Cechovni bitvy - skladba cechů v kampani

Ahoj.
Rad bych tady ziskal podporu pro zmenu v CB. Neni to poprve co jsme se dostali do Dia ligy s cechy, kde maji hraci 300-500mil zkusenosti. Ze pro ne nejsme zadni souperi je snad jasne. Rad bych proto pozadal o zmenu algoritmu, pro vyber cechu do jednotlivych kampani. Takova Bazina nebo Krystincin svet obsadi mapu cca do 1h od zacatku. A pokud se tyhle 2 cechy sejdou v jedne kampani a zacnou si rotovat sektory po cele mape, tak zbytek cechů si v podstate neskrtne. Nevim jak vy ale my se modlime aby jsme co nejdriv vypadli z dia ligy, protoze si jinak nezahrajeme a CB je pro nas frustrujici nuda.
Neni problem se dostat do dia ligy, ale zmente prosim algoritmy pro vyber cechu, tak aby se k sobe dostavaly cechy, ktere jsou si schopny konkurovat.
Predpokladam ze nejsme sami kdo ma tuhle zkusenost z CB.
Tesime se na pripadne zmeny.

za JOK Joseph
 

dudasek

Znalec
dia liga je nejvyšší a podle toho to vypadá..jestliže aktivní 40lvl potká topku může tam být i jen jediný top 10 a je jen náhoda,že se udrží....většinou je ostatní udolají..v dia je moc lidí rozdílné "kvality"...buďte rádi,že si užijete odměn z DIA,jednou sestoupíte-po právu,když nemůžete konkurovat -vyhrajte platinu(nebo raději ne) a jestli zas vystoupáte poperte se v dia,nebo budete pendlovat nahoru dolů...jednou tu dia nedáte a sestoupíte :))
 
Bohuzel se tam udrzime 3-4 kampane ... jedna vetsinou jde a dalsi v podtstate nehrajeme. viz tato kampan. o nejakem uzivani si odmen v Dia nemuze byt vubec rec. je to proste nuda, nuda, nuda. jsem zvedav jestlis e najde nekdo kdo vidi taky tak.
 
Když jste se dostali do dia ligy, tak se tvůj "problém" dá předpokládat, protože v dia lize je asi 50 nejlepších cechů z celého tvého hracího světa. Hold si budeš muset uspořádat cech tak, abyste to taky zvládli rychle.
Jenomze kdyz se do kampane dostanou 2 cechy, kde maji hraci 300-500mil zkusenosti, tak se vetsinou domluvi a rotuji sektory mapy tak, ze ostatni si v podstate nezahrajou.
 

Tomas 0482

Psavec
A vůbec, nechceme to probrat pod nějakým odděleným tématem v sekci Návrhy?

OK

Takže jo, algoritmus podle mě špatný je

Souhlas ten algoritmus je špatný. Platina už prakticky umřela a stačí, aby byl cech jen trochu aktivní a jde automaticky do dia ligy, na kterou sice nemá, ale co s tím má ten daný cech dělat? Jediná možnost je nehrát CB a do toho bych uplně nešel, to se taky můžeme dostat k jejímu zrušení.
Založili jsme si na jednom světě nový cech, přišlo nás do něj hned 35 členů a výsledek:
Celá mapa v bronzu za týden, nikdo nebyl absolutně aktivní, jeden cech tam dal pár bodů na jednom uzemí, řekli jsme si, že ve stříbru to bude lepší a nebylo celá mapa ve stříbru, jeden cech nám vzal jedno území, o které hned přišel. Už jsme byli natěšení, že si s někým zabojujeme, ale opak byl pravdou.
2x ve zlatu, kde jsme stejně dali vždycky celou mapu, polovina cechů vyvinula minimální aktivitu a neměli ani jedno území. Jednou se jeden nebo dva cechy vyšponovali a měli dokonce 2 území najednou, jinak jsme je vždycky mázli. Nakonec jsme museli z nouze hrát okrajová území a později už nebylo ani to.
Přišla platina opět 2x a opět jsme byli jasně nejlepší, cechy už jsou zde aktivnější, ale nemají takovou aktivitu, aby jim to cech z dia ligy nedokázal hned vzít, do středu se nedostali. Ano neměli jsme celou mapu a poprvé jsme bojovali i poslední dva dny bitev, ale výsledek v bodech byl přes 400k pro nás a okolo 50k pro druhého. Pak příjdeme do dia ligy a ke středu se nepodíváme.

Nevím, jestli je toto úplně idealní nastavení, ještě chvili a platina umře úplně, v ten moment obsadí cech sesazený z dia ligy celou mapu a nebude mít kde hrát, pak příjde do dia ligy a tam se nehne ze základny, protože se objeví dva a víc vlajkujících cechů nebo jeden absolutně dominantní.
Ze začátku bylo rozhodně dobré nastavení, ale ted už to nefunguje. Pokud je v CB 8 cechů, tak i 4. získává LB body, a to je dle mě moc, pokud by se v tomto případě už od 3. pozice odečítali LB body, tak nebude tolik cechů postupovat, první 2 ligy budou vzácnější a aktivita se přesune i do zlaté, kde byla na začátku. Ta 4. pozice jde totiž většinou uhrát celkem jednoduše.
 

Svatej

Legenda
Za mě by měla být přidána možnost, aby vedení cechu mohlo zakázat postup do vyšší ligy. Takže cech který ví že na dia ligu nemá by si jako horní limit navolil platinu nebo zlatou, podle toho na co se cítí a i kdyby měli bambyliardu bodů vítězství, tak do vyšší ligy prostě nepostoupí, dokud vedení nezvýší nastavený limit.
 
tohle je fakt vopruz .. 2 cechy toci celou mapu a ostatni nemuzou vubec nic ... myslim ze s takovouhle prestaneme CB hrat ... nikoho to od nas uz nebavi :( :( :(
 

Dan 77

Veterán
Za mě by měla být přidána možnost, aby vedení cechu mohlo zakázat postup do vyšší ligy. Takže cech který ví že na dia ligu nemá by si jako horní limit navolil platinu nebo zlatou, podle toho na co se cítí a i kdyby měli bambyliardu bodů vítězství, tak do vyšší ligy prostě nepostoupí, dokud vedení nezvýší nastavený limit.
To je ale blbost, protože v platině si daný cech už taky nebo už vůbec nezahraje, ovládne mapu a má utrum. :)
Teda... tohle se nám stalo dvakrát dokonce i v DIAMANTU. Prostě stačí blbá sestava cechů v diamantu, kde je jediný silný cech a zbytek skoro nic za celé kolo nedělá - a máš opět skoro utrum. :D Protože během dne ti vezmou jenom několik provincií, abys je mohl zabírat zase zpátky...



Dostat se do dia ligy není obtížné - my tam teď máme 4členný cech, přitom leckteré vícečlenné cechy jsou v tabulce až pod nimi - takže buď stačí 4 aktivní členové, nebo ve více lidech nedělat nic a mít prostě jen štěstí. :D
Takže jo, algoritmus podle mě špatný je... Ligový systém je sice vymyšlený pěkně, ale pracuje s ideální představou, že se všechny nebo většina cechů na serveru bude o něco snažit a že bude ve většině lig vůbec nějaká konkurence a aktivita, což ale právě není. (Jak psal výše Tomas, CB se průměrově moc aktivně nejede napříč serverem.) Taky záleží, jak se ti sejdou soupeři, jednou máš větší konkurenci o umístění, propadneš se výjimečně jen o pár LB, ale mezi daleko slabší cechy, a přitom jsi nezměnil ligu... A tatáž velká změna je při postupu nahoru z hlediska malého cechu.



Mimochodem založil jsem svůj vlastní návrh s již konkrétní podobou, jak by změna v CB případně mohla vypadat
(pokud se vám návrh bude líbit, podpořte ho, nebo přidejte nějakou zpětnou vazbu k jeho vylepšení, díky):

 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
To je ale blbost, protože v platině si daný cech už taky nebo už vůbec nezahraje, ovládne mapu a má utrum. :)
Teda... tohle se nám stalo dvakrát dokonce i v DIAMANTU. Prostě stačí blbá sestava cechů v diamantu, kde je jediný silný cech a zbytek skoro nic za celé kolo nedělá - a máš opět skoro utrum. :D Protože během dne ti vezmou jenom několik provincií, abys je mohl zabírat zase zpátky...
Asi tě to překvapí, ale zabrat celou mapu v platině cechem, kterej v diamantu nehne zadnicí z pobřeží, může trvat i 11 dní. :D
A i kdyby ji zabral během jednoho dne (jakože spíš ne) tak aspoň dostane zkušenost z druhé strany barikády.

Mimochodem založil jsem svůj vlastní návrh s již konkrétní podobou, jak by změna v CB případně mohla vypadat
(pokud se vám návrh bude líbit, podpořte ho, nebo přidejte nějakou zpětnou vazbu k jeho vylepšení, díky):

Jo, moc pěkný. Slovy klasika: "Cos to udělal? Pepiku?"
 
Naposledy upraveno:
problem:
myslim ze problem je nekde jinde .. jak uz je to v zivote tak i ve FOE ... lidi vzdy jdou cestou nejmensiho odporu a nejvetsiho zisku.

FOE bylo hraci spravne pochopeno jako nejlepsi zdroj surek,, fb a dia ... a podle toho se chovaji. Zjistili totiz, ze jakmile se spoji s jinym cechem ci cechy a rotuji si mezi sebou sektory, tak se vynos z CB maximalizuje. Je to samozrejme na ukor ostatnich cechu na mape, ktere si proste uz nezahraji. pokud se takova situace opakuje 3x-4x za sebou, tak se siri v cechu nechut k CB a je cim dal tezsi nekoho motivovat k hrani CB.

navrh:
algoritmus pro vyber cechu je treba upravit tak, aby bral v uvahu take utocnou a obranou silu v utoku. to je totiz zakladni prvek, ktery rozlisuje cechy v CB.
utok/obrana v utoku jsou primo umerne poctu stretu, ktere je hrac schopen odehrat v CB a v ramci celeho cechu pak urcuje konkurenceschopnost mezi cechy.
samozrejme zde hraje roli i mnozstvi surek v pokladne pro stavbu taboru, ale neni to primarne urcujici.

PS: doporucuji netristit vlakna fora a davat navrhy ci reakce jen do jednoho. pro foe to bude jasnejsi signal o nespokojenosti
PPS: pripojil jsem aktualni mapu CB, ve ktere se sesli 2 top cechy (Bazina-cervena, Krystincin svet-modra)
 

Přílohy

  • mapa-foe-cb.jpg
    mapa-foe-cb.jpg
    832,9 KB · Zobrazení: 15

DeletedUser

Host
Možností je několik:
  • Zaveďte LB jako komoditu s limitem 1000 a nechte vedení cechu v období mezi CB zakřížkovat, kterou ligu chtějí hrát, přičemž čím vyšší liga bude, tím víc LB bude stát, a po startu se ona cena v LB strhne z konta cechu. Kdo nezakřížkuje, ten ať si jde do měděné.
  • Zdvojnásobte max. počet LB a stejně tak počet LB potřebných pro danou ligu. Nechte nabývat LB jen první dva umístěné cechy a ztrácet LB jen poslední dva umístěné cechy. Stejně tak přírůstek/úbytek snižte na polovinu.
Tohle jsou jen dvě možné řešení. Věřím, že by se jich dalo nalézt více. Změny to jsou banální. Nevím, proč se Inno snaží zavést funkčně retardované PvP, namísto změn, které hra doopravdy potřebuje.

V každém případě jsem proti přidávání lig. Už teď je jich dost. Musely by se upravit odměny v jednotlivých ligách a podobné zbytečnosti. Jak už jsem nastínil výše, preferoval bych spíše úpravu mechaniky postupu do lig.

Dodávám, že níže popsaný problém existuje a sám jsem se s ním setkal.

To je ale blbost, protože v platině si daný cech už taky nebo už vůbec nezahraje, ovládne mapu a má utrum.
 
Aby to nebylo on nás, bez nás, tak v první řadě zdravím z cechu Kristynčen svět :)
Musím souhlasit s názorem, že CB je nuda. A to i pro ty silnější cechy. Nám ta nuda, ale aspoň něco sype.
Ze začátku CB jsme taky kolikrát chytali bronz na pláži, protože jsme měli na mapě koalici silnějších cechů. Jenže jsme s tím začali něco dělat. Nabírali jsme lidi, upravili pravidla a limity cechu tak abychom byli v boji se silnějšími konkurence schopní. Dali jsme dohromady skupinu fajn lidí, kteří chtějí hrát a vyhrávat. Bohužel se situace v CB vyvinula tak jak je a to vyhrávání se nějak vytrácí. V Dia lize se objevují cechy, které tam nemají co dělat. I kdybychom s Bažinou v tomto kole nespolupracovali, tak změna pro slabší cechy nebude tak výrazná. Místo dvoubarevné mapy, by střídala 2 barvy několikrát za den.
Situace jaká je, je jen logickým vývojem nastavení parametrů CB. Než se vývojáři dokopou k nějakým zásadním změnám, zkuste se zamyslet, jestli váš cech je opravdu ten, který může být konkurence schopný v CB. Buď začněte na sobě makat, nebo se přidejte jinam kde už to dělají. Já osobně budu jen rád, když se nám na mapě objeví kvalitní konkurence :)
Možná ještě přidám jeden skromný tip, jak trochu rozhodit rotaci území a aby to nebyl velký zásah do logiky hry. Asi by stačilo snížit počet slotů pro stavbu budov.
 

Dan 77

Veterán
Asi tě to překvapí, ale zabrat celou mapu v platině cechem, kterej v diamantu nehne zadnicí z pobřeží, může trvat i 11 dní. :D
A i kdyby ji zabral během jednoho dne (jakože spíš ne) tak aspoň dostane zkušenost z druhé strany barikády.
Nepřekvapí, vždyť to záleží na síle daného cechu, který se propadl o ligu níž... Ale celkově, ty tak docela nevíš, o čem píšeš, zřejmě ses s tím s nějakým cechem nesetkal. Ale psal to tu i Tomas v příspěvku #8 (pokud jsi ho četl).
Pracuješ asi s ideální představou, že cechy v CB se postupně rovnoměrně rozdělí (nebo spíš podle Gaussovy křivky) mezi 5 lig podle síly a aktivity daných cechů. Jenže to je mylná představa (a na ní je taky - naivně - založen současný ligový systém, psal to tak před rokem a půl i jeden vývojář na Beta fóru, když CB byly jen koncept). Ve skutečnosti přes 95 % cechů v CB skoro nic neuhraje. Nemluvě o faktu, že 90 % cechů je furt v měděné lize, protože nebyly ani jednou schopny udělat během 11 dní 40 střetů. A jen pár (většinou top) cechů na každém serveru jede CB tak hodně aktivně, až to trošku hrotí. Mezi těmi ostatními slabými nejsou zas tak zásadní rozdíly, nejzásadnější rozdíly jsou mezi aktivními cechy v diamantové lize, z nichž některé to hrotí víc nebo míň nebo vůbec a postoupily spíš jen náhodou nebo s trochou snahy a zase se propadnou zpátky dolů do platiny - přijde mi, že ta škála je jednom v diamantu, ještě nedávno byla v platině, ale platina už mezitím umřela.

Jo, moc pěkný. Slovy klasika: "Cos to udělal? Pepiku?"
Je úsměvné, jak ses snažil si tam ze mě utahovat a nachytat mě, když sis přitom sám pořádně nepřečetl můj návrh, takže jsi vlastně ani nepochopil jeho pointu + ses sám při této snaze nachytal na jednoduché logice a matematice. :) To druhý dejme tomu, stane se, ale hlavně: možná by neuškodilo si text pořádně přečíst, než začneš takovým stylem kritizovat. ;) Ale díky za tvé postřehy :)



@Joseph BraveHeart Zareagoval jsme na to pod svým návrhem. Můj návrh se ale týká něčeho jiného trochu než ten tvůj.
@MadnessFalax Zareaguju tady, protože to patří sem: Pěkně napsáno a souhlasím s tvými návrhy.
 
Naposledy upraveno:
Ahoj. Také zdravím z Kristynčen svět.
Co jsem tak pročítal fórum, je tu jen málo názorů které dávají smysl... Co se týče neaktivních, nebo svátečně hrajících hráčů a cechů, je kvůli nim zbytečné cokoliv upravovat. Stejně nehrají a měnění lig kvůli nim je jen ztráta času. Nezmění se nic pokud oni něco nezačnou dělat. Najděte si aktivní cech a je po problému.

Ohledně CB tak jak fungují teď, je to jen farma na body. Sedět u pc a nezáživně klikat a klikat a klikat.
Místo ubírání slotů bych spíše uvítal násobné zvětšení mapy a tím i počet soupeřů, klidně celou ligu dohromady + vyšší limit bojů na území.
Jako další nedostatek vidím i odměny za území. Je to pouze za dobytí, tudíž se vyplatí je stále měnit a ne držet. Obsazené území pro cech ani hráče nic podstatného neprodukuje.
 

Dan 77

Veterán
@Midge Pěkně napsáno, naprostý souhlas!
A jestli místo vlajek skoro furt zámky, je to jedno, stejně nebude pro slabší cechy k hnutí. (Proto mám jiný návrh, který řeší mapu, nikoli algoritmus přiřazování cechů k sobě, výše i níže jsem poslal odkaz.) Velký rozdíl ale poznají ty dva cechy, které se dohodly, jestli spolupracují a jen točí provincie bez manuálního bourání budov, nebo jestli jdou nekompromisně proti sobě.
Jo a to snižování počtu slotů na budovy šlo občas zaznamenat, občas jsme měli skoro všude jenom po 0-2 slotech a jen 3 provincie se 3 sloty. Možná je smůla v původně nastaveném rozptylu pravděpodobností, možná s tím něco už vývojáři dělali, nevím.

Místo ubírání slotů bych spíše uvítal násobné zvětšení mapy a tím i počet soupeřů, klidně celou ligu dohromady + vyšší limit bojů na území.
Přibližně s tímto pracuje můj návrh zde:
 
Naposledy upraveno:
Musíme vycházet z toho, že je tu už zaběhnutý systém, ne moc optimálně nastavený, a jakýkoliv větší zásah do něj je dost problematický. Jestli půjde spíš o kosmetické úpravy, jako snižování slotů na budovy, změna bodů za umístění, nebo další drobné změny parametrů, tak by to asi mohlo projít. Velké změny jako přidávání map, nebo změny počtu cechů na mapě, kompletní překopání hodnocení, to už pak může být na kompletní restart CB a začít znovu od začátku. On by možná jen ten restart byl dostačující. Na B světě je teď 60 cechů v dia lize. Myslím, že na půl roku by byl klid než se to zase naplní :)
On by také mohl existovat pavouk s limitovaným počtem skupin na ligu. Prostě jako třeba v hokeji. Nejlepší postoupí o ligu nahoru, nejhorší klesnou. V Dia bude 8 / 16 cechů, které si to opravdu vybojují a budou se snažit aby neklesly níž. Ostatní cechy budou mít větší motivaci reorganizovat se a posílit. Což je ostatně věc, o které si myslím, že tu chybí.
 
Čus Čus,
i já, stejně jako mí dva kolegové Rybarka2 a Midge, zdravím od Květináčů.

Na jednu stranu musím souhlasit s tím, že algorytmus je špatně nastaven, v dia lize přibývá čím dál tím víc cechů a nikdo nezná stop stav. Řešení mapy v tomto stavu je nálsedující. Sloty s nejvíce tábory by se neměli nacházet v centru (sopka), ale nakraji mapy na pláži. Tak by dostali šanci i méně silné cechy, které by to stálo méně usíli (menší oslabení) dostat se do středu.

Co ovšem nechápu, a teď to nazvu možná trochu nekorektně, je "brečení" na nefér hru, že někdo má více než já, a že to není 100% spravedlivé. O tom hra je, že někdo je lepší a někdo horší. My jsme, jak už píše Midge, taky začínali na pláží a trvalo to dlouhé měsíce, než jsme vystavěli Arcy a Obserky pro přísun surovin, než jsme našli hráče, kteří jsou ochotni bojovat a občas i pustit nějaké ty dia na urychlení stavby tábora. Výchozí situaci mají všichni hráči stejnou - jedno pole na pláži. Je pouze na daném cechu, jak moc je jejich alma mater vyspělá a sehraná.
 
Nahoru