Diskuze k aktualizaci 1.124

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno

DeletedUser11317

Host
Milí hráči,

aktualizace s pořadovým číslem 1.124 je tady. Tentokrát se jedná o delší počtení plné zajímavých novinek a změn! Celou aktualizaci si můžete přečíst v oznámení. A my už se těšíme na vaše názory.
 

peepee77

Veterán
Tahle aktualizace se mi líbí, zvláště pak to odstranění honby za pokladem. Jediný co se mi nelíbí je ta změna u denních výzev, udělat sedmičku už nebude výzva, ale obyčejný čekání na snadný úkoly. Sám jsem ji teda nedokončil už pekelně dlouho, ale to jen proto, že některý úkoly a odměny mi za to prostě nestojí. :D
(Můžete začít házet zelí a rajčata :D )
 

DeletedUser13480

Host
Já jsem za ty denní výzvy opravdu rád. Ze začátku prvních pár týdnů jsem plnil každý úkol, ale po čase sem přestal, protože úkoly typu "Splň 4 hodinovou výrobu 325x " mě přestali opravdu dost bavit a mít ve městě permanentně deset kovářů rovněž.

Mód přestavby města - tak na ten se taky moc těším, ale budu asi na začátku dost váhat jestli ho zkoušet, protože se děsím představy, že mi zůstane ve městě pouze radnice, protože z nějaké důvodů přestane "plně odzkoušený mód" fungovat :-D
 
Mód přestavby města - tak na ten se taky moc těším, ale budu asi na začátku dost váhat jestli ho zkoušet, protože se děsím představy, že mi zůstane ve městě pouze radnice, protože z nějaké důvodů přestane "plně odzkoušený mód" fungovat :-D

Nemělo by nastat, přestavba města probíhá nanečisto a v pozadí stále běží původní město. Až uložením se město jako mávnutím kouzelného proutku změní.
Ale před uložením to zatím mnohým nešťastníkům zamrzá
 

Dědeq

Znalec
Tahle aktualizace se mi líbí, zvláště pak to odstranění honby za pokladem.
Tak mně na honu za pokladem vadilo jenom to, že někdy ty odměny nestály za celodenní hlídání časomíry, a samozřejmě plánování si pracovního dne tak, abych to neminul :)
Jinak tedy netuším, co na tom komu mohlo vadit mimo skutečnosti, že to nemají mobilní hráči.

K té přestavbě města: takže přestane mít předmět uložení budovy smysl, nebo přestavba bude jen v rámci aktuálně postavených budov (tj. věci z inventáře nepůjdou vložit), nebo jak vlastně?
 

Svatej

Legenda
fmash-: Protože když je event, a ten je teď prakticky denně, tak mi tlačítko hromadného výběru částečně zmizí pod hlavním menu a špatně se do něj trefuje. Na to že ta honba pro mě nemá žádné zajímavé odměny (očekávám kamenování :D ), tak působí tam kde zrovna je až moc problémů. ;)
XOwg.png
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser15960

Host
Tak na tuhle aktualizaci se moc těším! Zvlášť na zpříjemnění denních výzev. :)
Když už chystáte do budoucna takové změny, nemohli byste přidat ještě takovou blbost - screenshot města, abychom si mohli udělat obrázek na památku, ale bez všech těch tlačítek a ikonek kolem. :)
 

DeletedUser14856

Host
Také jsem rád za zrušení penalizace při denních úkolech. Často byly odměny neadekvátní úkolům. Např mimo jiné 140 zboží a vysledek 10FB . Co mi ale chybí, jsou mnou nahlášené chyby a slíbená oprava : Zasekávání přehrávání bitvy po několika tazích, neútočení raketového dělostřelectva při obraně města, nezobrazujíci se pozice při najetí na cestu nebo silnici aj. Snad to tam bude i když není zmíněno.
 

Ruda80

Dopisovatel
Nějak mě nejde do hlavy to uložení všech budov když zůstane jenom radnice. Strašně si to kontrastuje s předmětem uložení budovy.
Já myslel že velkolepky se nedají uložit :) a když co se s nima asi stane:D Přemýšlel na tím vůbec někdo...
 
No honba za pokladem je asi největší problém této hry a bez ní se hra posune o dva lvly výš minimálně :-D Myšleno ironicky samozřejmě. Nechápu komu vadila. Mně určitě ne. Když jsem měl čas tak jsem plnil a odměny z ní byly rozhodně zajímavější než z těch nesmyslů kolem města. Kdo chtěl plnil a kdo nechtěl neplnil. Raději by se měly řešit skutečné problémy které hra má. Mně osobně vadí, že nikdo doposud neopravil zmršené zobrazování opakovacích úkolů, které až donedávna fungovalo. A naráz je problém to uvést do původního stavu a musí se měsíc zkoumat jak to udělat a stejně na nic nepřijít?? Nebo je to záměr, aby se hráčům ztížilo a znechutilo získávání surovin z oněch opakovacích úkolů? Celá série opakovacích úkolů se dala dřív přeskákat za cca 2 vteřiny..teď to trvá podstatně dýl..to čekání než zezelená okýnko "Přerušit", aby šel úkol odkliknout je fakt super. Bylo by fajn s tím něco konečně udělat.
 

Svatej

Legenda
Dennis Bergkamp: Ono ta oprava bugu, nebo vůbec, přepis herního kódu není zrovna levná záležitost z pohledu lidské práce. Obzvlášť když už si vyzkoušeli že když do toho šáhli naposled, tak se to zhoršilo. To mimo jiné znamená že jde o jeden z kódů které jsou na betě jiné/jinak ovlivňované. (některé části herních kódů jsou jen na betě a občas dělají problém v tom smyslu, že co na betě funguje, na live ne)
Běžně ta procedura funguje tak že osoba A napíše opravu kódu a provede kontrolu. Pak přijde osoba B a ten kód znovu překontroluje. Následně je nahraný na betu a testuje se a teprve pak jde na live servry. Kontrola na betě trvá obvykle několik týdnů, z toho plyne jedno zdržení, druhé plyne z té zdablované kontroly kódu. To že jim to trvá "jenom" měsíc naopak chápu tak že je to pro ně poměrně prioritní záležitost. (na stupnici hodně1 - 10vůbec tak 3)

Rychlejší opravy se dělají jen ve zcela vyjímečných případech, jako například kdyby najednou přestala fungovat CvC. Tam je pak ten postup ten že se programátoři vezmou z méně prioritních věcí na kterých právě dělají a děj se co děj musí tu opravu vyplodit a zkontrolovat co nejdříve. Následně se kontrola provádí na uzavřené betě, kam se naženou testeři z řad zaměstnanců innogames.
Takováhle kontrola může trvat v řádu hodin až desítek hodin. Ale je extrémě dražší na lidskou práci a tudíž pro innogames nevýhodná. Navíc zdržuje v programování jiných věcí. Proto je využívána jen ve vyjímečných situacích.

Tohle není záležitost jenom FoE, ale innogames her celkově.

ruda80: Tak přesně tak jak to popisuješ to nefunguje. :D
 
Lorde to já chápu, že je s tím práce. Jen jsem chtěl poukázat na to, že dle mého názoru je to mnohem důležitější, než se zabývat tím jestli zrušit poklad nebo ne a věnovat tomu čas, vývoj, peníze a já nevím co ještě. Kdyby ho nechali jak je, tak to nikomu nevadilo :DPokud bych použil tvoji stupnici priorit 1-10, kde oprava chyby je na čísle 3, tak rušení nebo nerušení pokladu je tak na čísle 50 :D
 
Nahoru