výsledné škody 1-1-1-1-1-1-2-2, druhé kolo o 3 čtverečky víc škod a následný protiútok obránce 2 kritiky + 2 přesný zásahy a o výsledku bylo rozhodnuto

to samé ve vesničce - přiběhnu k jednotce, výhoda terénu je u mě, zaútočim, vezmu minimum, oplatí útok vezme maximum, je na tahu a vezme maximum podruhý a mě v lepšim případě zbyde 1 čtvereček, to bych vždycky prohodil klávesnici monitorem..
 
Nechápej mě prosím špatně, souhlasím s tím že obranná AI je mimořádně špatná. Ale u tebou navrhovaných řešení jsem PROTI

Spíš nez cokoliv jiného by to chtělo předělat tu AI aby bylo pro útočníka žádané jít ty boje ručně pokud chtějí vyhrát beze ztrát.


Spíš aby město mělo šanc se bránit úplně

Mam na Ačku díky Questům jednotky z ledovky, bonus obrany mám: útok +120% obrana +450%, když moji armádu tvoří 8x bitevní pevnost,
(respektive měl sem, než sem se na***l) a začal z toho dělat studánkovou farmu
Jak mně mohl porazit hráč s jednotkama zítřka, tank+7tuláků a bonusy necelých 200%

Je p****a abych prohrál, celá obrana ješpatně, pardon...

Párkrát vyhráli i s jednotkama současnosti a to už je moc špatný
 
Nahoru