Diskuze k aktualizaci 1.124

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno

Dědeq

Znalec
Kontrola na betě trvá obvykle několik týdnů, z toho plyne jedno zdržení,
Tak je jasný, že to je obrovský systém, a každá změna tak může potenciálně ovlivnit spoustu uživatelů, potažmo příjmy Inno. Všechno má (nebo by mělo mít) své popsané a prověřitelné postupy. Na druhou stranu zpomalené zaktivnění tlačitka "přerušit" bylo buď nepřiznaný záměr s očekáváním reakce hráčů, jestli tenhle způsob ovlivnění hry projde bez většího remcání (a remcání bylo, takže to snad postupně zase vrátí do původního stavu), nebo to byla chyba při programování - a pokud ano, tak se skoro jistě jedná o několik řádků v uzavřené knihovně ovládacího prvku, jejichž uvedení do původního stavu by měla být otázka sekund... Takže to tipuju spíš na tu první variantu :)
A obecně, jak říká Bergkamp, jsou tu problémy - tak proč se místo nich přednostně řeší něco, co dlouhodobě funguje a nepřekáží? No ale na to nám asi nikdo neodpoví :D
 

Svatej

Legenda
Díky novému vyššímu pohledu zobrazíte i ta největší města na celé obrazovce.
Nj, tak tohle Vám trochu nevyšlo, furt to je trochu osekané na všech stranách. :D
mPef.png
To abych Vás u téhle aktualizace jenom nechválil. ;) :D
 

Dědeq

Znalec
Každopádně chyby v zobrazování bojiště stále trvají - a to já považuji za velkou chybu, která se měla řešit skutečně přednostně.
Nezobrazení označení aktivní jednotky v levém horním hexu, nezvýraznění jednotky protihráče při ukázání kursorem na spodní liště seznamu jednotek, nerozeznatelný překryv a potažmo dostřel při dvou protilehlých dálkových jednotkách. Málo se to zdůrazňuje :mad:
 

Werstat

Komentátor
Po odebrání Honby za pokladem mám depku. Vždy při přihlášení na server mi zajede myš k levému okraji a ono tam nic není. Ten námořník mně bude strašit každou chvíli ještě asi hodně dlouho :D Jsem rád, že jsem se ho zbavil.
 

DeletedUser14856

Host
Dnes jsem se opět přesvědčil, že slby chyby. Slíbená oprava neútočícího rak. dělostřelectva při obraně města a zasekávání přehrávání boje . Cybějící pozice kurzoru myši na cestě nebo silnici, Snad někdy v další aktualizaci v létě nebo na podzim. Také mě chybí Honba za pokladem, bylo tam spousta dobrých věcí zadarmo. To asi vadilo vývojářům. Hráči si takhle lehce přišli k spoustě užitečných věcí a nemuseli se moc snažit. Bylo to lepší, než mnoho úkolů. kde jste dostali za hodně skoro nic.
 

DeletedUser13620

Host
Mám verzi 1.124.2 a jak na mobilu tak na tabletu ač rozdílné verze androidu tak slíbený ptačí pohled na město se nekoná - je to naprosto stejné jako předtím. A to se mi stahovalo 2x cca 20 mb. To se ten pohled musí někde zapnout ?
 

DeletedUser13620

Host
No v oznámení nic takového napsaného není, ale fakt že kamošovi to na pc jde. To je dost na pytel - na mobilu je to oddálení potřeba zrovna tak, jestli ne víc :-((
 

DeletedUser12887

Host
oddáleny pohled na PC funguje
co se CvC tyče běží to dobře, ale zároveň skutečně jak je psáno některé chyby v zobrazování sektorů stále přetrvávají
bohužel nemám teď možnost poslat obrázek
nicméně to běží plynule, což je dobře a to ostatní jsou drobné mouchy :)
a ta plynulost i v expedici a návštěvách, jak psal Zelda je taky ok..
snad to vydrží a bude to už jen lepší
 

MenestheusCZ

Turista
Tak oddálený pohled se sice trochu zlepšil ale psáno bylo: Díky novému vyššímu pohledu zobrazíte i ta největší města na celé obrazovce. Což se tedy rozhodně nesplnilo.Na to jsem se dost těšil protože to posouvání do stran mě už neba,není to nic strašného ale když už dělat změnu k lepšímu,tak pořádně a chtěl bych svoje město vidět celé i s krčmou protože ta do města patří :) Moc jsem zvědav na Režim rekonstrukce s tím si asi dost vyhraju. Zrušení odebírání bodů ve výzvách je pro hráče pozitivní změna protože je hraju málokdy a odebíráním bodů bych se nikdy nikam nedostal.Nevím jestli je to až touto aktualizací ale mám město při to vyším pohledu tak nějak přeostřené nebo jak bych to popsal. Jinak celkově aktualizace super chvála. Mě osobně ještě ke 100 procentní chvále chybí možnost hromadné pomoci sousedům protože těm prostě kvůli klikání VĚTŠINOU nepomáhám.( suďte mě)
Ale jinak díky :)
 

DeletedUser4749

Host
Sice stále přetrvávají chyby ve zvuku, ve zobrazení bojiště, hra se v Opeře pořád seká, ale velké pozitivum je, že zatím jsem nezaregistroval žádnou novou chybu. Jak neobvyklé.
Mimochodem, nějak nechápu, s jakou vehemencí tady někteří pisatelé obhajují a omlouvají neschopnost programátorů vytvořit aktualizaci bez chyb. Už vidím, jak někomu namontuji zárubně a dveře doma tak, že půjdou otevřít jen napůl, než se zaseknou o podlahu a on mi řekne: "To je v pořádku, opravíme to, až budu dělat příští rekonstrukci domu." Programování není montáž dveří, vím, ale oboje se dá udělat správně, nebo na (však víte). A když něco neumím, tak to nedělám.
 

Svatej

Legenda
Sice stále přetrvávají chyby ve zvuku, ve zobrazení bojiště, hra se v Opeře pořád seká, ale velké pozitivum je, že zatím jsem nezaregistroval žádnou novou chybu. Jak neobvyklé.
Mimochodem, nějak nechápu, s jakou vehemencí tady někteří pisatelé obhajují a omlouvají neschopnost programátorů vytvořit aktualizaci bez chyb. Už vidím, jak někomu namontuji zárubně a dveře doma tak, že půjdou otevřít jen napůl, než se zaseknou o podlahu a on mi řekne: "To je v pořádku, opravíme to, až budu dělat příští rekonstrukci domu." Programování není montáž dveří, vím, ale oboje se dá udělat správně, nebo na (však víte). A když něco neumím, tak to nedělám.
O programování je jedna hezká pravda v angličtině : "Only webmasters who don´t make buggs are spiders."
V češtině to tak hezky nezní, navíc to ztratí význam.

Jak píšeš, programování není montáž dveří. ;)

BTW: Předpokládám že těmi jedinci kteří je hájí myslíš mě. :D Inu, já ale nehájím to že ty chyby dělají, já hájím postup který mají zavedený a který je v pořádku. To že se chyby i tak dostávají do hry, to má hromadu důvodů a kdybych je měl vyjmenovávat, budu to sepisovat několik hodin. Nemá to ale smysl, pokud si nebudu uvědomovat to obří numero problémů, které systém který používají a který kritizuji před zavedením vychytal, ale pouze numero řekněme 1%-2% z celkové částky, které se i tak na live servry dostanou.

Protože pak jsem ovlivněn "výběrovým efektem". A to je něco, čemu já se snažím vyhnout. Pokud na betě vidím že na 1 chybu co prošla na live je dvouciferné číslo těch co se už na tý betě vychytali a z rozhovorů s lidmi z uzavřených testovacích servrů, že už tam našli další dvouciferné numero + co asi najdou sami programátoři, pak je naopak musím pochválit, nebo alespoň hájit ve smyslu systému zabránění průchodu buggu na live servry. Howgh, domluvil jsem. ;)
 
Naposledy upraveno:
To je hezké co píšeš :D V tom případě nechápu, jak mohla při tom vychytávání problémů v několika fázích, projít tak zásadní chyba jakou je zmršení okna s úkoly až do fáze spuštění ve hře. To si toho při testování na betě a všude jinde. kde to popisuješ nikdo nevšiml? :D JInak v každé aktualizaci se dozvídáme, jaká spousta chyb byla opravena..o 90% těch "chyb" vždy ani nevím, že ve hře byly..ale když se vyskytne chyba, o které ví všichni a která znepříjemňuje hru, tak se místo vyřešení chyby akorát ve dvou aktualizacích po sobě dozvíme, že Vítové si mohou blahopřát (kdo zná Cimrmany pochopí) :D
 

DeletedUser14856

Host
Nikdo není neomylný, jen by to chtělo lepší kontrolu překladů úkolů při eventech. 2x chybělo poslední slovo (např. bojem) nebo ze své doby. To pak hodně změní přístup k úkolu a ještě to nejde opravit běhěm eventu. Pak musím v cechu posílat varování se správným zněním.
Nejvíc mi ale vadí neútočení raket. dělostřelectva při obraně města. Chápu, že je dost velký problém, Tato jednotka zaútočí na tulaka, ten se promění na jednotku s protiutokem, ale už nemá na koho zaútočit, když jednotka zmizela. Tak prostě zmizi před bojem. Je to jen u tuláků, proti jednotkám bez protiútoku to snad funguje normálně. Nevím, ještě nikdy jsem na žádné město neútočil. Jen v cech. expediích a bojích o části provincie. Tam tuláci nejsou.
 

DeletedUser12887

Host
tak nevím ale já když udělám přiblížit nebo oddálit tak mám buď město celé sice miniaturní, ale vidím ho celé nebo si přiblížím a vidím jen části které zrovna chci vidět pořádně
což jako by mělo souhlasit psano bylo vidět z ptačí perspektivy a není napsáno jak vysoko zrovna ten pták měl letět
 

Ruda80

Dopisovatel
Ovšem otázku zůstává co to znamená celé zorbrazení při jaké uhlopříčce monitoru...... Já taky nevidím úplně celé město bez posouvání do stran.
Spíš bych ocenil funkci otáčení s městem.... Ještě by autoři mohli říct na jakém zobrazovacím zařízení do testovali :)
 
Nahoru