Diskuze k aktualizaci 1.95

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser10263

Host
Sice to sem přímo nepatří, ale nvm, kde se zeptat. Jak to, že se boje v expedici tolik liší od bojů na mapě území?(ledová budoucnost) Konkrétně: mám bonus 94% obrany a cca 130% útoku a nepřítel obojí 34%. V CE na automat pomalu beze ztrát a na mapě území jsem X-krát prohrál. Takový problémy nemám ani v CE, když má nepřítel bonus přes 100% a to ani nemluvě o tulácích, kterých si na mapě území nepřítel pomalu nevšimne. Samozřejmě, že záleží na složení armády, ale ten rozdíl mi přijde hodně viditelný. Omlouvám se, že to píši sem, snad nedostanu moc vynadáno:rolleyes:
 

Zelda

Člen
Tohle se mi teď stává v expedici běžně - nenačte se bojiště, část jednotek a v prvním tahu přestane hra reagovat. Řešení je jedině vzdát boj.
foebug.jpg
 

Svatej

Legenda
Donoran: To proto že bojová AI na mapě území je jiná než bojová AI v expedicích.;)
Je to tak od začátku. Bojová AI na mapě území je těžší proto, že má jiný seznam privilegovaných cílů. Zkráceně řečeno, nejdřív jde po hlavních jednotkách a po tulácích až jako poslední. Kdežto v expedicích je to obráceně.
 

DeletedUser10263

Host
Ale jaký to má důvod, že je každý nastavený jinak? Ne že by to byl problém, nějak se s tím poperu, jen to nechápu.
 

Joule

Turista
Zelda:
Stává se mi to taky celkem často, ale současnou aktualizaci bych z toho nevinil - děje se to už řadu měsíců. Boj vzdávat nemusíš, v mém případě stačí aktualizace stránky, v horším případě restart prohlížeče. Funguje taky najít si ve správci úloh proces zabírající nejvíc paměti (neomylný identifikátor FoE :D) a ručně ho sestřelit.
 

Ruda80

Dopisovatel
Ale jaký to má důvod, že je každý nastavený jinak? Ne že by to byl problém, nějak se s tím poperu, jen to nechápu.

Možná ten že na mapě provincie nebojuješ tak často a je vybojovatelný oproti mapě v cechovní expedici kde by si nikdo ani nep...l kdyby šli nepřátele nejdřív po hlavních jednotkách. Nebo bych chtěl vidět borce kterej by to celý dal bez tuláků.
 

DeletedUser13611

Host
Tohle se mi teď stává v expedici běžně - nenačte se bojiště, část jednotek a v prvním tahu přestane hra reagovat. Řešení je jedině vzdát boj.
Zobrazit přílohu uživatele 2375
Po poslední aktualizaci stoupla spotřeba RAM FlashPlayeru téměř o 15% a dost pochybuji, že by za to mohla jenom nová sada 20 ikon úspěchů, které to načítá navíc (jestli ano, tak potom gratuluji). Takže se dá čekat, že v příštím updatu snad optimalizují kód. Tyhle výpadky v bitvě nicméně způsobuje kvalita linky, v klanu máme člověka, který jede na lince ADSL, jelikož má lepší webovou odezvu než LTE (byť je teoreticky rychlejší). Zatímco na ADSL mu to funguje "dobře" LTE si s načítám dat neporadí a hodí stejný výsledek při načítání bitvy jako tobě. Ale je to člověk od člověka jiný problém. Jinému zase pomohlo opustit Chrome (tam to bylo obecně nehratelné) a přejít na FireFox (32bitová verze je vyzkoušená s poslední verzi FP funguje dobře).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7728

Host
1 Potřebuješ několik vytuněných browserů a zkoušet je případně objevit další
2 Velkou RAM (klidně i 32GB ;) v Alze a pod. nikdy nehráli FOE, tak nevědí poradit)
3 Rychlé internetové připojení (přestěhovat se vedle poskytovatele netu nebo hned vedle Akademie věd)
4 Modlit se k bohu a/nebo mít víru, že bude hra přeprogramována z flashe
nebo
5 Najít v negativech pozitiva
6 Přestat hrát
o_O:D;)
 

Svatej

Legenda
1) mě funguje chrome... :D
2) 8,192MB a jede to... :D
3) jo... to mám;)
4) přeprogramování nehrozí - viz rozhovor s Bartekem (příliš nákladné, příliž zdlouhavé,příliš mnoho práce)
5) :D
6) to radši ne...
 

DeletedUser14058

Host
Tak já už se momentálně nedostanu ani do inventáře, výzkumu a mapy. Do mapy se teda občas dostanu, ale když chci navštívit nějakou oblast, nenačte se, (nic se po kliknutí na odkaz nestane) stejně jako inv nebo výzkum.
Jsem zvědava, jestli po příštím update načtu aspoň úvodní obrazovku.
Gratuluji, to se fakt jen tak nevidí...
 

DeletedUser13611

Host
Tak já už se momentálně nedostanu ani do inventáře, výzkumu a mapy. Do mapy se teda občas dostanu, ale když chci navštívit nějakou oblast, nenačte se, (nic se po kliknutí na odkaz nestane) stejně jako inv nebo výzkum.
Jsem zvědava, jestli po příštím update načtu aspoň úvodní obrazovku.
Gratuluji, to se fakt jen tak nevidí...
Zkus mrknout na tohle téma: https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/zpomalení-hry.8695/#post-65914 třeba ti to pomůže, pokud mi tam hodíš specifikaci prohlížeč, připojení a PC tak se ti můžu pokusit najít nějaké řešení.
Třeba mě to jede bez problému pořád...
To jede většině lidí, problém nastává u slabších linek a slabších počítačů, ale obvykle je to řešitelné. Občas tak blbne prostě Flash, protože po aktualizacích se ti mlátí stará a nová data. Je to prostě o údržbě a optimalizaci, ale chápu, že ne každý se v tom vyzná.
 

DeletedUser14058

Host
Mediastinus:
Děkuji za odkaz, nastavila jsem vše jak jsi doporučoval, přešla z FF 64bit na 32 a je to lepší - díky.
 

RomanS24

Člen
Kvízová otázka: kde se teď dozvím, kolik mám promethia?
seznam zboží v radnici - zrušeno
tržiště - tady nikdy nebylo, když s ním nelze obchodovat
výzkum - všechny výzkumy, které ho požadovaly, už mám hotové (a zpětně už mi hodnotu mám/potřebuji neukáží)
vyjednávání v expedicích - promethium nově není potřeba
Možna přes inventař. jinak netuším
 

DeletedUser14058

Host
Ještě mě napadlo, že by asi nebylo od věci nechat si přidat RAMku...
Píše mi to 4,00 GB (použitelné 3,25 GB) :-(
 

DeletedUser11304

Host
Možnost vidět jaká věc co podporuje se rozhodně hodí a co se týče změny dekoráci, tak to mi vůbec nevadí, protože většinu spokojenosti získáváme z Alcatrazu.
 

DeletedUser13611

Host
Ještě mě napadlo, že by asi nebylo od věci nechat si přidat RAMku...
Píše mi to 4,00 GB (použitelné 3,25 GB) :-(
V dnešní době bych nikomu nedoporučoval jít na PC s RAM pod 8GB obecně, nicméně je důležité vzít taky v potaz, zda máš 64 bitový systém nebo minimálně proces s technologií PAE, aby bylo možné na 32 bitovém systému využívat i 8GB ram. Pokud budeš mít procesor, který PAE neumí a 32 bitový systém, nebude to mít žádný efekt.

Spíš bych zkusil snížit zátěž Flashe vypnutím animací ve městě a animace kouře a mraků, sice ta hra potom není tak pěkná, ale rozhodně by měla být plynulejší.
 

DeletedUser14058

Host
Všechny animace mám už dávno vypnuté.
Systém je W7 32bit, procesor dvoujádrový Intel Core,to je asi vše co o svém PC vím - co je PAE netuším :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru