Cechovní úkoly

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

JOSEF 70

Psavec
. Obsah smazán kromě tohoto. Postupem do každé další doby by mělo každé použití výhody v krčmě stát víc stříbrných a to jednorázovým navýšením ceny každé výhody v krčme o nějaké procento o proti předchozí době . Toto jednorázové navýšení by platilo beze změny po celou tuto herní dobu.
 
Naposledy upraveno:
Sbírat něco v okolí města hráče nedonutíš. To bude vždy jen na dobrovolnosti a nutit je to hledat je nesmysl.

Když už dělat něco podobného tak jako úkoly na splnění. A po splnění úkolu by se třeba ten obrázek doplnil. Ale určitě nechci něco hledat v okolí města, abych pomohl cechu.

Mám hledání v okolí města rád, ale opravdu k tomu nechci být nucen (což by tak nakonec dopadlo).
 
Jenže expedice jsou intuitivní a každý je v pohodě vidí.
Hledat něco v okolí města je prostě špatné a někteří s horším zrakem a malým displejem to prostě nemusí vidět. Zvláště na mobilu. Hledat něco v okolí města co dává sílu chci prostě nedává smysl a jen by byly hráči frustrovaní, že to nemohou najít.
Prostě ať je to v nějakém formátu, ale nikdy jako hledání věcí v okolí města.
 

Svatej

Legenda
nápad číslo 1 - podle mě zbytečnost. Složité, a jak píše Silveralius, hráče bys k tomu těžko nutil. Už takhle si při jablkovém eventu a blížících se incidentech stěžují lidé že je díky vrozené barvosleposti nemohou najít (barvoslepých je asi 9% mužů a 4% žen).

Nápad číslo 2 - Pro. Jo, VB která by navýšila % korunky získané v expe bych postavil.
 

Svatej

Legenda
K bodu č 2 název nové VB Velká Pyramida v Gize nebo Velká Pyramida nebo Pyramida v Gize. Věk -žádný věk. Velikost -Velká-10x10 . Nároky na zboží- v průměru okolo 500 ks od každého druhu zboží koloniální doby. Nároky na výzkumné body - dostavění na úroveň č 1- 100 výzkumných bodů na úroveň č 2- 140 výzkumných bodů a. t. d. tedy dvojnásobné oproti chrámu relikvií. Aktivní bonus navýšení korunek síly o 0.1 % na úrovni č 1 se zvyšováním podle dosažené úrovně .
1) Proč zrovna koloniální zboží? To nedává smysl, pokud jde o VB všech dob.
2) Proč kolem 500ks zboží? VB žádného věku, za cenu koloniálních surek v množství které přesahuje množství surek na krakena?
3) VB všech dob máme 3. Je nepravděpodobné, i když možné, že přidají další, spíš je tu možnost přidat po +1 od každé doby ve které jsou jen 2.
4) 100FB na 1 lvl? Tolik nestojí ani kraken. :D věř mi že tenhle bod fakt neprojde.
5) 10x10? Tak to měním názor :D:D To si postavte jinde, děkuji pěkně. největší VB je alcatraz, ten má 10x7 a to chceš přidat ještě něco většího? :D
 

Svatej

Legenda
Důvod proč je alcatraz tak veliký - protože na 1 lvl výrobou nahradí 4 kasárny - nejmenší kasárna v pokroku zabírá 18 políček. Takže už na 1 lvl alcatraz vyrobí jako 4 kasárny za plochu 3,9 kasáren. (pokroku)

Stejnou metráž ale bohužel nejde použít u tebou navrhované budovy - každý cech získává jiné množství korunek, takže pokud by měla tahle budova mít plochu odpovídající například síním slávy, musela by u každého hráče být jinak veliká.
Proto nejde tebou navrhovaná VB srovnávat co do velikostních požadavků s alcatrazem. ;) Protože jednomu dá hodně, druhému skoro nic, kdežto alkatraz všem stejně...

Co se argumentování ohledně toho že jde o cechovní budovu týče...
Hele, nevím na kterém světě hraješ, ale rozhlídni se, u kolika hráčů najdeš VB Atomium. ;) To je taky silně cechovní VB a ani v době kdy tu ještě nebyl arc, CvC se hodně řešilo a v pokladnách nebyly surky jí nestavěl skoro nikdo. ;)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14042

Host
Já bych navrhoval aby vedle mêsta byla cechovní plocha. ta by se všem hráčům odemykala podle levelu cechu a budovy pro cech by se dávali tam. Ale šlo by jen o velkolepé budovy, které by dohromady tvořili tzv. cechovní město. Byl by tam třeba cechovní hrad, železná brána, věže.. atd. Davalo by to bonusy ke korunkam, odměnam vvexpedicích, a kdyby jsi mel vsechny tak by to davalo třeba bonus pro hráče samotného. A dale bych udělal že by tyto vb mohli levelovat jen hráči cechu a to jen ti co v nêm jsou aspoň 7 dní. Myslím že by to hru dost oživilo a ze to neni uplne spatnej napad, ikdyz si uvedomuju jak narocne by to bylo pro programovani.
 

JOSEF 70

Psavec
Důvod proč je alcatraz tak veliký - protože na 1 lvl výrobou nahradí 4 kasárny - nejmenší kasárna v pokroku zabírá 18 políček. Takže už na 1 lvl alcatraz vyrobí jako 4 kasárny za plochu 3,9 kasáren. (pokroku)

Stejnou metráž ale bohužel nejde použít u tebou navrhované budovy - každý cech získává jiné množství korunek, takže pokud by měla tahle budova mít plochu odpovídající například síním slávy, musela by u každého hráče být jinak veliká.
Proto nejde tebou navrhovaná VB srovnávat co do velikostních požadavků s alcatrazem. ;) Protože jednomu dá hodně, druhému skoro nic, kdežto alkatraz všem stejně...

Co se argumentování ohledně toho že jde o cechovní budovu týče...
Hele, nevím na kterém světě hraješ, ale rozhlídni se, u kolika hráčů najdeš VB Atomium. ;) To je taky silně cechovní VB a ani v době kdy tu ještě nebyl arc, CvC se hodně řešilo a v pokladnách nebyly surky jí nestavěl skoro nikdo. ;)
 

DeletedUser11297

Host
5x1000 z pozdního? By mě zajímalo, kdo by to za takovou cenu stavěl. Dvojnásobek zboží dostáváš až od moderny (koloniál), takže tohle by sis musel vydělat. Ale abych stavěl několik desítek výroben z pozdního středověku, pak se ještě mořil s výměnami za zboží, na které nemám bonusy a to vše jen kvůli VB, která není až zase tak zajímavá, jak se nám snažíš namluvit, to fakt asi ne. 8 pokusů je myslím vyhovující počet, nevím, proč bych jich tam měl mít více.
Je to podobné, jako již několikrát omílaný nápad na navýšení zásobníku na FB. Proč bych něco takového vůbec měl chtít? Pokud se expedicím věnuji, což bych asi měl, když budovu představuješ jako silně cechovní, tak zásobník vyprazdňuji průběžně. A i když se mi náhodou naplní, tak expedice stejně tak jako tak stihnu udělat (je na ně přeci 6 dní).
A procentuální navýšení korunek? Tam asi nějaký smysl je, ale je to pořád věc, u které můžeš dosáhnout konce. Co budu s budovou dělat, až dosáhnu maximálního levelu? Je jedno, jestli zabírá 10x10, 8x8 nebo 5x5. Pořád je to prostor, který dokážu v jakékoli době využít lépe, než na budovu, která se časem stane naprosto zbytečnou.
 
Todle mě už nebaví!

Za 1. Tvůj text není vůbec členěný. Je to jen obrovská směs písmen.
Za 2. Neumíš používat citace a úpravu příspěvků. Takže místo jednoho většího příspěvku tady dáš kupu malých nesmyslných příspěvků, jak kdyby jsi byl někde na facebooku.
Za 3. Nemáš dostatečné zkušenosti z hrou. Nevíš jak funguje, jaké principy jsou v ní užívané. Nevíš jakým vývojem si prošla. A z toho poté vznikají takovéto slátaniny. Buď si to nejdřív opravdu řádně promysli. Strukturalizuj si to a poté se to pokus aplikovat na hru a až pak sem návrh dej nebo ho se nedávej vůbec.

Nemám náladu ani chuť číst tvůj monolitický text. Neumíš ani text členit na odstavce natož ho členit nějak více!
 

DeletedUser14582

Host
V jednom souhlasím. VB co dává korunky by byla fajn ale jak píšeš (a to fakt dost zmateně) která by chtěla na první level 100 FB je moc. Možná tak pro cech kde je hodně lidí. Co cechy kde jsou třeba v pěti? Jako nápad to je hezký ale....
 

Svatej

Legenda
Tak nápadu na navýšení korunek se zase jako musím zastat. :D To mi přijde hodně dobré. Ano, ve hře jsou cechy které už maximální hranice dosáhly a korunky se jim hromadí dopředu. Ale maximální lvl se zvyšoval v minulosti a až se nahromadí dostatečný počet cechů, zase se v budoucnosti zvedat bude - takže tenhle bonus má smysl.

Jen prostě nemůžu skousnout ty požadavky na její stavbu. ;)

Nehledě k tomu že 99% cechů není ani v polovině maximálního počtu lvl. ;) to jsou desítky a desítky milionů korunek, o čem tu mluvíme, přitom aktivní cech okolo 50ti členů který v expe vyklepne první místo získá něco kolem 45.000-50.000 korunek. Když v cechu bude 10 budov, každá s 1% bonusem(když to chlapci trochu popoženou), stejně to hodí jen pár tisíc korunek... co to je? To je prd když vás další úroveň stojí 750.000 nebo tak nějak. :D

Dám příklad: ve městě mám 2 bazary z ledovky a 3x megamoštárnu z oceánky, kdybych jel výrobu korunek naplno, za den bych vyrobil 2.034korunek. (neplést s metrem 2034:D)
Kdyby, stejně jako v předchozím případě, takhle vyrábělo v cechu 10 hráčů, za den by jsme měli 20.340. To je čtyřnásobný výnos, než kdyby jsme měli ty VB. ;)

A proto nemůžu skousnout ty nesmyslné požadavky na stavbu co tu dáváš. ;)

Ale předpokládám že pokud by tenhle návrh prošel a čistě náhodou i proveden, tak by si věci jako požadavky na stavbu stejně vývojáři upravili podle sebe...:rolleyes: #hope
 

DeletedUser14582

Host
Hmmm dobrá knížka a super náhoda že to tak vyšlo (neměl jsi poblíž Srdce ze Zlata?)

ale k tématu: Aby to dávalo smysl a byla to CECHOVNÍ BUDOVA musel by se podle mě počet korunek počítat dle úrovně cechu a ne dle hráče. Pak by to dávalo smysl. Trochu. Jenže pak tu jsou jak píše Lord farmy a moštárny které dávají korunky dle doby v které je hráč.

Tady by stálo za úvahu aby VŠECHNY budovy co dávají korunky si tu produkci nastavovaly dle úrovně cechu a ne úrovně hráče. Ale to by bylo na jinou diskuzi
 

Svatej

Legenda
Teď mi došlo že to srovnání co jsem provedl výše je třeba ještě doplnit o dodatek: :D
Zatímco v případě 10VB, kdy každá dává 1% by byl odhadovaný zisk 5.000 1xtýdně

Tak v případě 10 výrobců korunek v bazarových tipech budov by jsi měl zisk 20.340 za den.

Čili vlastně 10X výrobci korunek by byly 28,5X efektivnější než 10VB. :D

Tak, proto bych to viděl na rozměry diovky, s požadavky maximálně 50 ks zboží od každého druhu z koloniálu a cena za lvl odpovídající Věštkyni z Delf. :D:D

Tady by stálo za úvahu aby VŠECHNY budovy co dávají korunky si tu produkci nastavovaly dle úrovně cechu a ne úrovně hráče. Ale to by bylo na jinou diskuzi
Tak to by ale byla zajímavá diskuze si myslím. :) já osobně bych byl pro. Podle mě by to zvýšilo zájem hráčů o velké cechy a naopak, jednočlenné cechy by měli nějakou zásadní nevýhodu. (pokud by to mělo zasáhnout veškerou výrobu, ne jen korunky.
Založ diskuzi, super nápad! ;)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3139

Host
Hm, možná dobrej nápad, ale do úplně jiné hry! Tohle je strategie na budování města, prioritně. Nějaké skládání puzzlí, i když cechovních, tak určitě ne! A jen tak pro zajímavost, dovedeš si představit, jestli třeba tvoje, podle mně dost náročný doplněk nám třeba nezabrzdí hru natolik, že bude nehratelná?
A VB na korunky? Co s tím získáme? Jasně, větší a rychĺejší výrobu a rychlejší růst úrovně cechu. A k čemu to bude? Akorát to nabourá současný stav a podle mně pro nic za nic.
Takže podle mně zbytečnost už od prvopočátku!
 

DeletedUser11297

Host
Proboha pokolikáté už měníš bonusy té VB? Vždyť je to návrh od návrhu jen komplikovanější a horší. Jak psal Silver, hře pořádně nerozumíš a chrlíš jeden nesmysl za druhým. Ten pasivní bonus mě teda rozsekal, u jednoho střetu ze sta? Vždyť celá expedice jich má maximálně 64, a to ještě když ji dojedeš i se 4. levelem, což mnoho lidí nedělá. Takže kdybych počítal klasických 48, což i to je pro některé moc, tak bych takovýto bonus "zužitkoval" jednou za 3 týdny. A proč je zužitkoval v uvozovkách? Protože už teď máme možnost získat pokus na vyjednávání navíc a s ním už se dá v pohodě střet vyhrát. Navíc co by tím získal člověk, který střety řeší bojem? Prostě se tomu už musím smát.

Pokud by takovouto budovu po mě cech chtěl, tak raději změním cech, než abych ji opravdu stavěl.
 

DeletedUser11297

Host
Tak těmi stříbrňáky z krčmy si to úplně dorazil. Myslíš si, že když mám přes 400 000 stříbrňáků, tak mě nějaký pokus zdarma zajímá? A že to bude na 10. levelu jinak je mi v tu chvíli úplně jedno, když nemá budova zajímavé bonusy, tak ji nestavím, natož abych ji tahal na 10. level. Navíc pořád jsi mi nevysvětlil, co s tím druhým bonusem budou dělat lidé, kteří střety řeší bojem? To, že ty je vyjednáváš neznamená, že to tak dělají všichni.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru