Debata ke dni sv. Patrika 2022

Stanley Tweedle

Komentátor
Jen takový celkem nepodstatný dotaz: Proč má na úvodní obrazovce ústřední hrdina, který má zřejmě zelenou barvou evokovat Ira, oblečený skotský kilt ?
Oni to ti němečtí soudruzi těm čínským soudruhům, co tu hru vyrábějí, zapoměli vysvětlit ?
 

RTV4

Psavec
šlo to v pohodě, stačilo se soustředit na hlavní cenu, podpořit to trenérem za 150 dia (třeba z CE) a odehrát všechny míče v jeden den (aby to nestálo více trenérů). Zase úplně triviální by to být nemělo, ne? Aby to získal každý bez větší snahy.
Jenže když jsem šel na denní speciály, tak jsem to prostě nezískal...
Z eventu jsem získal 8 výběrovek + z truhly jednu a musel bych udělat ještě jedno kolo, ale na to nezbyli míče.
 

DanielCZ84

Komentátor
Jenže když jsem šel na denní speciály, tak jsem to prostě nezískal...
Z eventu jsem získal 8 výběrovek + z truhly jednu a musel bych udělat ještě jedno kolo, ale na to nezbyli míče.
Na netu byl i k bowl i k tomuto eventu pár návodů s výpočty jak to odtahat abys to dál na 10 úroveň bez dia, stačí trochu číst a nastudovat si strategii, a jde to v pohodě .
A je důležitý nekombinovat strategie buď chces eventovku , tak si spočítat kolik čeho můžeš utratit ať zlaťáků nebo míčů, a nebo chceš jen odměny a na počítání kašleš, dobrý si vše napsat na kus papíru, a udělat si plán , rozvahu, mince a míče v bowl jsou předem daný , je potřeba si to jen spočítat
 
Bowl ... dle me na specialku nejlepsi event..treba ted St Patrick..bohuzel o nicem. Stacilo setrit balony a pak jsem dal Terakotu full..na tusim 4000 micu no a zbytek jsem praskl na pole vinice. A stacilo davat jen ty nejlevnejsi hrace nebo kdyz nebyl velky rozdil,tak i stredni. Jo dvakrat jsem dal trenera..takze 300 dia. Ale to clovek ziska v CE a dalsima ukolama. A vse slo ziskat na pohodu.
 

DanielCZ84

Komentátor
Právě tento event je super že musí člověk lépe plánovat ..ten fotbal je jen tupé mačkání na hráče a o štěstí , já štěstí neměl skoro vůbec :)
 

RTV4

Psavec
Na netu byl i k bowl i k tomuto eventu pár návodů s výpočty jak to odtahat abys to dál na 10 úroveň bez dia, stačí trochu číst a nastudovat si strategii, a jde to v pohodě .
A je důležitý nekombinovat strategie buď chces eventovku , tak si spočítat kolik čeho můžeš utratit ať zlaťáků nebo míčů, a nebo chceš jen odměny a na počítání kašleš, dobrý si vše napsat na kus papíru, a udělat si plán , rozvahu, mince a míče v bowl jsou předem daný , je potřeba si to jen spočítat
Jakoby když ti uprostřed eventu mění výhry, pravidla apod. tak je hloupé to zase předělávat, na začátku byla ta eventovka na nic, a zrovna mi padl dobrej denní speciál, tak jsem jel na denní speciál, ten den potom udělali tu eventovku celkem dobrou, ale to už jsem neměl šanci jí získat...
Kdyby Inno nekašlalo na názory beta hráčů, tak to mohli změnit rovnou, ale měnit výhry a šance uprostřed eventu je prostě chyba.
Kdyby to za ten event bylo jednou, dvakrát... Ale tuším, že to bylo vícekrát... :/
Jinak není lepší Excel než papír na tohle? :D
 

Klogg

Komentátor
tohoto eventu jsem se bál, přišlo mi to složité, ale přišel jsem tomu na kloub a naopak mě to přijde zajímavé a dobré!
 
Bowl ... dle me na specialku nejlepsi event..treba ted St Patrick..bohuzel o nicem. Stacilo setrit balony a pak jsem dal Terakotu full..na tusim 4000 micu no a zbytek jsem praskl na pole vinice. A stacilo davat jen ty nejlevnejsi hrace nebo kdyz nebyl velky rozdil,tak i stredni. Jo dvakrat jsem dal trenera..takze 300 dia. Ale to clovek ziska v CE a dalsima ukolama. A vse slo ziskat na pohodu.
To je vec nazoru ja osobne si držim nazor který každoročně většinou vychazi že na daný rok nejlepši eventovku vydávají na letní kolo štestí už pomalinku shromažduju na ni diamanty tak doufam že letos opět nesklamou.
A co se týče tohoto mestečka tak za mě se jedna o velice neprakticky event už od zakladu špatně navržený hlavně v 1 věci že člověk dostava nahodnou odměnu a nemuže si ji vybrat sam jak u jinych eventu.
 

Borat

Člen
Ano, Keltskou usedlost bude možné získat na maximální úrovni spolu s truhlou z předchozí události vcelku jednoduše i bez investice diamantů, za předpokladu že rozumně utratíte měnu události (kotlíky) za manažery a na konci města otevřete všech šest nabízených truhel ze kterých pak obdržíte výběrovku hlavní ceny. :)
Tak tedy, Patrik se blíží ke konci a chybí mi tak 3 vylepšení usedlosti. Rozhodně nemám zdarma ze hry tolik zlata, abych si mohl dovolit otáčet Patrikovo město a ještě si pokaždé dovolit otevřít na konec všech 6 truhel, abych dostal vylepšení od cesty. Je to buď a nebo, ne? Na město potřebuji tak 1000 zlaťáků a na těch 6 truhel kolik? Dovolím si otevřít tak tři truhly max. Jinak zlato šetřím na otáčení města. Dost často je úkol na nakoupení správce. Šetřit na manažerech pak není jak, když je nákup úkol ze hry. Navíc je třeba stihnout otočit město mnohokrát, šetřit lze jen v mezích možného.

Koukám na fandom wiki. Těch 6 truhel můžete otevřít několikrát za sebou. Poprvé za cca 2000 zlaťáků, podruhé za 4000 zlaťáků a potřetí za 8000 zlaťáků. To je atrakce jen pro někoho, kdo utratil skutečné tisíce, aby se dostal na takovou hromadu potřebných diamantů, ne? Ze hry tolik zlata nepadne ani omylem.

Nově padá hodně navýšení v bazaru. Doufám, že Patrik 2022 bude v bazaru také, aby šla usedlost "zdarma" dokončit. Ach jo. :cool:

PS: Rada zdarma. Sbírám poctivě události. Padá jich hodně a chodí hrnce zlata. Vyplatí se to. (Neměl jsem čas sbírat a události mi propadly. Mám pocit, že se pak dávání událostí zablokuje a chvíli trvá, než se zase probudí. Tradiční špek jsou události na cestách mezi budovami, které propadají. Mám podezření, že FoE pak blokuje dávání dalších událostí a poškozuje hráče. Legrace.) ;)
 
Naposledy upraveno:

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Takže... rozbor:
  • na hlavní cenu na max úrovni je potřeba 10 úrovní
  • usedlost lvl 1 + dvě vylepšení lze dostat z hlavní úkolové řady (3/10)
  • jedno vylepšení je v truhle z předchozí události (4/10)
  • zbylých 6 je potřeba rozvrhnout na plnění měst a úkolů v nich, tady se strategie liší v závislosti na hráče, a na ty je potřeba vhodně rozvrhnout hrnce zlata kterých je omezené množství, a to 11.550 (200 startovní hodnota, 2.150 z milníků hlavní úkolové řady, 3.500 z hlavních úkolů, 3.000 z denních úkolů, 2.200 z denních přihlášení, 500 z mailu, plus jakékoli navíc z příhod); jeden z vhodných způsobů je získat 2 vylepšení z hlavních cen (100 úkolů celkem, s tím že jednotlivá velká cena vyžaduje 25 úkolů a každá třetí je vylepšení usedlosti, tedy 25 a 100 úkolů) a zbylé 4 z otevření všech truhel na konci města, tedy dokončení 4 měst zatímco se během města splní alespoň 25 úkolů což je více než reálné, sady všech truhel po dokončení měst vydají na 7.600 hrnců (4x 1.900 hrnců potřebných k otevření všech šesti truhel), s tím že náklady na manažery na jedno město jsou zhruba ~650 (pokud se zbytečně neutrácí za manažery na vyšší jak 3. úrovni) tak vyjdou takové náklady na ~2.600 hrnců, což v hrubém a štědrém výsledku vychází na 10.200 hrnců celkem, což je pořád s dostatečnou rezervou menší množství než které během události lze získat i bez potřeby otvírat dodatečné dražší truhly, nutnost využití časové zkratky či útraty jediného diamantu nebo korunek českých
 

andros99

Turista
Já udělal 4 města a na konci každého otevřít 6 truhel, abych získal hlavní cenu. Jedno rozšíření jsem měl z předchozí události. Z úkolů , denních přihlášení a příhod jsem dostal dost zlata, abych v každém městě splnil všechny úkoly a otevřel 6 truhel. Dnes zbývá 6 dní do konce události a mne chybí ve čtvrtém městě otevřít poslední truhlu. Na ni získám zlato splněním posledních úkolů , takže to chce jen pár dní počkat. Získat tedy hlavní cenu na 10 úroveň je tedy poměrně jednoduché.

Protože máme do konce události skoro týden, zvažoval jsem nákup dia a zlata a udělat ještě jedno město. Některým hráčům z truhel vypadla skrýš tuláků, která by se hodila. Odměny z truhel však nejsou nijak závratné, šance že padne skrýš tuláků asi minimální. Takže nějak není důvod další město rozjíždět a do zlata investovat. To je tak to jediné , co se mi na události nelíbí - týden před koncem už není v události co dělat, jen plnit denní úkoly. Jinak ale událost hodnotím velice pozitivně a děkuji všem, kteří ji připravovali.
 
Nahoru