Armada

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
jak jeto vlastne stěma jednotkama mate nějakou svou dobrou kombinaci jednotek z kerou projdete a ubranite cokoli? mne třeba ten katapult přijde slabej k ničemu to je už lepši prakovnik.jizda je rychla ale slaba proste mne zajima nazor co je lepši skladat a nedělat zbytečne jednotki. tak ono toje težke se branit když mate jen zatim vojaky a druhej uz těžká pěchota.
 

DeletedUser2385

Host
Zdravím,

myslím, že píšem za všetkých, ale svoju taktiku Ti nikto neprezradí. Musíš hľadať skúšať atd. atd. :)
 

DeletedUser

Host
Taktika je v této hře hodně důležitá.Zkušený válečníci využívají terén ve svůj prospěch.Terén,který některým jednotkám přidává určitý bonus.Mohl by jsi se podívat například sem ,kde je vše krásně popsáno.

On i takový katapult má svůj smysl a účel.Jde jen o to chytře ho využívat.Jak už psal zde Drekt předemnou.Chce to jen zkoušet a přijít na tu správnou strategii.Neprohloupíš pokud tvůj útok bude složen jak z "pěchoty" tak ze "střeleckých jednotek" Avšak na každou bitvu se musíš jinak připravit.Někdy stačí hrát 4 na 4.To jest->4 "vojáci" + 4 "střelci" .Někdy zase siuace vyžaduje nasazení jen "pěchoty".Pokud bych uvedl jeden příklad.V nepřátelské provincii se nachází 8 bránicích jednotek-z toho 6 katapultů.Byla by hloupost nasadit do bitvy "střelecké jednotky",protože katapulty by je dokázali odrovnat za 2-3 tahy.Protože střelecké jednotky jsou extrémně zranitelné pokud jsou pod palbou katapultů.Do takové bitvy jít jedině s "pěchotou",která snese několik ran (+pokud mají bonus terénu a jsou chytře přesouvány mezi stromy,keři atd),tak vítěství je skoro nadosah.Chce to jen zkoušet bojovat a získávat zkušenosti :)
 

DeletedUser1200

Host
Ze začátku jsou nejlepší kopiníci, protože jsou levní a rychle obnovitelní, já osobně jízdu vůbec nepoužívám zdá se mi slabá a neekonomická, mám v oblibě útočit se střeleckýma jednotkama, protože hodně často porazím armádu bez zranění jediného vojáka, v této hře při boji s počítačem závisí hodně na taktice kterou použiješ, využití terénu je klíč k úspěchu v mnoha bojích, skály jako bonus útok pro lučišníky, les na obranu pro lehkou pěchotu, bažina jako zátaras střelců před dosahem pěších jednotek a jezdců, musíš si na to přijít sám co je tvá nejsilnější kombinace metodou pokus x omyl, tak jako my všichni
 

DeletedUser

Host
K čemu že je ta bažina? Tu jsem ještě nějak nepochopila..... Jinak bojuji stejně jako ty. Využití terénu je nejdůležitější věc i když někdy to nejde.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2298

Host
Jelikož patřím k agresorům co nejčastěji navštěvují sousedy s mečem než ze zelenou ratolestí , tak mohu říci pár poznatků: Šance že se ubráníte útoku srovnatelného hráče nebo rozvinutějšího je limitně se blížící k nule... tady jde jen o to jak velké škody mu způsobíte.. A z hlediska udělených škod z toho nejlépe vychází katapulty apod. vál. stroje... následně jízdní lukostřelci , pak jezdectvo ... paradoxně střelci nejsou až tak účinní - 8 střelců proti 8 střelcům ovládaných hráčem zabije tak 2-3... Dobrá kombinace je 4 rychlých pěšáků a 4 střelecké jednotky - zde je jistota že útočníkovi smotáte 2 a více jednotek , pokud je mapa bažinatá - tj. omezený pohyb tak i více.... Záleží na tom jak je také útočník šikovný - zda je to nemehlo nebo protřelý šachista :)

Tohle jsou jen mé postřehy z válčení , ne dogma - jiný hráč může mít samozřejmě jiný názor a zkušenosti.. vždy je to o terénu mapy a o tom jaká kombinace jednotek se potká..
 

Dan 77

Veterán
To jo, nejhorší je, když terén v bitvě pracuje proti mě. :D
Jezdci jsou ze začátku k ničemu, ale pak nejsou vůbec k zahození... Na jeden tah dojedou daleko, takže můžeš rychle udeřit třeba na střelce a katapulty, proti kterým mají bonus (často se mi s nimi podaří zničit katapult na jediný úder). V tom případě je musíš efektivně využít, například aby se ti nedostali pod palbu, tak musíš katapultům předstrčit lehkého pěšáka atd. Pěšáci se musí od katapultů oddělit, tvou pěchotu si budou držet katapultům od těla, pak musíš udeřit jízdou. Někdy prostě pěchota a střelci nestačí, i když dřív to stačilo vždycky.
 

DeletedUser

Host
Tak to jsem ještě nikdy nezkoušela a asi bych byla docela vytočená :D
 

DeletedUser

Host
no ale spiš naštve když zapomenete nastavit obranu nebo vas porazi a vyrabujou vam zrovna budovu která vam 2 dny vyrabela a přesne posledni hodinku před koncem :--
 

DeletedUser

Host
No to jo, ale tak to se nedá nic dělat. Já zísadně nevyrábím víc jak 8hod. Nikdy nedávám vyrábět nic na dva dny :) Proč...?
 

DeletedUser

Host
Jo? Dává to stejnou polovinu jako když to dáš stavět na den....aspoň myslim, ted se nemůžu podivat :D
 

DeletedUser2385

Host
Ja mám vo zvyku kradnúť vždy suroviny vyrábané 2 dni ale pššt :D

Inak nespamujme :) na to tu sú iné témy :)
 

DeletedUser7

Host
Tému vám presuniem do krčmy, ak chcete diskutovať o rôznych ťahoch s armádou atď...


Hotovo, presunuté.
 

DeletedUser

Host
Jo? Dává to stejnou polovinu jako když to dáš stavět na den....aspoň myslim, ted se nemůžu podivat :D

Hm, sice to není k armádě, ale vlastně trochu ano :). Pokud nevíš, že za dva dny vyrobíš stejně jako když se ti podaří během dne třikrát zadat osmihodinovou produkci a že za den získáš 20 a za dva 30 kousků surek, tak by nebylo špatné tě chodit drancovat :)
 

DeletedUser2298

Host
Vrátím se k těm dělům... před chvílí jsem bojoval proti 8mi kusům polních děl s 10% bonusem ( ten zlatý štítek na ikonce) Použito 8 kusů dragounů... zahynul jeden dragoun, 2 lehce zranění... Dragouni byli v prvním tahu pod palbou - zemřel jeden.. následným útočným tahem zničili či poškodili většinu děl - občas zabijí dělo na jednu ránu pokud byla použita schopnost "proniknout" a děla oslabena na 9 životů.. Výhra byla v mém druhém tahu...
 

DeletedUser3139

Host
Jseš fakt dobrý válečník! Tenhle manuál mi fakt pomohl a ušetřil dost vojska. Jen ještě mně napadla jedna věc. Pokud bys měl chviku a dal dohromady něco podobného pro obranu. Tam si nastavíš obrannou army a hraje za tebe počítač. A UI zase není tak inteligentní, aby používala bonusy terénu. Takže i relativně slabší army ti napráská. Mohl bys dát dohromady podobný manuál, ale obranný? Myslím, že by to zajímalo dost hráčů. Předem dík!

EDIT LT: Přesunuto z návodu
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
V obraně platí stejná pravidla, že každá jednotka má proti jedné výhodu a proti druhé slabinu. :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru