Diskuze k aktualizaci 1.154

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

d arvit

Odborník
já neřikám že terasovky jsou špatné ani že je lepší jít do svatyní, časem se naplní kapacita města/hráče na motivace a přes to vlak nejede (já mám 80 svatyň + 25-30 budov vyžadujících motivaci, s tím jsem na svém maximu, proto další nestavim i když jsou v inv a v eventech se můžu zajímat o jiné věci (saně, části sakurových zahrad, kolotoče atd. a to všechno žere místo ve velkém bez nutnosti investovat tisíce dia do zdvojování eventových hlavních cen)
poznamenal jsem jen že v určité fázi hry se hráč dostane do bodu, kdy prostě začne bourat terasovky, ne kvůli tomu aby je nahradil svatyněma, ale kvůli místu pro jiné věci a je úplně jedno jestli k tomu bodu dospěl cestou drahou (pár tisíců utracených za dia), dlouho (letitá hra na jednom světě) nebo náročnou (hodně velkých dia farmiček)
to že jsi se tam ještě nedostal neznamená že to nejde, jak řikáš, zatím máš ještě dost utrácení za rozšíření a stejně tak spousta hráčů, ono koupit všechny rozšíření za dia ve virtuálu a marsu je sakra pálka

Mrtvejmagor: zhruba to máš správně ale jen upravim čísla
terasa je 0,16 FB/pole, svatyně 0,2 když uvážim že pro 6 svatyn potřebuješ víc silnic než pro jednu terasu

edit: taky mám ještě ve městě pár (přes 10) terasovek, ale už jsme smířený s tim že časem nebude ani jedna pokud se něco nezmění :)
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Já 50 svatyň a někdo třeba i 80, ale i ten má ve městě terasy no.
Jj, pochopil jsem D arvit... já jen že ve městech hráčů v různých budoucnostech jsou terasy v podstatě snad nutnost (v případě, že už hráč má ty správné velkolepky, aby nemusel stavět výrobny na zboží a zásoby, ale je pořád spousta takových, kteří nemají, a tak terasy ani nepostavili, protože staví rudimentálnější budovy). A rozšíření zatím kupuju jen za 1000 dia. :D
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
jet v teráskách led/mars =8h výroby je v určité době nutnost....přece nebudete rafinovat nižší dobu?!

samozřejmě jen pokud máte čas to po 8h vybírat..eventové budovy jsou fajn,ale každý je nemá v nejvyšší době-dost mým kamarádům asi chybí renovačky(nebo si je šetří )a budovy jim skončily v oceánu a virtuálce..
Fronteňak je supr při úkolech,při nahazování bodů do budov to chce klid (je to dost otrava to překlikávat),ale občas ho lze využít...
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
V terasách jedu jenom body. Zboží mám z opakovacích úkol s Frontenacem, z Himeji a z eventových speciálek renovovaných do aktuální doby. Výzkum sice ještě dodělaný celý nemám, ale taky jsem mezitím prodal 5 sad zboží na velkolepky z nové doby (tj. 15 000 ks zboží), takže myslím, že se to v pohodě dá, ale teda až od určité fáze výstavby města a velkolepek, ale stejně jsme s výzkumem brzděni chozením pro marsovskou rudu (jako u promethia a orichalka jsme), teda v případě, že cestu nezkracujeme pravidelně za diamanty.
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Kdyžuž se to tu tak rozjelo, tak se teda zeptám, ikdyž je to off topic... Tady v těch dobách jak zmiňujete, tak to promethium, orchialkum (nebo jak se to skloňuje) a marsovskou rudu potřebuješ i za předpokladu, že máš veškeré zboží z frotíku/speciálek? Takže je to jakoby 6. druh zboží nebo jak to mám chápat? Já to bral tak, že je potřeba pro výrobu zboží z výroben...Ale když píšeš, že tě to i tak brzdí, tak to asi úplně nepobírám.
 

Svatej

Legenda
Prometheum a orichalkum můžeš získat jenom z přístavů v okolí města a to v poměrně malém množství. Z eventových budov jako terasová farma nebo z fronte to nepadá a bohužel je potřeba na výzkum i vyjednávání v expe v poměrně velkém množství, takže je to brzda. Marsovská ruda jde získat jen na mapě, ale její množství je po odkrytí obou marsovských map poměrně slušné, není to zdaleka taková brzda jako předchozí speciální druhy.
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Super, díky za osvětlení, teď už chápu. Jinak co jsem slyšel, tak i samotná mapa nejde přeskočit a skrz dlouhý průzkum a velký počet provincií je to brzda sama o sobě. Takže tohle už mě asi nezabije. Jinak, virtuál nic takového nemá teda? Když zmiňujete jen ty 3 typy/doby.
 

Dan 77

Veterán
Marsovská ruda jde získat jen na mapě, ale její množství je po odkrytí obou marsovských map poměrně slušné, není to zdaleka taková brzda jako předchozí speciální druhy.
Marsovská ruda snad ani není naštěstí na vyjednávání v expedici potřeba, aspoň to.
Její brzda nespočívá ani tak v tom, že by jí nešlo za den získat hodně (jde, ale ne od začátku, zabere to pár týdnů dobývání dostat se do takové fáze, pokud pravidelně neprovádíme průzkum za diamanty), jako v tom, že kdo nemá Frontenac a/nebo Himeji a spoléhá se na výrobny zboží v kolonii, ten bez té rudy nevyrobí ani ň ze zbylých 5 klasických druhů zboží, leda by měl aspoň nějaké eventovky renovované do aktuální doby. Promethium a orichalkum to má naopak, za zboží vyrobené klidně z výroben si ještě za draho přivezeš ty vzácné prvky, které potřebuješ v podstatě jen na výzkum (a k tomu i na ta vyjednávání), ale to už máš zbylých 5 druhů zboží.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
nepozoruje někdo s vyšším hradem rapidní pokles nejhodnotnějších odměn??
já mám pocit že se mi hrad úplně rozbil, za posledních 10-12 dní jsem neviděl jedinou 200 a na spočítání 50 by mi stačila ruka nešikovnýho truhláře (3)
stejně tak zboží 125ks párkrát 250 jednou 500 vůbec a diamanty samozřejmě taky ne..
dokonce se mi stalo, že dal za celý výběr 1x 10 bodů nebo 1x5 tuláků

dřív to bylo tak nějak vyvážené, občas padla vyšší, někdy měl vyloženě dobrý den, jindy 2-3 dni trucoval (ale i tak dal 2-3 základní odměny) ale pomalu 14 dní na pár základních odměnách se mi zdá jako velká slabota v porovnání s dřívějškem..
 

Svatej

Legenda
d arvit: Tak jo.

Nejdřív se všude po českém fóru řvalo že odměny ze studánek nejsou konzistentní s tím co je uváděno ve hře a na wiki, tak jsem udělal průzkum na 5.000 vzorku a světe div se to sedělo. (a trvalo to skoro rok)

Pak se všude řvalo že odměny z chrámu relikvií nejsou na 30lvl+ levlech konzistentní, tak jsem udělal průzkum na 1.000 vzorku relikvií a světe div se to sedělo. (a taky to trvalo skoro rok)

Takže jestli tu někdo má podezření že něco dalšího není konzistentní, tak si to laskavě odzkoušejte sami. Stačí na to minimální schopnost používání tabulek google a trpělivost - ta mě už došla.

za mě - odměny u hradu na 63 lvl vypadají konzistentně. ;)
 

d arvit

Odborník
když budu chtít a mít náladu, tak si taky dokážu udělat menší statistiku na pár tisíc pokusů:)
studánky ani chrám mě nezajímaji

jen mi přišlo na první pohled do očí bijící rozdíl mezi odměnama před a po 154
je mi jasné že něco nad 100 pokusů je naprosto minimální vzorek při hře s % šancí % šance

ani si nestěžuji na to že je výše odměn malá nebo neodpovídá uvedeným údajům (%)

jen a pouze se ptám, jestli někdo taky nepozoruje od poslední verze rapidní úbytek nejlepších odměn oproti stavu před.

třeba tam ze začátku měli nastavené větší % aby nalákali hráče do stavby a ted to zkrouhli na ,,správné" hodnoty, možná jako na malých lvl, protože je naprosto minimální šance že by hráči s hradem na lvl 3 pravidelně padala 1-2x týdně 200 jako se to stáva(á??)lo..

ale každopádně dík za poslední řádek, ted si ještě počkám na reakce dalších 3 aktivních účastníků fora :D
 

Svatej

Legenda
ale každopádně dík za poslední řádek, ted si ještě počkám na reakce dalších 3 aktivních účastníků fora :D
Co jsem tím chtěl říct je že tohle je cyklický mýt, který se na FoE objevuje (i na FoE wiki, zahraničních servrech atd...) akorát si čas od času obmění budovu či bonus který má být "upraven" ;)
Prostě městskej mýtus stokrát vyvrácen a stojedenkrát znovuzrozen...
 

Dan 77

Veterán
No spoustě hráčů přijde, že to nejvíc padá kolem úrovně 50, pak ta četnost trochu klesne asi (i když se % zvedají a přijde i 9. pokus), shodují se na tom hráči napříč servery. Ale možná jen ti, kterým se to tak opravdu stalo, jiným nemuselo.
Taky mi to tak přišlo. Až teď zase se trochu poštěstilo, že za 3 dny padlo asi 800 FP (úroveň 60, tj. 9 pokusů denně), a jinak mi padalo aspoň 50 FP za den.
Mimochodem, jednou jsem vyhrál i 900 bodů za jeden den díky průběžným dvojitým výběrům a postavil jsem za to 3 úrovně Himeji toho samého dne (4 výběry za den po 8 pokusech = 32 pokusů v podobě bitev).
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru