Diskuze k aktualizaci 1.154

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
Už zítra bude do hry nahrána nová aktualizace hry. Přináší mmj. poměrně výrazné změny v kulturních osadách vikingů. Co si o aktualizaci myslíte?
 

d arvit

Odborník
když pominu opravu chyb ke které neni co dodat.
mobilní verze: v mobilní verzi je tolik věcí které mě trápí víc než nějaká prkotina typu: nezobrazuje se dekorace - jsem spíš naštvaný z toho že se tým zabývá zbytečnostma místo aby trochu zplnohodnotnil mobilní verzi.

k vikingám: zkrácení doby výstavby je hezké ale obávám se že ten poslední úkol to natáhne o víc než kolik je zkrácení - takže mínus
víc plánků na šutr, rozhodně krok správným směrem, jediné co mě mrzí je že neni nijak rozlišeno kdo ukončil osadu na jakém místě = všichni dostanou 3 plánky a nazdar, mě to např. obralo o 45 plánků/3 úrovně šutru oproti někomu kdo to ted začne hrát - určitě by šlo odměnit alespon ty co dokončili osady na prvních místech (spočítat počet dokončených osad, počet plánků/ postavených lvl a dle toho přidělit plánky je otázka minut)

navýšení hodnot stromečku, dobrý krok - získat ho trvalo takovou dobu že jeho staty mezitím ,,zastaraly" natolik že neni žádným lákadlem pro podnikání šílené námahy k jeho získání. Myslim že ted po něm půjde dost hráčů kteří na to kašlali..

k úplné spokojenosti bych přidal k finální odměně za osady 16 a víc ještě dalších 50FB a 10-50 dia..

edit: k virgu - z nepoužitelné Vb je ultra nepoužitelná VB - ta budova chtěla nějaký zajímavý, originální bonus navíc a ne ubrat z mála..
 
Naposledy upraveno:
když pominu opravu chyb ke které neni co dodat.
mobilní verze: v mobilní verzi je tolik věcí které mě trápí víc než nějaká prkotina typu: nezobrazuje se dekorace - jsem spíš naštvaný z toho že se tým zabývá zbytečnostma místo aby trochu zplnohodnotnil mobilní verzi.

k vikingám: zkrácení doby výstavby je hezké ale obávám se že ten poslední úkol to natáhne o víc než kolik je zkrácení - takže mínus
víc plánků na šutr, rozhodně krok správným směrem, jediné co mě mrzí je že neni nijak rozlišeno kdo ukončil osadu na jakém místě = všichni dostanou 3 plánky a nazdar, mě to např. obralo o 45 plánků/3 úrovně šutru oproti někomu kdo to ted začne hrát - určitě by šlo odměnit alespon ty co dokončili osady na prvních místech (spočítat počet dokončených osad, počet plánků/ postavených lvl a dle toho přidělit plánky je otázka minut)

navýšení hodnot stromečku, dobrý krok - získat ho trvalo takovou dobu že jeho staty mezitím ,,zastaraly" natolik že neni žádným lákadlem pro podnikání šílené námahy k jeho získání. Myslim že ted po něm půjde dost hráčů kteří na to kašlali..

k úplné spokojenosti bych přidal k finální odměně za osady 16 a víc ještě dalších 50FB a 10-50 dia..

edit: k virgu - z nepoužitelné Vb je ultra nepoužitelná VB - ta budova chtěla nějaký zajímavý, originální bonus navíc a ne ubrat z mála..

Ohledně změny posledního úkolu u vikingů - jednoznačné prodloužení času. Zkrácení výstavby některých budov z 8 na 4 nic neřeší, protože drtivá většina lidí je stejně nestaví a stavět nebude (kromě pár sekund na splnění questů), takže za mě čistý opruz.

K tomu jak "vyřešili" ty fragmenty nemá smysl nic psát. Na beta foru jsme k tomu popsali X stránek a nedostali jsme žádnou reakci od Inno. Jediní lidé, kteří si to pochvalovali jsou ti, kteří dělali vikingy pomalu, nedostali žádné fragmenty a teď dostanou něco zdarma (taky bych chválil, kdybych dostal zdarma něco, na co jsem neměl nárok). My, kteří jsme udělali 17x vikingy (na max druhý runový kámen) a pokaždé v maximální rychlosti jsme tímto jejich líným přístupem přišli o půlku odměny. Ano ano, nemuseli nám dát zpátky nic (za mě klidně nemuseli, 51 fragmentů na další runestone nestačí a na vikingy po změnách už nesáhnu ani pětimetrovým klackem).

Ygdrassil super.

Virgo bylo téměř k ničemu předtím a teď je úplně k ničemu (leda tak na body do žebříčku). 18 stran návrhů na změnu na betaforu a jediné co si vybrali bylo zrušení útoku na sousedy.
 

DeletedUser3903

Host
Tak koukám, že INNO jako vždy vyslyšelo připomínky hráčů a dává to všem motivaci posílat další a další připomínky a zlepšovací nápady :D
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Tak si taky přihodím do mlýnku...

Navýšení runových kamenů vítám a ta zpětná odměna taky neurazí - chápu, že by bylo složitější udělat kód který by u každého jednotlivce počítal v jakém termínu a kolik osad dokončil. Tohle je rychlé, jedoduché a efektivní řešení - taky jsme nemuseli dostat nic. Ono třeba tu chybu s výstavbou Terrakoty taky zpětně nepenalizovali, ne? Jakože by pak o ty body o které je to teď dražší někomu sebrali.

Výměnu onoho "točícího se" úkolu chápu, tak nějak jsem s tím i počítal a dává to smysl.

Yggdrassil super. Jen furt nechápu to d arvitovo "zastarání" této budovy. Která speciální budova, i bez přihlédnutí k navýšení, je podle tebe lepší? Samozřejmě mimo velkolepky...

Poslední úkol asi nechápu. Osvětlí mi to někdo? Současné podmínky se ruší a člověk bude muset vyrobit třeba 10ks od každé suroviny + třeba 5k měďáků? Nebo úkol se spokojeností a výrobnama zůstává a tyto požadavky jsou v něm navíc?

Čas výstavby... vlk se nažral... Stavím jen hodinovky, takže se mě to v podstatě netýká.

A Virgo... taky ne, nechystal jsem se stavět tak ani tak...
 
Poslední úkol asi nechápu. Osvětlí mi to někdo? Současné podmínky se ruší a člověk bude muset vyrobit třeba 10ks od každé suroviny + třeba 5k měďáků? Nebo úkol se spokojeností a výrobnama zůstává a tyto požadavky jsou v něm navíc?

Poslední úkol je po novu 10 ks od každého zboží + získání 2500 mincí. Je to náhrada posledního úkolu, ne podmínky navíc. Každopádně to čistě znamená prodloužení o 9 hodinu (stavba budovy + 2 x 4 hodiny produkce). No dál se k tomu nebudu vyjadřovat, na beta foru jsem si zanadával dost a k ničemu to nebylo (a zdaleka jsem nebyl sám). Absolutně žádná reakce od nikoho z Inno.

Tak koukám, že INNO jako vždy vyslyšelo připomínky hráčů a dává to všem motivaci posílat další a další připomínky a zlepšovací nápady :D

Ano, člověka to hned motivuje k tomu, aby se na betě k něčemu vyjadřoval. Netuším na co tam mají to feedback fórum, když úplně ignorují co jim tam lidi píšou. Je tolik prospěšných věcí, kterým by mohli vývojáři věnovat čas, ale místo toho pořád dokola mění vikingy... Kdyby místo toho radši do mobilní aplikace přidali možnost sklizně za diamanty jako to jde na PC. A takových vylepšení, které by lidi ocenili je mnohem mnohem víc. Ale to je jak když hrách na stěnu házíš.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12887

Host
Hodí se spíš na ty jednotky na Marsu, takže mi to nevadí vůbec a stejně by se porazili maximálně 3 sousedi na nižších úrovních a vzhledem k tomu, že teda sestřeli virgo klidně polovinu armády z nějaký nižší doby, kde ještě vůbec nikdo netušil, že takový projekt bude vůbec k dispozici s tím souhlasím.
Co se toho virga týče to bude totiž spravedlivější takhle nebude to moc na sousedy využít nikdo a víc uvažovat nad tím, kdy se ten bonus bude hodit při třeba těžbě ty rudy na Marsu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3680

Host
Virgo - je úplně jedno, jestli se na betě diskutovalo to, zda ano nebo ne proti sousedům. Budovu vypustili s efektem proti sousedům, díky tomu dávala alespoň maličko smysl, přestože její efekt je oproti naprosté většině jiných budov k ničemu a v extrémním nepoměru hlavně díky tomu, že jde o Mars VB.
A nyní změníme budově efekt, ať je sranda a ať je téměř k ničemu, super nápad.

Bylo by prosím možné na INNO předat pochvalu za skvělé uvažování?
Pokud možno ještě snížit počet pokusů, kdy se uplatní, 3 jsou moc. Do 10. úrovně by bylo lepší dát 0x, přece jen, ať lidé nemají přehnané výhody. A pak co 20 úrovní přidat pokus, tím se to trochu vyváží. A % šance jsou taky přehnané, zafunguje v jednom ze čtyř pokusů, to je trochu přehnané, že, Ivane Ivanoviči!
Kdyby se % upravili třeba na 5% v minimu a 20% v maximu, tak už to bude vyvážené.
Jo, a případně ještě dodatečně navýšit FP potřebné na stavbu, to taky pomůže...

Ach jo.

p.s. omlouvám se drobně sarkatický příspěvek, ale takové věci se nedělají. vymyslet budovu skoro o ničem a pak její efekt ještě téměř vynulovat? W.T.F.?
 
No Inno mě sice v poslední době dost štve, ale tady se jich musím zastat. V oznámení na českém ofic serveru přímo psali, že zvažují tuto úpravu. Takže varování bylo, stačí číst oficiální oznámení.

Z oznámení:

Projekt Virgo byl vybudován s cílem vypouštět sondy do vesmíru. Kvůli chybě v konstrukci byl původní účel nepraktický, a tak bylo zařízení přepracováno k vypouštění vojenských řízených střel.

Bonus velkolepé budovy se nazývá Odpálení řízené střely a dává vám šanci zabít polovinu všech nepřátelských jednotek na začátku bitvy. Budova navíc vyrábí mince pro vaše město. V současné době ještě uvažujeme o zrušení účinku tohoto bonusu v sousedských bitvách.
 

d arvit

Odborník
Yggdrassil super. Jen furt nechápu to d arvitovo "zastarání" této budovy. Která speciální budova, i bez přihlédnutí k navýšení, je podle tebe lepší? Samozřejmě mimo velkolepky...
.

dobrá, trochu to vysvětlim.
upozorňuji že budu mluvit o starých statech stromu před novou verzí.
v době kdy o něm prosákly první informace, (cca 7 měsíců zpět) to bylo něco naprosto neslýchaného (připomínám že to bylo v době před, kolosem, kostelíkem, pagodou atd.) ted, po trochu víc jak půl roce a vědění že pro jeho získání musíš min. půl roku velmi aktivně hrát vikingy (a tim nemyslim se přihlásit 2-3x denně, ale tak 10x) jeho staty poklesly na ,,hm, to je dobrý ale za tu námahu.." např. ohnivá pagoda už se mu staty velmi přiblížila a to jich šlo získat víc za méně námahy.
když tohle uvážim, tak další logická úvaha je co na něj budeme řikat za půl roku.
a další důsledek z tohoto zamyšlení?? bavíme se pouze o 1 roku, o minihře která je jen první z mnoha?? (japonci/egypt..)
jaký by byl důvod za půl roku hrát vikingy?? žádný, hrát ostatní vesnice - při srovnatelné odměně/námaze by do nich šlo mnohem méně lidí než do vikingů = nutnost zesílit odměnu u dalších vesnic (a z toho plyne že by vikingy už nikdo nehrál) = celý koncept by šel do háje jako CVC protože by to hrálo jen pár lidí v okamžiku vydání nové vesnice, později by tam nikdo včetně nováčků nešel,např. oproti expedici, která tu je roky a stále je dokonce jednou z podmínek přijmutí do lepších cechů.

a tohle všechno ve zkratce jsem nazval zastarání stromečku

líbí se mi způsob jakým to na chvíli vyřešili, tak brutálně zvednout jeho staty že maji jistotu, že bude lákadlem minimálně i celý příští rok, pokud zachovaji současné tempo růstu statů eventových odměn
 
to vylepšení posledního úkolu u vikingů se jim fakt povedlo..z opruzu udělat ještě větší opruz. Kdyby nenavýšili vojenský bonus Yggdrasilu, tak už nedokončím ani jednu osadu. Jediné, co vítám je úprava Virga..váhal jsem jestli postavit nebo ne, ale teď už vím jistě, že mi ušetřili práci při přestavbě města a rozhodování, co mám zbourat :D
Opět velmi povedená a důležitá aktualizace
 

Mrtvejmagor

Veterán
no já nevím do vikingů se mi stále nechce, neumím asi plánovat a nejsem na hře tak často abych stíhal nějaké výběry, takže třeba za 1 či 2 měsíce si tu osadu zapnu ale nebaví mě, nikdy to nestihnu do žádného limitu :D
 

dudasek

Znalec
Virgo bylo slabé a hlásali,že to asi nepůjde rubat s tím sousedy-někdo to využil..v marzu asi drtit obrnu při těžbě půjde,ostatním dost nanic...

kouknu jak přerubali ten poslední úkol v reálu...mám ještě 4 finiše na plný strom,takže to doklepu a konec.
budovy za 8/4h...to užiju max na vrby,,,ale loyalita asi už nebude třeba...
že vyměnili 20/25fp za zboží je logické...takto "brigádka" zabrala pár minut aktivity a vyděláno...docela jsem se na ní těšil...jsem aktivní klikač a neaktivní osada mi způsobuje svrbění prstů na rukou..

lepší ''Ygdra=dobrý Ygdra...té dřiny je docela dost..původní hodnoty by způsobily nezájem..
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
dobrá, trochu to vysvětlim.
upozorňuji že budu mluvit....

Jo takhle... už chápu jak to myslíš, ale přesto nesouhlasím. Pagoda má téměř třetinovou produkci bodů na téměř 2x větší ploše, takže za mě se neblíží ani omylem. To už je na tom líp ten kolos, ikdyž teda bez zboží. Aktivně hrát vikingy nemusíš, není tam žádný bonus za rychlost (než teda samotná rychlost získání :-D). Já se přihlašuju 2-3x denně a zatím jsem krom úplně prvního kola (kdy jsem jak blb kupoval rozšíření za jedno zboží, protože jsem nevěděl, že se zdražuje cena i za ty další typy zboží) dal vždycky první místo. Teď možná taky nedám, nějak mi to neprocuje. Jinak tohle je jednorázová odměna a je na jistotu, narozdíl od Pagody, kterých si mohl sice získat víc, ale hrálo v tom velkou roli RNG a nebo dia. A časem se dostane každej do bodu, kdy bude řešit kvalitu a né kvantitu - viz terasky které jsou pro nováčka pecka, ale postupem času je bouráš a stavíš eventovky. Co si budu říkat za půl roku? Že je to stále nejefektivnější speciálka, minimálně do doby dokud nepříjde jiná, efektivnější. Ale šak tak je to zamýšlené přece, že jak vyjdou Egypťani, tak se člověk přesune k této nové osadě. Proto je ta odměna jednorázová. Kdyby to zamýšleli jako konkurenci, že si musíš vybrat kterou osadu pojedeš, tak by byla možnost získat další a další Yggdrassily. Egypt bude mít předpokládám něco podobného - dokončíš jeden velký lvl speciálky a přesuneš se k Japonsku až vyjde. Beru to prostě jako roční event nebo za jak dlouho vyjde ten Egypt...

Nevím, mě to jako námaha nepříjde - 10x denně se kvůli tomu fakt nepřihlašuju a dávám první místa. Loudavějším tempem, stejně není kam spěchat než vyjde další osada, si myslím že to lze dát při přihlášení 2x denně na 2.-3. místa a nebo i bez nich, pokud neprahneš po runových kamenech (což je mimochodem super náhrada svatyní). Ale každý to má jinak, u nás mají někteří jako námahu dokončit 2. lvl expedice :-D
 

dudasek

Znalec
dokončit 15*osadu(přibližně týden v nejlepším) a plnit stejné úkoly pořád dokola PRUDA je!....INNO se nám to tedy snaží zpestřit(nebo ztížit?) tím,že mění zadání posledních úkolů..Yggdrasill za to myslím stojí,ale emisaři jsou zatím slabí-beru to jako zkoušku a "sloty" se jistě budou časem hodit...pak se vymění za výkonnější.....
je docela flustrující mít miliony mincí a kladívek a měďáků málo,že nemůžeš zadat "výrobu" zboží,které potřebuješ k posunu...několik osad jsem měl tak zašvihanou kameny,že jsem chtěl opustit-ale to by prý postavení žudrů nezměnilo....vydržel jsem
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru