Diskuze k A/B testu mobilních reklam

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Tady se můžete vyjádřit k novým přírůstkům v probíhajícím A/B testu v mobilní aplikaci. Co na ně říkáte?

Ve hře jsou pak novinky zobrazené následovně ve spoileru:
IMG_20220824_145201.jpgIMG_20220824_145451.jpg
 

DeletedUser

Host
Jako obvykle jsme touto aktualizací dostali odpověď na otázku, kterou nikdo nepoložil.

Přesto ale sám položím jednu otázku. Nové funkce prý testujete a po fázích tweakujete, abyste dosáhli hladké integrace do hry. Jak je možné, že zavádíte do hry nové funkce, které jdou jednoznačně proti hráčské UX, když základní funkce hry (přepočet CvC, body na liště po výběru, nesmyslné nereagování tlačítek ve stresových situacích), nejsou funkčně ani zdaleka na úrovní beta testování natož live serveru? Pardon, ale já už mám reálně pocit, že v Inno se někdo prostě p...al :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Forge plus nikdy na rozdíl od diamantů nekoupím.... Takže i když do hry nainvestuji daleko víc peněz, jsem postižen debilní nevyžádanou reklamou... Je to hnus a alespoň první krok k ukončení hraní, jinak dobré hry. Je mi z tohoto vašeho přístupu k platícím hráčům hodně smutno, možná spíš k blití.
 

DeletedUser

Host
Je mi z tohoto vašeho přístupu k platícím hráčům hodně smutno, možná spíš k blití.
Kdyby šlo o přístup jen k platícím hráčům...


  1. Zkrácení doby výstavby. Sledování reklamy umožní hráčům zkrátit v hlavním městě a vesmírné kolonii dobu výstavby budovy o 10 %.
Dodám, že tato změna by měla jako jediná pro hráče smysl, a to v ojedinělém případě, kdy by se vztahovala na historické osady. I přesto by tvořila poměrně výraznou bariéru mezi reklamními a nereklamními hráči.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Přesto ale sám položím jednu otázku. ... Jak je možné, že zavádíte do hry nové funkce, které jdou jednoznačně proti hráčské UX, když základní funkce hry (přepočet CvC, body na liště po výběru, nesmyslné nereagování tlačítek ve stresových situacích), nejsou funkčně ani zdaleka na úrovní beta testování natož live serveru?
Otázka na kterou nemáme odpověď, mít ji tak se o ni samozřejmě podělíme. Byť bychom také rádi směřovali přednostně pozornost na potřebné části hry které by zasloužily oprášit tak další kroky vývoje tady nijak neovlivníme, obecná poptávka je však v povědomí, a není jen zdejší. Dál se prosím držme téma.
 
Pro mě je to taky poprava této hry. Aby člověk přemýšlel na co klikat. To jsem do teto hry dal víc peněz než do jakékoli jiné hry ve svém životě. At se na ty reklamy dívají ti co nic neplatí. YouTube premium mě stojí 179 za měsíc a mmám ho bez reklam, tak proč to tady stojí tolik. Ještě chvilku a ta hra půjde po 5-ti letech do koše. Začnu se aspoň věnovat jiným věcem. Stejně tu jen klikam pořád dokola, jak magor ve finále. Už tak připadám a ještě se dívat na ty sračky co jsou pro malé děcka.
 
Někdy nedávno na strategickém meetingu InnoGames.

Hendrik zahájil strategickou poradu dotazem na marketingové oddělení. Co si o nás myslí hráči? Brýlatá, copatá Marta nejprve zrudla, ale pak ze sebe začala soukat pomalu větu: "Že FoE je skvělá hra, tedy vlastně byla, ale už se nikam neposouvá a začíná nudit a ..." Hendrik se pousmál a přerušil jí: "Ale hrajou jí pořád dále, ne?". Marta byla sice zaskočená, ale snažila se pokračovat dále: "Ano, zřejmě ze závislosti, možná z určitého pocitu věrnosti té hře a svým spoluhráčům." V Hendrikově tváří byl vidět náznak neklidu, a protože nechtěl v nepříjemném duchu pokračovat, tak se obrátil na finančního ředitele Jochena. A jak jsme na tom finančně s FoE? Jochen v dobré náladě spustil: "Je to ranec, kolik ti lidé dokážou utratit za balíčky diamantů! Pokud Hendriku dovolíš, tak myslím, že s klidem mohu prohlásit, že letos budou prémie, jaké jsme ještě neměli." Hendrika něco stále znepokojovalo a bylo to vidět čím dál tím více. Zvedl se a začal chodit okolo stolu, přičemž ostatní na něj nevěřícně koukali. "Chcete mi snad říci", spustil zvýšeným hlasem: "že vyděláváme na závislácích? To se musí změnit! Okamžitě navrhněte opatření, jak to udělat!". Kolegové okolo stolu na sebe hleděli v tichosti, až nakonec na protějším konci vstal šéf vývojářů a navrhl: "Snižme počet hráčů a hlavně těch platících!". Návrhu se zatleskalo a ihned se na něm začalo pracovat. Úspěch se jistě dostaví!
 

d arvit

Odborník
chtěl bych mít koule jako inno, dokázat prezentovat ho.no jako 5ti hvězdičkový jídlo už je umění..
nejenže je to drahý ale dokonce si za peníze musíte koupit speciální nic aby jste se zbavili otravných oken, vypadá to hnusně a ještě je to i k ničemu
(10ti % urychlení času stavby budov ve městě, musel bych sakra hodně přemýšlet abych vymyslel zbytečnější menší bonus a stejně si nejsem jistý jestli bych to dokázal, i kdyby to bylo 100% tak je to pořád k ničemu, v okamžiku kdy se tohle dostane i na pc verze budu muset hodně přemýšlet jestli se mi chce aktivně hrát..
 
Nechápu důvody, kdy hráčům chcete kazit hru reklamami. Vždyť je to hrozně otravné a k ničemu. Stejně jako komentáře nademnou, FoE Plus je k ničemu. Několikrát jsem si koupil diamanty a přijde mi to smyslupnější, než platit měsíčně 750 Kč za pár změn. Vede Vás hamižnost? Když uděláte akci na diamanty (třeba k balíčku ten samý zdarma), tak Vám garantuji, že na tom vyděláte mnohem více. Tímhle si jen zakládáte na tom, že lidé nebudou využívat mobilní aplikaci, ale budou hrát na PC.
 

Budik

Dopisovatel
chtěl bych mít koule jako inno, dokázat prezentovat ho.no jako 5ti hvězdičkový jídlo už je umění..
nejenže je to drahý ale dokonce si za peníze musíte koupit speciální nic aby jste se zbavili otravných oken, vypadá to hnusně a ještě je to i k ničemu
(10ti % urychlení času stavby budov ve městě, musel bych sakra hodně přemýšlet abych vymyslel zbytečnější menší bonus a stejně si nejsem jistý jestli bych to dokázal, i kdyby to bylo 100% tak je to pořád k ničemu, v okamžiku kdy se tohle dostane i na pc verze budu muset hodně přemýšlet jestli se mi chce aktivně hrát..
Na PC je addblock naštěstí :cool: Popravdě jsem ještě na žádné online hře neviděl reklamy na webu, ale třeba bude inno první. :-D
Zachvilku bych dal do foe + i výběr města, jinak by ta hra mohla být jen read only :-D
 

ladacert

Psavec
Mám takové obavy že inno se vydalo špatnou cestou a pomalu ale jistě směřuje ke konci hry. Jakmile se vedoucí hry rozhodnou upřednostňovat platící hráče před běžnými hráči kteří jsou ochotni obětovat více času hraním tak je to špatně. Hraji na A světě a když to sleduju tak na tomto světě je hra úroveň níže. V cechách poklesl počet aktivních ,,pořádných hráčů,, většina se zajímá o svůj vlastní prospěch a už tolik nehledí na cech. Nejvíce to ovlivnilo příchod CB kdy se teď snad pomalu každý druhý hráč zajímá kolik je kde oblehů. Na globálním chatu se to taktéž zhoršilo. S příchodem mobilní verze chatu se začali objevovat hráči na chatu kteří psali nesmysli a odrazovali ostatní hráče chodit na chat svým chováním. Teď už se to zlepšilo alespoń z mé strany ale už tam také nechodí hráči na ,,úrovni,, kteří něco v té hře opravdu umí a nemají jenom blbé řeči. Dříve když byl globální chat pouze na PC tak tam chodily. Hra mě už méně baví protože se posunula někam jinam a bude to jenom horší a horší. Co to tak sleduji tak od dob kdy inno vymýšlí věci ve hře na kterých můžou vydělávat tak část skupinka hráčů po skupince odchází a odrazuje je hraní foe alespoň na A světě.
 

d arvit

Odborník
až budete posílat zpětnou vazbu výše můžete jim tam přeposlat i tenhle post:

Váš forge plus balíček je k smíchu/pláči,
bonusy v něm uvedené jsou pouze okrasné a nelákající ke koupi. To vše za měsíční cenu, kterou jiné hry tohoto typu, požadují za roční členství (12x28 je méně než 365 = na roční členství tak potřebujete 13 balíčků..) Ano existují hry které si měsíčně řeknou o zhruba tolik ale to jsou hry pouze pro platící hráče a za tyto peníze mimo jiné poskytují i odpovídající služby (servis 24/7, aktivní komunikaci s hráčskou komunitou, následující zpětná vazba, větší důraz na čistotu hry/banovací akce, atd..) ve Forge si hráč ,,musí" koupit měnu, dejme tomu že za cenu srovnatelnou s konkurencí, ale ještě zvlášt si musí koupit předražené a nic neobsahující premium.
chtělo by to se zamyslet nad tim co požaduji a co nabízim a porovnat to s ostatními, nestačí pouze porovnávat ceny..
 

Tommy Angello

Dopisovatel
Fakt nevím ,co tu je za problém. ANO, by l to pro mě nezvyk ty reklamy a truhly,...to jo.. ALE....když ty reklamy nechcete , nemusíte na ně koukat přece....

stejně jako kdo nechce - nemusí kupovat dia ani foe plus....
 
Další pecka, u budovy v osadě mi blikalo že mohu získat cosi za shlédnutí reklamy... Ok zkusím to. Po půl minutě dementní reklamy mi to napsalo že u této budovy to nelze využít, výsledek > profit Inno a já dostal kulový...
 
Nahoru