Chybný součet bodů z 1. a 2. vlny boje

  • Zakladatel vlákna DeletedUser16400
  • Vytvořeno

DeletedUser16400

Host
  • Svět: všechny
  • Prohlížeč a verze: Teď Chrome verze 68.0.3440.106 , ale podle mě nepodstatné.
  • Popis chyby: Při finalním součtu bodů za bitvu o 2 vlnách se, místo sečtení bodů z 1. a 2. kola, zdvojnásobí body z 2. kola.
  • Screenshoty: 1.kolo.png 2.kolo.png
  • Jak často se chyba vyskytuje: Vždy, kdyz se bojuje na 2 kola. V bojích na 1 kolo to nastat nemůže.
  • Detail chyby: v 1. kole 1741 bodu, v 2. kole 1597. Celkový součet bodů spočtený hrou je 3194. Sečtením 1741 a 1597 vychází 3338.
  • Zkoušel jsem report chyby hledat zde na fóru: ano
 

DeletedUser12887

Host
Na to je někde téma, prý se to počítá jinak, ale jak to netuším:)
Údajně se počítá až to druhé kolo, což asi tak nějak bude.
Nicméně je to po pár letech pořád stejné a nesedí to úplně nebo chybí návod jak se to vlastně počítá, pokud někde není, což netuším momentálně.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DabraBary

Moderátor

Člen týmu
Je to tak, že pokud jsou 2 vlny (2 kola), tak první kolo se nepočítá a druhé násobí 2. Proto je na výsledcích z první vlny ve spodním řádku napsáno "Body za vlny -100%", čímž se první kolo boduje 0 body. Je to takto nastaveno už od pradávna a prakticky se na tom nic nezměnilo...
 

DeletedUser12887

Host
No nevím jestli je napsáno třeba na mobilu že je tam -100%
Budu muset vyzkoušet a nevím jestli je napsáno u druhé vlny že se násobí dvěma tím pádem x 2.
Ale bude to nejspíš tak :)
Je tam v první vlně nula bodů a v druhé výsledek, ale jak se k němu došlo tam určeno není.
Což neznamená že je to chyba, ale zároveň to tam dáno jednoznačně není.
Spíš je to nakonec chyba vsimaveho hráče, že to zaregistroval.
Na PC je to nejspíš věčnost což v tomhle případě kdy je to i ve screenu je pravda, ale na MT to prostě není.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser16400

Host
Tak logicky by to měl být součet za 1. a 2. kolo,aby byla motivace něco v tom prvním kole dělat(kromě přežití). Navíc v tom druhém jsou většinou slabší jednotky, a tak je celkový zisk bodů zbytečně snižovaný. Zrovna v tom konkrétním případě to není tak drastické(raný středověk). Ve finálních dobách ten rozdíl bude určitě větší.
Podle mě tam je -100 procent z toho důvodu,aby se neodehrálo jen 1. kolo a pak ústup a znova 1. kolo(čili nekonečno bodů).
Ovšem jestli to takhle funguje už několik let(a vím se o tom), nemá smysl tu cokoliv psát, protože evidentně není zájem udělat opravu.
 

DeletedUser12887

Host
Právě je možné že tím ze je to tak už věčnost se třeba dvoukolové bitvy počítaly až od doby postmoderna na mapě.
Mezitím však vznikly expedice, kde jsou dvoukolové bitvy i v nižších erach.
Co nevím teď třeba taky přesně jak se počítají ty bitvy v úkolech, zrovna jsem ten úkol neměl.
Tam jsou taky dvě vlny.

Tím pádem pokud se nic nezměnilo jsou tři varianty dvoukolovych bitev místo jedné původní varianty na mapě.
A 4 varianty jednokolovych bitev mapa do doby postmoderna, pokud ovšem se mezitím něco nezměnilo, sousedé, CE první kolo a vybrané bitvy a CvC. Snad mi nic neuniklo.
A jak se co přesně počítá nezbývá spoléhat na to že to server spočítá správně
 
Naposledy upraveno moderátorem:

peepee77

Veterán
Všechny dvouvlnové bitvy se pokud vím počítají stejně a to tak, že body za první vlnu se nepočítají a za druhou vlnu jsou body dvojnásobné. A je jedno jestli je to na PC nebo v aplikaci.
 

Dědeq

Znalec
body za první vlnu se nepočítají a za druhou vlnu jsou body dvojnásobné
Díky za zajímavou informaci, pokud je podložená.
Nezkoušel jsem to, ale až si vzpomenu, zkusím se podívat, jak to vypadá, když v první vlně porazím 8 silných jednotek, ve druhé 2 slabé - jak bude vypadat finální skóre. Jestli to bude dvojnásobek dvou pěšáků, tak to budu nerad, že to vůbec vím :)
 

DeletedUser16400

Host
Na to ti stačí vybojovat jeden z posledních 4 bojů v 2. patře expedice. Za první kolo bys dostal víc bodu než za první a druhé dohromady.
 
Nahoru