Diskuze k automatickému mazání účtů

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dědeq

Znalec
Dřív to myslím bylo omezeno na hráče bez výraznějšího diamantového účtu. Jinými slovy: pokud půjdu sedět nebo strávím rok v kómatu, účet mi zmizí, i kdybych měl nakoupeno za tisíce korun diamantů a vloženou letitou práci?
Vím, že je to hypotetický problém, ale zajímá mě to. Díky.
 

DeletedUser14270

Host
A ještě otázka, píšete tam, že když obdržím neočekávaně upozornění na smazání a neohradím se na supportu, tak mě smažete. Takže když nastane tahle chyba a já se týden nepřihlásím a nepodívám na mail, tak mě prostě nenávratně smažete a pohoda jo? :D
 

dudasek

Znalec
koukal jsem a mám to naštěstí stejné...jak to budou řešit lidi,co hrají více světů?jako mazat neaktivní mi tolik nevadí,ale aby mi mázl někdo město,když třeba dojde k nehodě,či jiným katastrofám-bez pardonu...to už si INNO hru už asi příště rozmyslím-vždyť se občas vrací lidi po letech a čučí na krčmu,velkolepky 10+...hrát od 0 už asi nikdo nechce
 
A jaký bude mít dopad smazání hráče na jeho přátele?
zmizí mu z přátel automaticky?
co příspěvky smazaného hráče do cizích VB? zůstanou s poznámku "hráč smazán" nebo zmizí také?
co v sousedství? zmizí nebo bude překážet a nepůjde na něj zaútočit?

a co příspěvky na fóru? předpokládám, že zůstanou i se jménem hráče, ale již k nim nebude příslušet žádný uživatel? nebo zmizí beze stopy a naruší tak kontext starých diskusí?
 

Ruda80

Dopisovatel
Mizí teďka automaticky když hráč smaže účet a už prakticky na serveru neexistuje?
Když hráč smaže účet je vymazán z VB a jeho pozice je přenechána následujícímu hráči.
No já bych řekl že při další následující aktualizaci bude vymazán, co s ním taky když už neexistuje.

Příspěvky na foru viz. Info od Inno.

Jinak ohledně toho že někdo půjde na rok sedět nebo bude v komatu, tak si myslím že starost o hru bude jeho nejmenší problém i potom co se vrátí z lochu nebo dáli bůch probudí z komatu.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14535

Host
Spíš by mě zajímalo co se stane s body které jsem nacházel k hráči, který se na hru vykašlal a vy ho smažte. Takových tam mám docela dost.

To když smažte hráče který je např v mé velkolepce, že se pusunou nahoru hráči pod nim je logické, ale druhá varianta může mít XX variant a i se to tu někde už řešilo, ale bez výsledku. Teď by ho to už mít ale mělo.
 

DeletedUser1622

Host
a kdyz budu neaktivni na foru, ale ve hre budu kazdy den bude smazan ucet na foru ci nikoli
 

Dědeq

Znalec
Zdá se, že informace vyvolala množství otázek, čili nejistoty, a to sem velké procento hráčů ani nezabloudí.

...nebo bude v komatu, tak si myslím že starost o hru bude jeho nejmenší problém i potom co se vrátí...
Jak jsem psal, je to hypotetický problém (dosaď si jakoukoli jinou dlouhodobou překážku ve hře, subjektivní či objektivní). Možná bude, možná nebude.
Co jsem tím chtěl naznačit, je otázka "vlastnictví", jakkoli to určitě bude právně správně ošetřeno ve všeobecných podmínkách, nějaké EULA nebo jiném zlu. Zkrátka vrazím do toho peníze, které mi zmizí, přestože jsem nákup nedokončil, protože diamanty mají hodnotu až v herních komoditách, které se za ně pořídí, ne samy o sobě. "Pracoval", čili hrál jsem pilně, abych svoje město někam dotáhl. A nyní jsem stavěn do určité nejistoty, že o to všechno můžu přijít.
Můžeme si samozřejmě také celkem rozumně říct, že je to jenom hra, a mávnout rukou. Přesto mě stále zajímá odpověď, abych ji slyšel natvrdo - že moje peníze zde mají pouze časově omezenou platnost, podobně jako u předplacené telefonní karty.
 

Joxer

Psavec
Moje otázka zní: Pokud se přihlásím na herním účtu, ale tady na fóru ne, znamená to, že se mi smaže herní účet, pokud tu nebudu ten správný týden na zabránění amazání. Jestli jsem to správně pochopil, hned na začátku v oznámení je poukazováno na propojenost účtů s fórem, takže pokud se přihlásím na herním účtu, tak to zaregistruje i fórum?
 

DeletedUser12887

Host
Fakt je, že bych taky spíš pochopil hafo neaktivních účtů, kde se nic neděje a je to spíš tím, že to někteří jen zkusili a skončili a nic jim nezmizí, kromě několika baráčků.
Když vezmu, že jsme včera psali o hráčích v pralesní lize, tam jsem měl někde v paměti něco kolem 12ti hráčů, kdoví ale odkdy, dneska jsem koukal je na serveru přes padesát tisíc hráčů, jejichž aktivita je téměř nulová nebo úplně nulová a o nic nepřijdou, když doteď nikam ani nedošli, takže osobně bych to selektoval spíš takhle a ty hráče, kteří už měli nějaký postup, někam vyřadit a dát jim teda víc času na to se nějak ozvat..
Na druhou stranu snad ten e-mail dostane každý, koho se to týká a snad se teda do něj aspoň podívá.
tady třeba počet hráčů na Dinegu a chci vidět kdo z nich zrovna tedy o něco přijde :)
http://prntscr.com/jz96jf

Nicméně vyřazují se neaktivní hráči z přátel, proč by měli zatěžovat vše ostatní, jestli náhodou si vzpomenou za 10 let, že hráli FOE.
Stačí se přihlásit a je vše ok, aspoň jsem to tak pochopil a zase 12 měsíců klidně nemusí hrát.

Spíš tedy ten termín je trochu šibečniční, když jsou ještě ke všemu dovolené a ti hráči se třeba zrovna do meilu ani nedostanou.
 

Svatej

Legenda
petrpivoj: Vlastně jsi naťuknul téma které mě předtím v souvislosti s touhle změnou nenapadlo....
Totiž, pokud k vymazávání dojde 11 července, bude to stále ještě v době současného fotbalového eventu FoE. Bude zajímavé sledovat jaký, či zda vůbec nějaký vliv bude mít rapidní pokles množství lidí v pralesní lize... Mohlo by teoreticky dojít ke snížení limitu pro jednotlivé ligy?
 

DeletedUser12887

Host
Tak sice to sem asi přímo nepatří, ale mě to napadlo právě hlavně v tyhle souvislosti a v pralesni mělo být teda správně už ma začátku 50 tisíc hráčů nebo jak je tam psáno 50% nejslabších hráčů v tom případě 25..tisíc a to tam nebylo ani první den, takže se někde musela stát chyba nebo už pri spuštění fotbalu to rovnou vyřadilo ty kteří nehráli déle než 12 měsíců a to by hodilo dejme tomu zhruba těch zmiňovaných 12 tisíc.
Jenže teď je nula i v pralesni lize ačkoliv někteří z nás aktivních jsme tam stejně takže to není nejspíš směrodatné..

Jinak všichni co hrajeme hru jsme aktivní takže se nás to netýká a jedina vec je snad ta, že by si měl každý sjednotit nick zde na fóru s nickem herním, jestli jsem správně četl to oznámení.
Radši si ho přečtu ještě jednou, ale ja mam nick stejný tak bych měl být v klidu:)
Hraju všech 5 světů všude jsem petrpivoj a tady taky tak by to mělo být v pořádku:)
Jinak ty diamanty jsou vázány na ten účet a když se hraje aspoň na jednom světě aktivně pak nic nezmizí, kromě toho města na tom světě, kde by se hráč nepřihlásil třeba těch 12 měsíců? To jediné je takové nejasné.
Nicméně je tam napsáno že pokud se přihlási dotyčný do hry nic se neděje, přihlásit do hry znamená tím pádem se přihlásit na alespoň jeden svět.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ruda80

Dopisovatel
Zdá se, že informace vyvolala množství otázek, čili nejistoty, a to sem velké procento hráčů ani nezabloudí.


Jak jsem psal, je to hypotetický problém (dosaď si jakoukoli jinou dlouhodobou překážku ve hře, subjektivní či objektivní). Možná bude, možná nebude.
Co jsem tím chtěl naznačit, je otázka "vlastnictví", jakkoli to určitě bude právně správně ošetřeno ve všeobecných podmínkách, nějaké EULA nebo jiném zlu. Zkrátka vrazím do toho peníze, které mi zmizí, přestože jsem nákup nedokončil, protože diamanty mají hodnotu až v herních komoditách, které se za ně pořídí, ne samy o sobě. "Pracoval", čili hrál jsem pilně, abych svoje město někam dotáhl. A nyní jsem stavěn do určité nejistoty, že o to všechno můžu přijít.
Můžeme si samozřejmě také celkem rozumně říct, že je to jenom hra, a mávnout rukou. Přesto mě stále zajímá odpověď, abych ji slyšel natvrdo - že moje peníze zde mají pouze časově omezenou platnost, podobně jako u předplacené telefonní karty.

Tak nějak pořád nechápu co řešíš, účet se zruší a s tím vše co je přídružené k tomu účtu. Stejné je to s jakoukoliv jinou hrou pokud vím. Pokud myslíš že ti provozovatelé přepošlou zpět na BÚ nebo jinak penize odpovídající tvojim diamantům na účtu tak o tom dost pochybuju. Navíc i dost pochybuju že by se dívali do svých účetních záznamů aby si vytáhli konkrétního hráče a přeposlali mu peníze. Ostatné ani on sami nemůžou vědět z jakého důvodu ten hráč přestal hrát když se rok neozval? Vykašlal se na to, nebo opravdu má takové problémy že nemůže hrát.
Na tyto otázky si ovšem ale nejdřív přečti pravidla, protože po zavedení tohoto se s nimi prakticky nic nestane a nemění.... Jeslti ho smažeš ty a nebo oni, to vyjde nastejno. Pokud si i tak nebudeš jist informuj přímo INNO. Jinak pukud vím tak ty nejsi vlastník účtu z právního hlediska. Ten účet i pokud ho vlastníš a vytvořil jsi si ho, pořád spadá pod provozovatele a ty ho máš pouze v "pronájmu"
 

Dědeq

Znalec
Máš vesměs pravdu. Já se ale pozastavuji nad tím, že když jsem s hrou začínal, bylo mi sděleno, že pokud je k hráčovu účtu přidružen nějaký znatelný diamantový účet a dosažená doba města, město se v případě hráčovy neaktivity automaticky nesmaže, pouze se přestane zobrazovat v sousedství, aby nepřekáželo. Což jsem kvitoval. Nyní se bez dalšího říká, že se to město i s případnými diamanty smaže. A domnívám se, že jsem to četl na stránkách hry, kde ostatně jinde. Považuji to za citelnou změnu původně nastavených pravidel a rád bych slyšel i "b", když se řeklo "a" - toť vše.
Pokud myslíš že ti provozovatelé přepošlou zpět na BÚ nebo jinak penize odpovídající tvojim diamantům na účtu tak o tom dost pochybuju.
Ne, tak naivní skutečně nejsem. Ani to nepožaduji, protože je to nesmysl. Ale pokud jsem dejme tomu zaplatil, a nepochybuji o tom, že touhle informací INNO disponuje v dostupnější podobě, než v účetních záznamech, považoval bych za přirozené, aby mi v takovém případě účet jakožto platícímu zákazníkovi nesmazali, dokud o to sám nepožádám. Když nakoupíš někde v e-shopu, taky si tě nevymažou z databáze, pokud tam příští rok nenakoupíš (kvůli GDPR tě sice nakonec smazat budou muset, ale ne tak brzy), klidně počkají, dokud se neozveš a nenakoupíš znovu. Důvod, že zabíráš místo v databázi, rádi pro jeho okrajovost tiše ignorují.
Na tyto otázky si ovšem ale nejdřív přečti pravidla, protože po zavedení tohoto se s nimi prakticky nic nestane a nemění...
Budu jedině rád, pokud máš pravidla dobře nastudovaná, když mi ukážeš místo, kde bylo v květnu 2017 napsáno, že při dlouhodobější neaktivitě hráče za výše uvedených podmínek bude účet bez náhrady smazán. Protože já si to pamatuji jinak, ale hledat se mi to nechce - jsem totiž pouhý zákazník, čas tu chci trávit hrou, ne spory kolem právních pojmů. Licenční pravidla jsou mi jinak, dodávám pouze pro úplnost, jakž takž známým pojmem, i proto jsem slovo "vlastnictví" původně uvedl do uvozovek.

Svůj vstup jsem mínil jako povzdechnutí, že mám zase pocit krouhání něčeho, co dle mého ničemu nepřekáželo. Asi je to symbol doby. A stále si myslím, že taková relativně zásadní informace zasloužila od provozovatele čitelnější a důkladnější informaci.
 

DeletedUser5384

Host
fmash: V podstatě souhlasím s tím,co píšeš,taky se mi nelíbí úprava pravidel v průběhu děje,ale jinak povzdechnutí je asi to jediný, co s tím uděláme. To,že tohle zavedli až teď, kdy disky v serverech mají obří hodnotu a ne od začátku,kdy kapacita byla v jednotkách procent dnešní hodnoty může vyvolat úsměv,ale je to jejich rozhodnutí, a v pravidlech tuším něco o tom,že pravidla může provozovatel změnit zmínka je. To s těmi dia,které neutratíš za herní komoditu máš pravdu,ale najdeš dost paralel i v reálném životě. Zkus si třeba dobít předplacenou kartu do mobilu a dát ho na rok do skříně,taky se nedovoláš. Nebo kup dárkovej poukaz ohledu, jestli na internetu nebo v kamenný prodejně,má prostě většinou časovou platnost.

K tý čitelnější a důkladnější informaci. Každý to dostal do osobní zprávy, každý měl možnost z ní překliknout na fórum. Jakou čitelnější krom reklamy na celoplošný TV by sis představoval?
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru