CvC - poslední bitva + kapitulace

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Zelda

Člen
  • Oblast hry: CvC / PvP
  • Současný stav: není nijak implementováno
  • Nápad: Toto téma zde již bylo probíráno v archivním tématu http://forum.cz.forgeofempires.com/showthread.php?4941 - přesto bych se k němu rád vrátil s jiným návrhem:

    Od okamžiku, kdy bylo toto téma zmíněno se s tímto "problémem" nic nestalo. Zaútočí-li dva nebo více hráčů na armádu s posledním životem, body za vítězství získá ten, který dobojuje první - ostatním nezískají nic a jejich armáda opouští bitvu v tom stavu, v jakém byla v okamžiku "náhlého" ukončení boje (tj. jednotky jsou ztracené nebo poškozené). Pro hráče, který má desítky až stovky jednotek z Alcatrazu se jedná o vcelku nepodstatný problém, který je však dosti významný pro příležitostné účastníky CvC nebo hráče na nižších úrovních, kteří mají armádu pouze z vlastních kasáren.

    Schůdné řešení této situace by podle mne bylo, aby se z pohledu ostatních účastníků, kteří nedosáhnou vítězství včas, bitva anulovala (jako by k ní vůbec nedošlo). Jsem si samozřejmě vědom toho, že by toho šlo i zneužít: když by někdo těžce prohrával, tak by nechal bitvu vybojovat někoho dalšího a hle - měl by armádu zase zdravou jako rybička.

    Můj druhý návrh se týká bitevní možnosti Vzdát se (kapitulace) v PvP i CvC. Řekl bych, že možnost vzdát bitvu bez postihu je poněkud nedotažená funkce. Setkávám se dost často s hráči, kteří opakovaně v PvP vzdávají boj v okamžiku, kdy zjistí že jejich vítězství by nemuselo být zcela jisté (případně si tak zjistí obrannou sestavu pro kamaráda, který zaútočí vzápětí s ideální sestavou útoku). Kapitulace byla historicky vždy spojena s nějakou ztrátou vzdávající se armády (materiální nebo morální).

    Což tedy kdyby vzdávající se armáda přišla o jednu nejvíce poškozenou jednotku (v případě, že by nedošlo k boji, o náhodně vybranou?) Není to nijak krutý postih, ale přiblížil by možnost kapitulace realitě - v současnosti to často není ztráta, ale naopak zisk.
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2451

Host
Ahoj zeldo známe se a mužem o tom poklábosit na četu ale myslím že dle mého názoru nemáš pravdu ani v jednom bodě.
a pokud někdo nemá VB alkáč tak ať si ho postavý vtom nikdo nikomu nebrání a je to v možnostech každého hráče
 

DeletedUser

Host
Alcatraz s tymto vobec nesuvisi. Ked ho mate, ano mozete rozhadzovat vojakov, ale stale ide o stratu vojakov zbytocne.

Priklad: 10 hracov utoci na posledny bod. Berme tak ze vyhraju vsetci ... Kazdy z nich bude mat stratu jedneho. Takze 9 umreli zbytocne.

Navrh: Bitka by nebola anulovana (tie navyse), ale kazda jednotka by mohla byt ozivena s minimom hp na doliecenie. Tak by sa predislo zbytocnym stratam. Stale myslim na tie boje, ktore nic nedosiahli.
Nic lepsie ma nenapadlo.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9672

Host
Souhlasím, že zničená armáda z bitvy, která vlastě ani nebyla je nedomyšlenost a šla by řešit prostřednictvím zámků, aby nešlo bojovat bitvu více hráči, ale na druhou stranu by nastal problém, že pomalý hráč by mohl zabránit dobojováním obléhání a to by způsobilo ještě více naštvání, než pár poškozených či zničených jednotek. Anulování ztrát by tu jistě bylo fajn :)

Na druhou stranu nesouhlasím s penalizací za ústup !!! To by bylo úplně postavené na hlavu, protože tu není špionáž, která by zjistila stav armády a poté by jistě nebyl problém postavit efektivní armádu pro zničení protivníka. Takže kvůli jednoduchosti tu je ústup penalizován nemožností útočit dříve než za 24 hodin a to podle mě stačí !!!
A k realitě, když se armáda chtěla stáhnout a nebyla zrovna pod útokem, tak se stáhla do jiných obraných postavení a nikdo jí v tom nezabránil a ani ji nepenalizoval. Kdyby se ústup počítal k počtu bitev jako -1, tak třeba, ale zničené jednotky a ztráta turnajových bodů je podle mě nesmysl, který jen hráče znechutí.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru