Diskuze k 10. výročí FoE

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Letos slavíme kulaté výročí Forge of Empires zcela novou událostí a hned několika unikátními budovami k této příležitosti. Těšíte se? Líbí se vám hlavní ceny nebo možnosti získat předchozí už jinak nedostupné portréty? Tady se můžete rozpovídat.
 

d arvit

Odborník
čekal jsem bombastické ceny které mě donutí slintat a běžet prodat ledvinu abych měl na diamanty a dostanu
1, hlavní budovu která je na úrovni 2 roky starý pokladnice
2, vedlejší budovu srovnatelnou s bůh ví jak starou ohnivou pagodou
3, vedlejší zmodernizovaný set u kterého ani nevim jestli se vůbec vyplatí stavět
a jako bonus získám možnost získat prastarý zvěřinec (s původníma hodnotama?? o_O )

tleskám ...
 

Klogg

Komentátor
Přesně... taková příležitost, jednou za 10 let. Kolik lidí to ve hře zažije? To prostě měla být bomba, na kterou budeme vzpomínat a chlubit se, že jsme u toho byli!!! Snažím se brát všechny eventy jako příležitosti s příjemný bonusem. Ano to se mi splní, ale při této příležitosti jsme prostě čekali mnohem víc...
 

Borat

Člen
Hlavní cena má pomník v Benátkách nad Jizerou na náměstí. Jmenuje se to Kosmologická fontána. Tycho de Brahe a Benátky. Možná se mihla v Ohnivým kuřeti. Vyhlásil bych výroční pátrání. Můj pes se k ní chová neuctivě... :cool: (Benátky umí pěkné ohňostroje. Mohly by něco odbouchat i za 10 let FoE.) :)
 

Kayro

Znalec
Nevidim to tak tragicky.Scena veku budova 4x4 s 19% bonusem pro utocnou armadu neni spatna.Problematicke vidim jeji ziskani.Jestli to spravne chapu tak je potreba mit stesti a stoupnout na policko pod kterym se schovava a potom mit jeste stesti aby z odmen na policku padla prave ona.Trochu moc stesti najednou je na to potreba.
 
Za mě opět další propadák doufam že překvapí alespoň na letní event který zatim žadný rok nezklamal.
Protože poslední dobou jdou odměny s eventu od 10 k 5 a pomalu zvažuju zda je má cenu ješte hrávat a investovat do nich diamanty.
 
Ta Scena veku by mela byt..dle bety 2x jako denni special, tech truhel je tam vice,co davaji sanci deniho speciaul..to by mohla padnout pokud se na ni clovek bude soustredit a necha si kostky, teda ty papiry.

A je tam rada dobrych denich specialu...Sachovnice, Rotunda, Mramorova brana, Veze, Sushin, Pagoda,Tresnova a Most Hanami.
 

d arvit

Odborník
Nevidim to tak tragicky.Scena veku budova 4x4 s 19% bonusem pro utocnou armadu neni spatna.
díváš se na to moc optimisticky:
jak jsem psal pro srovnání s pagodou (4x4 3fb a 12%+12% - pravda jedny % jsou pro obranou armádu) nebo s kolosem (4x4 6fb a 15%) či s vlčím domem (3x4 4fb 15%+15%) je to s nimi prostě srovnatelný - problém je že všechno to jsou letité (kolos je tu s námi už možná přes 5 let) budovy a takovou odměnu dát jako tahák do desetiletého výročí?? místo 1-2 pořádných máme 4-5 nezajímavých..
Problematicke vidim jeji ziskani.Jestli to spravne chapu tak je potreba mit stesti a stoupnout na policko pod kterym se schovava a potom mit jeste stesti aby z odmen na policku padla prave ona.Trochu moc stesti najednou je na to potreba.
potřeba dvojitého štěstí v eventu je pro hráče (a jejich diamanty) vždycky hrob
 

explorer Pablo

Dopisovatel
Mohla to klidně bejt Bomba budova,třeba s 50% útoku nebo obrany, nejlépe obě hodnoty, nechápu proč šetřej :-(
Ale jinak se těším na změnu a zúčastním se :)
 
Mohla to klidně bejt Bomba budova,třeba s 50% útoku nebo obrany, nejlépe obě hodnoty, nechápu proč šetřej :-(
Ale jinak se těším na změnu a zúčastním se :)
Je fakt že v dnešní době CB kde se hraje hlavně na bojové % at každy zvladne co nejdýl bojovat tak odměny jsou celku nic moc.
Alespon stražní ohně a jejich vylepšení to jistí :)
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Problematicke vidim jeji ziskani.Jestli to spravne chapu tak je potreba mit stesti a stoupnout na policko pod kterym se schovava a potom mit jeste stesti aby z odmen na policku padla prave ona.
Toto si dovolím osvětlit. Oproti verzi na beta serveru proběhlo několik změn v tomto ohledu, a to takové že na hracím poli nejsou nyní žádná volná políčka, tedy se nestane že by hráč při hodu kostkou skončil na prázdném poli bez odměny ale pokaždé něco získá, dále se zvýšilo celkové množství truhel s odměnami spolu se zvýšenou šancí na denní speciálku v každé z nich, tedy na hracím poli ve většině převážejí truhly se šancí na denní speciálku (kterou je možné navýšit o dodatečných +5% v případě přistání na políčku vpravo dole) a je tak dostatek šancí na jejich zisk, v podstatě jako je ukázáno na obrázku v oznámení. A co jsem postřehl ohlasy od ostatních hráčů tak v průměru by mělo být možné získat mezi 8-12 denními speciály (bez dodatečné investice), v závislosti na štěstí samozřejmě.
2, vedlejší budovu srovnatelnou s bůh ví jak starou ohnivou pagodou
Doplnil jsem nově přidané budovy do přehledu útočných budov pro jednotlivé věky pro srovnání, a v porovnání s Ohnivou pagodou jsou zde dost znatelné rozdíly, hlavně ve vyšších érách. A na rozdíl od zmiňovaných pagod či kolosů zde v případě Scény věků stačí vybrat jednu položku pro dosažení stejného efektu namísto až deseti v případě Kolosu. :)
 

andros99

Turista
Jak se říká : "Nenadchne, ale ani neurazí" . Zřejmě pro autory a majitele není tato hra také kdo ví co, když jsou oslavy 10ti let takové, jaké jsou. Pro mne je to takové zrcadlo, ve kterém vidíš, jak si hra stojí u toho, kdo ji vlastní. Je to běžná oslava. Díky za ní. Rád se budu účastnit.
 

d arvit

Odborník
Doplnil jsem nově přidané budovy do přehledu útočných budov pro jednotlivé věky pro srovnání, a v porovnání s Ohnivou pagodou jsou zde dost znatelné rozdíly, hlavně ve vyšších érách. A na rozdíl od zmiňovaných pagod či kolosů zde v případě Scény věků stačí vybrat jednu položku pro dosažení stejného efektu namísto až deseti v případě Kolosu. :)

tento argument beru, ale vlastně to na věci nic nemění, je mi jedno jestli můžu získat 1 nebo 10 věcí které nepotřebuji :oops:
 
To planetarium by mělo vyrábět dílky na předměty, mimo jiné i na 35% útoku, pokud dobře chápu. Což mi přijde zajímavé.
No , nebudem tu furt mrčet, třeba to dobře dopadne
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Předmět na 35% útoku žádný není, Planetostroj má 35% šanci na produkci 5 částí předmětu 20% útoku a na sestavení celého předmětu je potřeba 30 částí.
 

Tomas 0482

Psavec
Být to normální event tak jsem celkem spokojen a řeknu, že odměny jsou fajn. U 10 letého výročí jsem čekal něco víc, nechci znít jako věčně nespokojený hráč, ale jde o kulaté výročí. :/
 

Borat

Člen
Výborně, začínáme Mlýnem Suišun, pro který nebude první den dost prostředků. A chci mít další? Nechci. :cool:
 

Borat

Člen
Aktuálně mám totálně rozházené výběry města a posunuté časy pro další výběry. Úkoly mi rozhodily Alexandrijský maják. Do toho se nově hráblo do velikosti zobrazení města, tak mi to pořád poletuje mezi obry a trpaslíky. Dvakrát jsem si omylem vybral cennou budovu bez odměny z opakujících se úkolů... Sčítám škody. Od toho události ve FoE jsou, "jak nejlépe rozhodit a poškodit hráče." :cool:

K tomu jsou nové denní výzvy. To je také slast. Mohu nově volit také mezi nulovou a ještě horší odměnou. K tomu lze úkoly odmítat, nejlépe za diamanty. A nově úkoly jako "vyber 4000 stříbrňáků". To jako jak? (140 aktivních přátel a k tomu praktikovat hodiny nudy s jejich udržováním...) A když diamanty a hraní za těžké peníze, už mám přátele, co dali Forge Plus...

Je nějaká doporučená taktika na hraní události k 10. výročí? Zatím nehraji, sbírám peníze a pokusím se o nějakou budovu. Jen nevím o jakou? Žádnou nabízenou nechci. Scénu věků? Pár věží a Botanickou rotundu? Těžit jen body výzkumy a plánky Observatoře? Co s tím? Pro jistotu koukám do emailu, zda mi FoE neposlal nějaké peníze, neposlal.

A největší soda, příhody. Minule tady na mé protesty nikdo nereagoval. Opět začala událost a opět se autoři FoE hrabou v příhodách. Pokaždé když přijde událost, začnou se dít s příhodami kotrmelce. V události k 10. výročí mají padat peníze a příhody mají mít "sváteční ikonku". Ve třech světech jsem už jednu takovou příhodu vyzvedl. Jednu jedinou od zahájení události. Jenže, normálně padá tak 16-20 příhod denně. Teď je mrtvo, pusto a prázdno. Příhody jsou očividně zase v poruše. Nechodí žádné. Ani sváteční ani normální. Vychází mi z toho jediné, máme tady okatý důkaz, jak autoři FoE hru manipulují a ovlivňují. Nejde pak o čistou hru, ale o herní podvody. (Osobně mám problém s přísunem diamantů. Statistiku si nevedu. Ale je to pocitově čím dál tím větší bída. Jak si mám překontrolovat, zda nejsou diamanty zaříznuty?) Tak to jsme potřebovali, oslavit 10. výročí s pocitem, jak FoE podvádí. :cool:
 
Nahoru