Důležitost velkolepých budov

Spider14

Nováček
K tomu mě mimochodem napadá: kolik je zapotřebí těch svatyní včetně cest na dané ploše? A kolik dní by musely stát a být pravidelně sklízeny, aby jejich produkce vyrovnala počet bodů, které spotřebuje výstavba Hagie na level 17? (A to abstrahuji od skutečnosti, že hráč, který ji nestaví až jako "milionář", ji na level 17 nedá za odpoledne, čili nějakou část té doby sklízí pouze zlomek bodů poskytovaných na levlu 17).
Já nehaním Hagii jako takovou, mám ji na obou světech. Jen jsem ji postavil až dávno po Arcu, Frontenacu a Alcatrazu (a dalších věcech).
No pokud by tam bylo 24 svatyní (víc tam i s cestami nedáš, respektive nevím jak tam dát víc) tak by výběr trval 317 dní :) Hagia je skvělá, ale postavil jsem ji zbytečně brzo. Měla by se stavět v pozdějších dobách, když už mám trošku vytuněné ostatní budovy na FB.
 

dwarf2m

Nováček
Kdyz uz je tady tema dulezitost velkolepych budov a resi se hagie.tak se zeptam ma cenu drzet dealsky a vasila.v dnesni dobe narustu utoku z kazdeho eventu je to v podstate mrhani mistem.A dostat je na vyssi uroven nez 10 nikoho moc nemotivuje.Udelat dalsich deset urovni a dostat za to 5% je smesne.Na obranu mesta nestaci v dobe marsu ani 1000% a nejakych par procent ze dvou velkolepek na tom nic nezmeni.
 

dudasek

Znalec
"zuřivý odpor" je fajn,ale osobně raději hlídám výběry,než tvořím neproniknutelnou obranu,kterou beztak lze prorazit..shrnul jsi to pěkně:"škoda místa a bodů"
 

dwarf2m

Nováček
7x7 dealsky hrad je proste obluda ktera dava zurivy odpor mozna ve sve dobe a na 80 urovni ale na armadu v marsu je to smesny odpor i na 80 urovni.A ty medaile :) chtelo by to renovacni sadu aby sla z dobou :)
 

d arvit

Člen
Kdyz uz je tady tema dulezitost velkolepych budov a resi se hagie.tak se zeptam ma cenu drzet dealsky a vasila.v dnesni dobe narustu utoku z kazdeho eventu je to v podstate mrhani mistem.A dostat je na vyssi uroven nez 10 nikoho moc nemotivuje.Udelat dalsich deset urovni a dostat za to 5% je smesne.Na obranu mesta nestaci v dobe marsu ani 1000% a nejakych par procent ze dvou velkolepek na tom nic nezmeni.
deal a vasil se nestaví (pokud se staví) kvůli obraně ale kvůli útoku - v tom je ten fígl ;)

jinak souhlasim s tim že je lepší si to hlídat a oželet i pár bodů denně než stavět obranu přes 1k (pod to jde projít úplně na pohodu) než si brát místo (= body a surky) stavbou obranných věcí
 

Dan 77

Veterán
Asi myslíte bonus k útočnému vs. obrannému číslu v obraně města. Ten útok do obrany není možné získat jinak než přes tyto velkolepky, asi jako nelze získat obranný bonus pro útočné jednotky jinak než přes jiné velkolepky.
Stejně se to zobecňuje jako "útočný bonus" (všechno na podporu útočících jednotek) a "obranný bonus" (všechno na obranu města).
Každopádně mi přijde zbytečný Deal a Vasil stavět na lvl 80, aby tvou obranu porazilo místo 90 % sousedů nějakých 20 % sousedů... zase tolik budov snad sousedé nevyrabují, aby se vyplatilo zacpat tím stavební plochu a investovat do stavby tolik bodů.
 

dwarf2m

Nováček
Ano presne utok a obrana mesta je na mysli...za posledni dobu se rozrostl utocny bonus armady a tudiz by chtelo aby se take dal zvednout utocny bonus obranne armady ale to se nejak nedeje neni moznost ho dostat.Rabovani mi nevadi rabuju sam dost.Spis jde o to jestli ma cenu v dobe marsu drzet vasila a dealsky kdyz je to vcelku smesny zurivy odpor.A mista moc neni
 

Dan 77

Veterán
Nemá. A sice těmito budovami ještě pomáháš zvedat obranné bonusy svého cechu v CvC, pokud tam máte více sektorů a větší území, ale k tomuto účelu je lepší Observatoř a navíc na menší ploše (3×3), takže v tomto směru jsou Deal a Vasil nahraditelné budovy. Pro útok v obraně města jsou taky nahraditelné, a sice vysokou úrovní Terakotové armády, což zároveň prospěje útočným a obranným hodnotám tvých jednotek v útoku.
 

d arvit

Člen
k té obraně:
tak si tak projíždim sousedy s na první pohled nějakou zajímavou obranou ve městě a u jednoho jsem na automat těsně prohrál i přes jeho pěkný %, tak si řikám zítra přijdu znova a ručně, to půjde a ejhle, panáčkovi se to asi nelíbilo a něco mi napsal, já mu ve stejnym tonu odepsal, hodil si mě do ignoru, zákeřně nasadil štít z krčmy a začal na mě útočit zpoza štítu, docela sranda. tak se obrním trpělivostí a počkám těch pár dní než vyprší štít. Potom celý natěšený seberu veterány z armády a jdem na návštěvu a bum, zlomili jsme si nosy o nový štít. (vojáci si cestou domu třeli naražený nosy a brblali něco o vychování a nezdvořácích co staví pěknou želvičku a nakonec se při první známce nebezpečí stejně schovávaji pod štít...
tak jsme si ráno přivstali a potichoučku jsme se šli pozvat na snídani. (miluj totiž chuť želví polévky k snídani) a je z toho můj osobní rekord, doufám že chlapec vytrvá a příště tam už bude mít 1500%.
 

fmash-

Znalec
Pěkné. A potvrzuje to již dříve řečené.
Mé město v Bud dobyde se stejnými ztrátami hráč s útokem +- 500 jako hráč s útokem +-280. Takže si na baterie ohňů nehraju a raději odpovídám útokem.