Diskuze k aktualizaci 1.153

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
Máme tu další aktualizaci, tentokrát s řadovým číslem 153. Obsahově patří spíše k těm menším, ale zahrnuje v sobě i podklady pro nadcházející novou herní dobu. Otázky a diskuze o aktualizaci směřujte do tohoto vlákna.
 

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
No určitě to některým hráčům připomene, že jednu osadu dokončili a další mají začít. Já třeba si dávám den dva nebo tři pauzu, než začnu další, takže k připomenutí dobré. Je jasné, že někomu tam vadit bude (nezvyk), takže malá rada ode mě - začněte osadu a nehrajte ji. Vykřičník zmizí ;) Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody (a brečí na fóru).
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
No, nevim jestli zrovna tohle je potreba pripominat, mozna nekomu jo.... Me se spis stava, ze postavim nejakou budovu - na zbozi nebo mince a pak na to zapomenu a treba den mi stoji bez toho, aby neco vyrabela. Pro tohle by se mi ten vykricnik hodil vic teda :-D Zrovna tenhle round jsem si tak pokazil :-D
 

Dan 77

Veterán
Souhlas s Monkeym.
- Nad lodí kulturní osady se bude nyní zobrazovat vykřičník při neaktivní osadě.
Spíš bych navrhnul, aby v osadě v rozhraní napravo byla ikonka, že některé budovy nejsou aktivní (není zadána nějaká výroba), stejně jako to máme ve městě. Občas se ten měsíček blbě na většinově bílém pozadí hledá, tak by byla dobrá informace, že ještě mám ten měsíček někde hledat, protože nemám zadánu výrobu ve všech budovách osady. Musím k tomu založit nové vlákno nebo to napsat na support, nebo to stačí takto sem?

Jen tak mimochodem:
zahrnuje v sobě i podklady pro nadcházející novou herní dobu
Aktualizace proběhne až den po implementaci Marsu, takže nemůže obsahovat podklady pro tu implementaci. Ale je jasné, že implementace Marsu vyžaduje přípravu, a tedy nemusí být téměř současně připravovaná aktualizace tak bohatá. Ale podle mého názoru nejde ani tak o to, kolik odrážek v sobě text oznámení obsahuje, jako o to, jestli dojde ke skutečně důležité opravě - což ve středu nastat má, u rekonstrukčního módu, což je moc dobře, k tomu oprava několika menších chyb, které je taky dobré průběžně odstraňovat. Jen tak dál, ale pořád mají vývojáři před sebou celou řadu závažných chyb a nedodělávek ve hře, pouhou část z nich jsem psal v diskuzi k některé z nedávných aktualizací (oprava: šlo o 1.152).
 
Naposledy upraveno:
Ten vykřičník ale nefunguje jak má! Je to reportováno na betě a označeno jako bug a přesto to jde na live?! Ten vykřičník tam je i když člověk opustí osadu a má 24h čekačku a nemůže celý den nic dělat! Naopak tam chybí, když se dostaví třeba výrobce seker a je možno pustit výrobu. Takže když není možná ŽÁDNÁ akce, tak tam svítí a když je možná akce, tak tam není. Nechápu k čemu na betě dáváme feedback a hlásíme bugy, když to pak dopadá takhle...

Tady je to krásně vidět: https://ctrlv.cz/7LI0
 

Dan 77

Veterán
Hm...... Aha. Tohle ale není vůbec poprvé...
Takže odpověď: k ničemu. Občas si něčeho z Bety všimnou a uvažují o tom (např. Virgo projekt), ale toť vše.
 

d arvit

Odborník
Ten vykřičník ale nefunguje jak má! Je to reportováno na betě a označeno jako bug a přesto to jde na live?! Ten vykřičník tam je i když člověk opustí osadu a má 24h čekačku a nemůže celý den nic dělat! Naopak tam chybí, když se dostaví třeba výrobce seker a je možno pustit výrobu. Takže když není možná ŽÁDNÁ akce, tak tam svítí a když je možná akce, tak tam není. Nechápu k čemu na betě dáváme feedback a hlásíme bugy, když to pak dopadá takhle...

Tady je to krásně vidět: https://ctrlv.cz/7LI0

taková malá hloupá otázka, za jakých podmínek se vlastně aktivuje ta 24h pauza??
po dokončení jde rovnou další a když jsem zkoušel opustit osadu na začátku tak jsem mohl do nové taky rovnou..

líbila se mi poznámka že místo vykřičníku by tam mohlo být upozornění na na dostavěnou budovu, taky už se mi stalo že jsem dal stavět, skočil do města a potom odešel a nakonec se divil proč tam neni hotová výroba..
 
Když tu osadu opustíš bez dokončení, tak dostaneš 24h postih. Dělá to tak většina lidí, kteří už mají hotový Ygdrassil. Prostě založí novou osadu, udělají prvních 5 questů (celkem to trvá 5 hodin a zabere to pár minut času), sbalí 25 bodů a zruší osadu. A za 24h znovu.
 

Dan 77

Veterán
Včera jsem startoval a ukončoval osadu bez jakéhokoli postihu. Chtěl jsem jiné rozvržení kamenů a nedostávalo se mi ho taky. Asi zase nějaká chyba ve hře.
 

Dan 77

Veterán
Když jsem nějaké budovy postavil a zase zboural, stejně to nefungovalo. Možná jen musím nechat nějakou budovu nezbouranou. Anebo splnit víc než 1 úkol? Protože 1 úkol jsem splnil taky.
 
Tak to nevím. Já to ruším vždy po 5. úkolu. A pokaždé dostanu postih. U nás v cechu to na betě ale někdo zrušil hned jak postavil prvních pár budov a postih dostal taky, takže pokud jsi ty nedostal postih ani po splnění jednoho úkolu, tak je to divné. První úkol je postavit budovy na lidi, nechal jsi je opravdu dostavět, nebo jsi to zrušil ještě během té minuty než se postavily?
 

Dan 77

Veterán
Nechal jsem je i dostavět, připojil jsem je cestami k radnici, pak jsem to všechno zase zboural a osadu jsem opustil.
 

Dan 77

Veterán
Jinak včera se mi podařilo dosáhnout toho postihu (čekání 24 hodin) asi na 10. pokus, nevím jistě, co bylo podesáté jinak, nějak jsem to moc nesledoval a pak až náhodou jsem zjistil, že se tam nemůžu vrátit znovu.
Dneska večer jsem se tam zase vrátil a zjistil jsem, že se mi nic nestrhlo z limitu na dokončení osady, myslel jsem, že má. A co hlavně, zase se nezměnilo přerozdělení kamenů. Myslel jsem, že náhoda má zafungovat pokaždé. A já mám teď dost blbé uspořádání překážek v osadě, kámen přímo uprostřed původního čtverce a všude kolem, kam bych mohl rozšiřovat, je kamenů ještě víc.
 
Kameny se nezmění nikdy. Ani když vyprší postih. Jiné rozložení kamenů je pouze po dokončení osady. To je ta "další chyba v matrixu", kterou jsem zmiňoval výše.
 

Dan 77

Veterán
Takže chyba to je, nikoli záměr vývojářů?

Edit: Dostalo se mi odpovědi na herní podpoře, že záměr vývojářů (podle mě ne původním) je, že hráči se rozmístění překážet vybírat nemají, jak se jim zlíbí, ale musí to s ním vždycky odehrát.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru