CB - jak na rychlý postup?

Borat

Člen
Válčíme v CB. Dost často dojde na závod o zisk území. Koukám jak jelen, soupeři umí točit bitvy často mnohem rychleji. Čímž nás vyklepnou. V čem je to kouzlo?

1) Máme posílení armády v útoku i obraně tak 700 / 500%. Je to ještě málo? (Pomáhají Zastrašující věže a 100 a 300% posílení.)

2) Samozřejmě automatické bitvy. Poskládat jednotky tak, aby to daly. Pak je asi finta neuzdravovat a dát několik bitev za sebou. Do toho hra mění protivníka. Někdy je výhodná rychlá jednotka, někdy těžká. Přišel jsem na kouzlo dělostřelectva... Ale třeba 5-10 bitev v kuse prostě nedám. Ale soupeři patrně ano.

Napadá mě, jedu také Dobu Pokroku. Tady už se válčí jinak. To je patrně zlom. Jiné bojiště, jiné jednotky, jiná taktika. Funguje zde perfektně dělostřelectvo. Není problém, že bitvy z Průmyslu a níž nejsou stejně výkonné, jak bitvy od Pokroku výš. A tedy, máme postoupit v epochách.

3) Že by se sešlo několik hráčů a drtilo to v jeden okamžik za cech společně, se mi příliš nezdá. Ale je to možné? (Neběží v cechu nějaké domluvy mimo samotnou bitvu? Označování území nemyslím, spíš cechovní fórum.)

4) Samozřejmě budovy. Pokud máte slušné budovy, utlumíte oslabení a postupujete proti slabší armádě rychleji. (To hlídám, ale i tak. Řekl bych vyrovnaní soupeři, ale protivník umí točit bitvy o poznání rychleji.)

A obrana? Pokud je dobýváno moje území, mohu tam hodit pasti či nějakou budovu co zvedne obtížnost a ihned ji aktivovat za diamanty. Ale, je to takové plácání prostředky. Lepší by bylo umět zvednout rychlost bitev.

Prosím o radu. Jak jde točit rychle bitvu za bitvou?

(Samozřejmě u toho beru amok, jak je FoE pomalá a otravná hra bez okamžité odezvy. Tady je rychlost hry fakt kritická. Jsem na optice v prohlížeči. Mám mít rychlejší optiku, silnější stroj? Bude odezva FoE kratší? Nebo když má soupeř mobil, tak se na PC nechytám - nebo naopak? Občas jedu na Wi-Fi a rozdíl nevidím. Vleče se to a vleče se to. A dělá mi to prohry v CB. Minule jsme narazili na to, že FoE má štelování přehrávání rychlosti bitev. Tak to držím na maximu. Pokud třeba s rychlou jednotkou musím sáhnout do bitvy, tak je to nezbytné.)
 
Naposledy upraveno:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
1) Máme posílení armády v útoku i obraně tak 700 / 500%. Je to ještě málo? (Pomáhají Zastrašující věže a 100 a 300% posílení.)
To je obecný bonus nebo už přímo na CB? Na dobu pokroku bych řekla že asi dobrý.

2) Samozřejmě automatické bitvy. Poskládat jednotky tak, aby to daly. Pak je asi finta neuzdravovat a dát několik bitev za sebou. Do toho hra mění protivníka. Někdy je výhodná rychlá jednotka, někdy těžká. Přišel jsem na kouzlo dělostřelectva... Ale třeba 5-10 bitev v kuse prostě nedám. Ale soupeři patrně ano.
Skoro každá doba má jednu nějakou top jednotku. Nejlepší sestavy jednotek najdeš zde.

3) Že by se sešlo několik hráčů a drtilo to v jeden okamžik za cech společně, se mi příliš nezdá. Ale je to možné? (Neběží v cechu nějaké domluvy mimo samotnou bitvu? Označování území nemyslím, spíš cechovní fórum.)
Samozřejmě, jsou to cechovní bitvy. Pokud ten sektor mlátíš sám tak je něco špatně :D Ve zprávách se vždy vypíše kdy se otevírá další sektor na boje dopředu aby se každý mohl zúčastnit. A pokud jeden sektor nejedou alespoň 3 hráči najednou tak je to opruz :D Občas se to stává v nočních hodinách ale přes den se v aktivních cechách sejde tak v průměru 6-8 lidí na sektor. Na začátku CB i 50 ze 75ti lidí najednou ;)

4) Samozřejmě budovy. Pokud máte slušné budovy, utlumíte oslabení a postupujete proti slabší armádě rychleji. (To hlídám, ale i tak. Řekl bych vyrovnaní soupeři, ale protivník umí točit bitvy o poznání rychleji.)
Tam kde je větší šance než 20% na oslabení se nejede ;)

A obrana? Pokud je dobýváno moje území, mohu tam hodit pasti či nějakou budovu co zvedne obtížnost a ihned ji aktivovat za diamanty.
Zbytečný.

A dělá mi to prohry v CB.
Prohry v CB máš proto, protože to jedeš sám.
Pokud třeba s rychlou jednotkou musím sáhnout do bitvy, tak je to nezbytné.
Používej pořád jen doporučenou sestavu jednotek a na automat. S tím bonusem co máš si myslím že by to neměl být velký problém to uhrát.
 

Borat

Člen
5) Co VB? Kraken, Oranžerie a Virgo? Vyplatí se? Je to třeba klíčová výhoda pro CB?

Používej pořád jen doporučenou sestavu jednotek
Koukám na ty jednotky. Tak to zhruba hraji. Ale že bych vše uhrál jen těžkou jednotkou s tuláky? (Pořád jsou tady požadavky, zda by nešlo podhazovat přednastavené různé armády.) Sestavu armády průběžně měním. Samozřejmě, přenastavení a obnova armády zdržuje. (Nově se poškozené jednotky řadí k sobě. To chválím.)
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Oranžerie ano, ta je super. Virgo spíš ne, ten je vhodný maximálně na pár střetů v expe když máš s nima problém. Kraken asi nějaký vliv má, ale nebude to nic velkého. Z těch tří je za mně nejlepší AO.
 

Nord of Skyrim

Komentátor
Mě se zdá že po tom co mají jednotky bonus Bystré oko (titan 40%), tak ten vliv AO dost klesl (všímal jsem si ho už tak od Marsu kde je 20%).
 
Mě se zdá že po tom co mají jednotky bonus Bystré oko (titan 40%), tak ten vliv AO dost klesl (všímal jsem si ho už tak od Marsu kde je 20%).
Titan je velice neštastný osobně mam od titanu problem s produkcí vojaku nedokažu ziskavat jednotky do rezervy ale spíš naopak mam větší spotřebu jak zisk když se pustím do aktivních boju( 500+ deně).
Jinak k boratovi
Jsou tu hrači co operujou už s několika tisicovýma bonusama.
Další věc je určitě počet lidi v cehu když to řeknu idealně tak v 80 lidech když je 80 aktivnich tak je sektor zaležitost max 10 vteřin spiš ale min (to stihnou u toho i pit kafe) :)
A co se zařizení týče tak začinal jsem foe v počatcích teto hry na notasu z dnešniho poměru už velice slabý.
Časem jsem upgradoval a postavil herní stolní pc a co se rychlosti foe tyče neviděl jsem rozdíl.
Ale figl v rychlých bojich je hrat to s mobilu v aplikaci se daji stihnout i 3 bitvy za stejný čas co v pc 1.
Samozřejmě vliv ma rychlost mobilu rychlost prstu (klikani) a rychlost internetu.
 
Nahoru