Diskuze k aktualizaci 1.100

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Vážení hráči,

další aktualizace, která do vašich měst přijde 3. května, s sebou přináší především spoustu oprav chyb. Celý výčet oprav si už teď můžete přečíst v oznámení.

A jako vždy, dejte nám vědět, jak se vám aktualizace líbí.
 

DeletedUser13611

Host
Já osobně bych byl radši, kdyby se slavní programátoři přiučili od konkurence a předělali kód tak, aby v 64bitovém prohlížeči pro načtení flahsplayeru nebyla nezbytná funkce pro AsyncDrawing, která způsobuje u všech dostupných prohlížečů na trhu ve spojitosti s hrami ve Flashi pády prohlížeče. Je sice pěkné, že to funguje rychleji, ale je to pro ty lidi, co si to pustí, sklidí a okno zavřou. Problém tam totiž nastává v tom, že si Flash v případě delšího provozu s funkcí AsyncDrawing (která je i po těch letech označována za experimentální a nedoporučenou) neumí uvolňovat prostředky, takže po pár hodinách způsobí přetížení na CPU, GPU nebo RAM. Přitom se dají použít při programování jiné scripty, které tuhle metodu nevyžadují a načítají se podobně rychle (bavíme se tu o jednotkách milisekund rozdílu).

Ale jinak za rychlejší načítání díky, jsem zvědavý, jak to bude provedené.
 

DeletedUser7728

Host
Společnost, která měla tržby za rok 2016 125 mil.Euro a EBITDA zisk 20% a nechce změnit Flash player???
Možná to souvisí s navýšením podílu Modern Times Group Mtg AB na 51% v 2016???
Možná bude změnu původních 3 majitelů (fyzické osoby) k výše uvedené společnosti a pak dále?? Finanční investor nebo herní společnost??
Dedukuji, že až pak by mohli nastat změny, o kterých se tu leta žádá....a ty nebudou hned...
 

DeletedUser14058

Host
Pro mně zatím jednoznačně nejhorší aktualizace za celou dobu.
Na 4 z 5 světů se nedostanu vůbec (buď skončím na černé obrazovce s nápisem INNO GAMES, kde se nějakou dobu točí to kolečko, až to posléze zamrzne, v nejlepším případě se dostanu na další obrazovku s tou krajinkou, ale tam skončím na 70 nebo 72%
Po půl hodině snažení se mi podařilo dostat na "E" svět, ale s tím, že nefunguje jediný odkaz (výzkum, nákup bodů etc...)
A to jsem se před nějakou dobou zbavila 64bitového prohlížeče a nainstalovala 32bit, s kterým to až do dneška jakž-takž fungovalo.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14058

Host
Snad se to během následujících 12 - 24 hodin "usadí", jako posledně...
 
Mě fungují všechny světy. A to bez problému. Zkus to načíst v anonymním režimu? Pokud pomůže tak je chyba u tebe pokud nepomůže již je šance, že to u tebe není.
 

DeletedUser13611

Host
Takže původní rychlost vykreslení 2,3s a po updatu 4,8s ... no nevím co jste zrychlovali přátelé, ale moc se to nepovedlo. Testováno na 382.05. Pro legaci jsem ještě vyměnil grafickou kartu 960tku za 1060tku a změna na nejnovějších ovladačích žádná.

Zatímco ovladače nVidie z verze 378.78 mají z 2,1s načtení novou rychlost 1,8s.

Takže v kostce vylepšili jste rychlost načítání hry pro Driver vydaný 24.2.2017 tomu říkám dobrý výkon! Už se těším na optimalizaci pro procesory Intel 2. generace (vydání 2011), to se mě bude taky hodně týkat. Udržovat stabilně neaktuální ovladače mě chvíli nevadí, ale až to bude nutné updatovat, tak tahle hra začne být nehratelná a volba jestli si zahrát nějakou novinku na trhu nebo FoE je asi celkem jasná.

Mě fungují všechny světy. A to bez problému. Zkus to načíst v anonymním režimu? Pokud pomůže tak je chyba u tebe pokud nepomůže již je šance, že to u tebe není.
Není to chyba u ní, po updatu to nefunguje vždy velkému množství lidí, je to dané tím, že servery jsou přetížené stahováním "nových dat" a slabší linky a sestavy to prostě nedávají. V cechu mám dva lidi, co v den updatu chodí hrát na tablet, protože to prostě na PC nespustí a hrabal jsem se jim v tom skoro měsíc v kuse.
 
Není to chyba u ní, po updatu to nefunguje vždy velkému množství lidí, je to dané tím, že servery jsou přetížené stahováním "nových dat" a slabší linky a sestavy to prostě nedávají. V cechu mám dva lidi, co v den updatu chodí hrát na tablet, protože to prostě na PC nespustí a hrabal jsem se jim v tom skoro měsíc v kuse.

Stahováním nových dat? Co? Leda by si ty data stahovali z centrálního serveru k sobě. Jinak totiž to nedává smysl. Veškerá data hry se stahují kompletně vždy při spuštění hry nebo obnovení stránky. Jediné co zůstává a může dělat problém je cash. V počítači nic jiného nezůstává. A někdy ani to pokud máš prohlížeč nastavený na vymazání cash po zavření prohlížeče.
 
Na mobilni verzi se prehodila tlacitka Credits a Odhlasit.
Dnes jsem do Credits vlezla uz asi desetkrat. Ale snad si casrm zvyknu.

Ale doufala sem v odstraneni bugu v trzisti, kdy pri uskutecneni nabidky (neco koupim) a pri filtrovani skace pozice v trzisti uplne nahoru, takze kdyz je v cechovnim trzisti 100 nabidek, nema clovek moc chut obchodovat. Takto to je od velikonoc, predtim pozice zustavala.

Snad se to opravi v pristi verzi.
 

DeletedUser12151

Host
To tlacitko credits nekdo vubec nedomyslel , hodne otravna zalezitost.
 

DeletedUser13611

Host
Stahováním nových dat? Co? Leda by si ty data stahovali z centrálního serveru k sobě. Jinak totiž to nedává smysl. Veškerá data hry se stahují kompletně vždy při spuštění hry nebo obnovení stránky. Jediné co zůstává a může dělat problém je cash. V počítači nic jiného nezůstává. A někdy ani to pokud máš prohlížeč nastavený na vymazání cash po zavření prohlížeče.
Při obnovení stránky se ti stahují pouze data neobsažená v cashi, to bys musel dát refresh s ovrerridem cashe (crtl + shift + r) aby to stahovalo všechno znovu. Nicméně při nasazení updatu dojde k ukončení relací, vytovří se ti nový index odkazů a souborů a přidá se k tomu integrovaná aktualizace mobilních mutací. Najednou dojde k tomu, že login server dostane zátěž jako první (všichni naštvaní uživatelé mačkají refresh, protože je hra vykopla, protože server nemá nastavený režim údržby, tak i během updatování pustí hráče na chvíli zpátky a pak je zas vykopne) a potom dojde ke stažení všeho včetně cashe a cookies znovu. A tady se děje přesně to, že ty servery stíhají běžný provoz v pohodě, protože část lidí má v nějaká data v cashi, a většina uživatelů se připojuje postupně, ale v den updatu se celá jedna skupina jazykové mutace vykopne v jediný okamžik a začne se tam cpát najednou a bavíme se tu o 24 jazykových mutacích. A díky tomu, že se updaty nenasazují někde brzy ráno, když tam nikdo není a že tam tak to pak dělá to co to dělá. Tisíce uživatelů v jednu chvíli nalezou na server, který jim zasílá aktualizovaná data a snaží se jim načíst města na serveru, který má poměrně krátké timeouty. A jako třešnička na dortu je tu integrovaná aktualizace pro mobilní verze. V tu chvíli mají prostě uživatelé se slabší konektivitou nebo slabším PC prostě smůlu a jsou odkázáni na to, že se trefí do okna, kdy je virtualizovaný server s daným světem zrovna méně vytížený, kdy je celkově slabší zátěž HW a linky, pak se tam dostanou. Proto jim to druhý den bez jakékoliv úpravy z jejich strany zase najede a jede jim to naprosto normálně, protože ta prvotní zátěž serveru prostě opadne.
 
Zkoušel jsi někdy sledovat co všechno se stahuje v průběhu hraní a to doslova co se stahuje? Já to zkoušel několikrát. A věř mi, že cache a cookies jsou ty naprosto nejmenší položky co se stahují. Mnohem větší položky jsou stahování databáze a souborů hry, které by se také dali přirovnat k cache (a mnohdy se ukládají do složky podobně pojmenované), ale to by bylo mylné. A ty se opravdu nezachovávají po vypnutí prohlížeče nebo po obnovení stánky ať už tlačítkem nebo přes F5. Měřil jsem na lince objem dat co se stahují a sledoval, která data se stahují. Ne nadarmo jsme díky tomu byl schopen odhalit některé věci z nadcházejících eventů nebo z Oceánovky :) Taky jak jinak, že? Prvně se musí někde začít.
Další věc je, že update serveru se neprovádí globálně v jeden čas, ale často se stává, že je prováděn postupně. Tedy se najednou nepřipojuje všech 24 zemí. Čas aktualizace je nastaven špatně s tím souhlasím, ale není to až tak nárazové.
 
Naposledy upraveno:
A jeste jeden bug.
Na B a C svete mam ukol ziskat spokojenost 980. Zbourala jsem dve kulturni budovy, postavila dve nove, dohromady mely dat 880 a k tomu dostavela za stovku dekorace. Dekorace byly postaveny hned, takze ta stovka se mi pricetla. Budovy za nejakej pul den a po prichodu zpet na svet, kdyz uz byly budovy dostavene, se spokojenost nepricetla.
Vypada to, ze kdyz sebudova dokonci v dobe, kdy clovek neni prihlasen, spokojenost se nezapocita do ukolu.
Je to mozny?

Kdyby se mi to nestalo na dvou svetech najednou, povazovala bych to za svou chybu...
Jsem pripadne svolna k dalsimu testovani a podstoupit toto znovu i s presnejma casovejma razitkama, aby to slo v lozich lepe dohledat a pripadne chyba lepe odhalit.
 

DeletedUser13611

Host
A jeste jeden bug.
Na B a C svete mam ukol ziskat spokojenost 980. Zbourala jsem dve kulturni budovy, postavila dve nove, dohromady mely dat 880 a k tomu dostavela za stovku dekorace. Dekorace byly postaveny hned, takze ta stovka se mi pricetla. Budovy za nejakej pul den a po prichodu zpet na svet, kdyz uz byly budovy dostavene, se spokojenost nepricetla.
Vypada to, ze kdyz sebudova dokonci v dobe, kdy clovek neni prihlasen, spokojenost se nezapocita do ukolu.
Je to mozny?

Kdyby se mi to nestalo na dvou svetech najednou, povazovala bych to za svou chybu...
Jsem pripadne svolna k dalsimu testovani a podstoupit toto znovu i s presnejma casovejma razitkama, aby to slo v lozich lepe dohledat a pripadne chyba lepe odhalit.
Ano, tahle chyba tam je už poměrně dlouho. Spokojenost se ti započítává pouze v případě, že jsi na tom světe online ve chvíli, kdy se budovat dostaví a spokojenost se přičte. Doporučji úkol splnit pomocí památníku z doby kamenné. Je postavený hned, skoro nic nestojí a klidně můžeš stavět jenom jeden a bořit ho, jelikož se ta spokojenost sčítá.

Zkoušel jsi někdy sledovat co všechno se stahuje v průběhu hraní a to doslova co se stahuje? Já to zkoušel několikrát. A věř mi, že cache a cookies jsou ty naprosto nejmenší položky co se stahují. Mnohem větší položky jsou stahování databáze a souborů hry, které by se také dali přirovnat k cache (a mnohdy se ukládají do složky podobně pojmenované), ale to by bylo mylné. A ty se opravdu nezachovávají po vypnutí prohlížeče nebo po obnovení stánky ať už tlačítkem nebo přes F5. Měřil jsem na lince objem dat co se stahují a sledoval, která data se stahují. Ne nadarmo jsme díky tomu byl schopen odhalit některé věci z nadcházejících eventů nebo z Oceánovky :) Taky jak jinak, že? Prvně se musí někde začít.
Další věc je, že update serveru se neprovádí globálně v jeden čas, ale často se stává, že je prováděn postupně. Tedy se najednou nepřipojuje všech 24 zemí. Čas aktualizace je nastaven špatně s tím souhlasím, ale není to až tak nárazové.
Asi tě to překvapí, ale jelikož jsem i pro lidi tady na fóru řešil, proč jim hra nejede, tak sem dokonce na testování zprovoznil i 11 let starý počítač. Problém je, že to co se ti natahuje do cashe jsou datové a konfigurační soubory, které ti umožní připojit se na server, takže lidi zůstanou vyset na loginu, který se jim nenačte. Špatné natažení grafiky apod. se dá vyřešit právě přes F5 a tím si data dotáhnou (na to tam není timeout, takže je to naprosto jedno, jenom je otravné, že se ti nenačte nějaká cesta, nebo barák) a jelikož se neukončí relace, je to celkem v pohodě. Na loginu bohužel mají timeout na načtení základních dat a ten nestihnou, protože i ta základní data představují poměrně velký objem a jsou nahraní. Jinak kdyby se ty servery shodily všechny v jednu dobu, bylo by to možná docela dobré, protože by to nefungovalo chvíli a simulovalo by to reálný čas nějaké údržby. Tím, že schazují postupně dochází k tomu, že to lidem nefunguje správně od začátku updatu na naší straně. Ono celkově jsou servery v poslední době kolem 8 hodiny slušně zpomalené. Prostě je tu naprosto jasná potřeba silnějšího HW nebo optimalizace kódu (nejlepé pak obojího), ale už ani moc nedůvěřuju tomu, že tu bude nějaká snaha do toho investovat.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nepřekvapí :) Jsem tu již docela dlouho ač kratší dobu registrovaný :)

No s tím, že je potřeba posílit servery jednoznačně souhlasím. Hlavní problém je v tom, že do hry se stále přidávají věci co sice hru zjednodušují a z pohledu hráče možná optimalizují, ale ve skutečnosti to sežere slušného výkonu serveru. No a další věc je možná zapracovat na posílení linky.

Optimalizace kódu je pěkná věc, ale stále to bude flash. Pokud by dokázali vydat nějakou aplikaci tak by to zajisté bylo řešením. Kdy z mého pohledu nejlepším a nejméně náročným řešením by bylo vydat aplikaci, která by obsahovala grafická data (stejně už je distribuují na Android, iOS a kdokoliv si je může stáhnout tak nevidím důvod proč si je chránit), ale stále by běžela na podpoře flash. Tedy snížil by se objem dat, jenž by aplikace spotřebovala, ale stále by se komunikovalo se serverem a ostatní věci by si i nadále řešil server.
Bylo by to něco jako jednorázový webový prohlížeč s podporou flash a velkým balíkem dat. Kdo někdy programoval web server nebo webový prohlížeč ví, že zas tak nemožné to není :)

No a pak je tady druhá věc a to přepsání celé hry do HTML5 + Shockwave nebo jiná podobná platforma :)
Což by ovšem vyžadovalo hodně dlouhou práci. Když se podíváme na stránku credits. Je tam docela dost zajímavých programů a je jen otázka zdali nejsou některé navržené přímo pro Flash :)

A jo také si nemyslím, že v průběhu tak roku bude nějaká změna. Až v okamžiku, kdy bude hra nesnesitelně nehratelná tak se páni z Inno probudí a zajistí opravdu dostatečný výkon. A výkon jak výpočetní tak i síťový.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru