Diskuze k 10. výročí FoE

lord Haken

Turista
Padají oba dva druhy příhod. Vyzkoušeno na dvou světech. Za mě pohodový event, skutečně se dá užívat a netřeba se za ničím honit.
 

Borat

Člen
"Najdi 5 příhod." Tomu říkám výsměch. Od rána jsem vybral celkem tak 5 příhod ve třech světech. Dvě hodiny právě nepadla ani jedna příhoda... Příhody nepadají. Rozhodně jich není 16-20 denně jako vždy. Možná to bude polovina. Ale chodí i peníze.

Příhody FoE prostě zařízl. Připomíná to okamžiky, kdy se příhody "zablokují". Zablokování příhod znám ze dvou případů. Když přijde úkol, "vysbírejte x příhod", pak příhody zlomyslně půl dne nechodí. A pak, pokud hráč příhody nevyzvedne a nechá je propadnout, tak to je pak ani nedostává. Jak příhodné. Plno příhod je někde za domy. Hráč netuší, že má něco vyzvednout, ale FoE ho vzápětí hodí na černou listinu, že nemá dostávat další příhody. Umím si představit, že se startem události najíždí příhody od nuly a je z toho okatý výpadek v přísunu příhod. Ale už je to 3. den od startu! Není to na opravu? Ale netuším, jak mají příhody ve FoE vlastně fungovat a jak ve skutečnosti fungují? (Jen je to tady s každou událostí. Příhody v poruše...)

Bylo by dobré příhody ve FoE konečně odborně okomentovat. (Moje konspirace o příhodách už pracuje s představou 10-letého falešného hráče, co bude polit dehtem a vyválen v peří.) :cool:
 

d arvit

Odborník
základem je sbírat příhody jen když jsi k tomu vyzván úkolem v eventu, tady to máš jednoduché ještě v tom že eventové příhody máš jasně oddělené (dárečky)
pokud je vybíráš pravidelně nesmíš se divit že ti dojdou když je potřebuješ
 

Borat

Člen
základem je sbírat příhody jen když jsi k tomu vyzván úkolem v eventu
Nesouhlas. To platí jen pro okamžik plnění úkolů. Jinak mi přijde, že je třeba příhody poctivě sbírat a padá jich pak víc. Pokud nevyzvednuté příhody propadnou, podle mě, přestanou příhody chodit a musí se pak jejich přísun pracně obnovit.

Jinak to vypadá, že "havárie se zablokováním příhod" při startu události k 10. letému výročí FoE se už vzpamatovala.

1) Brisgard
Včera (12-24) - 6 příhod, 1 na cestě, 2x peníze, před tím mrtvo.
Dnes (0-9) - 7 příhod, 1 na cestě, 2x peníze.
(9-24) - 8 příhod, 5x peníze. *)

2) Dinegu
Včera (12-24) - 1 příhoda, před tím trvalé mrtvo. Absolutní havárie.
Dnes (0-9) - 15 příhod, 2 na cestě, 6x peníze.
(9-24) - 4 příhody, 3x peníze. *)

3) Greifental
Včera (12-24) - 5 příhod, 2x peníze, před tím mrtvo.
Dnes (0-9) - 9 příhod, 1 na cestě, 3x peníze.
(9-24) - 8 příhod, 1x peníze. *)

Už je to zase na 16-20 příhodách za 24 hodin. Buď to bylo opraveno, nebo má FoE trvalý problém se startem špatně otestovaných událostí. (Co jsem začal hrát FoE na slabém HW, start události byl pravidelně o zhroucení FoE pro nedostatek paměti. 8 GB je min. Poslední dobou jsem zaznamenal, že opakovaně haprovaly příhody.)

PS: Doplňuji včerejší statistiku. *)
 
Naposledy upraveno:

erza scarlet

Dopisovatel
Pěkná hra,ale proč je na desce hry stále stejný obrázek? neměl by se měnit s dobou? Všichni jsme to čekali a pořád pravěk...
 

Borat

Člen
Tak zase. Nedal tým příhody prověřit? Co se děje? 3 světy, 10:00. Od půlnoci ani jedna příhoda. Chodí někomu příhody? To jako hrajeme hru a provozovatel hry "podle své libosti" bonusy zařezává nebo pouští?

(Po tom, co jsem to napsal, mám 3 příhody. Je 12:00. Bývá jich za den 45-60.)
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Včera byly příhody zaříznuté. Ve třech světech za 24 hodin: 6, 7, 6. Dnes nás FoE asi "nepodvádí", je ráno a mám od půlnoci: 12, 9, 7. Večer to těch cca 50 příhod dá. Možná FoE ve výroční události švindluje jen každý druhý den. :cool:

Příhody nevybírat? Události mě vychovaly, že příhody jsou šikovným zdrojem měny události. A pak, mám pocit, že když příhody propadají, přestanou chodit. Vybírám je, aby chodily. Ale je to moje dojmologie. Netuším, jak jejich přísun funguje. Ale na "poctivý" generátor náhody to tedy nevypadá. Ovlivňuje hráč svou hrou jejich přísun? A jak? (Uvažuji průměr za 24 hodin. Třeba FoE příhody průměruje za týden či měsíc? Ale je okaté, že nepadají nikde nebo naopak padají všude.)

Taková kontrola má samozřejmě dopad na odhad celkové "poctivosti" FoE. (Sáhlo se např. do denních výzev. Jsou zajímavější, co do tlačítek. Ale v průměru, podle mě, úkoly jsou těžší, odměny menší a změna úkolů vede k utrácení diamantů. Aneb, o co asi provozovatelům ve FoE jde? Zvyšovat počet platících hráčů.)
 

d arvit

Odborník
ve skutečnosti, příhody jsou úplně k ničemu - nic co z nich padá nemá žádnou slušnou hodnotu (ano a tim myslim i top cenu 5dia jednou za rok) takže ve skutečnosti neni žádný velký důvod je sbírat - jen v eventech kvůli malé šanci na pár drobků eventové měny a to stačí sebrat pár co vidíš aby se ti protočili a vyrostli nové, vlastně někdy mám dojem že celkem z nich té eventové měny zas tolik nepadne na to kolik jí je potřeba na něco lepšího než na pokus, ušetří spoustu nervů si koupit za pár stovek nebo tisíc dia balíček měny a je po starostech :cool:
 

DeletedUser

Host
Ale na "poctivý" generátor náhody to tedy nevypadá.
Mě Borate baví nebaví, jak tady sázíš jeden zcestný názor za druhým, jakoby šlo o fakt, přitom opak je pravdou :D

Měl by ses naučit používat hesla typu: "Jsem toho názoru, že...", "Myslím si...". Když nám tady prezentuješ svůj názor způsobem: "Je to tak a tak.", tak mě chytá blití, jen tu větu dočtu.

Konkrétně zde:
Včera byly příhody zaříznuté.

Tady naopak zmiňuješ už po několikráte svůj naprosto mystifikovaný pocit, ačkoliv fakta jsou LEHCE dohledatelná.
A pak, mám pocit, že když příhody propadají, přestanou chodit.
Setsakramentsky mě překvapuje a taky triggeruje, že ti tady každou chvíli musí někdo servírovat informace na zlatém podnose, a to dokonce pokaždé z té samé stránky, kterou si asi jak malé děcko nejseš schopnej uložit do vyhledávače. (Teď se omlouvám těm dětem, co to zvládnou.)

Vzhledem k tomu jakým mrzkým, pasivně útočným a hlavně mystifikačním způsobem se vůči hře vyjadřuješ, začínám mít pocit, že jseš šéfredaktorem Sputniku, či podobného s*ačkowebu.

A možná je to pravda. :cool:
Možná FoE ve výroční události švindluje jen každý druhý den. :cool:

TL;DR:
Informace o incidentech zde.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Borat

Člen
fakta jsou LEHCE dohledatelná
Moc díky. Takovou informaci jsem potřeboval. Vidím to poprvé a nenapadlo by mě hledat "incidents". (Teď bych to potřeboval okomentovat.) :)

Tedy:
1) Příhody se plánují na 24 hodin od prvního přihlášení dne dle času serveru. (To je co? 24:00, 8:00 či čas denní výzvy podle uživatele? c) je správně? Mám tedy 24 hodin odpočítat dle mého prvního přihlášení v "mém čase"?)

- Podmínka, uživatel se musí každý den přihlásit. To je chování uživatele, co přísun příhod ovlivňuje.

- Pokud se uživatel den nepřihlásí, nedostane na příslušných 24 hodin příhody. Ale s následným přihlášením začnou "ihned" nabíhat příhody na dalších 24 hodin. (Nabízí se, můj čas startuje ráno, přihlásím se poprvé ve 20:00 a druhý den v 9:00. Mohu druhý den očekávat smršť příhod za dva dny, protože se to 24 hodinové plánování za dva dny překrylo?)

- FoE při startu každé události (patrně) naplánování příhod vynuluje. (Mění příhody na měnu události. Vynulování předchozího naplánování je logické, ale není správné. Proto ten výpadek příhod při startu události, kdy se nejprve plánuje následujících 24 hodin. Jako poškození hráče by si to zasloužilo opravu. Pak, jde o přihlášení. Patrně je dobré po startu události hru restartovat a znova se přihlásit. Myslet na to a přihlašovat se častěji, nenechat hru trvale přihlášenou. Já ji třeba jen minimalizuji.)

2) Příhod může být 10 - 15 za 24 hodin. Pokud je jich víc, jde o vyzvednutí příhod z předchozího dne. (To by vysvětlovalo mé počty. Co napadá od půlnoci do rána (můj čas startuje ráno) je ještě předchozích 24 hodin. (Měl jsem představu, že je příhod 16-20 denně, uberu.)

3) To nejlepší. S každým přihlášením se umístění příhod mění. (Co tak zkouším. Nemění se typ příhody, ale jen její umístění. Kdysi jsem to měl za chybu FoE.) Pokud nelze příhodu najít, stačí se znovu přihlásit a příhody leží jinde. To by mohlo řešit příhody na cestách za budovami. (Má to háček, hráč netuší, že má ve městě schovanou příhodu. I přes kupu stížností to nebylo řešeno.)

ve skutečnosti, příhody jsou úplně k ničemu
V události je to zdroj měny události. V Patrikovi jsem vyzvedával 100 i 500 zlaťáků. (Reálně to byla pomoc a ušetření diamantů.) Teď mám pocit, že jsem viděl už 50 a 100 peněz. A prskám tady, že jede událost a příhody nikde. Tak to beru jako citelnou škodu. (A běžně chodí zboží, body výzkumu, plánky, diamanty...)

Fakt to mám brát, že na tom vlastně nesejde, jak příhody fungují - nefungují? Význam nemají a nemá smysl to řešit? To se mi moc nezdá. :)
 

Borat

Člen
Tak tedy znovu, stejný dotaz. Máte nějakou doporučenou taktiku na řešení události - získání Planetostroje? Nevychází mi to.

Je třeba základ + 9 vylepšení. Z událostí je základ a 2 vylepšení. 1 vylepšení bude v překvapení. Ze hry je třeba vydolovat 6 vylepšení.

Dnes jsem si zkusil hodit kostkou. 1 kolečko "člověče" je tak za cca 1000 peněz. Vylepšení padne každé liché kolečko. 6 vylepšení bude za 1000, 3000, 5000, 7000, 9000 a 11000. (Pokud by to bylo 800 za kolečko, tak je cílová částka 8800.)

Zatím jsem vydělal 4000. Peníze kapou pomalu. Už budu mít zaříznuty úkoly a budu moc dělat jen úkol denně. 7000 si během události umím představit. 11 tis. ne. 100 peněz je za 200 diamantů. (Fakticky hrajeme za peníze. 100 peněz je tak 100 Kč.) Co se tady dá dělat? Nějaká taktika se zlatou kostkou? Pokud bych měl poslední dvě vylepšení tahat za diamanty, čekám bankrot.

Tady chvály, jak jde o pohodovou událost... Dá se nějak v pohodě dosáhnout na 9 vylepšení?
 

Kayro

Znalec
3) To nejlepší. S každým přihlášením se umístění příhod mění. (Co tak zkouším. Nemění se typ příhody, ale jen její umístění. Kdysi jsem to měl za chybu FoE.) Pokud nelze příhodu najít, stačí se znovu přihlásit a příhody leží jinde. To by mohlo řešit příhody na cestách za budovami. (Má to háček, hráč netuší, že má ve městě schovanou příhodu. I přes kupu stížností to nebylo řešeno.)
Pokud si nejak ujizdis na prihodach zauvazuj nad instalaci Helperu.Ten ti dokaze vypsat kolik mas prihod ve meste,jejich priblizne umisteni (cesta,pobrezi) a ukaze i jak vypadají.
 
Nahoru