Cechovní Bitvy - změna systému

dudasek

Znalec
tak mě osobně nevadí prohrát s aktivními..pravda je trochu deprimující se přetahovat,nebo vyjednat/vybojovat 100/130 a přijít o to...myslím,že ty bodíky,zboží a diošky to celkem vyrovnávají a když si CE dokončím vojensky nevadí mi potrápit si i hlavičku...
 

DeletedUser

Host
tak mě osobně nevadí prohrát s aktivními..pravda je trochu deprimující se přetahovat,nebo vyjednat/vybojovat 100/130 a přijít o to...myslím,že ty bodíky,zboží a diošky to celkem vyrovnávají a když si CE dokončím vojensky nevadí mi potrápit si i hlavičku...
To že nebudete první, neznamená, že žádnou odměnu nedostanete. Navíc hráči, kteří "vyjednávají/vybojovávají 100/130", dostanou dost odměn sami o sobě.
 

dudasek

Znalec
měl jsem na mysli vyjednat 4/5 území a nezískat ho...ano pro hráče,který nedává 4tý level CE je CB výnosnější,,,těch bodíků,zboží,dokonce i dia jsem dostal...
 

traktorista

Odborník
CB jsou výnosnější než expe co se dia týče. V tuhle chvíle je i Socha cti zajímavější než terasovka nebo stráž nebes. Akorát zisky skrz pyramidu na prodej u vetešníka ji zachraňují.
 
Jsem osobně názoru že CB tuhle hru o dost vylepšili,přece jen CVC je hlavně o jednom konkrétním čase ale co nedokážu pochopit,proč už si nikdo z vývojářů nedal práci s tím aby stavby na CB odebírali suroviny z pokladny nějak rovnoměrně ideálně jako v CVC.Když už pominu to že náklady pro cechy jsou stejné ať už mají 10 nebo 80 členů,což asi neodpovídá přijmům do pokladny (ale pochopil bych zase argument že zase starší cechy mají našetřeno) ale nepochopím proč budovy do CB luxujou většinou jen jednu suroviny z doby nebo max dvě a všechny ostatní přebývají.Nemohli by se vývojáři pro příště trochu zamyslet a umožnit čerpání surovin z jedné doby rovnoměrně?
 

Děkuji za upozornění,jsem rád že to neštve jenom mě ale daleko více lidí.Ale když se dostaneme do fáze hry kdy prostě nejde sehnat dostatečné množství surovin na stavby jako s příchodem nové doby,protože ty suroviny nikdo nemá a vyrobit dostatečné množství by znamenalo asi nemít nic jiného než výrobny,nastane patová situace.Když už vývojáři ve své genialitě dokázali nastavit že to chce neustále stejné suroviny dokola,mohli taky vymyslet jak se dají získat.Pak holt nezbývá nic jiného než přestat stavět a vyprdnout se na CB dokud cech nenašetří,protože když na třech hexech za sebou spotřebujete několikadenní výrobu,hrát se to prostě nedá.pokud by jsme všichni neskočili do stejné doby.Asi je příliš těžké nastavit čerpání surovin rovnoměrně a tak aby se neopakovali stejné suroviny.Hrál jsem od inno snad vše ale tady teda soudruzi udělali chybu
 

d arvit

Odborník
když nejde nastavit čerpání surek rovnoměrně tak nezbývá než zvýšit celkový příjem surek do pokladny,
dle mého názoru je v dnešní době spousta možností jak toho docílit
mimo jiné - vzducholod, socha cti, královské lázně + v neposlední řadě jsou 3 Vb produkující surky do pokladny, spoléhat jenom na arc 80 už prostě nestačí..
 

Svatej

Legenda
d arvit: No, dovol mi lehce nesouhlasit. :) Arc 80 by i kolikrát stačil. (záleží kolik těch arců v dané době máš)
Problém ale často nastává v nižších dobách jako ranný-pozdní středověk, kde máš v této době třeba jen 2-3 hráče v cechu, kteří ale často nemají vysoký automatizovaný přísun zboží (arc 80) prostě proto že jsou ve hře nový. Cech ale platí v CB i Expe zboží i za tyto hráče a pokladna se v těchto dobách rychle vyčerpává.
Řešením je buďto brát do cechu jen hráče s arc 80, ideálně pouze z nejvyšší aktuální doby (aby se platilo jen jedním druhem zboží) ale tím ti zas bude vznikat nedostatek zboží pro CvC.

Čili brát hráče podle toho co všechno a jak chce cech hrát. Ne nabrat 80 random lidí a myslet si že to bude fungovat krásně květinkově navždycky. ;)
 
když nejde nastavit čerpání surek rovnoměrně tak nezbývá než zvýšit celkový příjem surek do pokladny,
dle mého názoru je v dnešní době spousta možností jak toho docílit
mimo jiné - vzducholod, socha cti, královské lázně + v neposlední řadě jsou 3 Vb produkující surky do pokladny, spoléhat jenom na arc 80 už prostě nestačí..

kolik soch cti (a to je to nejlepší budova) asi musíš mít aby jsi zaplatil za 3 tábory a když máš stejnou sůrku 2-3x za sebou a většinou se nestaví jen jednou denně,to by museli asi přidat tak 200 rozšíření.Když bude dejme tomu 10 lidí v jedné době a budou mít arc i obs na 80 a sochy cti atd. vydělají max na 2 tábory.Prostě jen ten kdo neumí počítat mohl vytvořit něco takového
 

sir mcbacon

Komentátor
kolik soch cti (a to je to nejlepší budova) asi musíš mít aby jsi zaplatil za 3 tábory a když máš stejnou sůrku 2-3x za sebou a většinou se nestaví jen jednou denně,to by museli asi přidat tak 200 rozšíření.Když bude dejme tomu 10 lidí v jedné době a budou mít arc i obs na 80 a sochy cti atd. vydělají max na 2 tábory.Prostě jen ten kdo neumí počítat mohl vytvořit něco takového
Nespoléhej se jen na sochu cti. Tvůj nápad, nic ve zlém, mi přijde víc jako brečení a stěžování si, že není dost surek do pokladny. I my v cechu, ktery je jeden z nejlepších na serveru, občas nemáme dostatek jednoho druhu surovin na stavbu tábora. Ale i tak si myslím, že je to dobrý nápad, nechtít surky rovnoměrně. Jinak by to bylo moc lehké. Navíc, pochybuji, že inno by tento nápad někdy přijalo.
 

d arvit

Odborník
přesně o tom mluvim
je otázka proč by měli měnit nastavený systém když je ve hře dost možností jak se s tim vyrovnat (kolik hráčů (v nízkých) dobách má 200-250 lvlů v arcu, obserce a atomiu) aby se mohlo tvrdit že současný systém chce změnu.. navíc hráči v nízkých dobách nezůstanou navěky, současný stav je otázka třeba jednoho roku než se to srovná, jak dlouho myslíte že by trvalo byrokratické kolečko od schváleného nápadu přes realizaci dle inna až po zavedení do hry??
jak jsem psal, doba kdy hráči stačil arc na 80 je za námi (samozřejmě záleží kolik je v cechu lidí v jakých dobách, jak moc aktivní jsou v bitevkách a jaký surky to chce na nejfrekventovanějších místech.
odsuzovat nějak nastavený systém po pár měsících, když ho využíváte z 1/4-1/3 za předpokladu že je vás v cechu 80 je jen zbytečné plácání času

kolik soch cti (a to je to nejlepší budova) asi musíš mít aby jsi zaplatil za 3 tábory a když máš stejnou sůrku 2-3x za sebou a většinou se nestaví jen jednou denně,to by museli asi přidat tak 200 rozšíření.Když bude dejme tomu 10 lidí v jedné době a budou mít arc i obs na 80 a sochy cti atd. vydělají max na 2 tábory.Prostě jen ten kdo neumí počítat mohl vytvořit něco takového

a nebo počítal až moc dobře...

sochy cti a spol neberu jako hlavní producenty surek ale jako vítaný, vcelku podstatný a lehce navýšitelný zdroj surek do cechovní pokladny - který jde navíc navýšit přes galaxii)

P.s. nepopírám že dané problémy existují, (taky mě štvou) jen říkám že se jim jde přizpůsobit a možná dokonce rychleji než by to zvládli vyřešit v innu kdyby chtěli..
 
Ne v každém cechu je 80 lidí a pak jsou samozřejmě zvýhodněny cechy o velkém počtu hráčů.Možná to zní jako brečení ale pokud to od vás chce 3x za sebou stejné sůrky,tak moc na výběr nemáte.Když se jedná o starší doby,lze hráče přesunout výše ale pokud se jedná o sůrky z nové doby,museli by tam jít všichni a to není zrovna reálné.Nedělám si iluze že by inno něco měnilo ale pohled hráče z cechu kde je hodně lidí je úplně odlišný od toho kde jich tolik není,prostě příjem do pokladny od 80 nebo od 40 se hodně liší a náklady mají všichni stejné,proto když to komplikuje ještě to že to vyžaduje stejné suroviny znamená to prakticky jediné,nestavět a šetřit.Pokud tedy bylo úmyslem zapojit do bojů více lidí než do cvc,postrádá to smysl a rozevírá to pomyslné nůžky mnohem více.Pokud hra vytváří takové podmínky že nezáleží na tom jak moc jste aktivní ale je na tom kam vás to na mapě posadí a co to vás bude za sůrky chtít je to dost demotivující.
 

peepee77

Veterán
Jsem v cechu o 80 lidech i v cechu kde jsme 3. CB hraju tam i tam, akorát na jednom světě jsme v diamantu a na druhým ve zlaté. Jasně, v malým cechu nestavíme oblehy, ale prostě vybojujem co jde.
 
Taky jsem na druhém světě v cechu který má mnohem více hráčů a logicky i podle toho staví mnohem více.Neřeším to že je nastavená cena sůrek pro všechny stejně,bez ohledu na to v kolik je lidí v cechu,je na každém jak se rozhodne kde s kým chce hrát ale jen to že kdyby bylo čerpání sůrek rovnoměrné,mohlo by se stavět a konkurovat početnějším cechům a už by záleželo jen na aktivitě hráčů,což si troufám tvrdit že se nám dařilo i diamantu.Ale příchod nové doby to změnil a prostě 9 lidí to nedokáže utáhnout,když to požaduje stejnou sůrku.Tak si dáme prostě pár týdnů volno,stejně budou prázdniny.Našetříme a budeme se zase v poklidu věnovat cvc,to si bere sůrky rovnoměrně a až bude pokladna naplněná,vrátíme se.
 

dudasek

Znalec
zboží se dá vyměnit.mám supr přátele a přes dynamiku už jsem si našetřil na Star Gazer,planetky a virtuál si nechávám a zbytek měním 1:2 dolů po 80-100...berou mi to i cechovníci,sousedi i samotní přátelé....teď jsem skočil o dobu a tlačím výzkum do další..v CE toho dost vyjednávám,takže zboží ubývá....je fakt,že ty stavby berou nerovnoměrně a chce to například docela dost oceánu,kde je jen 1 hráč a ostatní nejlépe v budce-naštěstí se dá hrát i bez budov a vystačíme si se sochama-zboží z arců je dost,ale v raných dobách jsme je neměli vysoko a CE taky chtějí svůj podíl...a měli jsme hráče i z Marsu s vyšším Arcem a než odešel něco se nastřádalo....když ale např. palác vezme 1907+10093 kousků a těch 10k chce z oceánu volíme spíš šetření a neplýtváme...
 
Nahoru