ROZHOVOR denun

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Je prvním hráčem na světě a také v prvním cechu na světě. Hráč denun, který přijal mé pozvání do Křesla pro hosta, odpovídal na otázky. A vy si nyní můžete přečíst rozhovor!

xmn33q.jpg

Pamatuješ si na své začátky ve Forge of Empires? Jak dlouho už hraješ?
Hraji myslím od podzimu 2012 a do hry jsem vstoupil akorát ve fázi, kdy byly zavedeny velkolepé stavby. Pamatuji si, jak jsem urputně sháněl každý plánek a mým cílem bylo dostat Diovu sochu alespoň na třetí level :)

A dostal jsi ji tam? :)
Nakonec se to povedlo asi po 2 týdnech - v sousedství ji nikdo tehdy neměl a byl zájem o plánky :)

Měl jsi od začátku nějakou strategii, nebo jsi to hrál spíše jen na odreagování?
Nene strategii jsem moc neměl - hrál jsem to jen jako zábavu a relax. Strategii jsem si vytvářel až podle toho, jak se vyvíjela hra a jak jsem ve hře postupoval dál.

Jsi první na světě. Považuješ to za výhodu, nebo za nevýhodu? Píšou Ti třeba hráči, jak jsi to dokázal?
Je to podle mne spíše nevýhoda. Píše mi dost hráčů s podobnými otázkami, ale také dost chce poradit nebo s něčím pomoci - snažím se každému odepsat, i když to někdy trochu trvá, protože sám pamatuji na dobu, kdy jsem v žebříčku byl někdy okolo místa 2000 a také jsem potřeboval pomoct a poradit. Pořadí je relativní a jak jsem už psal, teď o něm rozhoduje velikost velkolepých staveb, za chvilku třeba bude rozhodovat něco jiného. Je to prostě jen číslo :)

Takže trávíš u hry hodně času, ale spíše proto, že vyřizuješ poštu? :)
Zpráv mám opravdu hodně každý den a díky cechovním válkám je to už někdy taková normální agenda, podobně jako v práci :) Ve hře jsem různě - teď poslední dobou celkem dost často, ale v mezidobí, kdy se nic neděje a čeká se na novou dobu, tak to zase tak často není. Mám výhodu, že se do hry podívám kdykoliv z práce a úspěšně často předstírám, že jsem ve hře pořád, i když realita je taková, že do ní třeba mrknu jen 3 x za den na 5 minut :)

Tak teď jsi se prozradil :)

Jaký je tvůj recept na rychlé vystavění velkolepých budov? (Lord Termoplína)
Je to kombinace různých metod – od jednoduchého dvojičkování, přes pomoc se surovinami za body, až po jednorázové výměny bodů. Platí také to, že čím vyšší VS je, tím rychleji roste, protože díky vyšším odměnám je o stavění větší zájem. Je to taková „gravitace“ VS – stačí si porovnat jaké odměny dává třeba Alcatraz na úrovni 50 a jaké na úrovni 20 – a nemyslím tím jenom to, že odměny jsou absolutně vyšší, ale hlavně to, že při porovnání s body, které jsou nutné pro uzavření úrovně, prostě vrací procentuálně více.

Když už jsi nakousl to meziobdobí... v tu chvíli vývojáři v Německu vydávají nové aktualizace, na které jsou následně na fóru házeny negativní reakce. Jak Ty vnímáš aktualizace ve hře?
Většinou se snažím být nad věcí - je dobře, že je ve hře nějaký vývoj a že je tady snaha něco měnit a zlepšovat, ale někdy se to prostě nepovede. Spíše mi vadí to, že trvá opravdu hodně dlouho vyřešit nějaký notorický problém, který hráče irituje a na který si pořád stěžují - třeba systém přidělování sousedství. Někdy mi prostě přijde, že se řeší zbytečně věci, které fungují a ty zásadnější z pohledu hráčů trvají moc dlouho.

Je něco konkrétního, nějaká funkce, která Ti tady chybí nebo kterou bys pozměnil?
Asi bych trochu změnil systém nastavení cechovních válek. Dokázal bych si třeba představit, kdyby jednotlivé sektory, které cech má, dávaly nějaké zvláštní bonusy nebo výhody nebo kdyby cech na území, které má třeba něco stavěl apod. Hra by určitě byla o dost zajímavější a byl by to asi i částečný recept na ghost cechy. Zároveň bych asi i změnil vysokou surovinovou náročnost útoků, ale to je asi tím, že hraji v cechu, který má dost území a drahé útoky :)

Hraješ i na jiných světech? V případě, že ano, jak se Ti daří tam?
Hraji ještě na Cirgardu (tam jsem myslím dokonce hru začal), ale nemám tolik času, takže tam je to z mé strany hodně okrajové. Jsem tam teprve v moderní době a poslední dobou se tam podívám tak 1x týdně.

Jelikož jsi hráč z toho nejstaršího světa :) Je těžké udržet si první místo v žebříčku? (trojan1673)
O prvním místě v žebříčku díky současnému nastavení hry rozhoduje hlavně velikost Alcatrazu (nebo jiné VS), takže je potřeba to brát trochu s rezervou – byl jsem v žebříčku první i v době kdy to tak nebylo a vážil jsem si toho tehdy trochu víc. Moc to neřeším – prostě když mne někdo předběhne, nezblázním se z toho.

A jak na Arvahallu prožíváte CvC? (trojan1673)
Myslím, že na Arvahallu v porovnání s jinými světy hraje trochu větší roli diplomacie, dohody, spojenectví a různé osobní nesnášenlivosti. Díky vysokým levelům Alcatrazů není těžké nějaký sektor zabrat, ale mnohem těžší je ho ubránit a to jak vojensky, tak i různými domluvami, spojenectvím, koalicemi apod. I tyto dovednosti ale k válkám patří a i když se možná někdy tolik nebojuje, dává to zase trochu jiný typ zábavy.

Určuješ směr světa, v podstatě máš v rukou největší moc, co se týče světového dění. Využil jsi toho někdy? (Thomas Jir)
Mám jenom na starosti cechovní války a diplomacii v Templářích (č.1. na Arvahallu) a myslím, že to není žádné velké určování směru světa – pravdou je, že někdy se na nás obrací cechy se žádostí o pomoc, poslání expedičního sboru, garantování DoNu nebo nějakou intervenci, ale na druhé straně je dost událostí na mapách, které jsou úplně bez našeho vlivu, i když si spousta hráčů konspiračně myslí, že tomu tak není. V jednom případě jsem určitého vlivu a síly využil, ale jinak jsem spíš pro to nekazit zbytečně hru menším cechům, když jí nekazí oni nám.

Jakou z nových velkolepých budov budeš chtít postavit jako první, proč? (Thomas Jir)
Tak to ještě nevím – líbí se mi možná ta, která dává bonus z rabování, ale jestli jí budu stavět fakt nevím.

Jako nejsilnější hráč Arvahallu a vůdce cechu Templáři jsi brán jako vyjednávač a určitá „garance“ různých mezicechovních smluv a dohod, což určitě není jednoduché, snažit se vše dodržet tak, aby se to líbilo všem zúčastněným. Litoval jsi někdy toho, že jsou Templáři tolik diplomatičtí? Neříkal sis někdy, že by bylo jednodušší se na všechny dohody vykašlat a bojovat jen pro zábavu, kdy a kde budeš chtít? (LordFrunDor)
Není úplně pravda, že jsme zase tak moc diplomatičtí, jak se o nás pořád píše. Někteří hráči věří v různé teorie spiknutí a myslí si, že za vším stojíme my, že se s někým tajně na něčem dohadujeme, intrikujeme, ale realita je úplně jiná. Válčili jsme a pořád válčíme celkem dost, akorát to není tak vidět – každý týden probíhá X pokusů menších cechů o vylodění v různých dobách, které většinou rychle odrazíme a nebo – když o sektor přijdeme – si ho hned po odpočtu vezmeme zpátky. Není to vidět stejně výrazně jako nějaká dlouhá válka mezi 2 cechy navzájem, kdy se tahají o každý sektor. A bojování o zábavu máme také celkem dost – máme pod společným vojenským velením 3 cechy, chráníme spojence, posíláme expediční sbory do spřátelených cechů atd.

Co kromě hraní her Tě ještě baví? Co rád děláš ve volném čase?
Hodně cestuji a když mám volno, tak jsem většinou na tenise a nebo někde s kamarády. Občas jdu do kina a občas přečtu i nějakou knížku :)

Který žánr máš nejradši?
Čtu všechno možné - od cestopisů přes beletrii až po literaturu faktu. V poslední době se mi líbí spíš beletrie.

Děkuji za rozhovor!

Diskuzi k tomuto rozhovoru najdete zde.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru