Black list na nabidky / hrace

  • Zakladatel vlákna DeletedUser17331
  • Vytvořeno

DeletedUser17331

Host
Současný stav: nekteri hraci davaji krajne nesmyslne nabidky ( napr. lano za benzin a treba 1:1 ) a ve velkem poctu coz pri prochazeni znamena proklikavat nekolik stranek...delaji to vetsinou stejni hraci ( nic proti nim ...at si tam davaji nabidky )

Nápad: mit moznost si dat urciteho hrace na black list nebo nejake zatrzitko aby se mi nezobrazovali jeho nabidky anebo uplne vseobecne zatrzitko na nezobrazovani nabidek zbozi ktere spolu nema dobovou souvislost , zustanou tak jen pary - zbozi predchozi a soucasne doby, soucasne doby, soucasne a budouci a pak nerafinovane zbozi potrebne pro vyrobu soucasneho zbozi

Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO
 

Dědeq

Znalec
Když jsi tedy na fóru hledal, patrně jsi našel i tento post - mezi mnoha dalšími, kde se problematika tržiště intenzívně řešila. Zkus hlasovat tam, třeba to pomůže víc než založení nového vlákna.
 

DeletedUser17331

Host
No tam se urcuje co je a co neni fer nabidka ...mym prvni cilem je moznost black listovat lidi od kterych nechci ani zpravy, ani videt jejich hloupe nabidky v trzisti ....co je nebo neni fer nabidka uz je ve hre stanovene....

co hraju tuhle hru tak mam tak 2-3 lidi co vidam jejich nabidky v trzisti a nikdy nebyli fer - at si je tam nechaj ale ja uz vim ze je tam nechci videt jsou pro me SPAM
 

Dědeq

Znalec
Dobře, v zásadě nejsem proti přidávání nabízejících/poptávajících do BL. Jestli dosavadní ignore list zahrnuje též skrytí obchodních nabídek ignorovaného, nemám ponětí.
Pokud ty lidi vídáš pravidelně, patrně je máš v přátelích. Vyhoď je z přátel, a máš klid.

V těch předchozích diskusích se řešily opravdu zejména férové ceny, což je neuralgický bod fungování tržiště. Pokud by existoval filtr na "férové" nabídky, určitě by to pomohlo i s tvým problémem, protože jinak když si dáš postupně do ignoru všechny uživatele, kteří nabízejí podle aktuální nabídky/poptávky, nikoli podle zjednodušeného klíče "1:2, 1:1, 2:1", zůstaneš tam zřejmě brzy sám. Ke skutečně férovým nabídkám v porovnání k tomu, co se za ně obvykle považuje, vždy doporučuji např. toto - pro zajímavost.

Jsou samozřejmě i tací, kteří obchodní poměry vůbec nepochopili, a domnívají se, že když někdo koupí 200 kamene za 400 nanočástic, tak že s podobnou nabídkou kamene mohou také uspět. Neslyšeli totiž nikdy o obchodech za body. A jsou i tací, kteří takto obchodují pravidelně, a dobře vědí, co a proč dělají.
 

DeletedUser17331

Host
hmm ignorace vypada ze pomohla ....vubec me to nenapadlo...omlouvam se za zalozeni zybtecneho vlakna
tak funguje to napul ....hhloupe nabidky hrace ktereho jsem mel v pratelich zmizeli po odebrani z pratel a pridani do ignore
ale hrace ktereho jsem nemel v pratelich a dal jen ignore tak se nic nezmenilo - nabidky stale vidim....:_/
 

Dědeq

Znalec
Tak z toho, co popisuješ, lze usoudit, že běžný ignore list na obchodní nabídky nefunguje - v obchodu vidíš pouze nabídky sousedů, přátel, cechu a NPC obchodníka (1:10). Odebraný přítel zmizel automaticky, ignore už byl nadbytečný. Hráče, kterého nemáš v přátelích, musíš mít v sousedství (nebo v cechu, ale to bys asi věděl). Nabídky tohoto hráče tedy zmizí, až se za týden změní sousedství (pokud se náhodou neobjeví v tvém sousedství znovu).
 

Dědeq

Znalec
Já jsem PRO, taky mě v těch nabídkách nebaví listovat a blacklist by to vyřešil
Nejen toto by vyřešil filtr na to, co například mobilní aplikace vyhodnocuje jako férové nabídky. Takže raději bych ten filtr jako jeden nástroj vládne všem, ne devět různých nástrojů na 9 prkotin :)
 
Pro. Nabízelo by se ještě prosté opatření, umožnit zadání poptávky pouze na +/-2 doby v případě, že bude poptávat vyšší dobu a nabízet nižší. V opačném případě ať hráči nabízejí třeba kryptoměnu za kámen, jejich věc.
 

DeletedUser12887

Host
Pro jednoznačně s tím že by ale byla možnost dle dohody dávat na trh nabídky nevýhodné, u kterých ale by byla omezena platnost třeba na 12 h.
Jinak by třeba stačilo, aby byly nevyhodne nabídky až na konci seznamu nebo teda byly nějak označeny, jako nefér obchod třeba s vykřičníkem, tyhle nabídky nebrat.
Krom toho teda tohle je podle mého nekolikalety problém, který zatím nikdo nevyřešil.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
Čím víc příspěvků, tím víc vidím, že musím být PROTI.
Já sice všechny ty důvody chápu a ve značné míře i sdílím, ale každý by dal nějakou malou restrikci, kterou považuje prospěšnou a sama o sobě je třeba i fajn, až by se to urestriktovalo do mrtva. Vidíme to v reálu na stavu zákonodárství.

Místo toho stačí jeden systémový nástroj, a všichni dostanou to, co potřebují. Prostě filtr na férové nabídky.

Seřazení zboží podle doby by bylo taky fajn, ale hned by vznikla otázka, jestli podle doby nabídky, nebo podle doby poptávky. Takže by byla vlastně nejlepší možnost řazení přímo v obchodě. Tzn. přeprogramovat rozhraní obchodu. Těch věcí, které by bylo potřeba přeprogramovat, je víc. Na každou z nich je milion názorů... Takže odhaduju, že se to ve viditelném horizontu nestane. Držel bych se tedy jednoduchých systémových nástrojů, které řeší největší problémy. Například filtr na férové nabídky...
 
Nahoru