Cechovní bitvy - počet lig, požadavky na počet střetů a počet LB

Jste pro tento návrh?


  • Celkový počet hlasujících
    8

Dan 77

Veterán
Premisa návrhu:

5 lig je málo pro stratifikaci různě aktivních cechů. A je větší rozdíl v síle, aktivitě a celkovém výkonu mezi aktivními cechy než mezi těmi prakticky neaktivními v nízkých ligách. Cechovní bitvy by měly být zábavné a dynamické, ne nehratelné nebo bez jakéhokoli dění a statické.

Současný stav:

Pro 3 a více nejaktivnější cechy na serveru, když se sejdou na jedné mapě, je mapa se 160 střety na provincii hodně malá, není pak kde bojovat a celá mapa je posetá zámky, které rychle cirkulují, takže se bojuje během 24 hodin pomalu jenom 6× denně po pár minutách a zase šlus. Byl tohle cíl vývojářů?? A v nižších ligách je mapa statická i celé dny a cechy mají problém zabrat i pár provincii za 11 dní. :D Oproti nejvyšší lize je to úplně někde jinde... Opět, byl tohle cíl vývojářů?? CB se v průměru moc aktivně nehraje napříč celým serverem. A takové cechy tvoří měděnou, stříbrnou a zlatou ligu? To je možná jen proto, aby názvy lig zněly víc "motivačně"?

Proto navrhuji:
  1. Přidat kamennou a (jakožto nejnižší) dřevěnou ligu. Diamantová by zůstala nejvyšší, nad ní stejně už asi nejde přidávat honosnější názvy, ale více "dehonestující" na nejnižší ligy lze. :D (Protože tím by došlo k redistribuci cechů mezi více ligami a velká část cechů nehledě na ligu sestoupí o ligu níž, třeba tohle naopak bude "motivačnější" a budou se chtít zbavit nízké ligy a vrátit se do vyšší.)
  2. A aby byla v CB pokud možno větší dynamika v každé lize, navrhuji následující změnu požadavků na dobytí jedné provincie: dřevěná liga 2 střety, kamenná liga 5 střetů, měděná liga 10 střetů (místo současných 40), stříbrná liga 25 střetů (místo současných 70), zlatá liga 60 střetů (místo současných 100), platinová liga 130 střetů (tj. nechat to stejně, jak to je), diamantová liga 250 střetů (místo současných 160).
  3. Zvýšením počtu lig při zachování rozpětí 0-1000 LB by taky zmenšilo intervaly požadovaných LB na každou ligu. A nový cech bude nahoru postupovat stejně rychle, jen cestou projde víc lig, ale v diamantové lize se udrží méně cechů (kde je potřeba stanovit jiné požadavky než 901 LB).
Pozn.: Můj návrh ani tak nemá pomoci k tomu, aby nahoru nutně postupovalo víc cechů. Cílem mého návrhu je především udělat pro ty ostatní ligy (tj. pro všechny ligy nad mědí, kde těch min. 40 střetů dávají a kde bojuje cca 10 % cechů) dynamičtější mapy.


Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: Pokud vím, nikdo kromě mě přesně tohle nenavrhoval.
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Spíš PROTI
Tvůj návrh neřeší systémovou chybu jako takovou (víc cechů postupuje než sestupuje), jen přidává víc stupňů pyramidy.
Navíc 250 bojů na dobytí provincie v dia lize? Druhej důvod proti.
Tvůj argument že cca 90% cechů je v bronzu proto že nejsou schopné za 11 dní dát 40 bojů, a proto se má snížit počet bojů ve většině lig (až na 2 boje za území) s tím že to nějak výrazně pomůže snížit počet cechů v nejnižší lize vidím jako lichý už v samotné premise, že těch cca 90% cechů vůbec CB hraje a tedy že by snížení počtu bojů přineslo nějakou změnu. :rolleyes:
nový cech bude nahoru postupovat stejně rychle, jen cestou projde víc lig,
Ne? Víc lig znamená víc kol cechovních bitev které musí uplynout. Každé kolo navíc = +14 dní, tedy: "Nové cechy budou nahoru postupovat pomaleji, jen projdou víc lig." :D
Teda pokud pojem rychlosti chápeme oba dva jakožto uraženou délku v čase.
v diamantové lize se udrží méně cechů (kde je potřeba stanovit jiné požadavky než 901 LB).
Na tom se shodneme. Co takhle tlačítko "chci do vyšší ligy přestoupit / nechci do vyšší ligy přestoupit? :p
 
Naposledy upraveno:
problem:
myslim ze problem je nekde jinde .. jak uz je to v zivote tak i ve FOE ... lidi vzdy jsou cestou nejmensiho odporu a nejvetsiho zisku.
FOE bylo hraci spravne pochopeno jako nejlepsi zdroj surek,, fb a dia ... a podle toho se chovaji. Zjistili totiz, ze jakmile se spoji s jinym cechem ci cechy a rotuji si mezi sebou sektory, tak se vynos z CB maximalizuje. Je to samozrejme na ukor ostatnich cechu na mape, ktere si proste uz nezahraji. pokud se takova situace opakuje 3x-4x za sebou, tak se siri v cechu nechut k CB a je cim dal tezsi nekoho motivovat k hrani CB.

navrh:
algoritmus pro vyber cechu je treba upravit tak, aby bral v uvahu take utocnou a obranou silu v utoku. to je totiz zakladni prvek, ktery rozlisuje cechy v CB.
utok/obrana v utoku jsou primo umerne poctu stretu, ktere je hrac schopen odehrat v CB a v ramci celeho cechu pak urcuje konkurenceschopnost mezi cechy.
samozrejme zde hraje roli i mnozstvi surek v pokladne pro stvbu taboru, ale neni to primarne urcujici.

PS: doporucuji netristit vlakna fora a davat navrhy ci reakce jen do jednoho. pro foe to bude jasnejsi signal o nespokojenosti
PPS: pripojil jsem aktualni mapu CB, ve ktere se sesli 2 top cechy (Bazina-cervena, Krystincin svet-modra)
 

Přílohy

  • mapa-foe-cb.jpg
    mapa-foe-cb.jpg
    832,9 KB · Zobrazení: 15

Auri

Turista
Tak celá CB směřuje k tomu, že za chvíli bude ta situace z obrázku nahoře hodně výjimečná. V dia bude tolik cechů, že narazit na někoho, kdo je schopný točit sektory, bude úspěch. Takže časem nebudou hrát ani ty silné cechy. A nevím, jestli s tím bude Inno něco dělat, protože současný (nebo možná spíš nedávný) stav, kdy byly CB stroj na body, surky a dia pro ně asi není úplně to, co zamýšleli.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Proti, ještě jednou:

Možností je několik:
  • Zaveďte LB jako komoditu s limitem 1000 a nechte vedení cechu v období mezi CB zakřížkovat, kterou ligu chtějí hrát, přičemž čím vyšší liga bude, tím víc LB bude stát, a po startu se ona cena v LB strhne z konta cechu. Kdo nezakřížkuje, ten ať si jde do měděné.
  • Zdvojnásobte max. počet LB a stejně tak počet LB potřebných pro danou ligu. Nechte nabývat LB jen první dva umístěné cechy a ztrácet LB jen poslední dva umístěné cechy. Stejně tak přírůstek/úbytek snižte na polovinu.
Tohle jsou jen dvě možné řešení. Věřím, že by se jich dalo nalézt více. Změny to jsou banální. Nevím, proč se Inno snaží zavést funkčně retardované PvP, namísto změn, které hra doopravdy potřebuje.

V každém případě jsem proti přidávání lig. Už teď je jich dost. Musely by se upravit odměny v jednotlivých ligách a podobné zbytečnosti. Jak už jsem nastínil výše, preferoval bych spíše úpravu mechaniky postupu do lig.
 

traktorista

Odborník
Tak celá CB směřuje k tomu, že za chvíli bude ta situace z obrázku nahoře hodně výjimečná. V dia bude tolik cechů, že narazit na někoho, kdo je schopný točit sektory, bude úspěch. Takže časem nebudou hrát ani ty silné cechy. A nevím, jestli s tím bude Inno něco dělat, protože současný (nebo možná spíš nedávný) stav, kdy byly CB stroj na body, surky a dia pro ně asi není úplně to, co zamýšleli.
.

Nevím na jakém světě hraješ, ale na A zatím v dialize není problém najít toho kdo si chce vydělat fb a dia v množství větším než malém. Ale chápu že mohou být světy kde hráči přistupují k FoE jako baráčkostavebnici.
 

Dan 77

Veterán
Tvůj návrh neřeší systémovou chybu jako takovou (víc cechů postupuje než sestupuje), jen přidává víc stupňů pyramidy.
A to se není čemu divit, když je 90 % cechů stále v měděné lize. :D To, že víc cechů postupuje než sestupuje, tak prostě bude ještě hodně dlouho... Leda pozměnit zisky a ztráty LB za umístění v dia lize, aby se cechy častěji propadaly zpátky dolů - ale ne ve všech ligách, to by zase úplně nevyřešilo systémovou chybu. A ty stupně pyramidy jsou přidané z úplně jiného důvodu...
Navíc 250 bojů na dobytí provincie v dia lize? Druhej důvod proti.
A co se ti na tom nelíbí? Jako že to bude moc bojů? Nezdá se mi, nebojuješ přece sám. :) Nevýhoda bude akorát v tom, že těch 250 bojů bude ještě víc rozevírat nůžky mezi tím, zda to jedeš s plnou podporou obléhacích táborů nebo bez nich. ;) Napadá tě ještě něco jiného?
Další způsob, jak uzpůsobit mapu v dia lize, by kromě navýšení nutného počtu střetů na každou provincii mohlo být i zvýšení počtu provincií, tj. aby byly na ostrově v dia lize víc než 4 prstence.
Tvůj argument že cca 90% cechů je v bronzu proto že nejsou schopné za 11 dní dát 40 bojů, a proto se má snížit počet bojů ve většině lig (až na 2 boje za území) s tím že to nějak výrazně pomůže snížit počet cechů v nejnižší lize vidím jako lichý už v samotné premise, že těch cca 90% cechů vůbec CB hraje a tedy že by snížení počtu bojů přineslo nějakou změnu. :rolleyes:
V tom můj argument vůbec nespočívá... fakt nevím, cos to četl... :p No ale asi dost z rychlíku.
Těch 90 % jsem uvedl v závorce pro ilustraci, doplnění, návrh na tom vůbec nestojí. Je tu sice možnost, že by cech dal aspoň ty dva boje, čímž by získal nárok na odměnu, zisk LB a postup do vyšší ligy (natřískání aspoň 40 střetů, tj. zisk jedné provincie v měděné lize, je podle vývojářů hranice k získání jakékoli odměny, byť za 8. místo) a tam by taky zřejmě nic nepředvedl, ale o to v návrhu vůbec nejde. V návrhu jde o to udělat všechny mapy DYNAMIČTĚJŠÍ, proto jsem ve svém návrhu ponížil počet střetů k dobytí jedné provincie ve většině lig... A jestli bude měděná liga i tak mrtvá, to už je pro mě vedlejší, to vzhledem k neaktivitě daných cechů/hráčů ovlivnit ani nelze.
Další způsob, jak udělat mapu dynamičtější v každé lize, by mohlo být odstupňování nákladů na stavbu budov, příklad: v měděné lize tábor za 30 ks surek, ve stříbrné za 100 ks, ve zlaté 300 ks, v platinové 1000 ks, v diamantové 3000 ks. Protože slabší cechy mají problém i s odemykáním expedice, natož stavět budovy po 3000 ks zboží...
Ne? Víc lig znamená víc kol cechovních bitev které musí uplynout. Každé kolo navíc = +14 dní, tedy: "Nové cechy budou nahoru postupovat pomaleji, jen projdou víc lig." :D
Teda pokud pojem rychlosti chápeme oba dva jakožto uraženou délku v čase.
Wtf? :D A víš ty vůbec, o čem píšeš?
- Pokud vím, za umístění dostáváš LB, nikoli postup/sestup v lize. :D Až počet LB determinuje tvou ligu, tj. za postoupíš, sestoupíš nebo zůstáváš. Takže hypoteticky vzato by mohla nastat situace, že by daný cech postoupil hned o dvě ligy, pokud by byl počet lig vyšší než současných 5.
- Ale ani situace v předchozím bodě by nemusela vůbec nastávat, je to primitivní matematika: Mezi 0 a 901 LB je to kolik, aby daný nový cech postoupil do dia ligy, 901 LB? A kolik se dá získat za neustálé umisťování se na 1. místě, 100-175 LB za jedno kolo, pokud vím? Takže kolik kol zabere dostat se z nuly do dia ligy, 6-9 kol? Většinou teda jenom 6-7, protože skupinky po 5 ceších jsou vzácné a častější jsou po 8-7 cečích (od toho se odvíjí zisk/ztráta LB, viz odkaz a tabulky níže), ale to ještě za předpokladu, že daný cech vždy vyhraje 1. místo. Každopádně 7 lig by se do těch 6-9 kol k postupu z 0 na 901 MMR v pohodě vešly. A i kdyby ne, tak co jako? Holt by se cech jednu ligu úplně přeskočil...
- Tento web předpokládám znáš https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Guild_Battlegrounds#League_System. Tak se tam stačí kouknout na tyto dvě tabulky:
1600422269631.png 1600422292041.png
- Takže jaký problém by byl se zpomalování postupu ligami pro nové cechy? Vůbec žádný, navýšení počtu lig by na to nemělo vůbec žádný vliv, ale asi jsem úplně natvrdlej. :)
- O rozdělení lig mezi daná rozmezí LB, podle kterých se liga určí, jsem záměrně nic nepsal. To by se muselo nějak přebalancovat vzhledem k nárůstu z 5 na 7 lig, to je jasný. Ale do detailu jsem to nerozváděl, je to teď zbytečné určovat, to si pak můžou udělat vývojáři (případně, jakože spíš asi ne). Ale pokud by to náhodou nastalo, tak by se dost možná překopal rovnou celý systém LB, proto jsem do toho ani nešťoural, jaká přesná rozmezí by měla být.

Na tom se shodneme. Co takhle tlačítko "chci do vyšší ligy přestoupit / nechci do vyšší ligy přestoupit? :p
To by bylo sice jednoduché řešení, ale vůbec by nešlo k jádru problému, ocituji teď tebe: "tvůj návrh neřeší systémovou chybu jako takovou". ;)





myslim ze problem je nekde jinde .. jak uz je to v zivote tak i ve FOE ... lidi vzdy jsou cestou nejmensiho odporu a nejvetsiho zisku.
Jj a to bys řešil jak?? To, co píšeš, bude vždycky.
- Když bylo na jedné mapě hodně nejsilnějších cechů, snažily se cechy mapu před ostatními zavlajkovat, mít mapu statickou a udržet sopku kvůli umístění. A nebylo skoro kde bojovat.
- Pokud se nestihlo v diamantové lize ještě zavlajkovat, celá mapa byla posetá zámky a nebylo skoro kde bojovat - mapa je pro tolik top cechů prostě příliš malá...
- V nižších ligách problém s vlajkováním nebývá, ostatně tam není mapa vůbec dynamická a moc nic se tam neděje, takže jednak není důvod a jednak je zřejmě pro 5-8 cechů v těch nižších ligách mapa příliš velká na to, aby mohla být dynamická.
=> a odtud vzešel můj návrh
- A když začalo do diamantu postupovat víc cechů, na jedné mapě se sešlo jen málo top cechů, kterým v ten moment přestalo jít o umístění, které by se jim stejně vlastně nezměnilo s jiným přístupem, propad do platiny už vůbec nehrozil, a tak se ty cechy domluvily a místo bodů do výsledkové tabulky začali farmařit odměny, aby se z CB co nejvíc vytřískalo individuálních odměn. Vlajkování se nahradilo točením provincií pro odměny, do kterého nechtějí cechy si nechat míchat (ani by to nebylo reálné dělat to ve více ceších).
algoritmus pro vyber cechu je treba upravit tak, aby bral v uvahu take utocnou a obranou silu v utoku. to je totiz zakladni prvek, ktery rozlisuje cechy v CB.
To není zdaleka jediný faktor úspěšnosti cechů. Co aktivita, organizovanost, rychlost zábírání a taktika? 3členný cech aktivních hráčů může porazit mnohé 80členné cechy.
samozrejme zde hraje roli i mnozstvi surek v pokladne pro stvbu taboru, ale neni to primarne urcujici.
To je další zásadní faktor. Ale to ještě neznamená, že cech s hodně surkami v pokladnici opravdu něco staví, viz výše (je potřeba i aktivita a organizovanost). Nicméně využívání možnosti stavět obléhačky představuje poměrně zásadní rozdíl.
PS: doporucuji netristit vlakna fora a davat navrhy ci reakce jen do jednoho. pro foe to bude jasnejsi signal o nespokojenosti
Možná, ale pravidla fóra zní: 1 návrh = 1 vlákno. Navíc návrhy třídí český dobrovolnický FoE tým, vývojáři v Hamburku to tady opravdu nečtou, dostane se k nim jen zlomek a ten pak nejspíš ani nečtou. Bylo by naivní myslet si, že se něco změní z našeho přičinění.





Nevím na jakém světě hraješ, ale na A zatím v dialize není problém najít toho kdo si chce vydělat fb a dia v množství větším než malém. Ale chápu že mohou být světy kde hráči přistupují k FoE jako baráčkostavebnici.
I na Áčku to takhle je... Už se nám dvakrát stalo, že jsme měli o něco míň než 1000 LB a dostali jsme na mapu samé slabé cechy, co daly za den stěží pár provincií. Stačí, když nemáš štěstí nebo správné okolnosti k tomu, aby ti tam mohl připadnout aspoň jeden silný cech do páru. :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Další způsob, jak uzpůsobit mapu v dia lize, by kromě navýšení nutného počtu střetů na každou provincii mohlo být i zvýšení počtu provincií, tj. aby byly na ostrově v dia lize víc než 4 prstence.
Tohle není špatný nápad, už několikrát mě napadlo, že by bylo zajímavější, kdyby v CB bylo více map. Ty by se poté volily buď náhodně, nebo podle počtu cechů.
 

Dan 77

Veterán
Tím více map myslíš víc druhů, aby to nebylo tak fádní? To už se navrhovalo i na Betě, když CB byly jen koncept, ale zřejmě to neprošlo.
Pokud jde o velikost mapy, o kterou jde v tomto návrhu, tu bych právě měnil především v závislosti na lize.



Proti, ještě jednou:
Možností je několik:
  • Zaveďte LB jako komoditu s limitem 1000 a nechte vedení cechu v období mezi CB zakřížkovat, kterou ligu chtějí hrát, přičemž čím vyšší liga bude, tím víc LB bude stát, a po startu se ona cena v LB strhne z konta cechu. Kdo nezakřížkuje, ten ať si jde do měděné.
  • Zdvojnásobte max. počet LB a stejně tak počet LB potřebných pro danou ligu. Nechte nabývat LB jen první dva umístěné cechy a ztrácet LB jen poslední dva umístěné cechy. Stejně tak přírůstek/úbytek snižte na polovinu.
Tohle jsou jen dvě možné řešení. Věřím, že by se jich dalo nalézt více. Změny to jsou banální. Nevím, proč se Inno snaží zavést funkčně retardované PvP, namísto změn, které hra doopravdy potřebuje.

V každém případě jsem proti přidávání lig. Už teď je jich dost. Musely by se upravit odměny v jednotlivých ligách a podobné zbytečnosti. Jak už jsem nastínil výše, preferoval bych spíše úpravu mechaniky postupu do lig.
No jo, ale můj návrh se vůbec netýká toho, aby byly cechy rovnoměrně rozděleny z hlediska algoritmu mezi ligy. Můj návrh řeší pouze velikost mapy, aby tím byla lépe zajištěna dynamičnost map v každé lize. Teď jsou ligové mapy statické, protože jsou buď příliš velké na tak slabé/neaktivní cechy, anebo protože jsou pro top diamantové cechy příliš malé, takže při soupeření více top cechů (už ne tak častému kvůli točení provincií na individuální odměny) na jedné mapě bývá někdy mapa celá posetá zámky (nebo teda aspoň tomu tak bývalo dřív, když se CB víc hrotilo).
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Z časových důvodů jsem před pár dny přešel do méně aktivního cechu a rád bych poukázal na ještě jednu nešikovnou věc, která podle mě dělá neplechu a to:

cb.png
 
To, že 90% cechů nedá 40 střetů za 11 dní dokazuje to, že členové těchto cechů nejsou jednotní nebo nemají dost zboží a vojáků aby se zapojili(nebo na CB prostě kašlou a věnují se expedici). To, že by se udělalo více lig by moc nepomohlo. PROTI
 

Dan 77

Veterán
Ehm... proč sem zase pletete téma LB??? :D Nějak nechápu, asi jsme na úplně jiné vlně... Napsal jsem svůj návrh tak nesrozumitelně? Pro případ, že jo, tak text svého návrhu upravím tak, aby důležité body v něm více vynikly.

Ale když už jste u toho... jak píše Peepee, dokud daný cech neudělá 40 střetů během těch 11 dní, tak nezíská LB, a tedy ani nepostoupí v lize...
To, že 90% cechů nedá 40 střetů za 11 dní dokazuje to, že členové těchto cechů nejsou jednotní nebo nemají dost zboží a vojáků aby se zapojili(nebo na CB prostě kašlou a věnují se expedici). To, že by se udělalo více lig by moc nepomohlo. PROTI
Na 40 střetů stačí 1-2 hráči, takže jediné, v čem bude problém, je nízká aktivita (tj. hlavně časové důvody).
Můj návrh ale nemá pomoci k tomu, aby nahoru nutně postupovalo víc cechů. Cílem mého návrhu je udělat dynamičtější mapy hlavně v těch ostatní ligách, kde těch min. 40 střetů dávají.
 
Naposledy upraveno:
A) Dan77
Jsem proti, přidání nižší ligy a zvětšení capu bodů v dialize a zabrání neřeší daný problém, mohl bych zde udělat analýzu toho proč tomu tak je, a dělat tu sáhlodlouhé výpočty, ve stručnosti:
- sektorů na mapě je málo, to že zvětšíš počet bodů na zabrání aktuálních sektorů situaci nevyřeší, neboť to zabere tak 5 minut navíc na jeden sektor, dle mého názoru by bylo lepší aktuální mapu jak je nechat v mědi (zachovat jim tam ty body co tam maj, myslím že 40) a s každou ligou postupně mapu zvětšovat a přidávat sektory.

B) LordFunDor
Tlačítko na přestup do ligy je zajímavé, ale je to málo, počet hráčů by to mohl také řešit, neboť vídal jsem i cechy s pár lidma proti cechů s 60+ hráči, což je docela problém...

C) JosephBraveHeart
problém který popisuješ má něco do sebe, ale, návrh algoritmu kteýr by to vyřešil není zrovna ideální...
dám ti reálný příklad který může nastat.
Jsem v příběhových úkolech daleko, dál než je moje éra... dejme tomu, v koloniálce mám jednotky pokroku, ano jde toho docílit.
Jsem v příběhových úkolech daleko, jsem v současnosti a mám jednotky budoucnosti. Ano jde toho docílit.
Pokud hráč díky cechu získá budovu Alcatraz a má tuláky, potom pošle tuto super novou jednotku s tuláky do boje, které sice řeší manuálně / semi-manuálně, aby o ni nepřišel, ale dovede bojovat o dost víc, než kdyby bojoval s jednotkou z koloniálu nebo jiné vyšší éry. (situace z možností získat vyšší jednotku se mnohokrát opakuje)
Potkal jsem i cápka v zítřku s oceánskou jednotkou.

D) Aurelia Maxima
Nemyslím si, i když se tam nacpe 8 cechů, dokáží si dva tři cechy udělit koalici, alianci, a budou zase rotovat.

E) traktorista
Asi tak, vždy se dá vytvořit koalice :D

F) Dan77 vol.2
Rozsah ligových bodů je opravdu problém, jsou to malé zorptyly (viz tabulka z fandomu) Mohlo by se z těmi rozsahy zahýbat... Třeba přidat nulu na konec :D
Systém pyramidy kterou navrhuješ nic nevyřeší, zvětšení mapy také ne, ale dle mne by to bylo lepší než pyramida.
Ano, pokud je málo cechů tak se to může stát, jednou se mne stalo že z silver gildou jsem byl v goldu...

G) MadnessFalax vol.2
Více map a více sektorů na mapě, s tím souhlasím...
Stejná mapa do koal je docela nuda, dál dle mne do toho zamíchat různý debuffy a buffy podle mapy vůči určitým jednotkám / obchodu by mohlo taky být zajíamvé....

H) Cliffs of Gapoli
Hráči nejsou motivování, koalice spolupráce mezi gildami..... a dost na to i kašle.... pravda, spíše zvětšovat počet sektorů na mapě....

I) Dan77 vol.3
Motají sem LB protože i ty jsou součástí CB, a vše je potřeba zabalit do kopy, a dívat se na to ze všech úhlů...
 

Dan 77

Veterán
A) Dan77
Jsem proti, přidání nižší ligy a zvětšení capu bodů v dialize a zabrání neřeší daný problém, mohl bych zde udělat analýzu toho proč tomu tak je, a dělat tu sáhlodlouhé výpočty, ve stručnosti:
- sektorů na mapě je málo, to že zvětšíš počet bodů na zabrání aktuálních sektorů situaci nevyřeší, neboť to zabere tak 5 minut navíc na jeden sektor, dle mého názoru by bylo lepší aktuální mapu jak je nechat v mědi (zachovat jim tam ty body co tam maj, myslím že 40) a s každou ligou postupně mapu zvětšovat a přidávat sektory.

G) MadnessFalax vol.2
Více map a více sektorů na mapě, s tím souhlasím...
Stejná mapa do koal je docela nuda, dál dle mne do toho zamíchat různý debuffy a buffy podle mapy vůči určitým jednotkám / obchodu by mohlo taky být zajíamvé....
Námitku beru. Když bych to rozebral:
- Na obecné rovině je téměř jedno, zda se přidá víc bojů k existujícím provinciím, nebo zda se přidá víc provincií (pokud je to poměrově stejně). Proto jsem si vybral tu první variantu, která by byla menším zásahem do aktuální podoby map. Nevýhoda by byla akorát v tom, že těch 250 bojů na provincii by ještě víc rozevíralo nůžky mezi tím, zda to jedeš s plnou podporou obléhacích táborů nebo úplně bez nich. Ke zpomalení záboru provincií by došlo aspoň trochu, a to je dobře. Ale moje volba ze dvou možností se ukazuje krátkozrakou hlavně v tomto smyslu:
- Přidání sektorů se přecejen zdá výhodnější, protože přidat další prstenec = přidat 64 provincií! A to už bude hodno diamantové mapy víc. V současnosti má mapa 60 provincií, z toho vnější prstenec (č. 4) má 32 provincií, takže 5. prstenec by obsahoval 64 provincií a v součtu by měla diamantová mapa 124 provincií! To se mi líbí, bylo by to lepší řešení než 250 střetů na každou provincii (+ případné pevnosti :p ).
- Ale víc už bych asi mapu nezvětšoval... Počet provincií by takhle šel s každým dalším prstencem nahoru geometrickou řadou. Dynamice mapy by to nepřidalo a něco hledat nebo uhlídat na mapě větší než s 5 prstenci by bylo každodenní peklo pro velitele cechů v diamantové lize. Navíc cechy v nižších ligách nemají ani sílu ani aktivitu na tak velké mapě operovat a konkurovat si, ani stavět na tolika provinciích budovy, a jakože je spíš nestaví už teď... Takže podle mého názoru v diamantu spíš jen těch 5 prstenců (= 124 provincií o 160 bitvách), platina klasicky nám už známé 4 prstence (= 60 provincií o 130 bitvách) a pak to postupně snižovat s ohledem na slabou aktivitu cechů... zlato 3 prstence (= 28 provincií o 100 bitvách), stříbro a měď 2 prstence (= 12 provincií o 70 nebo 40 bitvách).
- To vše pořád za předpokladu, že by byl jenom jeden druh mapy, který by byl modifikován pouze počtem provincií v lize. Už když byly CB konceptem na Betě, hráči navrhovali dělat více typů map, aby se CB nestaly stejně fádní jako expedice, ale vývojáři si to k srdci nevzdali a kdo ví, zda v tomto ohledu změnili názor.


B) LordFunDor
Tlačítko na přestup do ligy je zajímavé, ale je to málo, počet hráčů by to mohl také řešit, neboť vídal jsem i cechy s pár lidma proti cechů s 60+ hráči, což je docela problém...

(...)

F) Dan77 vol.2
Rozsah ligových bodů je opravdu problém, jsou to malé zorptyly (viz tabulka z fandomu) Mohlo by se z těmi rozsahy zahýbat... Třeba přidat nulu na konec :D
Systém pyramidy kterou navrhuješ nic nevyřeší, zvětšení mapy také ne, ale dle mne by to bylo lepší než pyramida.
Ano, pokud je málo cechů tak se to může stát, jednou se mne stalo že z silver gildou jsem byl v goldu...
Je no, protože soupeřící cechy a adekvátní obtížnost soupeřů si stejně nikdy nenavolíš... Skladba cechů v diamantu je stejně různorodá, buď dostaneš na mapu samé slabší cechy, nebo skoro samé top cech, a může nastat i vše mezi tím. (Co myslíš tím, že "se to může stát"? Jestli myslíš to, že v diamantové lize skutečně občas nenatrefíš na jediný silný cech na mapě daného kola, tak tam žádný platinový cech nebyl, všechny měly dost přes 901 LB... :) ) Takže vždycky pořád lepší jít do diamantu, zkusit štěstí a bojovat každopádně za lepší odměny, než si navolit platinu, ovládnout mapu a už si skoro nezabojovat. :D Nemluvě o tom, že aby takové tlačítko plnilo svou funkci, už musí daný vedoucí cechu vědět, co daný cech v každé lize může asi tak očekávat (nejlíp všechny vyzkoušet :D ), a ani tak nemůže předpovědět finální skladbu cechů, která v diamantu ovlivňuje velmi průběh... A pokud by se nedejbože někdy ukliknul... :D "Pardon, ukliknul jsem se/navolil jsem na zkoušku úplně nesmyslně, takže si bohužel všichni skoro nezabojujeme!"
No... zvolit si počet hráčů v cechu by taky neřešilo problém... leckde 4členný cech válcuje 80členné cechy a pak postoupí až do diamantu... :) Ona nejde hledat "spravedlnost" vždycky jen podle počtu členů.
A aby byly rozptyly 10× větší? Co by to řešilo? Nic, protože místo 1000 LB by bylo 10 000 LB a rozptyly by byly 10× větší. Nebo aby nejvyšší, diamantová liga byla jen pro cechy s 1000 LB s nulovou tolerancí? To by taky nic nevyřešilo, pouze by byl pro všechny snazší propad o ligu níž, ale soupeři, které nakonec dostaneš na mapu, budou stejní (jen s nimi budeš bojovat za horší odměny formálně pod jinou ligou).


I) Dan77 vol.3
Motají sem LB protože i ty jsou součástí CB, a vše je potřeba zabalit do kopy, a dívat se na to ze všech úhlů...
No proti tomu bych nic neměl. Ale můj návrh nemá za cíl ligový systém nějak zásadně vylepšit (přidání dvou spodních lig by mělo opravdu jenom kosmetický efekt, že by byly cechy trošku více stratifikované, jak jsem uvedl nahoře), hlavě má za cíl něco úplně jiného, a sice zvětšit dynamiku map v každé lize úpravou jejich velikosti. Jenže je stejně hodnocen hlavně podle toho prvního měřítka... Přitom algoritmus přiřazování cechů k sobě je součástí návrhu @Joseph BraveHeart, ne mého.
 
No proti tomu bych nic neměl. Ale můj návrh nemá za cíl ligový systém nějak zásadně vylepšit (přidání dvou spodních lig by mělo opravdu jenom kosmetický efekt, že by byly cechy trošku více stratifikované, jak jsem uvedl nahoře), hlavě má za cíl něco úplně jiného, a sice zvětšit dynamiku map v každé lize úpravou jejich velikosti. Jenže je stejně hodnocen hlavně podle toho prvního měřítka... Přitom algoritmus přiřazování cechů k sobě je součástí návrhu @Joseph BraveHeart, ne mého.

Dal jsem vše do jedné odpovědi a psal jsem jen písmeno a jméno, abych necitoval lány, ano mohl jsem nechat větu a udělat pár teček a tak... ale chtěl jsemzaragovat an víc lidí bez lavinové odpvoědi :D proto tam jsou zmíněni prakticky všichni... :D
 
Nahoru