Defensiva města

Současný stav: Jednotky v obraně
Nápad: rozepsán níže pro jeho velké větvení
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO (bylo to tu, poměrně nedávno https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/obrana-města.10496/ nevím zda ale v přesném znení jako píšu já, možná se jendá jen o rozšíření, každopádně věřím, že tento návrh je lépe zpracován než u příspěvku v odkazu)

--------------------------------------------- Návrh---------------------------------------------

Systém defensivy města je v současné době na i dle mého názoru úrovni na které by neměl být.
Navrhuji zde tyto možnosti.

A.) První z nich je prostá, jedná se o převzetí obrany do svých rukou:
Pokud bude na město zaútočeno během toho co je hráč online ve hře, hra mu běží na prohlížeči/telefonu..., bude mu umožněno se do boje zapojit během prvních 60sekund (do té doby stále boj ovládá AI), svojí obranou armádou a hrát místo AIčka, které uznejme není na ideální úrovni. V případě že převezme obranu do svých rukou, i přesto o své jednotky nepříjde (je více pravděpodobné, že hráč bude offline, obvzlášť ve vyšší éře, kdy chodí na výrobu dejme tomu 4x za den a na hře je jen chvíli)

Druhý blok možností:
Pokud hráč bude offline tak nastává několik dalších možností, které bych vám zde rád představil.

1.) Možnost sekundární vlny: (Varianta druhé vlny s semi-umírací technikou)
Hráč by si mohl nastavit sekundární vlnu obranné armády kterou by si musel v průběhu času odemknout.
Odemčení záložky pro druhou obrannou vlnu by stálo 250 000 medailí a odemknulo by nám to druhou obranou záložku a 1. slot na jednotku.
Odemčení každého dalšího slotu by stálo K-krát 25 000 medailí kde K je číslo slotu (50 000, 75 000, 100 000...)
Jednotky z druhé vlny by nebyly schopny se na konci boje obnovit a tyto jednotky by zemřeli. První vlna by stále zůstávala na konci obrany netčená. Došlo by i k zužitkování tolika přebytečných medailí, lidi s Arcem na vysokém levelu by mohli povídat :D (já jím nejsem)...

2.) Varianta možnosti sekvence útoku:
Představte si obranný modul města vašich 8 modrých jednotek a při kliknutí na každou jednotku se vám rozbalí tlačítko Sekvece útoku, kam můžete seředit od nejpreferovanější po nejméně preferovanou jednotku z nabídky (lehká, rychlá, těžká, střelecká, artilerie, tulák, šampion...). Daná jednotka by pak útočila na tu jednotku kterou má v listu nahoře, není li tato jednotka na poli, útočí na následující...
Pokud jednotce nenastavíme jak se má chovat, chová se jako doposud a vybírá si zcela náhodně.
U jednotek se zvolenou sekvencí útoku by existovala 50% šance že jednotka na konci boje zemře a hráč má možnost do 24hodin zaplatit za oživení jednotky tak jako na konci klasického boje.
U jednotek bez zvolené sekvence útoku existuje 100% šance že jednotka přežije tak jako doposud.

3.) Omezení tuláků při útoku na města hráčů:
Obranná armáda se zkrátka nemá šanci ubránit 7 jednotkám tuláků proto navrhuju jejich omezení na polovinu útočné armády tedy na maximální 4 jednotky. Zkrátka při útoku na město nepůjde použít tolik tuláků a tak bude mít AI rovnoměrnější šanci porazit nepřátelskou armádu.

4.) Šance na vyhnutí se útoku nepřítele:
Je jasné, že se ve starších érách vyskytují především jednotky kontaktního boje. (Jednotky které nebojují na dálku). U těchto jednotek by existovala šance 20%, že obranná armáda dovede jejich útok vyblokovat / provést vyhnutí a v tento moment bude uděleno pouze 50% poškození do obranné armády. Postupem času ale stále přibývá jednotek na boj na dálku, v tomto případě by platilo, čím blíže jednotka je tím větší šanci na zásah má, obě varianty samozřejmě s platností na obě strany.

5.) Upravit funkci lektvarů obranné armády:
V tuto chvíli jsou lektvary velmi v nevyváženém stavu, a rozhodně bych je nedával na odpočtový systém, alespoň ty pro obranný bonus obranné armády. Tyto modré lektvary bych dal na následující 1 / 2 / 3 obrany města podle velikostí malý / střední / velký a tím alespoň trochu vykompenzoval obranu AIčka.

Závěrem:
Pro ty kteří tento příspěvek budou komentovat, byl bych rád aby psali A 1 2 3 4 5 podle toho k jakému bloku se vyjadřují.
Děkuji mockrát.
 

Mrtvejmagor

Veterán
A) klidně... I když na mě už dlouhé měsíce nidko nezautočil :D
Ps. Doufám že tím AI si myslel UI umělou inteligenci...
1) proti - udělej si silné obranné bonusy a nemusíš dělat druhou vlnu...
2) s tou úmrtnosti jsem proti ale jinak pro
3) jako maximálně 4 tulaci? To je to samí :p i se 4 tulaky se toho dá hodně porazit - takže proti
4) klidně pro
5) jaký lektvary myslíš?
 

Dědeq

Znalec
A) Proti, považuji za neproveditelné/nesmyslné.
Pokud by útočník měl čekat 60 sekund, než se online obránce dostaví, tak zapustí kořeny a zabalí celé FoE, zvlášť pokud denně projíždí všechny sousedy, což je hypoteticky např. 70 minut denně navíc. Pokud by se obránce měl možnost "zapojit během prvních 60sekund (do té doby stále boj ovládá AI)", pozbývá to celé smyslu, protože když sousedy napadnu (osobně to dělám jen kvůli úkolům a hradu), dělám to pomocí automatického boje, takže žádných 60 sekund neexistuje. A myslím, že je to běžná praxe, proto tam i autoboj je. I kdyby útok měl tu 60s prodlevu, jestli se náhodou obránce nedostaví, viz výše, již dříve zde byly vzneseny námitky typu riziko zdržování, timer na tahy atd., čili boj by se musel protáhnout na dlouhé minuty, aby to vůbec dávalo smysl. Takže "goto" věta první.

1) Odemykání druhých vln obrany např. za pomoci nového bonusu z krčmy bych považoval za poměrně zajímavý nápad. Když existuje štít, proč by nemohla existovat druhá vlna. Na druhou stranu - mapa, expedice a jiné NPC příležitosti, které mají druhou vlnu, nemívají obranné bonusy třeba 400 %, což města zhusta mívají.

2) Proti, resp. nejsem pro. Moc složité, navíc každá jednotka má své vlastnosti, které by "programováním" útoku byly pozměněny. Navíc nikdy nevíme, kdo s čím zaútočí, takže využitelnost vidím jako téměř nulovou.

3) Proti. Každý ať si hraje jednotkami, jakými uzná za vhodné.

4) Proti. Existuje ucelený systém různých bonusů jednotek a bonusů velkolepek, který by tímto ztrácel hodnotu a "konzistenci", je-li jaká. Možná kdyby se to stalo novým bonusem nové velkolepky, jinak ne.

5) Nepochopil jsem myšlenku návrhu.

Vyjma bodu 1) nevidím důvod, hru by to spíše zkomplikovalo, než ozvláštnilo. Kdo nechce být rabován, má dostatek zde často zmiňovaných možností. Já jsem rabován tak jednou za půl roku, což vyplývá nikoli ze síly mé obrany města, ale z respektu, které to město vzbuzuje. Kdo hraje lážo plážo, musí včas vybírat, nebo se smířit s následky, které jeho styl hraní přináší.
 

Mrtvejmagor

Veterán
Pokud by útočník měl čekat 60 sekund, než se online obránce dostaví, tak zapustí kořeny a zabalí celé FoE, zvlášť pokud denně projíždí všechny sousedy, což je hypoteticky např. 70 minut denně navíc. Pokud by se obránce měl možnost "zapojit během prvních 60sekund (do té doby stále boj ovládá AI)", pozbývá to celé smyslu, protože když sousedy napadnu (osobně to dělám jen kvůli úkolům a hradu), dělám to pomocí automatického boje, takže žádných 60 sekund neexistuje. A myslím, že je to běžná praxe, proto tam i autoboj je.
hezky jsi to napsal a taky útočím automatem a nedošlo mi to... takže přehodnocuji A) PROTI
 

dudasek

Znalec
čekat na obránce,jestli je online bude chytřejší,než systém?fakt nedám víc času,než musím...
obranu můžeš vytunit,ale padne půlka města a nebude to levné-stejně tě někdo projede..
dost lidí útočí už jen kvůli využití hradu a pokusů z krakena...naplánuj si výrobu a nebudou tě okrádat..sám zobu jen zboží a něco,kde předvídám bodíky-je škoda nechat to válet bez užitku,,

...NE!
 

DeletedUser12887

Host
Jako nápad je to dobrý, jenže těžko realizovatelny.
Tohle neprojde jako neprosly ty předchozí.

Třeba by šlo nejdřív zavolat toho hráče, že budeš útočit a pak se bránit jedině

Já se vyjadřuju k tomu celku ABCD.

Ve chvíli kdy budeš mít obranu ve svých rukách nebudeš potřebovat ani lektvary a rozmetes toho útočníka :)

Jinak k ty dvouvlnovy obraně jsem pro.

Snížení počtu tulaku proti.

Tu samou možnost má i proti strana takže obránce, který pak půjde útočit.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
1) Odemykání druhých vln obrany např. za pomoci nového bonusu z krčmy bych považoval za poměrně zajímavý nápad. Když existuje štít, proč by nemohla existovat druhá vlna. Na druhou stranu - mapa, expedice a jiné NPC příležitosti, které mají druhou vlnu, nemívají obranné bonusy třeba 400 %, což města zhusta mívají.
Druhá vlna jak jsem ji rozepisloval, je na principu toho, že druhá vlna umírá, alespoň to je první kompenzace, druhá, jako krčma dobrej nápad ale asi nerelalnej, krčma je časovaná, proto jsem navrhoval ty medaile kterejch má každej tucty.


Každopádně díky všem za vyjádření...
 
Nahoru