CvC - restrikce pro "jednočlenné cechy"

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Zelda

Člen
  • Oblast hry: CvC
  • Současný stav: neexistuje omezení pro vznik jednočlenných cechů
  • Nápad: zavedení omezení (viz. níže), jenž povedou ke ztížení vzniku a existence jednočlenných cechů
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO, bezvýsledně se řešilo již v několika tématech
Všichni, kdo se účastní CvC, se již jistě setkali s fenoménem jednočlenných cechů (též "cechů duchů", podcechů, subcechů a jiných). V minulosti tyto cechy vytvářeli především členové těch největších cechů za účelem obrany svého hlavního území, případně z důvodu snížení ceny za útok na nepřítele. Ačkoliv je tato taktika kontroverzní, nevyskytovala se zase v tak veliké míře.

Zásadní změnu však přinesl nový systém bodování žebříčku. Po jeho zavedení opustila řada hráčů ze špičky žebříčku své domovské cechy a začala bojovat pouze pro body v 1-2 členných ceších (dá se tomu vůbec říkat "cech"?). O férovosti této taktiky lze pochybovat, nehledě na to, že výrazně poškozuje především menší cechy na vyloďovacích sektorech (zajímavé je, že do těch velkých se i přesto téměř nepouští). Na Arvahallu se to zatím týká především bojů v Budoucnosti a Zítřku, kde se objevuje každým dnem více "jednomužných cechů" s právě tímto určením. Navíc se řetězovou reakcí odpojují další a další za účelem "pomsty".
Za vrchol tohoto stylu považuji osobně viděnou situaci, kdy hráč v "jednomužném cechu" obsadil sektor, zrušil cech (tím sektor uvolnil), vzápětí si založil nový a s ním sektor opět dobíjel (což je víceméně jednoznačná "farma" bodů). Opravdu je toto záměrem tvůrců hry i zájmem hráčů, kteří chtějí hrát fér?

Navrhuji proto následující omezení (uvítám k ním diskuzi):

1. CvC se nemůže účastnit cech, mající méně než 10 členů
Toto pravidlo sice omezí samotářské hráče, ale ti se většinou CvC neúčastní a nic jim nebrání dobrat do cechu "bezdomovce"

2. Cech může vstoupit do CvC až 15 (nebo 30) dní po svém vzniku
Toto pravidlo by mělo hráče omezit zcela minimálně, kdo opravdu stojí o účast v CvC bude za tu dobu mít čas konsolidovat cech a připravit se k boji

3. Hráč se po vstupu do nového cechu nemůže 5 (nebo 7) dní účastnit CvC
Toto pravidlo by bylo asi nejkontroverznější, ale umožnilo by zrušit stávající pravidlo se 7 denní lhůtou na návrat do původního cechu. Nejvíc by se dotklo právě těch zjevných "farmářů" bodů, kteří nějakou loajalitu k cechu neznají. Padl zde argument, že by pak nešlo přechodem pomáhat spojencům. To přece ale jde vytvořením aliance standardních cechů, ne přebíháním mezi nimi.

Uvítal bych k tomuto tématu rozsáhlou diskuzi (včetně vyjádření adminů), protože svými důsledky se tato situace dotýká všech.

P.S. Pokud by mne někdo chtěl obviňovat z toho, že jsem snad neschopný a jen tu brečím, tak odpovídám: Klidně bych se mohl chovat úplně stejně jako ti, které kritizuji a můj cech je uzpůsobem pro sběr Síly tak, že ji sbírá 3. největší množství na Arvahallu. Ale mám rád fér hru a nerad činím ostatním to, o co sám nestojím.
 

DeletedUser79

Host
Ano, plně s tím souhlasím a podporuji tento nápad. Náš cech má zkušenost s takovými nekalými praktikami na Brisgardu a sama jsem přemýšlela, jak by se tomu dalo zabránit.
 

DeletedUser

Host
hezké téma, jsem zvědavý. nicméně napíšu svůj názor.

- založení/zrušení cechu - doba na 30 dní - prostě se rozhodl, tak ať to má na delší dobu
- nepřímá úměra počtu lidí vs surovin pro obleh - jen přepočet tvých 10 lidí (10 lidí - 5 surek, 9 - 6,..... 1 cechovník - 15 surek). ať ho to "sólokapra" něco stojí
- změna cechu - doba na 30 dní - omezí "cestovatele", "hasiče ze spřátelených cechů"
- shodit obléhačku může jen napadený - dnes můžu sestřelovat kohokoliv a nic mě to nestojí. a cestovatel, hasič ať se dívá, jak "domovskému" cechu mizí území

update:
- nevím jestli by to šlo - body dostane, až obsadí minimálně 4 nebo lépe 6 slotů :D tzn. další náklady na surky a jistě větší ztráty armády než z bojů - myšleno pro cech s méně než 10 členy

p.s.
neberu tvůj názor jako brečení. celé cv by se měly řešit systémově. nicméně mám mrazení v zádech, co by z toho mohlo eventuálně vzniknout. víme, jak dopadlo volání o změnu počtu bodů za vysoké lvl vb :D:D:D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Zelda

Člen
- shodit obléhačku může jen napadený - dnes můžu sestřelovat kohokoliv a nic mě to nestojí. a cestovatel, hasič ať se dívá, jak "domovskému" cechu mizí území

To je sice dobrá idea, ale má jednu slabinu - když si záměrně necháš dát obléhačku na sektor nějakým spřáteleným cechem a nebudeš ji ničit, pak si vytvoříš nezničitelný štít proti cizím útoků. Pokud, tak zpoplatnit útok na obléhačku v případě, že na mapě nevlastním žádný sektor (tj. neomezilo by to alianční spolupráci).
 

Svatej

Legenda
Jen k tomu bodu 3: "
Padl zde argument, že by pak nešlo přechodem pomáhat spojencům. To přece ale jde vytvořením aliance standardních cechů, ne přebíháním mezi nimi."

Ano, ale když do spojeneckého cechu přejdu přímo, tak můžu pomáhat se situací kdekoli na jejich území. Když budu pomáhat pouze ze svého cechu, tak můžu pomoci pouze na sektorech kam můj cech dosáhne - tudíž je to dost omezeno.
Ale s bodem 1. a 2. plně souhlasím :D Thumbs UP!
 

trojan1673

Veterán
Tak takovéto nápady už tu zazněli a ne jednou.
Podle mého by se napřed mělo vyřešit sekání hry, zdlouhavé načítání a její nehratelnost při bojích v CvC, protože pokud se toto vyřeší, tak se bude jak lépe útočit, tak i bránit.
Jinak souhlas s bodem 1, 2 (doba může být i kratší), ale s bodem 3 už nesouhlasím.
 

DeletedUser12151

Host
Ahoj, souhlasim s vsim,je jasne,ze velke cechy,ktere si vojensky pomahaji presouvanim bojovniku budou brecet nad bodem 3,ze to neni fer,s tim at se jdou bodnout, taky by se dalo diskutovat jestli je fer presouvani bojovniku,protoze se konkretni cech nedokaze sam ubranit, tak v tom pripade rozhodne neni fer preposlat 5 lidi a tim to uhasit.. kazdy cech sam za sebe,pokud si chcete pomahat mejte uzemi vedle sebe a brante se pri utocich navzajem..to uz je pomoc dostatecna
 

DeletedUser12463

Host
Nesouhlasím s bodem 1. Po zkušenostech s velkým cechem, hrajeme ve dvou a v CVC jsem aktivní a nemám problém si získat sektor. Ano velkým cechům s velkým územím to vadí stojí je to moc surek,ale to je problém jejich velikosti. "bezdomovce" v cechu nechceme,ale zavedení tohoto pravidla povede jedině k zakládání falešných účtů jen aby byli bezdomovci a velké cechy opět nebudou mít problém vytvářet ad hoc cechy pro pomsty, případně tímto způsobem obejdou všechny další návrhy jak tomu bránit. CVC je o bojích a komu se to nelíbí ať tam nechodí. Dobít území a mít ho na věky?
 

DeletedUser

Host
To je sice dobrá idea, ale má jednu slabinu - když si záměrně necháš dát obléhačku na sektor nějakým spřáteleným cechem a nebudeš ji ničit, pak si vytvoříš nezničitelný štít proti cizím útoků. Pokud, tak zpoplatnit útok na obléhačku v případě, že na mapě nevlastním žádný sektor (tj. neomezilo by to alianční spolupráci).

pokud nebude území dobyto do přepočtu, obleh padá a na stejný sektor nemůže útočit 48 hodin. kdo útočí, má si rozmyslet, jestli na to má. pokud na to nemá, přijde o suroviny. jednoduché.
 

Henzisek

Znalec
Hola, tak za mě:

1) Tohle povede jen k vytváření falešných účtů. Nebo tento cech přijme pár hráčů, např. těch co nemají hlavní svět na daném světe. Takže tohle není omezení.

2) Pokud, nepředpokládám to, zatím neexistoval subcech, subcech, ..., pak se jen oddálí vstup na mapu o xy dní. Stačí však aby tam byl jeden člen, který je přijme zpět. Takových cechů pak může být více.

3) Tohle jediné si myslím že je zajímavé a reálně by omezil částečně tvorbu subcechů ....
 

DeletedUser7303

Host
Tak bod jedna se mně hrubě nelíbí, na SK jsme si domluvili malou skupinu a hodláme tam hrát ve 4 až 6 lidech, nevím proč bychom museli bejt v 10(případně více lidech)
proti bodu 2 a 3 nemám námitek
Podle mého by se napřed mělo vyřešit sekání hry, zdlouhavé načítání a její nehratelnost při bojích v CvC, protože pokud se toto vyřeší, tak se bude jak lépe útočit, tak i bránit.
pod toto se podepisuji
 

01Beowulf

Nováček
a já bych navrhl jen drobnou změnu....mapy CVC by byly otevřené pro vylodění se kdekoliv,ne jen na tzv.startovacích sektorech...by hned ubylo štítkování na pobřeží a i velké cechy by byly vytrženy z relativního klídku,kdy na ně dneska skoro nikdo nový na mapě nedosáhne :)
 

DeletedUser11027

Host
Podle mě, každý, kdo vymýšlí jeden nápad jak omezit CvC za druhým, nechápe cechovní války. Neustálé omezování není žádným řešením. S bodem 3. docela souhlasím, ale ostatní už je příliš omezující s minimálním efektem.
- založení/zrušení cechu - doba na 30 dní - prostě se rozhodl, tak ať to má na delší dobu
Podle mě je toto extrémě kontroverzní. Tady by mělo být omezení spíš jen v CvC, ale právo kdykoli založit cech by mělo být samozdřejmé.
- změna cechu - doba na 30 dní - omezí "cestovatele", "hasiče ze spřátelených cechů"
Tady se stupňuje to předchozí. Naprosto zbytečné hráče takto omezovat. Ten, kdo tohle vymýšlí, vůbec nechápe, jak funguje cech. Můžou do cechu přijít lidé, ale budou vyhozeni. Tím pádem nemůžou být v žádném cechu.
- shodit obléhačku může jen napadený - dnes můžu sestřelovat kohokoliv a nic mě to nestojí. a cestovatel, hasič ať se dívá, jak "domovskému" cechu mizí území
Zde už sice důvod zazněl, ale nekonečný štít by byl opravdu velký problém.
pokud nebude území dobyto do přepočtu, obleh padá a na stejný sektor nemůže útočit 48 hodin. kdo útočí, má si rozmyslet, jestli na to má. pokud na to nemá, přijde o suroviny. jednoduché.
Otázka k tomuto řešení: platilo by to obecně k útoku nebo jen k pádu způsobeného odpočtem?
a já bych navrhl jen drobnou změnu....mapy CVC by byly otevřené pro vylodění se kdekoliv,ne jen na tzv.startovacích sektorech...by hned ubylo štítkování na pobřeží a i velké cechy by byly vytrženy z relativního klídku,kdy na ně dneska skoro nikdo nový na mapě nedosáhne :)
Vylodění kdekoli by mělo ještě horší dopad na cechovní války než tato omezení napsaná výše.

P.S.
- nevím jestli by to šlo - body dostane, až obsadí minimálně 4 nebo lépe 6 slotů :D tzn. další náklady na surky a jistě větší ztráty armády než z bojů - myšleno pro cech s méně než 10 členy
Co, když na to prostě nemají. Dám příklad. Hráč, který je v době raného středověku, si založí cech a pozve do něj jednoho kamaráda (taktéž z raného středověku). Ztěžka dobyjí sektor, ale po zavedení by z té práce nic neměli, protože by tohle prostě nedokázali dříve než za týden (pokud už nemaj alkatrazy). A prostě do té doby je někdo smázne.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12151

Host
moznost vylodit se kdekoliv by byla vice nez logicka,jsme v budoucnosti,krucek od objeveni teleportu, litame vrtulniky..proste dostat na mape kdekoliv by melo byt samozrejme hned od zacatku doby,ty startovni zony a nasledne zalezani si za sklaly a nejlepe za 2 cechy se kterymi maji velke cechy dohodu je na houby..
 

DeletedUser

Host
Podle mě, každý, kdo vymýšlí jeden nápad jak omezit CvC za druhým, nechápe cechovní války. Neustálé omezování není žádným řešením. S bodem 3. docela souhlasím, ale ostatní už je příliš omezující s minimálním efektem.

Podle mě je toto extrémě kontroverzní. Tady by mělo být omezení spíš jen a CvC, ale právo kdykoli založit cech by mělo být samozdřejmé.
takže dobyji jedno území jedním účelově založeným cechem (v popisu cechu bývá - "jen tak pro zábavu"), cech zruším (jen tak pro zábavu), založím další (jen tak pro zábavu) a stejné území dobyji znova (jen tak pro zábavu). Samozřejmé? ty "jednochlapové" cechy bývají většinou založené jen aby si vyřizovali účty cechy mezi sebou. a taky proto, aby byly body do poháru s názvem sousedský.

Tady se stupňuje to předchozí. Naprosto zbytečné hráče takto omezovat. Ten, kdo tohle vymýšlí, vůbec nechápe, jak funguje cech. Můžou do cechu přijít lidé, ale budou vyhozeni. Tím pádem nemůžou být v žádném cechu.
otázkou zůstává, proč byli ti lidi vyhozeni. jsou nějaká pravidla cechu (většinou) a pokud je nedodržuje, tím pádem není týmový hráč a nemá co v cechu (obchodním, aktivním v cvc...) dělat. ať si založí svůj cech, kde nic nebude dělat krom ležení na pytlu a vezme k sobě stejně smýšlející. asi to nedotáhne daleko. jestli chce jen výhody a nemakat pro cech, tak ho budeš držet? nebo se lidi vyhazují jen podle nálady otce zakladatele?

Zde už sice důvod zazněl, ale nekonečný štít by byl opravdu velký problém.

Otázka k tomuto řešení: platilo by to obecně k útoku nebo jen k pádu způsobeného odpočtem?
k útoku

Vylodění kdekoli by mělo ještě horší dopad na cechovní války než tato omezení napsaná výše.

P.S.

Co, když na to prostě nemají. Dám příklad. Hráč, který je v době raného středověku, si založí cech a pozve do něj jednoho kamaráda (taktéž z raného středověku). Ztěžka dobyjí sektor, ale po zavedení by z té práce nic neměli, protože by tohle prostě nedokázali dříve než za týden (pokud už nemaj alkatrazy). A prostě do té doby je někdo smázne.
myslím, že jsi si odpověděl sám. ztěžka dobyjí sektor.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11027

Host
Bylo myšleno tak, že po boji mají jen pár vojáčků (třeba 7) a než si vyrobí další a než seženou surky na obrany, tak už zase o ten sektor přijdou a prestiž by žádnou nedostali

P.S. Nevytrhávej text z kontextu. Odpovídal jsem jen na ty citace jednotlivě, žádnou spojtost tam nehledej.

P.P.S. Myslím, že některé návrhy by spíš diskriminovali ty ostatní. Neustálé omezování by snižovali možnosti hry a koho by ale pak ty CvC bavili? Mě rozhodně ne.
 

DeletedUser

Host
v čem je diskriminace? rozhodnu se být sám, založím si cech, tak budu měsíc sám. odešel jsem od rodného cechu, tak mu měsíc nepomůžu. s tím jsem do toho šel. že to mezitím udělalo 5 lidí (účelově) a cech přišel o území v některé době? pokud to bylo rozhodnutím cechu, to je problém stratéga cechu. pokud si šel honit triko, tak na co je mi takový hráč?
na druhé straně - jak by se ti líbilo, kdyby pár lidí založilo např. 10 jednochlapových cechů a účelově založeným cechům (a jejich mateřským) by shazovali oblehy?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
No trochu to tu odbočuje od původního Zeldina návrhu :D
Jilon by si měl založit vlastní vlákno, dávat k návrhu restrikce pro jednočlené cechy návrhy na restrikce velkých cechů mi připadá jako míchat hrušky s jabkama.
Obecně s ničím co tu zatím Jilon navrhl nesouhlasím :)
 

DeletedUser

Host
a je to tvůj názor, já ti ho přece neberu ;)
nemám proč si zakládat vlastní vlákno. nehraji to dlouho (v dubnu to bude 2 roky). díky současnému stavu ("pravidla cv"+změna bodování) se rozhoduji, jestli mám dál pokračovat nebo skončit.
jestli se ti zdá, že míchám jablka s hruškama, tak jen útržkovitě vím (moc se o to nezajímám), že některé boje (a tím i zakládání jednochlapových cechů) jsou vyřizování si starých účtů z počátků cv ;)

p.s.
jinak jsem nepochopil restrikce velkých cechů. když tak si dnes zapiš cechy na mapě budoucnosti co dobyly nějaké území. a za týden zkontroluj, jestli ty cechy existují
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12151

Host
lorde to spolu tezce souvisi,protoze velke cechy se bez podcechu neobejdou a tom to cele je..takze kdyz by nekdo napadl templare tak urcite budete bojovat jenom s cechu templari co? urcite nepovolate pohrobky, templare specialni a co mate jeste v zaloze? :) myslim,ze by jste jeste par dalsich cechu rychle vymysleli
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru