CvC- obchodní války

Téma v sekci 'Nápady' založené uživatelem JOSEF 70, 24. led 2019.

 1. JOSEF 70

  JOSEF 70 Komentátor

  Registrace:
  6. bře 2017
  Do cechovních válek a bojů PvP navrhuji přidat druhou možnost boje a to vyjednávání ve stylu expedice. Každý člen cechu útočníka by jedenkrát mohl vyjednávat s každým členem obránce .Styl boje- člen cechu obránce vyzvaný k vyjednávání by vytvořil podle něj nejtěžší skladbu zboží k vyjednávání z doby v které je útočník a jedné před ní a útočící člen cechu útočníka by jí musel uhodnout. 0bránce by mohl použít 6 druhů zboží v tříkolovém vyjednávání ,každý druh i v několika polích k jednání z celkových 5. Zboží by útočník používal z cechovní pokladny a nešlo by ho získat zpět. Vyhlášení obchodní války jednoho cechu druhému by stálo určité množství zboží z pokladny cechu útočníka které by narůstalo s každým obsazeným územím. Zboží potřebné k vyhlášení války by po jejím začátku propadlo i když by cech útočníka vyhrál ale i při jeho prohře. Cech útočníka by vyhrál když by dosáhl daného procenta výher a prohrál při dosažení daného počtu proher. Důvod zavedení- obsazování území na mapě je možné vojskem i vyjednáváním. Stejně tak i postup expedicí ale C v C a P v P je jen o vojenském řešení a hra není v tom jednolitá. Důvod č 2 -využití zboží nejvyšších dob ale i dob ostatních z cech pokladen. Počet výzev k obraně jednomu hráči za danou dobu by byl omezen. P v P obchodní boj- útočník napadne obránce ten sestaví kombinaci a útočník jí odhaluje- počet zboží a kol ty byl stejný jako v C v C ale útočník by je platil ze své pokladny stejně jako vyhlášení obchodního boje.- zde by částka byla stálá s velikostí dle doby útočníka a také nevratná. Pokudˇ by v C v C člen napadeného cechu který byl vyzván k předložení kombinace tuto nedodal do dané doby prohrál by tento člen toto jedno dané vyjednávání bez boje. Stejně tak i obránce v P v P.
   
  Naposledy upraveno: 24. led 2019
 2. Mrtvejmagor

  Mrtvejmagor Člen

  Registrace:
  17. čer 2017
  je to PvP boj a ne nějaký vyjednávání tam se bojuje...
  za mě NE
   
  Dan 77 a bobbyc za toto poděkovali.
 3. Dennis Bergkamp

  Dennis Bergkamp Psavec

  Registrace:
  27. kvě 2017
  NE
   
  bobbyc za toto poděkoval.
 4. Žitomír Ralok

  Žitomír Ralok Psavec

  Registrace:
  20. dub 2017
  Jakékoliv vyjednávání, kde si hráč předem učí kombinaci má ten problém, že pak už ta kombinace není tajná. Když prolomím u hráče X kombinaci AFBAF, co mi brání sdělit jí svým kamarádům ve stejném sousedství/cechu aby měli snažší práci?
   
  Dan 77 za toto poděkoval.
 5. Ripley 120

  Ripley 120 Nováček

  Registrace:
  31. říj 2017
 6. Dawe76

  Dawe76 Nováček

  Registrace:
  14. úno 2014
  1000 x PROTI :mad::mad::mad::mad::mad::mad: totální nesmysl když neumíš bojovat běž hrát něco jiného a nepřemýšlej už ,mapa uzemí,expedice ,ukoly už je těch vyjednaváček vic než dost
   
  fmash-, Dan 77, Dennis Bergkamp a 2 dalších za toto poděkovali.
 7. JOSEF 70

  JOSEF 70 Komentátor

  Registrace:
  6. bře 2017
  Dawe76- válčení by zůstalo-čti pořádně-navrhuji DRUHOU možnost- nikde kde se ti vyjednávání tak nelíbí nejde o jedinou možnost. A nenamáhej se stejně bude vyjednávání přibývat´. A víš co já to obrátím . Kdo neumí vyjednávat at´ hraje jinou hru- jak se ti to moje oznámení líbí- to je blbost co- tak ten styl námitek hod do koše.. Ralok - Obránce by kombinaci po každém vyjednávání měnil- těžkých kombinací jde promyslet hromadu
   
  Naposledy upraveno: 25. led 2019
  Dan 77 za toto poděkoval.
 8. bobbyc

  bobbyc Veterán

  Registrace:
  11. pro 2012
  Josef- sorry jako. Ale tvoje argumentace je stejně píp jako tvůj návrh. Vyjednávání se tu zavedlo po několika letech od začátku hry kvůli buď natvrdlejm bojovníkům nebo zapšklejm pacifistům, který za každým rozmáznutým pixelem viděli mrtvýho bojovníka. Cpát vyjednávání dál a dál do hry je zrůdnost.Pomíjím fakt,že implementace samotná byla hovadina.
  Jinak - tvoje prohlášení- citace:
  odvrací hru od původní idey ke zkomolenému konci.

  Za mne taky NE, odpovídat nemusíš,třeba se překousni.
   
  Dan 77 a Dennis Bergkamp za toto poděkovali.
 9. JOSEF 70

  JOSEF 70 Komentátor

  Registrace:
  6. bře 2017
   
 10. JOSEF 70

  JOSEF 70 Komentátor

  Registrace:
  6. bře 2017
  Když ne tak prosím dokonce jsi mi " vysvětlil" proč ne jenže programátorům je to fuk- expedice tu prostě je i vyjednávání a basta fidly bez ohledu kolik lidí jako ty se vztekalo. A co jsem psal píšu znova vyjednávání bude přibývat i kdyby jsi se stavěl na hlavu.. Že v cechovních pokladnách leží zboží ledovky je fakt - napsat hovadina není argument. Me např by nedělalo problém napsat to samé o tvé odpovědi- vůbec jsi si nevšiml že poslat mě hrát jinam mi poslal odpovídající přede mnou tak poznal jaké to je-taky neuvedl žádný důvod jen brbral- . Jak by se ti líbilo ti říct a ted se třeba překousni. Libí asi ti to ne tak to neuváděj jako "důvod " k odmítnutí návrhu. Odpovídat nemusíš a…….
   
 11. Kayro

  Kayro Znalec

  Registrace:
  8. zář 2012
  Mas kristalovou kouli? Proti. Neni ti divne ze nikdo neni pro i kdyz to tak urputne obhajujes?
   
  Dan 77, Dennis Bergkamp a Mrtvejmagor za toto poděkovali.
 12. JOSEF 70

  JOSEF 70 Komentátor

  Registrace:
  6. bře 2017
  Nebyly expedice-jsou. Nebyla úroveň expedice č 4 a je- zájem hráčů je podle mě jasný. Při jejich zavádění taky byla hromada hráčů proti. Moje další přípisy byly proto že v názorech proti byl jediný důvod že se to nelíbí ale žádné vysvětlení technických důvodů jak to ublíží hře když skoro to samé v expedici klape.
   
 13. Mrtvejmagor

  Mrtvejmagor Člen

  Registrace:
  17. čer 2017
  Jo jo, důvod je proč to nechcem, protože je to BOJ PvP a ne nějaké vyjednávání
   
 14. bobbyc

  bobbyc Veterán

  Registrace:
  11. pro 2012
  Zajímalo by mi,z jakých statistik vycházíš. Nevím,že by někdo byl proti zavedení CvC nebo proti 4. kolu. Pouze tvoje dogma.

  Za svým Ne si stojím,bagatelizace argumentů ostatních hráčů a glorifikace tvého návrhu ti jde skvěle, o další nestojím.
   
  Dennis Bergkamp a Dawe76 za toto poděkovali.
 15. peepee77

  peepee77 Moderátor Člen komunitního týmu FoE CZ

  Registrace:
  20. pro 2013
  Jsem proti, nelîbí se mi ta myšlenka, vyjednávání mě nebaví
   
 16. Dan 77

  Dan 77 Znalec

  Registrace:
  20. čer 2012
  PROTI
  důvod: Tvůj nápad má celou řadu děr...

  Když teda chceš jasné argumenty
  - důvody, proč je vyjednávání v CvC totální nesmysl:

  1) Co když u toho nikdo z obránců nebude, to teda jako automaticky prohrají? A proč by měli být vyzváni konkrétní hráči a ne všichni z daného cechu (než se záležitost vyřeší)? Proč musí obránců vždy přijít alespoň tolik jako útočníků a co je přesně spáruje?? Proč nestačí 1 obránce jako v případě normálního boje o sektor? Má jít o sejití se obránců a útočníků, když CvC dosud nevygenerovává žádná upozornění na svůj stav - anebo nemělo by jít spíš o trvale nastavené kombinace od obránců, abys je mohl kdykoli nepozorovaně "napadnout" svým vyjednáváním o sektor? Protože kdyby to nebylo takhle, tvůj nápad by vedl k ještě větší nejednolitosti, resp. k úplně nové nejednolitosti v CvC. A pokud by to tak bylo, musel by existovat mechanismus, jak odhalený "obchodní útok" odrazit, např. 10 bitev jako v případě obléhání.
  2) CvC je nastaveno tak, že hodíš obléhání (vojenský akt), pak se teprve může o nějaký sektor bojovat. Chceš i s obléhací armádou vyjednávat, abys ji odrazil dřív, než nepřátelé sektor dobudou vojensky pomocí útoků?
  3) Píšeš o "vyhlášení obchodní války" fungující na stejném principu jako dosavadní obléhání, což jako jedna z mála věcí na tvém návrhu dává smysl. Takže alternativou obléhání (vojenského aktu) by bylo "laskavé požádání" o sektor a čekání na sejití se obránců, aniž bys na to musel mít vojenské jednotky? A jak dlouho mají ti útočníci na obránce čekat? Ale co když ten druhý cech nebude mít zájem? Provyjednáš se tím sektorem/automaticky vyhraješ? Takže suroviny z vyjednávání by musely jít do pokladnice napadenému cechu, který tím o ten sektor přijde, že?? A pokud o něj nebude chtít přijít cestou vyjednávání, obránci by dopředu nesměli nastavit zboží, které požadují? Ale pak by tu zase nebyla možnost vyjednávání, o kterou usiluješ. Ta možnost by tu byla až v případě původního znění tvého návrhu, že na nastavení kombinace zboží by se museli obránci teprve dostavit, což jsem už ale zkritizoval v bodě 1.
  4) Jaký význam si představuješ pod spojeními "obchodní útok" a "vyhlášení obchodní války"? Podle mě už to je divné samo o sobě. Dejme tomu, že jde o pracovní názvy, ale já jim moc nerozumím, nevím, co si pod nimi mám představit. Jak chceš jako "napadnout" nepřítele skrze vyjednávání, když ho chceš připravit o něco, čeho se nikdy dobrovolně nevzdá?
  5) Bojuje se pokud možno rovnou automatem bez načítání bitevního pole, vyměníš ztráty a dáš hned další automatickou bitvu. Každé jednotlivé vyjednávání by trvalo asi 20× delší dobu než automatická bitva.
  6) Jak vyjednáváním zabráníš štítování sektorů?
  7) Všechno v cechovních válkách stojí suroviny, ale ty z pokladnice. Jaký by byl výsledek tvého návrhu? Suroviny na vyjednávání o sektor by jako jediné utrácel sám hráč přímo se svého vlastního skladu (protože nechce bojovat a stavět příslušné velkolepky), anebo by se posílaly z cechovní pokladnice (protože sektor získá celý cech, ne jednotlivec)? Tj. bojovník by šetřil suroviny sobě nebo cechu? V druhém případě by byli vyjednavači těžce zvýhodněni nad bojovníky, kteří bojují pomocí svých jednotek a svých velkolepek (ne nějakých cechovních), přestože by bylo bojování mnohem úspornější pro pokladnici - to nedává smysl a ty navrhuješ právě tu druhou variantu.
  8) Co se stane s vloženými obrannými jednotkami a obrannými sloty odemčenými za suroviny, když se ty jednotky vůbec nezapojily do vyjednávání? To jako o ně obránci jen tak přijdou, protože protivník vyhrál vyjednávání? Vždyť když by útočník vyhrál naopak bojem, obránce by netratil žádné zboží za nastavenou kombinaci požadovaných surovin. Ledaže by obranné armády zůstaly pro nového majitele sektoru a že by vyjednávání bylo pro útočníka o to dražší.

  - a proč v PvP:

  1) Proč by vyhlášení "obchodního útoku" na jednoho hráče (souseda) mělo stát nevratné suroviny, když klasický útok tě nic nestojí? Sice musíš mít na útok alespoň jednu jednotku (1-8), ale je velká šance, že při brzkém vzdání útoku nepřijdeš ani o jednu jednotku.
  2) To mají na sebe obránce a útočník čekat? A co když se obránce přihlašuje jen na 10 minut denně? Sejdou se vůbec někdy?? Nebudou se ve hře celé týdny míjet? Neměl by si proto obránce nastavit dopředu tu kombinaci? To by vypadalo jako východisko, ale nebylo by pak to vyjednávání příliš lehké, pokud by nestačil kombinaci surovin mezitím změnit?
  3) Kolik bodů do PvP turnaje dostaneš za uhodnutí při vyjednávání a co o tom bude rozhodovat? Doba, ze které suroviny byly? A které suroviny, ty utracené nebo spíš ty původně nastavené obráncem? Tato otázka platí i v případě CvC, které se do PvP turnaje o medaile započítává jako všechny ostatní bitvy.
  4) Co se stane, když utratíš suroviny na vyjednávání (ať už kombinaci surovin uhodneš nebo ne)? Suroviny se připíšou jen tak do hry a nikdo z toho nebude mít prospěch jako v expedici a některých úkolech, anebo je získá obránce do svého skladu?
  5) Co se stane, když si obránce nezvolí žádné požadavky na vyjednávání? Půjde na něj jen útočit, anebo ho můžeš rovnou jít vyrabovat?
  6) Co získáš tím, že úspěšně vyjednáváním uhodneš kombinaci surovin nastavenou obráncem? Myslím samozřejmě kromě bodů do PvP turnaje a do žebříčku? Rabování se asi s vyjednáváním neslučuje, tak nevím, co útočníkovi má hra nabídnout jako kompenzaci a co má obránce v případě prohry tratit, proti čemuž by byl nucen se bránit. I kdyby přecejen to rabování, získáš jako kompenzaci maximálně 30 ks zboží, a to ještě vzácně. Nebyla by to spíš snaha vyplýtvaná na prodělek?
  7) Čím přilákáš jednotlivce i cechy v PvP i v CvC, aby používali metodu vyjednávání? V čem budou její výhody? Možná tak ještě pochopím, že by to mohlo být snazší než porazit obranu města s velkým bonusem, ale v CvC výhody této metody nechápu, akorát více utracených surovin místo jednotek za tentýž efekt - získaný sektor.

  (... a dost možná jsem ještě spoustu děr nevyjmenoval, ale to nebudu vymýšlet za tebe)

  Výsledek:
  Jako tvůj nápad má sám o sobě hlavu a patu, ale nedá se použít, možná v jiné hře, ale rozhodně ne v této. Nenapadlo tě, že vyjednávání se do expedice dobře hodí a je do něj prakticky začlenitelné, kdežto v CvC a PvP nikoli? Ať už máš jakoukoli odpověď na tuto otázku, tak když máš návrh na změnu, musíš detailněji promyslet jeho důsledky a to, jaké místo bude mít tebou navrhované vyjednávání v již existující a fungující herní součásti. Ale mám pocit, že v tomto příspěvku jsem to začal promýšlet místo tebe a že jsem kritikou tvého návrhu zabral víc času než ty jeho napsáním. Dokonce mi až připadalo, že nevíš dost pořádně, jak CvC funguje. Takže asi ztráta času psaním tohoto příspěvku a vypisováním děr, co tvůj nápad má (ale to už je můj problém). A možná kdyby ses řídil Pravidly pro tvorbu nápadů, trklo by tě toho víc.
   
  Naposledy upraveno: 1. úno 2019
  sabinabetty za toto poděkoval.

Nahoru