Debata ke dni sv. Patrika 2022

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Pokud jsi přihlášený k odběru newsletterů tak chvíli po začátku události chodí na mail zpráva o zahájení spolu s nějakou měnou navíc, tentokrát to bylo 500 hrnců. K odběru se přihlásíš skrz nastavení ve hře v sekci centrum hráčů - využití osobních údajů a zaškrtnutí možnosti dostávat newslettery, nebo přímo tady. :)
 

andros99

Turista
Zde mám zaškrnuté všechny možnosti už od chvíle, co jsem se do hry registroval a stejně mi žádný email nepřišel. Z domén forgeofempires.com jsem dostal jen jeden email a o to žádost o potvrzení emailové adresy v rámci registrace.
 

Borat

Člen
Loni mi město Patrika stálo pro nedostatek zlaťáků. Musel bych vědět dopředu, že si mohu dovolit otevřít všech šest truhel a vyjde to. A to dopředu nevím a při těch pálkách se bojím. Tedy, točím město a navýšení asi nestihnu. Na truhly kašlu a nyní na ně už nemám zlaťáky a ani je ze hry nezískám. Rada pět minut po dvanácté. Musel bych mít za sebou beta hraní, abych věděl jak letos na to.

Stále nesouhlasím se "šetřením na manažerech". U nízkých výrob se je navyšovat nad úroveň 1 nevyplatí. To ano. Ale padají úkoly, navyš manažera na úroveň 3 nebo 4, a plnění úkolu je přednější, než šetření. Dávám manažerům minimum a úkoly mě dotlačí na 3. či 4. úroveň. Popisoval bych to spíš takto.
 

Borat

Člen
v sekci centrum hráčů - využití osobních údajů a zaškrtnutí možnosti dostávat newslettery, nebo přímo tady.
Asi jsem slepý, nevidím to. Centrum hráčů? Newsletter? Přišlo mi jen oznámení se zahájením Patrika s odkazem na video na YT a žádné zlaťáky... Není toto odměna jen pro členy týmu, aby jim to šlo lépe? :D
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Ve hře na PC: Nastavení (ozubená kolečka) - Nastavení (první záložka) - Centrum hráčů (sjet až dolů) - Využití osobních údajů
 

DeletedUser

Host
Když už se teda blížíme k velkému finále, tak řeknu, že událost byla nakonec fajn a na pohodičku. Letošní hlavní cena dokonce vypadá hezky. (Předchozí dvě se mi nelíbily.) I přesto musím říct, že mi svým způsobem stále chybí původní Karnevalová atmosféra a některé tehdejší prvky. Z mojí strany i tak pochvala.
 

DanielCZ84

Komentátor
Tak tedy, Patrik se blíží ke konci a chybí mi tak 3 vylepšení usedlosti. Rozhodně nemám zdarma ze hry tolik zlata, abych si mohl dovolit otáčet Patrikovo město a ještě si pokaždé dovolit otevřít na konec všech 6 truhel, abych dostal vylepšení od cesty. Je to buď a nebo, ne? Na město potřebuji tak 1000 zlaťáků a na těch 6 truhel kolik? Dovolím si otevřít tak tři truhly max. Jinak zlato šetřím na otáčení města. Dost často je úkol na nakoupení správce. Šetřit na manažerech pak není jak, když je nákup úkol ze hry. Navíc je třeba stihnout otočit město mnohokrát, šetřit lze jen v mezích možného.

Koukám na fandom wiki. Těch 6 truhel můžete otevřít několikrát za sebou. Poprvé za cca 2000 zlaťáků, podruhé za 4000 zlaťáků a potřetí za 8000 zlaťáků. To je atrakce jen pro někoho, kdo utratil skutečné tisíce, aby se dostal na takovou hromadu potřebných diamantů, ne? Ze hry tolik zlata nepadne ani omylem.

Nově padá hodně navýšení v bazaru. Doufám, že Patrik 2022 bude v bazaru také, aby šla usedlost "zdarma" dokončit. Ach jo. :cool:

PS: Rada zdarma. Sbírám poctivě události. Padá jich hodně a chodí hrnce zlata. Vyplatí se to. (Neměl jsem čas sbírat a události mi propadly. Mám pocit, že se pak dávání událostí zablokuje a chvíli trvá, než se zase probudí. Tradiční špek jsou události na cestách mezi budovami, které propadají. Mám podezření, že FoE pak blokuje dávání dalších událostí a poškozuje hráče. Legrace.) ;)
Bohužel jsi k tomu přistoupil fakt blbě...1000 zlaťáků na město je moc,plnis zbytečně všechny úkoly a utrácíš za manažery víc jak má 3 level. A stačí splnit max 32 úkolů ve městě. Já jedu teď 9 město a bez dia úplně v pohodě 10 uroveň. Všechny truhli jsem otevíral jen 2, jinak mam upgrady za plnění úkolů v hlavní ceně .

Tvoje strategie jet na 4 mesta taky jde, ale musíš mít na otevření 4x 6 truhel zlataky a opět platí neutratit zlaťáky za manazery
 

Borat

Člen
Ve hře na PC: Nastavení (ozubená kolečka) - Nastavení (první záložka) - Centrum hráčů (sjet až dolů) - Využití osobních údajů
Mám to! 500 zlaťáků doma. Díky za radu. "Newsletter" hledám v české verzi marně. V češtině je to první volba "Dostávejte emaily...". A samozřejmě je od založení účtu volba zaškrtnuta. V emailu, který je uveden v účtu leží k Patrikovi dárek 500 zlaťáků. Pro výběr je třeba přihlásit se do hry a to ve světě, kde se zlaťáky nejvíc hodí. (Pokud se hraje víc světů, padne dárek jen do jednoho. Zkusil jsem dárek vybrat víckrát, a nic. Ani chybové hlášení. :))

V emailu by mě zlaťáky hledat nenapadlo... ;) A jak tak koukám, rok nechávám všechny odměny propadat... Přes email FoE fakt nehraji. :cool:
 
Nevím - mám osadu na 8. úrovni, za poslední úkol dostanu 9. rozšíření a ve městě na mně kouká nahoře v řadě "Keltská osada úr. 1"...

Zas na druhou stranu - mezi 9. a 10. úrovní není žádný dramatický rozdíl, takže i ta 9. je v poho...
 

lord Haken

Turista
Držel jsem se rad a udělal jsem Keltskou vesnici + 10 vylepšení (jedno mám navíc). Bez kupovaných diamantů a také z emailu mi nic nepřišlo. Šlo to, děkuji všem co se mnou měli trpělivost a objasnili mi nejasné věci.
Prima event to byl.
 

Klogg

Komentátor
Za mě to bylo super jednoduché, čekal jsem složitost, ale mechanismus je jasný. Taky mám jedno vylepšení k dobru. Navíc tahle eventovka je použitelná už od levelu 7, což je docela unikátní. Jiné eventovky fungují až na maximum. :)
 

Chimichurri

Psavec
Loni mi město Patrika stálo pro nedostatek zlaťáků. Musel bych vědět dopředu, že si mohu dovolit otevřít všech šest truhel a vyjde to. A to dopředu nevím a při těch pálkách se bojím. Tedy, točím město a navýšení asi nestihnu. Na truhly kašlu a nyní na ně už nemám zlaťáky a ani je ze hry nezískám. Rada pět minut po dvanácté. Musel bych mít za sebou beta hraní, abych věděl jak letos na to.

Stále nesouhlasím se "šetřením na manažerech". U nízkých výrob se je navyšovat nad úroveň 1 nevyplatí. To ano. Ale padají úkoly, navyš manažera na úroveň 3 nebo 4, a plnění úkolu je přednější, než šetření. Dávám manažerům minimum a úkoly mě dotlačí na 3. či 4. úroveň. Popisoval bych to spíš takto.
chtěl bych se dožít dne kdy se naučíš číst ....a tím myslím příspěvky ostatních ( nejen ty svoje). Vše na co sis za celou dobu hraní této hry stěžoval je tu probrané, popsané včetně hromady rad jak nejlépe hrát eventy. Stačí si to jen přečíst:cool:.
 

Borat

Člen
Za mě to bylo super jednoduché, čekal jsem složitost, ale mechanismus je jasný.
Tak to tedy není. Viz diskuse. Toto je nesmyslné tvrzení. :( Nápodobně, laskavě sem podobné úvahy nepiš.

Stačí si to jen přečíst
Prošel jsem loňský rok. Jsou tady doporučeny dvě metody. 1) Točit město a plnit úkoly. (Nikdo přitom neprotestuje.) 2) Točit jen polovinu měst a otevírat 6x truhly na úrovni jedna. Metoda dva - méně pracná - je výše propočítána. Samozřejmě mě na počátku nenapadlo jít do truhel a v půlce události už nelze na metodu dva přejít. Loni jsem jsem točil města, letos jsem točil města. A co má být?

Vlastně tady tvrdíte, že metoda jedna je chyták, který má hráče napálit a poškodit. Neřekl bych. Prostě jsou dvě cesty řešení. Průšvih jsou ty truhly "jen tak na půl". Letos jsem dopadl shodně jako loni. Zlaťáky, co jsem dal do truhel, mi závěrem chyběly na točení města a musel jsem utrácet diamanty. Pak jde o čas. 18. úkolových řad vyžaduje soustavné vysedávání u FoE. Patrik je za mě nudný, pracný a náročný na čas. Odměny jsou ale celkem fajn.

Mám rád Chrám druidů. Chtěl jsem Usedlost a další Chrám. Mám letos ve třech světech komplet 3x Usedlost a 1x Chrám. 2 Chrámy mám rozdělané a bude třeba starožitnictví. (18. úkolovou řadu odměněnou Chrámem jsem už nestihl, hodila by se.) Snažil jsem se Chrámy vydolovat z truhel a nakonec jsem musel chybějící zlaťáky dotovat diamanty. S metodou jedna byla šance na Usedlost a Chrám lvl. 10. Jak je to u metody dva? Počítám, že kompletní Usedlost a Chrám se tak získat nedaly.

Dvě hodnotné budovy z události... výživná událost, ale nekonečná nuda. :cool:
 

DeletedUser

Host
Borate, jestli se ti zdá, že je ve FoE málo dostupných informací, zkus si zahrát Elvenar :D Stačilo si spočítat dostupné kotlíky a pak se jen zamyslet, kam je zainvestuješ. Jak jsi nejspíš nahoře vyčetl, událost se dala v pohodě zvládnout. Jestli se to tobě nepovedlo, tak se obávám že vlastní chybou :)
 

Borat

Člen
PS: Rada zdarma. Sbírám poctivě události. Padá jich hodně a chodí hrnce zlata. Vyplatí se to. (Neměl jsem čas sbírat a události mi propadly. Mám pocit, že se pak dávání událostí zablokuje a chvíli trvá, než se zase probudí. Tradiční špek jsou události na cestách mezi budovami, které propadají. Mám podezření, že FoE pak blokuje dávání dalších událostí a poškozuje hráče. Legrace.
Oprava. Samozřejmě myslím "příhody". Překlep.

Sbírání příhod se vyplatilo. Chodilo 100 i 500 zlaťáků. Jen mě zaráží, že příhod je ideálně tak 10-16 denně - při 100% výběru příhod. Řekl bych, že u příhod nově neplatí "životnost" 24 hodin. Příhody vybírám pravidelně a dost často potkám příhody s krátkou životností. Nezdá se mi, že bych si příhody třeba 10-16 hodin nevšiml. (Nebyla k té kratší "životnosti" nějaká aktualizace? Pokud ano, je to o poškozování hráčů.) A pak, mám podezření, že propadnutí - nevybrání - příhody, znamená, že se přísun nových příhod na nějakou dobu zablokuje. Což zrovna u Patrika (i dalších událostí) může být dost klíčové. Zradou jsou příhody na cestách schované za budovami. Standardně o nich hráč vůbec neví. Pokud mu nevybrání pak zablokuje další příhody, je to pěkná zrada FoE. (Řeší se to tady roky a marně. Co nějaká informační ikona, že je třeba hledat příhodu?)

Potřeboval bych informaci, zda jde jen o mé dojmy či o skutečné fungování příhod a případné změny FoE? (Minule jsme řešili chybu FoE, kdy místo příhod padaly při události jen prázdné ikony. Moje nedůvěra je ohledně příhod na maximu.)
 
Nahoru