JEDNOTKY -Bojový Emisaři

ladacert

Psavec
Ano přiznávám možná sem to s těmi bonusy přehnal hlavně sem myslel na slabší hráče kteří se setkávají v sousedech se silnýmy hráči bohužel je fakt že vůči těm silným kteří jsou silný díky tomu že si dali práci s navýšením útoku by to nebylo fér. Zbytečnost možná jo bonusů je ve hře dost ale vzhledem k tomu že ještě není osada egypta tak se tam určitě objeví další emisaři zase s bonusy.
 

DeletedUser13598

Host
Proč to vymýšlíš takhle složitě.

Daný Emisar dává 1 FP, medaile, zásoby, mince, jednotky, zboží
Tak proč by tenhle neměl dávat například 5% k obraně i k útoku
 

Dan 77

Veterán
Zdvojnásobení hodnot obrany - před nebo po započítání ostatních bonusů? V první případě PRO, v druhém PROTI - příliš OP pro lidi co mají třeba +800% do obrany.
samozřejmě bez bonusů
Špatně a zase špatně... Nejde ani tak o to, že Ladacert odpověděl tak, aby návrh byl vůbec někým přijat, ale o to, že to, co se v citacích píše, ve hře takhle vůbec nefunguje.
Musel by být platný předpoklad, že bonusy do útoku postupně násobí útočné a obranné číslo daným jednotkám v obraně města, ale tak to nefunguje (byl by to pak nejen bonus, ale i bonus z bonusu a bonus z bonusu z bonusu a...), a i kdyby to tak fungovalo, tak je zcela irelevantní, v jakém pořadí by se bonusy za sebou násobily, násobení čísel lze přece provést v jakémkoli pořadí a výsledek vyjde vždycky stejný.
Funguje to tak, že se jednotlivé bonusy nejprve sečtou a tento součet pak vynásobí základní parametry dotčeným jednotkám (nebo taky budovám při výběru mincí a zásob), vizte radnici a přehled bonusů. A ani v tomto případě nezáleží na pořadí, součet vyjde taky vždycky tentýž. Dvojnásobek znamená +100 % a tento bonus by šlo přičíst k ostatním procentuálním bonusům do obrany města. Bonus 100 % je ale příliš mnoho i na emisara, vždyť i Kostel vyhraný na bonusové mapě v horách na přelomu doby železné a raného středověku dává 20 % na ploše 3×3.
Ledaže byste mysleli kombinaci sčítání a násobení (nic jiného mě už nenapadá, tak omluvte kdyžtak mou nechápavost): totiž jestli se má nejdřív započítat bonus zobrazený v přehledu bonusů v radnici, anebo ten bonus emisara ×2 obranným číslům obranných jednotek. Může to znít slibně, ale ani to nehraje roli, protože je jedno, jestli budeme jako první násobit sečteným bonusem v radnici nebo bonusem emisara ×2. Příklad: Ocelový hlídač z Marsu má obranné číslo 600, bonus z radnice (jen tak plácnu) třeba 600 % (což je totéž jako ×7) a emisar má násobit ×2, a můžete to násobit v jakém pořadí chcete a kolikrát chcete, ale vždycky vyjde do obranného čísla ocelového hlídače 8400.
Každopádně to je až příliš, aby měl jeden emisar stejný vliv jako zbytek bonusů ve městě - navíc vliv závislý na tom, kolik obranných budov už ten hráč ve městě má (klidně může mít jenom Kostel s 20 % a s emisarovým ×2 mít jenom 40 %), což ještě prohloubí rozdíly mezi hráči v obranném bonusu, protože někdo bude mít skoro 0 % a někdo bude mít třeba 3000 %, v této době asi nedosažitelných. To už by bylo lepší, aby dával jediný emisar i těch přemrštěných 100 % navíc, protože je to fixní hodnota bonusu a spravedlivá ("bonusy ×2" může taky znamenat dalších 600 % navíc, viz odstavec výše), takže jsem zásadně proti jakémukoli bonusu emisara "ostatní bonusy ×2".


A neuškodilo by ten původní návrh poněkud víc promyslet, protože komentátoři to dělají za navrhovatele.

K návrhu velké PROTI, dokud nebude zcela přepracován podle kritiky/dotazů v komentářích (zejm. Darvita).
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
jj.musíš ale dostat palec nahoru od více hráčů=mít větší podporu.tvůj nápad není špatný,ale je ho potřeba dopilovat a získat hodně "PRO" .
Peterson96 přidal vcelku jednoduché řešení: obranný +5%..tohle by mohlo projít!
To,že my ti tady zalajkujeme nápad znamená jen,že podpora to přepošle tvůrcům do Němec-ale neznamená to,že to brzy uvidíš ve hře samotné..
 

Dan 77

Veterán
Jj, samozřejmě práce na návrhu je na tobě a je na tobě, co bude jeho finální verze vlastně, to přece nebudou na herní podpoře hádat... A i oni píšou, že nápady posílají tehdy, když mají podporu hráčů, protože pak mají větší šanci projít. Viz co píše Dudasek, ale bohužel většinou neprojdou ani dobré nápady s hromadou hlasů "pro" od hráčů.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Když vymýšlím vlastnost věci co už je pojmenovaná ve hře nebudu navrhovat-požadovat přejmenování když samotný nápad je problém prosadit natož abych požadoval-navrhoval kvůli nápadu(který ještě není prosazený) přejmenování té věci. Krom toho přejmenování nemám problém s ostatní kritikou. Navíc si uvědom/te vymyslet novou věc do hry kde je hafo věcí-funkcí není lehké a musim do takového nápadu vložit spousta času,práce (1)vymýšlení věci-funkci nebo aby už nebyla navrhována před váma,2)vymyslet stručný název který by mohl zaujmout hráče kteří si třeba ani nečtou sekci nápadů ale uvidí to v nových přispěvcích a řeknou si ,,aha to zní dobře půjdu si to přečíst,,3)napsat to bez gramatických chyb a aby to bylo co nejlépe vysvětleno k pochopení 4)tady mě sice samotné psaní nedalo moc práce ale za to vymyslet vlastnost emisařů a ještě vlastnost takovou aby byla co nejužitečnější a zaujala hráče a nebyla už použita ve hře+jelikož to chci usnadnit podpoře kdyby se jí nápad zalíbil tak aby neměli moc práce tak vymyslet k dané vlastnosti její pojmenování aby byla co nejvhodnější a nejvýstižnější).A poté co je nápad vložen do návrhu do hry se vám objeví kritici co řeší až každou blbůstku vtomto případě (přejmenování emisařů) tak mám chuť se na další nápady akorát vykašlat a ztrácím motivaci dále něco vymyslet.
To o pojmenování mě při čtení tvého původního návrhu napadlo taky - je to skutečně jenom drobnost, ale proč mít ve hře zbytečně podivnosti. Pokud je věc ve hře pojmenovaná, měla by se podle toho i chovat, návrh k úpravě této věci by to měl respektovat, anebo (klidně i současně!) navrhnout jiný název - nejlépe obecnější, což ale je v tomto případě těžký úkol:

Konkrétněji, emisar je diplomat a těžko bude bojovat, tak ho nebudeme dávat na bitevní pole, ale teoreticky s sebou může přinést nové znalosti o válečném umění a tím přidat nějaká % do útoku nebo obrany. Kdežto takový žoldák/námezdník ti může bojovat v poli - ale myslím, že jednotek už máme ve hře spoustu - navíc emisaři produkující jednotky jako by už "produkovali" (přinášeli ze své země) žoldáky, které pak v bitvách využiješ, protože jsou vycvičení a vyzbrojení tak, aby se hodili do tvé běžné armády ze tvého věku. Závěr je náhodou úplně ten samý jako u předchozích kritik, totiž že emisaři nemají být samotnými jednotkami, ale že mají dávat ty jednotky nebo adekvátně vysoký bojový bonus. Tím by i odpadl problém s umíráním neumírajícího emisara atd. atd. Pokud bys ale chtěl navrhnout nové jednotky, například vikinského válečníka (obrněný pěšák i berserk už jsou ve hře regulérními středověkými jednotkami) nebo samuraje, nindžu, bojového mnicha (to už jsou jednotky ve Virtuální budoucnosti), tak si neumím představit, jak by musely být nastaveny, aby byly využitelné ve všech érách, sice můžou být variabilní parametry jednotek podle věku, ale obrněnému bojovníkovi s mečem určitě nedáme do rukou kulomet, aby najednou začal bojovat na dálku, tím pádem od určité herní epochy začnou být takové jednotky zcela neužitečné, atd.

Když budu pokračovat ve tvém příspěvku: Samozřejmě, že vymyslet něco do hry, která je rozmanitá a plná souběžných a někdy navzájem souvisejících funkcí, těžké je. A právě to se očekává, že budeš vidět hru z nadhledu a navrhneš do ní něco, co v té hře bude dávat smysl z různých úhlů pohledu, protože jinak se ti snadno stane, že něco nevychytáš a že bude tvůj nápad odmítnut hromadně hráči na tomto fóru. Uznávám, že chytlavý název tématu se ti povedl, vyvarovat se gramatických chyb se ti sice nějak moc nepodařilo, ale to by se v případě poslání do Německa stejně muselo přeložit a hlavní je obsah. Výtky jsi dostal, tak je to opět na tobě.
Hint - tohle je zdaleka nejlogičtější část tvého návrhu:
ano v bitvě mohou umřít měli by stejný počet životů jako normální voják a po smrti by se automaticky po bitvě vrátily.
Ano byl by zvolen v radnici a tím by automaticky naskočil do menu jednotek kde bychom ho mohli zvolit do bitvy.A tento emisař by byl nesmrtelný jenom né v boji když během bitvy zemře zůstal by po své smrti v menu jednotek.Tudíž by budova nebyla třeba spíš by se po své smrti musel aktivovat po dodáním určitých výzkumných bodů-podle toho v jaké době by se hráč nacházel.a do této sekce sem ho zařadil z důvodu když by se dal použít v bitvě jako jednotka tak by se mohl zařadit do této kategorie.
Otázka je, zda by i tato část tvého návrhu nepřestala být relevantní ve chvíli, když bys přistoupil k nutnému přepracování zbytku celého svého návrhu.
 
Naposledy upraveno: