Barevné odlišení

Současný stav: Zejména při souboji s jednotkami ze stejné éry je matoucí, že vojáci protivníka jsou vyvedeni zcela ve stejných barvách, na bitevním poli tím jednak není zcela přehledná situace a z logiky věci by měl mít soupeř jinou barvu než moje armáda.

Nápad: Zadat pro každou jednotku 2 druhy barevného provedení, jedno pro hráče a druhé pro armádu soupeře. /jako je běžné i v reálném světě/

Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO
 

DeletedUser

Host
Nevím jestli nehraješ na telefonu a jak to tam vlastně vůbec je, ale na PC jsou jednotky barevně odlišené barvou životů. Moje jednotky je mají zeleně, soupeřovy červeně. Takže bych neřekl, že, minimálně na PC, to je nepřehledné. O hexech pod jednotkou ani nemluvě.

/jako je běžné i v reálném světě/
Nepleť si realitu se strategiemi jako AoE apod. V dnešní době máš vojenské jednotky celkem špatně odlišitelné vzhledem k tomu, jak jsou vojenské akce rychlé (nasazují se většinou jednotky o nízkém počtu osob, které si samozřejmě nejsou cizí). Kamuflované oblečení mají obě strany a o nějakém barevném odlišení si můžeš jenom nechat zdát. Podobně bych to viděl i ve středověku jen v metalicky šedé. Jestli bylo něco barevně odlišeno, tak leda prapory/výzbroj šlechticů, která nesla rodové znaky.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru