Diskuze k aktualizaci 1.136

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Milí hráči,

na aktualizaci s pořadovým číslem 1.136 se můžete těšit už ve čtvrtek 4. 10.! S sebou přinese pár vylepšení a oprav chyb. Na všechny novinky se můžete podívat v oznámení. Těšíme se na vaše názory.
 

DeletedUser16331

Host
Měl bych jednu připomínku k nové verzi. A to oproti starším verzím nelze přeposlat zkopírovaný text. Např. pravidla novým členům cechu, aby se nováčci vyvarovali chyb.
Děkuji za pochopení Martin Kučera
 

Dědeq

Znalec
To rozdělení opakovacího úkolu Zaplať mince a zaplať kladívka na dvě části, které je nutné obě odkliknout zvlášť se fakt povedlo
Jak se píše v oznámení: "Jsme si vědomi znepokojení hráčů při úkolech typu „Zaplať“ kvůli zdánlivě nadbytečnému klikání. Rozhodli jsme se přesto s touto změnou pokračovat, protože jsme přesvědčeni, že výhody převažují nad zápory."

Pak je tam nějaké nesrozumitelné povídání o poklesu lišty s postupem či co a postupu v zájmu větší rozmanitosti. Zřejmě druhové, nebo už to toxické slovo dorazilo z USA až do NSR.
Já bych chtěl někdy vidět, jak se bude rozmanitě měnit úkol "zaplat mince a kladiva" tím způsobem, aby se projevily klady tohoto kroku, navíc "převažující nad zápory". Jako bych chtěl někdy vidět, jak se dynamicky mění úkol "vyzkoumej dvě technologie"...
 
v popisu k aktualizaci je uvedeno:
Po samostatných bitvách může nyní denní výzva nabídnout i samostatné vyjednávání, které funguje stejně jako v cechovní expedici. Pro výhru je potřeba najít správnou kombinaci. K popisu je přiložen screen, ze kterého je zřejmé, že na vyjednávání jdou použít 4 pokusy.
To však není pravda. Jsou pouze 3 pokusy a vylepšení z krčmy, kterým se 4. pokus dá koupit na toto vyjednávání nefunguje. Nepravdivé je proto jak oznámení, že vyjednávání funguje stejně jako v expedici, tak přiložený screen. Chyba nebo záměr???
Narazil jsem zatím na dvě varianty vyjednávání:
1. 3 možnosti výběru po 3ks surovin
2. 5 možností výběru po 5ks surovin
První variantu lze bez potíží na 3 pokusy uhodnout, ale u té druhé se to nemusí vždy podařit. Čili tohle "vylepšení" beru jen jako další snahu vývojářů pumpnout nás o diamanty i v denních výzvách, protože se dostaneme před volbu, jestli utratit desítky (při troše smůly i stovky) surovin zbytečně za jediný úkol, pokud se nám opakovaně nepodaří na 3 pokusy uhádnout. A nebo si přikoupit pokus za diamanty. A to se mi nelíbí.
To už je lepší tolik kritizovaný úkol na vložení surovin do cechovní kasy..tam aspoň najdou časem užitek.
 

DeletedUser13620

Host
Měl jsem 7 surovin a 6 surovin, u obou byly rovnou 4 pokusy. Ale největší šance ( údajně 60% :) ) je vyhrát 600 medailí a v druhém případě ( 40% ) jednoho šampiona + zaplatit mince a další obligátní úkoly. Takže vysolit v 1 případě při hodně štěstí tak 100 surovin - a mít prakticky jistých celých 600 medailíí ! - no je to pravda , je to výzva :-DDDD
A ano - výzvu nemusím přijmout :-(
Trošku jsem nepochopil smysl - ti co mají nadbytek surovin už určitě nepotřebují medaile a šampiony, a ostatní budou nuceni tuhle výzvu ignorovat, ale to určitě autoři nápadu vědí :))
Dodatek - teď mám truhlu výzkumníka za 9 ! surovin a 4 pokusy - splnil jsem , surky radši nepočítal, do tolika beztak neumím, a padlo 100 fb - pocity rozporuplné :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
Měl jsem 7 surovin a 6 surovin, u obou byly rovnou 4 pokusy.
Dodatek - teď mám truhlu výzkumníka za 9 !
Já měl vojenskou truhlu a 8 surovin k rozdání každému z vyděračů, celkem jsem vydal, jestli si dobře vzpomínám, na 4 pokusy přes 100 surek, výhra jeden bubeník - takže paráda :)

Samozřejmě jako vždy platí, že když nemám na vyhození 150 surek (ať už do kasy, nebo do vyjednávání), prostě nemám na úkol a čekám na jiný. Změna spočívající v přidání prostého "vyhození" surek je potenciálně vykoupena šancí, že budu mít štěstí a surek to bude ve vyjednávání stát třeba "jen" 5*8=40.
Domnívám se ale, že dříve bylo darování surek do kasy diferencováno epochou hráče, tj. v nízkých dobách se dávalo méně. Vyjednávání je stejně drahé pro všechny (nutno ještě ověřit, zda to platí).

Já ty surky za pitomého vojáčka vyhodil jenom proto, že to byla poslední truhla, a já nechtěl čekat na týdenní truhlu. Něco za něco.
 

DeletedUser12887

Host
Tak kromě toho, že aspoň na mobilní aplikaci ta funkce vyjednávání, což je obdoba porazit velmi velkou, střední nebo malou armádu, ale vyjednat není v češtině, což asi každý pochopil, je to pro mě stejně, jako pro hráče, kteří si stěžovali na to bojovat, vcelku rozporuplné.
Ale chápu, stejně jako je pro někoho nepřijatelné porazit armádu, pro mě je úplně stejně nepřijatelné vyhazovat suroviny a diamanty, když se to vyjednat nepodaří a vzhledem k tomu, že to málo surovin není, vyjde to tím pádem nastejno a už si nikdo na to, že nebude moct splnit nějaký úkol, stěžovat nebude předpokládám.

Co se týče jednoho příspěvku nahoře, to kopírování textu nejde už mnohem déle a bylo to tu někde reportováno a nejspíš to jen tak ani nepůjde.

jinak jedna věc se mi líbí ten piktogram těch panáčků co si podávají ruce :)

víceméně už skoro čekám, kdy se v nějaké aktualizaci objeví, že se nebude se sousedy bojovat a místo mečů si tam všichni podají ruce, jeden hodí diamanty, druhý třeba surovinu, další body a všichni budou spokojení
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Werstat

Komentátor
Nemíním utrácet suroviny vyjednáváním ani v CE ani v denních úkolech a to ani na světě kde mám surovin nadbytek. Takže tyto úkoly jsou pro mě naprosto zbytečné. Bral bych, kdyby to, kdyby se suroviny v cechovní pokladnici daly využít pro cechy které nebojují v Cechovních válkách i jinak, napříklak prodejem na trhu, pak by to nějaký smysl mělo. V cechovní pokladnici máme tisíce surek a uvažuje někdo alespoň do budoucna co s nimi?
 

Dědeq

Znalec

DeletedUser12887

Host
Tak Werstat podle mě mel na mysli suroviny třeba ledová budoucnost, oceánska budoucnost a virtuální budoucnost s nimiž se tak maximálně dají platit CE, ale jinak jsou na nic a vzhledem k tomu, že v těchto dobách už má a bude mít každý Arc tak vysoko, že tam nedostatek hrozit bude celkem těžko je ten dotaz na místě a mě by to zajímalo taky.

Otázka je jestli někdo zná odpověď a to se obávám nikdo nezná.

V případě cechu co nebojuji pak je ideální tam nabrat nějakýho bojovníka a surek bude co nevidět nedostatek.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Ale chápu, stejně jako je pro někoho nepřijatelné porazit armádu, pro mě je úplně stejně nepřijatelné vyhazovat suroviny a diamanty, když se to vyjednat nepodaří a vzhledem k tomu, že to málo surovin není, vyjde to tím pádem nastejno a už si nikdo na to, že nebude moct splnit nějaký úkol, stěžovat nebude předpokládám.
To by ale musel tenhle úkol být jako alternativa k poražení armády..a to jaksi není. Takže můžeš mít naráz, jak úkol porazit armádu, tak vyjednávat. Takže pro ty, co měli problém s porážením armády přibyl další úkol na který můžou nadávat, protože kromě toho že přijdou o vojáky, tak přijdou ještě o spoustu surovin.
Pokud by to bylo jako alternativa k tomu vojenskému úkolu, stejně jako je to v expedici, tak budiž a každý by si mohl vybrat, co je pro něj přijatelnější. Mě úkol poraz velmi velkou armádu stoji 2 kliknutí a žádná nebo max. 1 jednotka ztráta, což mě vzhledem k tomu, že mám denně 75 jednotek z alcatrazu vůbec netrápí. Ale ten úkol na vyjednávání mě může stát stovky surovin při troše smůly a to mi přijde jako špatná novinka. I vzhledem k tomu, že odměny za denní výzvy se nijak nezměnily k lepšímu, ale jen se "zdražilo" jejich získávání. Už úkol daruj suroviny do cechovní kasy byl často některými kritizován. A vyřešili to tím, že přidali další úkol, na ještě zbytečnější utrácení surovin.
Pokud by to vyjednávání bylo jen 3 pokusy po 3 surovinách, tak budiź. Nějakou surovinu by to stálo, ale nic dramatického. Ale při těch počtech surovin a počtech možností volby, co tam jsou, je to jen plýtvání surovinama za nic.
 

Dědeq

Znalec
Pokud by to bylo jako alternativa k tomu vojenskému úkolu, stejně jako je to v expedici, tak budiž a každý by si mohl vybrat
Já jsem z textu představení aktualizace (který působil jako rozbředlá apologie, kterou se mi nechce číst znovu, abych si to ověřil) tak nějak pochopil, že jednou z výhod změny, zahrnující mj. i rozatomizování úkonů spojených s utracením mincí a kladiv, je budoucí možnost dát hráči vybrat z variant vybojuj vs vyjednej.

Každopádně mi přijde trochu nefér, že se vývojáři zabývají těmito z mého pohledu nepodstatnými "vylepšeními", původ jejichž objednávky mi není zřejmý, zatímco zůstávají nedořešené dlouhodobé problémy, o nichž se mluví takřka neustále a jejichž vyřešení by změnilo kvalitu hraní k lepšímu.

Edit: právě teď jsem dostal složité vyjednávání, které mě stálo bez pár kousků 500 surek, protože prostě nebylo štěstí. Normálně vyjednám peklo (pokud to dělám třeba kvůli spěchu, standardně je jedu bojem) kolem 1000 surek. Sám jsem zastáncem myšlenky, že pokud na to nemám, tak mám úkol vynechat, a já tu truhlu chci, takže jsem to za to dal. Nabízí se ale otázka, jestli vyjednávání truhly, jako pouze jeden z denních úkolů, má být potenciálně stejně materiálně náročné, jako vyjednat polovinu nejvyšší úrovně expedice. Já o tom dost pochybuji.
 
Naposledy upraveno:

Joxer

Psavec
Tah navíc koupený v krčmě na to nefunguje. Ale měl jsem štěstí a dal jsem to napoprvé i tak. Zároveň jsem k tomu měl úkol ve výzvě na 5 vyjednávání v expedici, tak když už jsem koupil ten tah navíc v krčmě, tak jsem to použil. Ale na původním obrázku je i to "or" mezi bitkou a vyjednáváním, takže snad do budoucna bude na výběr. Zatim tedy karamelka uvedla, že ten výběr nějakou dobu nebude, tak snad trochu kopnou do vrtule a ten další event, co by s tím pohnul, daj co v nejbližším termínu.
 

DeletedUser12887

Host
Jasně v tom máš pravdu, ale zároveň by to nebyla výzva, takže pro někoho je výzva vyjednávat a zase nedokáže splnit výzvu porazit armádu, spíš bude mít lepší pozici ten, který dovede oboje.
Takže je to vlastně nejspíš kompromis.

Teď koukám na ty starší úkoly typu zaplať 30 hedvábí atd.
To rozhodně nechat ještě bych podražil protože za prvé se většinou nějakým způsobem stejně ta surovina vrátí a za druhé teda už by se rovnou mohly všechny úkoly zrušit.
A věřte nevěřte musel to platit úplně každý a v době kdy nebyla možnost získat suroviny na jakoukoliv budovu a byl člověk rád že vůbec zvládl nějaký úkol.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru