Cechovní bitvy pro začátečníky

lord Haken

Turista
Jsem rád, že se tu Borat ptá, v celém tématu už jsem našel pár odpovědí. Jsem nový hráč v době ranného středověku, a asi v průměrně aktivním cechu, cíleně jsme spadli do zlaté ligy, bo ta výš už byla moc náročná. vybral jsem si z velkolepek Diovu sochu a mám ještě další budovy na posílení, udělám ale jen pár bitev pro celkem velkou ztrátu vojáků, ale především proto, že vojáky potřebuju i jinde (CE, mapa příběhových postupů). Principy CB jsem snad po přečtení tohoto tématu pochopil.
1. Aktivita cechu - asi nejdůležitější je aby se zapojili všichni nebo většina (není to aktivita pro jednoho hráče)
2. Stavět a rozvíjet doporučené velkolepky (asi dlouhodobá záležitost)
3. Mít vojáky na co nejvyšší úrovni (myslím tím aby byli v dané epoše vyzkoumané všechny stavby)

Otázky:
Jak je to z tulákama? V CE se mi vyplatí je používat ale v CB nevím. A co ty ostatní jednotky? Šampion, bubeník, vlajkonoš - u těch zatím neumím efekt využít.
A když už jsem v CB nějak zapojený, udělám několik bitev, tak mě občas někdo vyrabuje budovu (ne často). Ale když chci rabovat já, tak mě to na tom dobitém území nijak dál nepustí, chce to stavět nějaké další budovy, dál jsem se zatím nedostal.
 

lord Haken

Turista
Aha, díky. Já myslel, jak je tam v nabídce ta budova, tak že je to právě na rabování. Takže se tam dají nějaké ty budovy stavět a asi budou dávat nějakou výhodu. Já do cechovních bitev zatím jenom nakukuju.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Co takhle přečíst si základy na wiki? :)
Tuláci se používají všude v bojích. Bubeníci a vlajkonoši budiž ale jen v nízkých dobách. Tak od vrcholného středověku jsou už na nic.
 

lord Haken

Turista
Jo, základy jsem četl. Velice pěkná stránka, ale obecná, odpovědi hledám raději tady nebo na cechovním chatu. Až se do těch bojů více dostanu, taky se mi budou zdát dnešní otázky jednoduché, ale ted jsem rád, že si odpověď můžu přečíst i s odstupem vícekrát.
 

DeletedUser

Host
Tak od vrcholného středověku jsou už na nic.
Nejde tak o dobu, ale spíš o procentuální bonus. Když jsi ve Vrcholném s bonusy z města 0%/0% do útoku, tak ti do jisté míry tito dva ťulpasové v lehčích bojích mohou snížit ztráty třeba o jednu jednotku. Na druhou stranu hráč v Železe s bonusy 100%/100% bubeníka ani vlajku moc neupotřebí, max. jako náhradu normální jednotky. Dneska už ale není problém bonusy nabrat z budov, proto se tyhle dvě jednotky používají spíš jako balast pro defování/nahazování v CvC, případně pro boje na mapách CvC nižších dob, protože se většině lidí nechce tehdejší jednotky zpětně cvičit.
 
Nahoru