Cechovní bitvy pro začátečníky

Borat

Člen
Ahoj, zkoušíme CB. Uvítám rady zkušenějších. Opět ve FoE pocit těžké sody. Cílem je jako vždy odrbat hráče do krve. Tomu říkám hra s hráči a jejich trpělivostí. ;)

Situace 1. Všechny cechy projevily pasivitu a nezískaly žádné území. Žebříček celou dobu zobrazuje jak jsou všechny cechy na prvním místě s maximální odměnou. Stačí držet solidárně nicnedělání a je to doma! Zrada, žádná odměna se pak nekoná. Sice logické, ale žebříček lže.

Jak z CB vystoupit? Aktivní cech pokračuje automaticky do další bitvy. Musí být pasivní, pak spadne do režimu, kdy se musí do další bitvy přihlásit ručně. Teď vidím, že pasivní cechy v rozehrané bitvě mají minusové ligové body. Penalizace za to, že nechceme v CB pokračovat? (A co Situace 1? Nekonala se také nějaká penalizace ligových bodů, o které hráči ani netuší?)

Každé území poskytuje jinou odměnu. Pro jeho získání je třeba vybojovat či vyjednat shodný počet bitev. A těch je nekonečno. Viz tabulky podle ligy. Je to ohromný balík armád či zboží. Jak jedete bitvy konkrétního území, roste penalizace. Asi v 1/3 už to nestojí za to. Bojovat se nedá a množství vydávaného zboží likviduje ekonomiku. Penalizace se nuluje přesně ve 24:00. V klídku s nízkými náklady získáte jedno území tak za 3 dny. Jak získáte území, začne jeho odměna padat každou hodinu do žebříčku a teprve "body vítězství" určují pořadí cechů v bitvě.

Umístění cechů na mapě je při startu bitvy náhodné. Některé cechy začnou u území s velkou odměnou a zpravidla vyhrají. Ostatní mají smůlu. Mohou se rozkrájet a na dobré umístění nemohou dosáhnout. Faktem je, že odměny za pořadí jsou odstupňovány mírně a je naprosto šumák, zda jste nakonec 1. nebo 3. (Jde jen o to, vám zlikvidovat ekonomiku a vaši hru vám co nejvíc potopit.)

Snažil jsem se najít návod jak je to se ziskem území, nenašel. Tak asi takto.

1) Můžete postupovat jen na území, s kterým sousedí vámi získané území nebo startovací území cechu. Vytváříte si bublinu svého cechu.

2) K jednomu území může dorazit několik cechů. Všechny cechy se ho mohou pokusit získat. Pokud jde o 100 bitev, jedou 3 cechy 300 bitev. Jakmile jeden cech území získá, ostatní přijdou o vložené investice bez odměny. Získané území se na 4 hodiny uzamkne proti napadení. V tu dobu můžete ještě utratit neskutečné prostředky za stavby a získanému území zvýšit odměnu a ztížit možnost dobytí.

3) Jak k vašemu území dorazí jiný cech, může vaše území převzít. Obranu fakticky nemáte. Prostě si odjede 100 bitev a území vám sebere. Jediná rada, seberte jeho území dříve, než on vaše. Ať chcete nebo ne, musíte se pustit do získání jeho území. Jenže to sousedí s dalším a dalším jeho územím. (Jde o to, že dva cechy budou 10 dní vyhazovat zboží a armády oknem pro nic. Pak je tady děs běs 24:00, kdy je penalizace nejnižší. Tak mi přijde, že bitvy cechů se odehrávají nuceně mezi 0. a 2. hodinou, když jde z principu o zisk území jako první.)

4) Snahou je získat cenná území ve středu mapy označená A1, C1, B1 či D1. Vaše bublina je spíš žížala. Doufal jsem, že si mohu vytvořit na mapě víc bublin a z těch se rozšiřovat, omyl. Jak vám soupeřící cech žížalu někde přeruší převzetím jednoho vašeho území, přicházíte o získaná nebo právě získávaná území dále na mapě a to bez náhrady. Nic z toho nemá ani útočící cech, jen pročistí mapu. Veškeré náklady jsou pryč. Je to jak vyhození v Člověče nezlob se. Jde jen o to, kolik máte momentálně bodů vítězství a zda nestačí na dobré umístění. (Ve wiki se to dá pochopit, že se ztrátou území přicházíte o získané body vítězství. Na to to nevypadá. BV zůstávají. Jen začínáte znovu utrácet třeba za 300 právě promarněných bitev.)

Dotaz. Pokud konkurenční cech převezme naše území a doputuje až ke startovacímu území cechu, může ho převzít? Měl by z toho něco? Odměny tady žádné nejsou. Lze takto zlikvidovat konkurenční cech v bitvě?

Dotaz 2. Vyjednávání je dost na hraně. Za každou komplikaci 10 diamantů. Diamanty hoří. Je nějaká možnost, jak si dokoupit tah navíc?

Z tohoto se odvíjí taktika a strategie, jak s nejnižšími náklady dosáhnout přijatelného výsledku. Zda vůbec? Je fajn svůj cech zviditelnit, ale je to za cenu obrovských nákladů.
 
Naposledy upraveno:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Situace 1. Všechny cechy projevily pasivitu a nezískaly žádné území. Žebříček celou dobu zobrazuje jak jsou všechny cechy na prvním místě s maximální odměnou. Stačí držet solidárně nicnedělání a je to doma! Zrada, žádná odměna se pak nekoná. Sice logické, ale žebříček lže.
S tím souhlasím. Cechu musí být nějak aktivní aby dostal odměny. Mělo by to tam být znázorněno jestli už ji dostane nebo ne.
Jak z CB vystoupit? Aktivní cech pokračuje automaticky do další bitvy. Musí být pasivní, pak spadne do režimu, kdy se musí do další bitvy přihlásit ručně. Teď vidím, že pasivní cechy v rozehrané bitvě mají minusové ligové body. Penalizace za to, že nechceme v CB pokračovat? (A co Situace 1? Nekonala se také nějaká penalizace ligových bodů, o které hráči ani netuší?)
Ano když chcete z CB vystoupit musíte být neaktivní. Možná se tím dostanete i do mínusu LB ale řekla bych že když budete chtít začít za nějaký čas znovu tak po přihlášení budete znovu na 0 (že začnete od začátku). Ale tímto si nejsem úplně jistá.
Každé území poskytuje jinou odměnu. Pro jeho získání je třeba vybojovat či vyjednat shodný počet bitev. A těch je nekonečno. Viz tabulky podle ligy. Je to ohromný balík armád či zboží. Jak jedete bitvy konkrétního území, roste penalizace. Asi v 1/3 už to nestojí za to. Bojovat se nedá a množství vydávaného zboží likviduje ekonomiku. Penalizace se nuluje přesně ve 24:00. V klídku s nízkými náklady získáte jedno území tak za 3 dny. Jak získáte území, začne jeho odměna padat každou hodinu do žebříčku a teprve "body vítězství" určují pořadí cechů v bitvě.
Ano stojí to dost armády i surek ale jsou to cechovní bitvy. Zapojit by se měl celý cech. Já taky nedám celé území sama pokud nemám aspoň 3 tábory (jedna z nejvíce používaných budov v CB). Tábory to dost ulehčují. A jedno území za 3 dny získáš když jedeš sám no ale když jste na něj např. tři tak to máte za chvíli (nebo měli byste mít).
Některé cechy začnou u území s velkou odměnou a zpravidla vyhrají.
Toto nechápu... startovní políčka žádné body nedávají.
Pokud jde o 100 bitev, jedou 3 cechy 300 bitev. Jakmile jeden cech území získá, ostatní přijdou o vložené investice bez odměny.
Pokus si tím myslel 3 cechy a každý 100 bitev tak ano. Ten kdo to první zavře získá provincii, ostatní přijdou o půlku bojů co měli vybojováno (tedy né o všechny). A odměny, které dostali za boje se taky neodečtou (Většina hráčů to hraje prakticky jen kvůli těm osobním odměnám co občas padnou za boje)
Jak vám soupeřící cech žížalu někde přeruší převzetím jednoho vašeho území, přicházíte o získaná nebo právě získávaná území dále na mapě a to bez náhrady
Toto je omyl... když vám tu "žížalu" někdo přeruší tak o ty další navazující území nepřijdete (pokud je máte dobyté)
Pokud konkurenční cech převezme naše území a doputuje až ke startovacímu území cechu, může ho převzít?
Ne
Je nějaká možnost, jak si dokoupit tah navíc?
Ne
 

Borat

Člen
Díky za skvělou reakci. ;)

K přerušení naší "žížaly".
Toto je omyl... když vám tu "žížalu" někdo přeruší tak o ty další navazující území nepřijdete (pokud je máte dobyté)
Aha, přišli jsme o území a tím i o rozpracovaná území. Situaci s již získaným územím ještě neznám. Tedy, skutečně tak vzniknou dvě bubliny cechu na mapě? A z toho nově odtrženého území od startovacího území cechu mohu také získávat další území?
(Opravdu jsem přesně k tomuto potřeboval návod. Ve hře stovky bitev a při napadení území nevím, jak se zachovat? Mohl jsem téměř dokončené území získat, než jsme o to centrální přišli. Škoda, škoda. Týdny surovin v pytli bez užitku.)

Území s velkou odměnou.
Toto nechápu... startovní políčka žádné body nedávají.
Myšlena jsou pole úrovně "3" a "4" (např. A3, A4). První získaná území mají u jednotlivých cechů velké rozdíly v odměnách. A některé cechy mají štěstí na pole úrovně 3, 2, 1 s nejlepšími odměnami ve hře. Takový cech je k nedohnání. Vítězství "bez práce".

Obléhací tábory.
Já taky nedám celé území sama pokud nemám aspoň 3 tábory (jedna z nejvíce používaných budov v CB). Tábory to dost ulehčují.
Koukám na budovy. Aha! Díky za radu. Jen mi zrovna obléhací tábor přijde dost drahý. Jak když se cena za tábor snad i vyrovná s cenou za zisk území s plnou penalizací bez tábora. (A pokud mi stačí 3 dny pro zisk území, ani se tábor nevyplatí.)

Tak ještě dotazy k budovám.
Jak rozumět u Rozhledny a Pevnosti "+% pokroku"? Znamená to, že navýším počet bitev pro zisk území třeba o 30%?

Jak rozumět dvojnásobnému oslabení u Návnad a Pastí? Jak je to u armády a jak u vyjednávání? U vyjednávání je šance, že se potřebné suroviny zdvojnásobí?
 

Svatej

Legenda
Tedy, skutečně tak vzniknou dvě bubliny cechu na mapě?
Ano
A z toho nově odtrženého území od startovacího území cechu mohu také získávat další území?
Ano
Pro představu to vypadá asi takhle: ODKAZ
Myšlena jsou pole úrovně "3" a "4" (např. A3, A4). První získaná území mají u jednotlivých cechů velké rozdíly v odměnách. A některé cechy mají štěstí na pole úrovně 3, 2, 1 s nejlepšími odměnami ve hře. Takový cech je k nedohnání. Vítězství "bez práce".
Je pravda, že ty odměny jsou různé, ale hádám že vývojáři nebalancovali odměny za provincie na situaci, kdy cechy bojují jen pár sektorů kolem základny.
Jak rozumět u Rozhledny a Pevnosti "+% pokroku"? Znamená to, že navýším počet bitev pro zisk území třeba o 30%?
Ano, přesně tak. Postavením rozhledny nebo pevnosti na daném území se zvýší počet bojů, které je třeba na daném území udělat pro zisk. Tedy například v dia lize to je ze 160 bojů na 208 bojů.
Jak rozumět dvojnásobnému oslabení u Návnad a Pastí? Jak je to u armády a jak u vyjednávání? U vyjednávání je šance, že se potřebné suroviny zdvojnásobí?
Je to jak u bojů, tak u vyjednávání. Funguje to jako opak dobývacího tábora, tedy dává 15% nebo 45% šanci, že nepřítel po úspěšném boji či vyjednávání dostane místo +1 oslabení +2.
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Dovolené jsou tady. Zkusil jsem odejít z cechovních bitev. Totalitní diktátorské praktiky FoE mě absolutně zlikvidovaly. Za hloupost se platí. Dík nesrozumitelnosti FoE jsem opět za absolutního hlupáka. :(

Nápad odejít z CB jsem dostal po jejich zahájení. Ve dvou světech jsem měl už polovinu prvního území. V jednom světě jsem území už získal a sbíral body vítězství. Tak jsem to vše nechal být, abych otestoval, co považuje FoE za pasivitu v CB? Ani jedno. Už jsem byl aktivní hráč, co dobrovolně potopil své cechy a skončil na posledním místě s maximální ztrátou ligových bodů. Dál přitom zůstávám v CB a budu muset stejnou sodu minusových bodů absolvovat ještě jednou, než mě FoE laskavě vyřadí z CB pro pasivitu. (O to jedno získané území jsem přišel a končil jsem s 0 BV/hodinu.)

Než přijdu o stovky ligových bodů, bude konec léta a veškeré ty body proletěly komínem naprosto zbytečně. Za poslední místo padly zajímavé odměny, mám dvě cesty k vítězství. Cena útěchy. Ale přijít hravě o stovky ligových bodů, co jsem jen pracně získával, to bolí. Navíc tady letí komínem diamanty, co se běžně získávají za peníze. FoE mi fakticky vybrakoval peněženku až na kost.

Pro další spoluhráče uzavírám pokus s opuštěním CB se zjištěním, že pasivita v CB je výhradně o absolutním nicnedělání. Cech nesmí získat ani jednu příčku při dobývání první provincie. K tomu platí, vyplatí se CB opustit, pokud je do bitvy zařazeno méně, než 8 cechů. Ale to je o náhodě.

(Tak mě napadá, Vánoce s FoE byl řádný atak na peněženky hráčů. Dovolená vypadá, že jde ve shodných stopách.) :cool:
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Minule jsi mi hodil, že nemáš sílu mi vysvětlovat základy. Tak pardon, nehodlám padnout do "normálního cechu", kde budou padat podobné "rady". :(

V normálním cechu ti rady poskytnou, protože to bude k jejich vlastnímu užitku. Přeci jen každému se hodí mít v cechu schopné hráče. Tady na fóru nemá nikdo povinnost ani náladu rozepisovat složité návody k banálním věcem. A když už někdo pár odstavců napíše, tak mi to stejně přijde, jako bys nad tím jen mávnul rukou (viz. náhozy 1,9).
 

Borat

Člen
A když už někdo pár odstavců napíše, tak mi to stejně přijde, jako bys nad tím jen mávnul rukou (viz. náhozy 1,9).

Pěkná podpásovka. Rady tady beru a jednám podle nich. Ve FoE je hromada hráčů, co nemají ani základní znalosti. Nejspíš většina. Od toho je fórum, aby šířilo osvětu i k banalitám, když chybí v návodu. (Náhozy 1,9? Nemám Arc na úrovni 80 a dlouho je sám dělat nebudu... Registruji, ukládám a co víc si na takové úrovni hry představujete?)

Opět mi jen naskakuje představa "podvodu FoE", kdy si členové cechů jdou utajeně na ruku a vyžívají se ve zbabělém masakrování hráčů, co proti nim nemají šanci. (Např. princip CB.) Výborná hra "ostřílených hráčů". :cool:
 

Borat

Člen
Co ten odchod z CB? Není to na návrh na změnu? Opravdu je ta pokuta za odchod nutná? Přijde mi, že CB jsou dobrým nástrojem k nahrabání odměn a posílení cechu a motivace k účasti je velká. Proč pokutovat odchod z CB? Pokud tedy není cílem hráče ekonomicky vydeptat a přinutit k placení.
 

DeletedUser

Host
Myslím, že by ti bylo užitečnější v CB pokračovat, klidně v nižší lize. Z CB padají pěkné odměny. I když ti v nižší lize budou padat menší odměny, z dlouhodobého hlediska budeš spokojenější, než když na to budeš dlabat úplně. Samozřejmě je podmínkou, mít stálý přísun jednotek a aspoň Diovku/Cáchy lvl. 10 (k čemuž není problém se dopracovat), alternativně bonusy útočné armády z jiných zdrojů. Samozřejmě to neplatí, jestli hodláš setrvávat v jednočlenném cechu. To se ti pak budou špatně šetřit surky na tábory. Což, hádám, bude jednou z hlavních příčin tvého neštěstí. Tolik asi k CB na tvé aktuální úrovni.
 

Borat

Člen
Diovku/Cáchy? To jako 2x 30% na armádě? A co s tím? V CB jsem zjistil, že se 0 ztráty lámou tak na 150% na armádě. Dvě VB rozhodně nestačí. (Pomohla Terakotová vinice. A dobrá pomoc bude Yggdrasil od Vikingů.) A stejně to na CB nestačí, protože tady naskakuje penalizace a soupeř je s každou bitvou silnější. Zbývá vyjednávat za zboží a utrácet diamanty.

Podobně jednotky. Každý radí Alcatraz. Podobně fungují Královské lázně z Egypta. Není od věci točit osady. I emisaři jsou dobří. A osady lze otočit dřív, než se jeden dostane k patřičným VB (pokud mu nepomůže cech přeskočit doby).

O žádném svém neštěstí nevím. Moje cechy jsem dík CB dokopal na dohled vrcholu žebříčku.

Problémem je zboží. Třeba ve světě Dinegu se otevřeně na trhu téměř neobchoduje. (Asi se obchoduje jen v rámci cechů.) Nemám jak získat zboží pro postup v CB. Ten obchod tady tak vázne, že mě termíny CB válcují. Zkouším VB na zboží, podle zdejších rad. Zatím katastrofa. Dobrá je Socha cti, pumpuje zboží do cechu pod tlakem.

Kolega mi v cechu prchl o pár dob napřed. Před tím nás nikdo nevaroval. Jak expedice, tak CB teď vyžadují zboží ze všech dob hráčů. Pravidelně dojedu na to, že nemám zboží z vyšších dob a nemám jak ho získat. Ideální je patrně cech, kde jsou všichni hráči ve shodné době. Přitom CB vyžadují zboží ze současné a z předchozí doby. Problém, jak získávat zboží z minulých dob?

A ano, než se mi podaří CB opustit, abych FoE umrtvil v době mé letní dovolené, tak budou Vánoce. A jak jsem mj. ověřil. Stačí odehrát jedinou bitvu a už je za to zajímavá odměna za poslední místo. Patrně je výhodnější v CB zůstat.
 

Budik

Dopisovatel
Aby se ti nenavyšovalo oslabení stačí stavět oblehy.

Abys mohl mít oblehy, stačí mít pár Arců na slušným lvl.

Abys vystavěl Arc musíš rozumět náhozům 1,9.

Ale jak to tu tak čtu, tak tu jen brečíš, že to nejde, nebo je to složité... je to hodně o cechu GL ;-)
 

d arvit

Odborník
každý ti to tu řiká pořád, najdi si normální cech a nauč se základy.
přijde mi že někam vlítneš bez znalostí toho jak daná věc funguje a po tom co tě to vytrestá (přijdeš o zdroje, ostatní tě předženou, nefunguje to jak si představuješ začneš nadávat jak tě to okrádá..

strategie je o tom porozumět pravidlům, přizpůsobit se jim, využít je ve svůj prospěch a tím porazit soupeře a ne o tom chtít jít rovně když je odbočka do strany, rozbít si tak nos o zed a divit se že tě soupeř obešel a ještě ti párkrát o tu zed omlátil hlavu

žádná budova nebo VB (snad kromě arcu) ti samostatně nesplní veškerou tvou potřebu daného bonusu

zdá se ti 30% k útoku z cách a zeuse málo? tak asi postavim obě a další k tomu ale ono se to staví blbě když jeden nemá arc a je v cechu kde ho nemaji ani ostatní. nemáš surky na cb?? se nedivim když nemáš arc (z nějakého důvodu členové aktivních cechů v cb staví trojlístek vb na cechovní surky) - už ten název cechovní bitvy napovídá že je to cechovní záležitost ( a cechy můžou mít až 80 hráčů a každý hráč má teoretickou sílu mnohonásobně větší než ty) + vývojáři pracují s tím že se dané věci účastní lidi co tomu rozumí nebo se přizpůsobí - taky nepůjdu na olympiadu ve skoku o tyči když jsem to v životě nedělal a po tom co si po prvnim pokusu rozbiju hubu nebudu nadávat že to slouží jen k mrzačení lidí. stačí se nad tim zamyslet a porovnat teoretický výkon 80 znalých nebo vedených znalými lidmi na mnohem vyšší úrovni vs ty, odhadnout kde mezi těmi dvěma body bude nějaká hranice nutná pro rozumnou účast a podle toho očekávat výsledek
 

Borat

Člen
Pro další spoluhráče uzavírám pokus s opuštěním CB se zjištěním, že pasivita v CB je výhradně o absolutním nicnedělání. Cech nesmí získat ani jednu příčku při dobývání první provincie. K tomu platí, vyplatí se CB opustit, pokud je do bitvy zařazeno méně, než 8 cechů. Ale to je o náhodě.

Tak opět vytrestán. Odehrál jsem jednu bitvu, abych prokázal aktivitu a dostal odměnu z posledního místa v CB. Nestačilo to. Jsem vyhozen pro pasivitu z CB bez odměny. Ověřeno 3x ve třech světech.

Zůstává tedy problém, kde je hranice pasivity a aktivity v CB, když je třeba CB opustit či neopustit a získat alespoň nějakou odměnu? Výborná hra, kde se musí pravidla ověřovat pokusy a omyly a hráč je přitom okraden o peníze. :cool:
 

Daniel V.

Psavec
Tak opět vytrestán. Odehrál jsem jednu bitvu, abych prokázal aktivitu a dostal odměnu z posledního místa v CB. Nestačilo to. Jsem vyhozen pro pasivitu z CB bez odměny. Ověřeno 3x ve třech světech.

Zůstává tedy problém, kde je hranice pasivity a aktivity v CB, když je třeba CB opustit či neopustit a získat alespoň nějakou odměnu? Výborná hra, kde se musí pravidla ověřovat pokusy a omyly a hráč je přitom okraden o peníze. :cool:
musíš mít normální cech
najdi si normální cech a nauč se základy
 

OffTheWall

Psavec
kde je hranice pasivity a aktivity v CB
Účast na Cechovních bitvách vyžaduje určitou minimální aktivitu. Pokud systém zjistí, že váš cech nebyl dostatečně aktivní, jste odhlášeni z ligy a nedostáváte žádnou odměnu. Aby byl váš spolek klasifikován jako aktivní, bude muset dosáhnout minimálně 40 akcí (buď vybojovat bitvy, nebo dokončit vyjednávání).
(zdroj)
 
Naposledy upraveno:
Nahoru