Diskuze k Cechovním bitvám

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dědeq

Znalec
Mám tři světy, ale k CvC jsem se dostal jen na jednom. Mám pocit že CvC v celkovém žebříčku moc cechů nehrálo.
I při pročítání požadavků cechů před přidáním se k nim, jsem dost často četl že nehrají CvC nebo dokonce ani expedice, nikoho nenutí, nemají pravidla apod.
Kolik cechů vůbec má chuť hrát cechovní bitvy?

Dle mého cech, který se nechce spokojit se svou pozicí žebříčku danou dosaženou úrovní a počtem členů (pokud tam vstupuje něco dalšího, tak mě prosím někdo opravte), nezbývá mu dnes nic jiného, než mydlit CvC.

Za následující filosofování se omlouvám, klidně ho ignorujte. Nejsem žádný CvC veterán, ale vím jedno. CvC je zábava, a kdo tvrdí, že není, nejspíš to buď pořádně nezkusil, nebo není soutěživý, nebo má prostě úplně jiný herní vkus, a za to CvC nemůže.
Každopádně mezi top cechy (řekněme do druhé desítky) v žebříčku se dokáže zamíchat skoro každý, kdo nedřepí v pozdním středověku, a kdo není líný získat a obětovat něco jednotek a zboží. Když se nás večer pár sejde a vymydlíme několik hexů najednou, je to skvělá skupinová pařba vyžadující koordinaci a produkující adrenalin. A to prosím v obstarožní kolové bojovce; to se někomu zdá málo? Alternativně můžeme sedět, povídat si na chatu (nebo neohrabaně v poště, protože telefonisti chat nemají a mít nebudou, jak všichni víme) a levlit si budovy. Také dobré. Ale je to bez koření.

CvC je pro začátečníka poměrně složitá záležitost, resp. lidi mají strach, že to je složité. Dokumentace na wiki a na fóru je (nedávno jsme se tu o tom bavili), ale je poměrně pracné se k ní dostat. Na složitý herní mechanismus neexistuje tutoriál, který přitom máme i na obyčejné postavení a prodání budovy. Myslím, že kdyby se na tomhle zapracovalo, hráčů CvC je mnohem víc. Ale už jsme slyšeli, že je to pracné a nevděčné, takže buďme rádi, že CvC nebude zrušeno.
Proč to zmiňuji je fakt, že se neustále mluví o tom, jak málo lidí CvC hraje. Já mám zase dojem, že většina lidí, kteří ve hře vůbec KOMUNIKUJÍ a člověk má možnost se s nimi seznámit, což není taková samozřejmost, alespoň občas CvC hraje. Jsou to jenom dojmy, ale jaký je poměr mobilních hráčů, kteří znají jenom poštu mezi přáteli, cechem a sousedy?

Další koření je expedice. "Lepší" cechy, které jedou na prestiž, ji mají hotovou do středy, protože každý stříbrný pohár berou jako pohanu, a když se sejdou dva takové, je to kdo z koho. Zbytek týdne nedělají nic, kromě výše uvedeného. Zase by byla zajímavá statistika, kolik aktivních hráčů dosáhne alespoň třetí úrovně expedice. Kolik se jich dostane do čtvrté? Kolik ji vůbec začne? Je to více procent, než kolik hraje CvC? Jakou roli v tom hraje podíl mobilních hráčů? Neodsuneme expedici na druhou kolej, protože nejlepší chce být jenom někdo, a ostatních 90 % na to kašle a nikam se nežene? (Což je také naprosto v pořádku, stejně jako je naprosto v pořádku, že někdo chce být nejlepší.)

No dobrá, k tomu přibudou cechovní bitvy, takže bude jiné koření, a to dostupné i pro mobilní hráče. No a je to ovšem další potenciální povinnost, kterou naprostá většina cechů nebude vyžadovat. Třeba bude výborná, třeba takovou další povinnost bude většina hráčů opět ignorovat. Ti slabší se vyčerpají na expedici, ti silnější nechávají čas a zdroje na CvC (které se jim, domnívám se, nebude chtít vzdát a opustit), ti, co by něco rádi dělali, ale na telefonu to nejde, to určitě rádi zkusí. Kolik to bude procent, když k expedici už si to prakticky žádný šéf nedovolí vyžadovat jako povinné? Leda by zrušil povinnost expedice. Vzhledem k tomu, že moc údajů k dispozici nemáme, tak si můžu jenom tak tipnout, že stejně po několika týdnech či měsících nebude aktivních účastníků CB víc než 10-20 %. Škoda, že se asi nikdy nedozvím, jak moc jsem se případně mýlil.

Jestli někdo čeká pointu, tak tu nenabízím. Jen přemýšlím mimo jiné o tom, do jaké míry to bude zajímavá vzpruha a do jaké mi to zkomplikuje život a rozhodování jako vůdci cechu, který není sbírkou top hráčů s neomezenými možnostmi, ale různorodou partou lidí, kteří všichni dělají co je v jejich silách, i když se někdy při dosahování top výsledků dostanou na hranice svých možností.
 

DeletedUser12887

Host
jsem v těch čtyřech procentech :)

jinak jsem taky zvědavý, jak to nakonec dopadne :-D

tady bude výhoda, že to půjde i přes MT

jinak každá hra potřebuje hnací motor, fotbal, hokej, atletika, gymnastika, karate, bojové sporty všude se hraje o medaile, vždycky někdo je vítěz, takže i cechovní bitvy

cechovní bitvy budou spíš kolektivní hra, než tenis, kde hrají dva nebo dvě hráčky a radost z vítězství bude mít širší kolektiv cechu
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru