Diskuze k aktualizaci 1.154

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser4749

Host
Jo takhle... už chápu jak to myslíš, ale přesto nesouhlasím. Pagoda má téměř třetinovou produkci bodů na téměř 2x větší ploše, takže za mě se neblíží ani omylem. To už je na tom líp ten kolos, ikdyž teda bez zboží. Aktivně hrát vikingy nemusíš, není tam žádný bonus za rychlost (než teda samotná rychlost získání :-D). Já se přihlašuju 2-3x denně a zatím jsem krom úplně prvního kola (kdy jsem jak blb kupoval rozšíření za jedno zboží, protože jsem nevěděl, že se zdražuje cena i za ty další typy zboží) dal vždycky první místo. Teď možná taky nedám, nějak mi to neprocuje. Jinak tohle je jednorázová odměna a je na jistotu, narozdíl od Pagody, kterých si mohl sice získat víc, ale hrálo v tom velkou roli RNG a nebo dia. A časem se dostane každej do bodu, kdy bude řešit kvalitu a né kvantitu - viz terasky které jsou pro nováčka pecka, ale postupem času je bouráš a stavíš eventovky. Co si budu říkat za půl roku? Že je to stále nejefektivnější speciálka, minimálně do doby dokud nepříjde jiná, efektivnější. Ale šak tak je to zamýšlené přece, že jak vyjdou Egypťani, tak se člověk přesune k této nové osadě. Proto je ta odměna jednorázová. Kdyby to zamýšleli jako konkurenci, že si musíš vybrat kterou osadu pojedeš, tak by byla možnost získat další a další Yggdrassily. Egypt bude mít předpokládám něco podobného - dokončíš jeden velký lvl speciálky a přesuneš se k Japonsku až vyjde. Beru to prostě jako roční event nebo za jak dlouho vyjde ten Egypt...

Nevím, mě to jako námaha nepříjde - 10x denně se kvůli tomu fakt nepřihlašuju a dávám první místa. Loudavějším tempem, stejně není kam spěchat než vyjde další osada, si myslím že to lze dát při přihlášení 2x denně na 2.-3. místa a nebo i bez nich, pokud neprahneš po runových kamenech (což je mimochodem super náhrada svatyní). Ale každý to má jinak, u nás mají někteří jako námahu dokončit 2. lvl expedice :-D
Není od tebe hezké, pošklebovat se hráčům za to, že nejsou ve hře tak daleko aby zvládali expedici s prstem v nose. Někteří hrají pro zábavu a v této hře smysl života nespatřují...
 

Dědeq

Znalec
Já se přihlašuju 2-3x denně a zatím jsem krom úplně prvního kola (kdy jsem jak blb kupoval rozšíření za jedno zboží, protože jsem nevěděl, že se zdražuje cena i za ty další typy zboží) dal vždycky první místo.
No tak to ti závidím, sice jsem X posledních vesnic dal taky na první, ale rozhodně to není lážo plážo, alespoň ne podle mých měřítek. Navíc se mi zdá, že mi v obou mých vesnicích poslední týden nebo 10 dní značně poklesl počet případů, kdy mi padaly čtyřnásobky, takže poslední osadu na zřejmě obou svých světech v prvním limitu po delší době nestihnu. Každopádně mě čeká dokončit ještě 4 osady na plný strom, a už se nemůžu dočkat, až od toho budu mít pokoj :)
 

Dědeq

Znalec
...nejsou ve hře tak daleko aby zvládali expedici s prstem v nose. Někteří hrají pro zábavu a v této hře smysl života nespatřují...
Tak tohle mi nedá: každý si může hrát podle svého, ale kdo chce být v nějakém výkonném cechu, musí počítat s tím, že na něm bude vyžadován výkon. A dát dvě úrovně expedice je v zásadě brnkačka i pro hráče, který FoE mastí pár týdnů. Ať bojem, nebo vyjednáváním. A trvat to může pár minut s tím, že je na to skoro týden. Takže to myslím není ani tak o možnostech, jako o vůli. A to pak je samozřejmě úplně jiná kapitola. Nebudu se smát někomu, kdo nemá nohy, ale klidně si budu utahovat z někoho, kdo se rozhodne, že nechce chodit, přestože nohy má.
 

DeletedUser12655

Host
To jste nemohli nasadit aktualizaci tak, aby nezasáhla již zahájené (rozestavěné) vesničky? Já tu jak blbec počítám suroviny, bourám výrobny, které už nepotřebuju, abych splnila úkoly dle původních předpokladů a vy mi to v den dokončení vesničky změníte? V momentě, kdy už mám postavený dlouhý dům i vrby (tzn. neušetřím nic na stavebním čase), tak najednou musím znovu stavět všechny 4 továrny a v nich ještě ke všemu vyrábět 8 hodinovou výrobu. Báječné. Děkuji za 9 hodin navíc. Ta úspora času na budovách se nemá šanci vyrovnat ztrátě času na posledním úkolu.
 

DeletedUser12655

Host
No já tu výtku chápu a i bych se pod ni podepsal, ale na druhou stranu by šlo asi dost těžko vystihnout čas, kdy mají všichni hráči dokončenou vesničku - takový čas nejspíš ani neexistuje :)
Snad by šlo to nasadit nějak dynamicky, jako že pokud startuje nová vesnička, má tato pravidla. Časově to určitě naprosto nejde, to tak jedině u expedic.
Jsem včera, vlastně dneska, ponocovala do půl druhé, abych stihla hodit výroby do nově zbytečně postavených budov, abych stihla stříbrnou sadu nákresů :-D :-D. I proto jsem byla poněkud vzteklá :-D.
 

DeletedUser12655

Host
Jinak začátek Vikingů by dost urychlilo, kdyby se za svatyni nemuselo platit 8 hodin výroby v kovárně, přičemž dalších 8hodin člověk musí čekat, aby měl na dvě rozšíření, kam ty svatyně naskládat :-D.
 

d arvit

Odborník
Jo takhle... už chápu jak to myslíš, ale přesto nesouhlasím. Pagoda má téměř třetinovou produkci bodů na téměř 2x větší ploše, takže za mě se neblíží ani omylem. To už je na tom líp ten kolos, ikdyž teda bez zboží. Aktivně hrát vikingy nemusíš, není tam žádný bonus za rychlost (než teda samotná rychlost získání :-D). Já se přihlašuju 2-3x denně a zatím jsem krom úplně prvního kola (kdy jsem jak blb kupoval rozšíření za jedno zboží, protože jsem nevěděl, že se zdražuje cena i za ty další typy zboží) dal vždycky první místo. Teď možná taky nedám, nějak mi to neprocuje. Jinak tohle je jednorázová odměna a je na jistotu, narozdíl od Pagody, kterých si mohl sice získat víc, ale hrálo v tom velkou roli RNG a nebo dia. A časem se dostane každej do bodu, kdy bude řešit kvalitu a né kvantitu - viz terasky které jsou pro nováčka pecka, ale postupem času je bouráš a stavíš eventovky. Co si budu říkat za půl roku? Že je to stále nejefektivnější speciálka, minimálně do doby dokud nepříjde jiná, efektivnější. Ale šak tak je to zamýšlené přece, že jak vyjdou Egypťani, tak se člověk přesune k této nové osadě. Proto je ta odměna jednorázová. Kdyby to zamýšleli jako konkurenci, že si musíš vybrat kterou osadu pojedeš, tak by byla možnost získat další a další Yggdrassily. Egypt bude mít předpokládám něco podobného - dokončíš jeden velký lvl speciálky a přesuneš se k Japonsku až vyjde. Beru to prostě jako roční event nebo za jak dlouho vyjde ten Egypt...

Nevím, mě to jako námaha nepříjde - 10x denně se kvůli tomu fakt nepřihlašuju a dávám první místa. Loudavějším tempem, stejně není kam spěchat než vyjde další osada, si myslím že to lze dát při přihlášení 2x denně na 2.-3. místa a nebo i bez nich, pokud neprahneš po runových kamenech (což je mimochodem super náhrada svatyní). Ale každý to má jinak, u nás mají někteří jako námahu dokončit 2. lvl expedice :-D

poznámka: stále se bavim o staré verzi stromečku
máš pravdu, nedošlo mi že pagoda je 4x4, stejně tak pokud kvalitu budovy posuzuješ podle jednoho (nejrozdílnějšího) statu,
přesto trvám na tom že pagoda je mu mnohem blíž než tholos, který postrádá útočný bonus a je tak o třídu horší, pagoda sice nedá tolik FB ale na druhou stranu poskytuje % k obraně
jestli dokážeš hrát vikingy lážo plážo tempem na první místo přihlášením 2-3x denně tak chci znát tvojí strategii nebo mít štěstí na 4x bonus.
Já musim zadávat 1h výroby abych uživil výrobny a stihnul vyrobit vše včas, zvlášt poslední kola jsou hodně natěsno, stačí pár šutrů v základní ploše, nepadnutí bonusu z prvních výrob a osada je pomalu ztracená, mám pocit že poslední kola jsou víc o štěstí než o strategii oproti prvním kolům.
všichni víme jak fungují iino %, během osady minimum a při výrobě posledních 5 padne bonus pomalu všude :D

Egypt bude mít předpokládám něco podobného - dokončíš jeden velký lvl speciálky a přesuneš se k Japonsku až vyjde. Beru to prostě jako roční event nebo za jak dlouho vyjde ten Egypt...
přesně o tom jsem mluvil, osada byla (minulý čas který platil před zvýšením statů stromečku) jednorázová záležitost, aktuální jen v době svého vydání, vydání nové udělá z předešlé zastaralou věc.. to ted neplatí, bonus stromečku bude hodně lákavý i příští rok :)

já osobně jsem zvědavý o kolik reálně prodlouží nový poslední úkol osadu, jestli to bude jak odhaduji 15-20h tak se bude horko těžko hrát na první místo..
 

dudasek

Znalec
jako jela se strategie postav-vyrob -smaž...tohle porušili a ještě chtějí vyrobit od každého zboží a měděné k ničemu....aktualizace mohl platit na nově začaté ne ne probíhající,kterou hraju strategicky už týden..PROSTĚ změnili pravidla za pochodu...

že si to úterním oznámení někdo přečte,má neaktivní osadu a řekne si "vydělám si naposledy lehce 25fp dokud jde!" je dost nepravděpodobné...
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Není od tebe hezké, pošklebovat se hráčům za to, že nejsou ve hře tak daleko aby zvládali expedici s prstem v nose. Někteří hrají pro zábavu a v této hře smysl života nespatřují...
Od tebe zase není hezké mi připisovat něco co jsem neřekl/neudělal. Aktuálně se to u nás týká 3 hráčů - všichni z top 10 v cechu (ledovka, ocean, ocean). A je to pravidelně už třeba půl roku, není to tak, že by přešli do nové doby, natož aby byli nováčci. Když se jim pohrozí, tak třeba 2x po sobě limit splní a až to utichne tak na to zase kašlou. U nováčka nebo při přechodu do nové doby se to dá pochopit, ale takovým lidem lze pomoct, pokud jim to není u zadele. Případně ať nelezou do cechů, kde je podmínka 32 střetů. A ty první dva levely jsou opravdu lehké, mnohdy jsou podmínky 48 nebo i 64 bojů, my nejsem žádnej HC cech co by tu hledal smysl života :-D

No tak to ti závidím, sice jsem X posledních vesnic dal taky na první, ale rozhodně to není lážo plážo, alespoň ne podle mých měřítek. Navíc se mi zdá, že mi v obou mých vesnicích poslední týden nebo 10 dní značně poklesl počet případů, kdy mi padaly čtyřnásobky, takže poslední osadu na zřejmě obou svých světech v prvním limitu po delší době nestihnu. Každopádně mě čeká dokončit ještě 4 osady na plný strom, a už se nemůžu dočkat, až od toho budu mít pokoj :)
No, tak lážo plážo bych to taky úplně nenazval. Mnohdy chyběla hodinka do konce :-D Ale někdy zase třeba 2dny před limitem, je to prostě rng. Ono dost záleží, kdy ti to procuje. Nejlepší je to na začátku, protože hned nabereš území a postavíš víc výroben=víc šancí na proc a všechno tak jede rychlej. Ale přesně jak píšeš, poslední osadu mi padl 4násobek asi až 4. den, což jsem ještě nezažil. Je jasný, že tentokrát to na jedničku nevýjde, ale žíly mi to neškube :-D

poznámka: stále se bavim o staré verzi stromečku....
Beru to spíš všeobecně. Mě třeba příjde lepší Kolos než Pagoda, ale je to o stylu hraní, každý má jiné priority. I z hlediska útoku měl strom ale před upgradem statů stejný útočný bonus na menší ploše. Myslel jsem to tak, že aktuálně i se starýma statama nemá konkurenci ve speciálkách.

K vikingům viz výše. Je to o štěstí a lážo plážo to fakt nenazývám :) Když nepadne z prvních dvou výrob 4x tak je to vždycky o vlásek. Jedu 4hodinovky na mince a 8/4/8 na zboží. Jako někdy tu hodinovku na mince pustím, ale stávalo se mi, že jsem v práci nemohl nebo zapoměl a příjdu třeba o 2 hodiny a to už je pak lepší 4h na jistotku. Obytky někdy postavím bez cesty za cenu další svatyně/trhu, někdy se to vyplatí. Celkově třeba ty nové budovy jsem vůbec nestavěl - od trhu dál, jen kvůli úkolu. Ale hlavní faktor je stejně to štěstí. Je to blbé, když ti chybí 2ks zboží večer, projebeš 8h výrobu a ještě ti to procne 4x, to známe asi všichni :) Jo a rozšíření kupuju vždy jen za 1ks zboží, až pak u vlny i za 5 a někdy, když potřebuju málo zboží a procne to nebo vím že mám dost času, tak rozšířím i za 12ks. Tak asi ve zkratce můj styl. Samozřejmě to chce rozumně kupovat rozšíření - najdu si kde je nejmíň překážek a rozšiřuju na 3x3 a poté 4x3 nebo 3x4. Podle mě se víc vyplatí to mít takhle symetricky, než třeba vzít čtverec úplně mimo jen proto že tam není jeden šutr...

No počkej, lákavé to i příští rok může být, ale ti co ty osady hrají, strom už mít budou, takže to stejně budou hrát maximálně nováčci. Nebo to se za rok resetuje (nebo až příjde nová osada) a budeš moc získat další strom lvl 10? To by byla pak sofiina volba :-D Tedy za předpokladu, že Egypt nabídne taky nějakou supr budovu.

Tipuju, že to můžou být i diamanty ;-).
Nene, diamant jsem neutratil ani jeden, jsem židák :-D Používám je jen na rozšíření svého města, nikoliv osady.
 

DeletedUser12887

Host
Sice vikingy nehraju, ale mohli ten čas vystihnout v další vesnici tuším z Egypta.
Nicméně co psali takhle hráči spolucechovnici ty bonusy naopak jsou lepší, takže bych se o tom moc nehadal a nechal to takhle, nakonec si každý uhral co uhral a navýšení není špatný, horší by bylo něco ubírat..
 

Dědeq

Znalec
Jedno pozitivum na té změně posledního úkolu vikingů vidím: Zužitkuje se 4x, které padne ve chvíli, kdy vyrábím posledních 5 surovin...
Ve tvé větě sice nemohu najít smysl, ale já bych řekl, že je to dělané z jiného důvodu, i když se mohu mýlit. A sice, že někomu z vývojářů už přišlo uhozené, co přišlo uhozené i nám, jen jsme si na to zvykli, a co popisuju mj. já zde. Nyní nebudeme opouštět nesmyslné vesnice zapráskané totemy a lešením, nýbrž funkční osady s populací, produkcí mincí i zboží a s provozovanou diplomacií.

Každopádně mohli mít požadavek na pouhých 5 zboží od každého, protažení rovnou o 9 hodin se mi nezdá fér - většinou končím s bídou pár hodin před limitem. Ačkoli - runový kámen na 5 už mám a další nejspíš nepojedu, takže mi může být limit vlastně ukradený.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
přesně o tom mluvim, osady po dokončení stromu jsou už ted o štěstí a natáhnout jejich splnění o +15h (neni to jenom o čase výroby, ale musíte ještě postavit výrobny a vydělat 10k mincí) znamená že se to lehce přehouplo do stavu kdy je pro dokončení potřeba sakra štěstí..
dodělám osadu, zkusim ještě 1-2 a podle toho jakou námahu/aktivitu vynaložim při jejim plnění a finálovém umístnění se rozhodnu jestli pokračovat nebo ne..
na to abych pravidelně končil ve stříbře přes veškerou snahu nemám náladu, zvlášt když 2x stříbro vyjde hůř na plánky než 1x zlato v minulé verzi.

edit:
dost mi vadí že se nemění kurzor podle akce:
prodej - ikonka prodeje
přesun - ikonka přesunu

samotná šipka pro vše je nezvyklá a matoucí
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
natáhnout jejich splnění o +15h
15 hodin to asi nebude, produkci měďáků můžeš mít načatou před dokončením předposledního úkolu, takže stačí sebrat a dát tam několik hodinovek, než se dojede výroba zboží. I zboží můžeš mít alespoň částečně předvyrobené, pokud se výrobny vejdou k totemům. Jelikož nepotřebuješ mít 1200 spokojenosti, můžeš pak nacpat dvojnásobek většiny výroben a jet poslední úkol na 2x4 hodinovou výrobu. V nejlepším případě tedy může poslední úkol trvat cca 5 hodin.
V nejhorším by to nemělo zabrat víc než 9 hodin při jedné výrobně od každého zboží.
Mincí nepotřebuješ 10000, ale 2500.

Zajímavé je, počítadlo úkolu spojuje 2500 mincí a 4x10 surek do jednoho "teploměru", což je vrcholně nepraktické.

Navrhoval bych, aby tam bylo 5 ukazatelů, tj. na mince a na každý druh surek zvlášť. Pokud bych měl víc výroben s různými velikostmi výroby, není reálná šance udržet přehled, co mi ještě může chybět.
upload_2019-6-14_9-38-59.png

dost mi vadí že se nemění kurzor podle akce:
V pc verzi jsou ukazatele standardní, takže mluvíš o appce?
 

d arvit

Odborník
tak v tom případě je u kurzoru chyba v mém PC, mrknu na to..

potřebuješ 2500 mincí a 8k mincí na výrobu = 10,5k (určitě padne min.jednou 4x bonus), takže max o 10K mincí víc než kolik bylo potřeba v minulé verzi
nebudeš moct dát víc výroben a továren, stále jsi limitován populací = postavit obytné domy a potom postavit výrobny a nakonec rozjet výrobu a čas se načítá
nikdy nedokončuji osadu s výrobnama na každý druh zboží, většinou s dvěma..
dřív jsem konec pořešil tak že jsem dal stavět vrbičky přes noc/práci, dostavěl, potom během pár minut dobouchal osadu a konec, to mi ted neprojde:
viz: postavit budovy/výrobny, zadávat 2x4h výrobu a mezitim 1h výroby na měd..

prostě tim chci říct že teoreticky se osada natáhne o těch 9-10h, ale prakticky to bude 15h, obojí je ale velký nárůst v limitu který už je takhle nadoraz..
 

Dědeq

Znalec
potřebuješ 2500 mincí a 8k mincí na výrobu = 10,5k
jo to máš pravdu.
vrby jsem stavěl jenom asi první dvě osady, pak jsem přišel na to, že bohatě stačí totemy. většinou jsem dělal posledních cca 7 úkolů najednou těsně před koncem.
Každopádně ani doteď pro mě nebyla jistota, že to v limitu dám, i když se to díky bonusům většinou povedlo. Po téhle úpravě, jejíž smysl chápu, se to ale zhorší a podle mě ji měli promítnout do prodloužení limitu osady.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru