Důležitost velkolepých budov

Téma v sekci 'Otázky' založené uživatelem Arjomi, 25. srp 2019.

1. Arjomi

Arjomi Turista

Registrace:
    24. srp 2019
    Dobrý den. Zajímalo by mě jak moc jsou důležité velkolepé budovy Alexandrijský maják a Babylonská věž v budoucnu. Zda do nich investovat FB nebo je zbourat a nahradit jinými velkolepými budovami. Děkuji za odpověď

Pozn.: nacházím se v pozdním středověku

2. d arvit

d arvit Psavec

Registrace:
    6. úno 2016
    pokud nejsi velkoprodejce surovin nacházející se ve virtuálu/marsu tak jsou to zbytečné budovy, pro běžnou potřebu stačí 1 VB produkující suroviny z dřívějška (prales je nejlevnější)

Dan 77 a Arjomi za toto poděkovali.
  3. dudasek

dudasek Odborník

Registrace:
    25. kvě 2017
    maják se skoro vyrovná Royal albert hall-jestli máš vyšší lvl nechal bych si ho : 4*4/7*6 je rozdíl....

babylon je také 4*4. populace tě později už moc nezajímá,ale zboží ujde...já mám v průmyslu ještě oboje...

co mě štvalo byla hagie sofie/11 lvl/-sice pár fp,ale ten prostor využiju jinak a lépe...až bude dost místa a dost fp možná zase postavím..

prales je 6*6 a pojem v budoucnosti ?nepředpokládám dobu BUDOUCNOST....ale dál,než v bronzu a železe...

Dan 77 za toto poděkoval.
  4. fmash-

fmash- Znalec

Registrace:
    17. srp 2017
    Maják považuji za jednu z nejlepších "obyčejných" velkolepek. Zejména v nižších dobách ušetří hromadu místa za dílny na kladiva (v nižších dobách bývá kladiv celkem nedostatek) a při své velikosti je velmi efektivní. Dává procenta ke sběru kladiv, čili její přínos roste spolu s tebou a se zvyšováním tvých příjmů. Maják je budova, kterou pravděpodobně nikdy nezbourám.

Babylon je diskutabilní, já ho ještě stavěl kvůli populaci, ale opět - při velikosti 4x4 mě ve městě netrápí. Většina lidí ho ale bourá. Já později zboural i Dynamickou věž, která mi v nízkých dobách hodně pomohla, ale Babylon jsem si z nostalgie nechal.

Dan 77, sabinabetty a LordFrunDor za toto poděkovali.
  5. dwarf2m

dwarf2m Nováček

Registrace:
    7. lis 2015
    Nic neinvestuj casem smazes pak te to bude mrzet.investuj hlavne do budov na body
    .Nekdo tady psal o hagii no radeji jednu hagii nez majak a babylonskou vez..muj nazor

6. dudasek

dudasek Odborník

Registrace:
    25. kvě 2017
    bronz-železo-středověk...tam je místo pro babylon a maják vydrží i dál...je to velkej pomocník,než seženeš zboží a plánky na RAH je vynikající..Hagie je sakra velká kráva...těch bodíků a spokojenosti moc nedá a na body se přece jede mys(raketa) a AO,která pomůže i s útokem....dost lidí hagii zbourá a znovu postaví,až když má velkolepky na 60+ a neví,co s bodama....

7. LordFrunDor

LordFrunDor Legenda

Registrace:
    21. čvc 2015
    Hagii bych neboural. Stejně jako jakoukoliv jinou budovu na výrobu FB. U hráčů co zaspamují město svatyněmi znalostí ale nemají hagii si ťukám na čelo. ;)
    Maják, babylon... zhruba do pokroku mají smysl, pak už to je případ od případu. Já si je třeba držím i v marsovce. Byť jen kvůli zboží.

8. d arvit

d arvit Psavec

Registrace:
    6. úno 2016
    já mám maják i babylon (cca 10 lvl) z dob kdy jsem chtěl mít všechny VB bez ohledu na jejich bonusy..
    nepotřebuji ani jeden jejich bonus ale stejně se mi je nechce bourat, jsou tak malé že mi nevadí místo které zabíraji
    ale na otázku zda do nich ted investovat, jestli budou mít uplatnění odpovídám - NE, já už bych do nich znova nešel
    v dnešní době neni problém populace, úsměvy, zboží ani zásoby
    jak někdo psal že poskytuje dobrý bonus ke kladívkám, jestli jich máš nedostatek, radši investuj do Hradu Him. i kdyby jsi ho měl vytáhnout jen na lvl 5-10 a budeš se v nich topit

a jestli uvažuješ o bonusu na surky, lvl 10 stojí přes 1500 bodů pokud ti budou arcaři nahazovat vše za 1,9
    poptej se velkých hráčů, prodejců surek kolik surovin z doby kterou chceš ti prodaji za 500-1000 bodů, vyděl to 15 (tolik produkuje na lvl 10) a dle výsledku se rozhodni..

fmash- za toto poděkoval.
  9. fmash-

fmash- Znalec

Registrace:
    17. srp 2017
    Pokud se na to ptá začátečník, tak nepotřebuje Hagii, která mu na obrovské ploše dá za několikatisícovou investici na desátém levlu 6 bodů denně, to ať si radši postaví 1 terasu a ty tisíce bodů ať dá za surky na IT a Himeji, které mu dají kladiva a dost populace, aby mohl zbořit všechny dílny i obytné budovy, a na ušetřeném místě pak může tancovat, s čím chce. To je zase můj názor. Ty si s Arcem na lvl 80+ stav Hagii dle libosti, to už smysl má.

Dan 77, sabinabetty a dudasek za toto poděkovali.
  10. dudasek

dudasek Odborník

Registrace:
    25. kvě 2017
    to je oč tu běží..já ji tedy smazal omylem přes prokliknutí,což se kdysi chybou stávalo,ale těch pár bodů ztráty jsem lehce za ušetřené místo nahradil..když máš fůru placu a dostatečnej příjem,tak ti hagie přijde jako dobré řešení,kam plácat body-pro začátečníky to není dobrá volba-zvlášť když jim pod nos strčili delfy,které jim dají v začátcích dost kladiv a spokojenosti...

11. dwarf2m

dwarf2m Nováček

Registrace:
    7. lis 2015
    No mel jsem majak babylonskou i hagii a jedine co mi zustalo je hagie...a dotaz byl na dulezitost vb v budoucnu pokud se nepletu a tam jednoznacne z teto kombinace vychazi nejlepe hagie..takze odpovidam na dotaz.rady ze je hagie draha nebo zbytecna v nejake dobe a ze pro zacatecnika nema smysl je sice hezka ale dotaz je jestli ma do majaku a babylonske cpat body a jednoznacne NE ponechat na male urovni dokud maji smysl a pak nahradit budovou na FB..

12. Arjomi

Arjomi Turista

Registrace:
    24. srp 2019
    Děkuji všem za ochotu a názory :). Hagia Sofia už stojí, tu už bourat nebudu ;). Smáznu Babylonskou věž (lvl 4), už mi stojí Innovation Tower a populace mám mraky. Alexandrijský maják si prozatím nechám, protože kladívka jsou zatím skoro nedostatkové zboží. --- Ještě jednou děkuji. Moc jste mi pomohli.

13. Dennis Bergkamp

Dennis Bergkamp Člen

Registrace:
    27. kvě 2017
    tak nevím..asi mám jinou Hagii než ty..mám z ní zatím 54 bodů denně, což je víc než kdybych si stejný prostor zaplácal svatyněma a stavěl jsem ji dřív než AO, protože cena za jednotlivé lvly je neporovnatelně levnější, než v případě AO :D Podle mě je pro hráče, co nemají zatím vysoký bodový příjem mnohem lepší udělat lvl denně na Hagii, než se trápit týden s jedním lvlem na AO ;) Do tunění AO doporučuju se pouštět až tak s denním příjmem minimálně 300-400 bodů.

K dotazu na babylon a maják..obojí jsem už zboural. Bonus na kladívka už nepotřebuju, protože je nevyrábím a na produkci lidí je daleko výhodnější IT, které navíc jako vedlejší produkt poskytuje i slušnou porci bodů. A na suroviny jsou taky lepší stavby než tyhle dvě..a rozhodně to není Royal Albert o kterém psal dudasek.
    Ale v počátcích hry jsou jak maják, tak babylon skvělé velkolepky, které ti ušetří spoustu místa ve městě a rozhodně se vyplatí je postavit.

Dan 77, dudasek, Žitomír Ralok a 2 dalších za toto poděkovali.
  14. dudasek

dudasek Odborník

Registrace:
    25. kvě 2017
    ..což je lvl 90?

já hagii smazal.až budu mít plac navíc nebude kde brát fp možná ji zase postavím...
    vůbec neztrapňuji výkon hagie,ale na začátku dává za levly 1,1,2,2,3,3,4,4,5...prostě to přibývá pomalu...5fp/den dnes dává víc věcí,nejen terásky a na těch 5fp u hagie dá začátečník docela dost a neporovnával jsem ji vůbec se svatyněma....

RAH měl pomoct nejen se zbožím,ale s kladivy-to mi vypadlo-přitom je to to hlavní :)

15. BukajAktobos

BukajAktobos Psavec

Registrace:
    24. zář 2012
    U Hagie se dá uvažovat tak, že na 17 lvl dává stejnou produkci FP, jako stejný počet svatyní na dané ploše, ale spotřebuje nesrovnatelně méně cest (dá se připojit jediným políčkem) a nechce žádnou motivaci.
    Kdy ji stavět, je otázka, to záleží na tom, jak moc daný hráč chápe hru, a jak moc spěchá výzkumem do nějaké konkrétní éry, kolik dá diamantů do rozšíření, jestli mu někdo pomůže rychle postavět Arc a pak nahazovat budovy pro medaile na další parcely...
    Není velikostí vhodná pro hráče, který hru moc nechápe a má jen základní, ještě k tomu špatně postavené budovy.

Dan 77, Dennis Bergkamp, sabinabetty a 2 dalších za toto poděkovali.
  16. BukajAktobos

BukajAktobos Psavec

Registrace:
    24. zář 2012
    Ohledně Babylonu - pokud chceš férový zdroj surovin, jsi v posledních érách je to fain malá budova. Prakticky všichni top hráči ji vylevelovali. V produkti surovin na políčko je hodně výhodná. Pro obchodníky dobrá volba. Pokud ale suroviny neprodáváš a jsi v brzkých érách, tak nemá moc smysl.

O majáku a RAH se dá říci to samé co se týče surovin. Bonus na kladivka byl tak tři, čtyři roky nazpět považovaný za super věc, protože kladívek je na výzkum potřeba opravdu hodně. Tehdy se ještě využívaly i základní budovy a ty jsou taky drahé.
    Dnes ale základní budovy nepotřebuješ a produkci kladívek v pozdní fázi hry nahradily opakované úkoly v kombinaci s Chateau Frontenac. Hádám, že RAH se už ani nestaví.

Dennis Bergkamp, dudasek a LordFrunDor za toto poděkovali.
  17. Dan 77

Dan 77 Veterán

Registrace:
    20. čer 2012
    Většina top hráčů ji zbourala. ;) Nebo ani nepostavila?
    Ale to může být rozdílem světů/serverů, na kterých jsme...

Jinak výzkum posledních ér se schválně extrémně zdražuje co do nároků na zásoby ("kladívka"), třeba 200 miliónů je potřeba na výzkum poslední éry, ale k tomu stačí několik set krát získat odměnu z úkolu s vysoko postaveným Frontenacem nebo postavit případně vysoko Hrad Himedži (ale ten se moc nestaví primárně kvůli zásobám, ale kvůli bodům, zboží a diamantům a pro CvC bojovníky se neztratí ani tuláci).

fmash-, Mrtvejmagor, ladacert a 1 další osoba za toto poděkovali.
  18. fmash-

fmash- Znalec

Registrace:
    17. srp 2017
    K tomu mě mimochodem napadá: kolik je zapotřebí těch svatyní včetně cest na dané ploše? A kolik dní by musely stát a být pravidelně sklízeny, aby jejich produkce vyrovnala počet bodů, které spotřebuje výstavba Hagie na level 17? (A to abstrahuji od skutečnosti, že hráč, který ji nestaví až jako "milionář", ji na level 17 nedá za odpoledne, čili nějakou část té doby sklízí pouze zlomek bodů poskytovaných na levlu 17).
    Já nehaním Hagii jako takovou, mám ji na obou světech. Jen jsem ji postavil až dávno po Arcu, Frontenacu a Alcatrazu (a dalších věcech).

19. d arvit

d arvit Psavec

Registrace:
    6. úno 2016
    zas na druhou stranu, jak dlouho trvá než si takový hráč sežene třeba 6 svatyň z eventů, které potřebují motivaci..

otázka návratnosti nepřichází v úvahu, zvlášt v takové VB, kdyby jsi u všeho řešil návratnost tak najednou zjistíš že máš příjem 50FB denně a nic nemůžeš rozšiřovat protože by se ti body vrátili až třeba za 2/5/10 měsíců.. u těchto budov to neni o návratnosti ale o investici do budoucnosti, čim víc do nich nasypu tim víc a rychleji mi vrátí a budu moct rychleji lvlit ostatní. Ano ze začátku jet od všeho něco (castel, zeuse, frontík chrám atd..) vytáhnout to někam na 8 lvl (9 a 10 už jsou docela drahý, navíc se to po 10 lvl snižuje až někam k lvl 40-50) ale v okamžiku kdy tohle mám (příjem třeba těch 200fb) se k tomu v současné době postavit 2 způsoby, (dřív byl problém sehnat nahazovače a každý musel chtíc nechtíc jet ten arc aby se s nim ostatní vůbec bavili
    1, vrhnout se na arc až k lvl 80 a potom všechny FB produkční budovy
    2, sehnat si nahazovače/ cech kde mi budou nahazovat za 1,9 i když nemám arc a rovnou se pustit do Fb produkčních budov a brát 4-5 místa za pár bodů na plánky) a potom s příjmem 400FB v rychlosti postavit arc

20. fmash-

fmash- Znalec

Registrace:
    17. srp 2017
    Nevím, já je stavěl vždycky spíš z nouze, nikdy mi neučarovaly, ale skoro bych si tipnul, s trochou nadsázky, že asi tak týden :) Ale chápu poznámku, i když sehnat plány a zboží na Hagii také není nejsnazší a trvá to (vycházím z toho, že jsem hráč, který tento týden poprvé nainstaloval hru na telefon, nemám známé, nevidím global, neznám možnost hrát na PC, naprosto netuším, kde se v budovách vyšších hráčů, které jsem čirou náhodou přes sousedovic krčmu dostal do přátel, berou ty tisíce bodů... Protože je zde mj. ta skvělá vlastnost appky, že koho nemám v přátelích, tomu se podívám tak leda na layout vesnice a do krčmy.)

Jinak v zásadě souhlas, akorát já jel tenkrát na expedici a na budování města, takže maják a trojice na 10, fronte na 6, alík na 6, relikvie na 7... nesmyslnému levlení do nekonečna jsem propadl mnohem později.