Diskuze k Cechovním bitvám

Téma v sekci 'Krčma' založené uživatelem carameels, 20. kvě 2019.

 1. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Třeba až se do toho zakomponuje i ta údajně nová budova, kdy padne polovina nepřátelské armády v první vlně, nabude to větší smysl a nebude to zase tak obtížné.
  Nevím jaký tam vůbec má být systém těch bitev, jestli to pojede v tom stávajícím módu nebo se to bude řešit jinak, takže vážně pouze pár vlajecek na mapě mi může dát inspiraci k tomu si domyslet všechno možný a zároveň to může fungovat úplně jinak.
  Tezko na to odpovídat.
   
  Joxer a Dan 77 za toto poděkovali.
 2. Dan 77

  Dan 77 Veterán

  Registrace:
  20. čer 2012
  Právě takhle jsem to myslel - přesně z těchto důvodů, které uvádíš, tu rovné podmínky jsou. ;)

  Větší veterán je ten, co už je dávno ve Virtuálce, než ten, který je jen o chvíli déle v té jedné staré době. Dřív byli smícháni i hráči z Budoucnosti a hráči z doby bronzové. Teď když vlezeš do doby, kde je někdo už delší dobu a budoval bojové bonusy, můžeš přece udělat totéž. A když se tomu hráči chceš vyhnout zcela a neriskovat každé dva týdny, že se zase setkáte v jednom sousedství, tak přejdeš plynule ještě o jednu dobu dál, jak jednoduché. Samozřejmě pokud ten hráč ještě nemá moc bodů a surovin, chvíli mu to zabere, než dokončí třeba 10 výzkumů, aby vlezl do další doby. Každopádně i tam, pokud budeš chtít zvýšit svou konkurenceschopnost, taky můžeš zapracovat na bojových bonusech. ;)

  Nevím, co je na tom nefér, když někdo do toho úsilí vloží a někdo ne, že tu rozdíly prostě budou! Ale když by měl za původních podmínek hráč ze středověku za souseda hráče, který je někde výš a má nějaký typ tanků už, tak se to nedalo vyrovnat ani maximální snahou. A přestože tomu byla učiněna přítrž, pořád tu jsou komentáře na neférovost?? To se na mě nezlob, ale ne, fakt to nechápu. To jsou stížnosti jen na to, že jiní hráči jsou prostě lepší nebo rychlejší, ale nedokážou se smířit s faktem, že tak obtížnou konkurenci prostě mají, místo toho to berou jako něco neférového a očerňují. Jsme v kombinaci budovatelské a bojové hry, Farmville to ale není a v ryze bojových by byly takové komentáře považovány za obzvlášť ubrečené a hlavně nemístné.

  Samozřejmě když přejdeš do nové doby, znamená to riziko, že to, co ti dosud postačovalo, už stačit nemusí a bude potřeba přistavět pár úrovní bojových VB a včasněji vybírat výrobu. Druhá možnost je setrvat navěky v jedné době. :) Guláš v tom samozřejmě může udělat dobývání map a souběžné plnění příběhových úkolů napřed, že lze pak získat dobrým útočným bonusem těžko překonatelnou obranu města, aniž bys musel obranu města fakticky budovat.

  Jinak jsem ve Virtuálce, v nižších dobách budou možná rozdíly o dost větší, to netuším, další svět kvůli tomu otevírat nebudu, každopádně tyhle velké rozdíly v bodech do žebříčku jsou dány přístupem hráče a z toho vycházejících dvou parametrů, které počet bodů v žebříčku ovlivňují zdaleka nejvíc: 1. počet bitev (každá bitva se hodnotí bitvy do žebříčku), 2. stavba velkolepých budov (jako fakt se nedivím, že bude obrovský rozdíl mezi hráči z jedné doby, když jeden nemá skoro žádné velkolepky a druhý už má Arc na lvlu 80, Alcatraz na lvlu 70, Frontenac, Oranžerii, Terakotku, Himeji, Krakena, InnoTower a kdovíco ještě...).

  Když se vrátím k tématu cechovních bitev: Znemožnit rozdíly mezi hráči v sousedstvích vznikající na základě zdravé konkurence (max rozptyl třeba těch +-30 % bodů, což by nebylo ani objektivní kritérium, protože každý může ty body nahnat jiným způsobem) a tím i znemožnit aktivním, snaživým a úspěšným hráčům v jakémkoli sousedství jakkoli vyniknout, to by bylo týmž krokem, jako ono obávané oslabení v cechovních bitvách, pokud bude fungovat tak, že bude oslabovat všechny stejným tempem, nehledě na to, jak velký útočný bonus si ten hráč vybudoval.
   
  Naposledy upraveno: 21. kvě 2019
  fmash-, LordFrunDor a Joxer za toto poděkovali.
 3. Peterson96

  Peterson96 Nováček

  Registrace:
  3. dub 2016
  Je tu spoustu zajímavých názorů.

  Škoda že nejde CvC udělat pro mobily jako strom kde by byly nejprve na výběr doby a po rozkliknutí doby by se zobrazil seznam se sektory v určitém pořadí 1. by byly vlastní sektory 2. by byly sektory na které daný cech může útočit a 3. sektory na které cech nemůže útočit nebo by 3. možnost být nemusela a tím by se i aktualizování CvC pro mobily zjednodušilo a nebylo by tak časově náročné.

  PS: Nevím kde jste sebrali že se bude v CB vyjednávat a bojovat
   
  Joxer a petrpivoj za toto poděkovali.
 4. Dan 77

  Dan 77 Veterán

  Registrace:
  20. čer 2012
  Zajímavý návrh, má to něco do sebe. Ale až takhle zredukovat a osekat CvC nelze, jde i o POLOHU sektoru, o jeho aktuální stav a o aktuální dění na něm i v jeho blízkém okolí, to vše v reálném čase.
  O vyjednávání a bojích v CB píšou v tom dlouhém oznámení.
   
  Joxer, LordFrunDor a petrpivoj za toto poděkovali.
 5. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  P. S.
  Po dokončení boje nebo vyjednávání získá člen pro svůj cech postupový bod, který bude zobrazen na vlajce naposledy získané provincie (viz obrázek).


  Jinak viz. Oznámení
   
  Joxer a Dan 77 za toto poděkovali.
 6. d arvit

  d arvit Dopisovatel

  Registrace:
  6. úno 2016
  schválně jsem se podíval na své sousedy (virtuál)
  první skoro 220M bodů + odhadem přes 1500lvl VB, zatímco poslední necelých 7M bodů a 43lvl VB :p pokaždé tam budou rozdíly i když budou ve stejný době, prostě ten kdo hraje aktivně+dlouho+používá mozek (a možná kreditku) bude mít výhodu nad nováčkem
  stejně tak jako někdo si udělá armádu z o 2 doby lepších jednotek a potom bude sundavat všechny okolo ...

  P.s. taky by mě zajímalo jak přesně bude to omezení fungovat, jestli třeba každý boj 1% dolu, což by znamenalo že ten co má 400% bude mít výhodu oproti někomu se 40%..

  P.s. jak už jsem psal nedávno, letošní rok umožnil nováčkům/farmářům rychle a levně stáhnout náskok dlouhohrajících hráčů v % do útoku, kdo chtěl mohl během pár měsíců získat v pohodě přes 200%
   
  Joxer, Spinek59, Dan 77 a 1 další osoba za toto poděkovali.
 7. Spinek59

  Spinek59 Dopisovatel

  Registrace:
  23. dub 2016
  Taky bych si počkal, až jak to bude vypadat, ale ono na tom až tak nesejde. Spíš jde o to že už teď je to časově dost náročné, a pokud přidají další časově náročný prvek můžou skončit po čase i hůř než s 5 %. Řekl bych, že než zavádět zcela nový prvek bylo by lepší stávající vylepšit. Mám na mysli hlavně CE, ale nejen to.
   
  fmash-, Joxer, Dan 77 a 1 další osoba za toto poděkovali.
 8. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Tak pojedeme bez kreditky, kdo víc uhraje selským rozumem :)
  Časově náročná ta hra je určitě, je potřeba se rozmyslet strategicky a zase to nemá být nuda, takže bude pro hráče, kteří v životě nepoznali CvC a CE nebo v negativním smyslu slova nová možnost, jak přijít kočkopsovi na chut.
   
  LordFrunDor, Spinek59 a Dan 77 za toto poděkovali.
 9. Dan 77

  Dan 77 Veterán

  Registrace:
  20. čer 2012
  Přesně tak, ovlivňují to ty velkolepky, jak jsem psal výše.
  A stačilo dělat eventy a bonus v útoku se nažene rychle. Tento aspekt, jak nováčci mají už větší možnosti, takže můžou rychle dohnat veterány, jsem ve svém dlouhém příspěvku výše opomněl.
   
  Naposledy upraveno: 21. kvě 2019
  Joxer a petrpivoj za toto poděkovali.
 10. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Tak ty počty bodů nejsou úplně průkazne jasně někdo má třeba 300 Mega a co to znamená, neznamená to že je Mistr světa, nikdy názor na nic neposlal atd.. a zároveň klidně může být dobrý člověk
  Akorát hrál jak hra umožnila, je nesmysl se řídit podle počtu bodů jednotlivce.

  Jelikož tohle mají být cechovni bitvy a tam by mělo rozhodovat víc hráčů o výsledku, podobně jako v cex, kde taky se může jeden stavět na uši, ale když nedokonči ostatní není to úplně stejně.

  Naopak vzhledem k tomu, že CvC skoro nikdo nehraje a nemá být ve hře nuda, tak si je hrajou akorát lidi hráči, které baví a mají tu možnost.

  Takže pro někoho je relax si sebrat pár sektoru v CvC a pro další bude relax sebrat někomu území v tomhle novém systému, kde to pojede podle jiných pravidel generovaných zatím systémem bez toho, aby se někomu ublížilo.
   
  Naposledy upraveno: 21. kvě 2019
 11. Peterson96

  Peterson96 Nováček

  Registrace:
  3. dub 2016
  Tak jak CB popisují, tak to vypadá zajímavě, ale osobně bych obtížnost bojů řešil "zrcadlem" bojovat sám proti sobě a postupem bojů mít menší a menší %útoku a %obrany.

  Příklad:
  Hráč má O a Ú na 90%
  V armádě má 2 lehké jednotky, 2 střelecké jednotky, 2 těžké jednotky a 2 rychlé jednotky

  Obrana má to samé jako útočící hráč až na to, že má O a Ú na 80%

  Hráč má 10 pokusů přičemž po každém pokusu přijde o 2% z O a Ú
   
  Joxer, Chikon, petrpivoj a 1 další osoba za toto poděkovali.
 12. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Tak to by bylo asi super to se zavedlo na mapě všechny éry, nevím kdo to vymyslel ale moc se to neosvedcilo

  Každopádně teda je to věc celá reforma hry ještě k dlouhodobému zamyšlení, hodnotit výsledky se budou až za 13 dní..

  Otázka taky kdo to bude všechno hodnotit.

  Když se najde všude kousek pravdy
   
  Joxer a Dan 77 za toto poděkovali.
 13. Chikon

  Chikon Komentátor

  Registrace:
  23. bře 2013
  co se tyka oslabovani , tak ja bych oslaboval napriklad stylem :1.utok bez postihu ,2 .utok postih 25% ,3.utok 50% . 4.utok 100% . 5 175% . 6. 350% .. :) aby opravdu se museli zapojit vsici nebo alespon vetsina . tim padem by byla potreba velkeho cechu a prtave cechy o par clenech by nemeli sanci sabotovat velke cechy jak to funguje ted v CvC.
   
  Joxer a LordFrunDor za toto poděkovali.
 14. Emkos

  Emkos Nováček

  Registrace:
  8. kvě 2017
  To že malé cechy sabotují ty velké je pouze chyba těch velkých :) Právě ta potřeba velkého cechu se mi vůbec nelíbí. Ne každý je pro být ve velkém cechu. Proto by se to také mělo oddělovat tak jako v expedici :) Alespoň za mě.
   
  fmash-, Peterson96 a Joxer za toto poděkovali.
 15. Peterson96

  Peterson96 Nováček

  Registrace:
  3. dub 2016
  Píšeš něco na obdobu toho co jsem psal já o Oslabení.
  Akorát já bych byl pro kdyby se oslabení počítalo podle toho jaký má hráč bonus.
  do 100% oslabení -2% za každý vyčerpaný pokus
  101-200% oslabení -4% za každý vyčerpaný pokus
  201-300% oslabení -6% za každý vyčerpaný pokus
  301-400% oslabení -8% za každý vyčerpaný pokus
  atd.

  Rozdělit cechy podle počtu hráčů.

  Jestli se Cechovní sílou myslí Korunky (ze Síň slávy), tak by bylo dobré popřemýšlet nad zvednutím maximální úrovně cechu ze 75 na ....
   
  Chikon za toto poděkoval.
 16. Chikon

  Chikon Komentátor

  Registrace:
  23. bře 2013

  takovy oslabeni je moc maly stale by ten posledni mohl dat 40 utoku za den jak nic

  NEBO: oslabeni by mohlo byt i podle poctu clenu cechu!

  Cim vice clenu cechu tim silnejsi oslabeni . spolu s tim rozdelenim jako v expedici by to bylo dokonale ne? dle tve tabulky do 10 clenu cechu byto mohlo byt 1/4 a s 80 cleny byto mohlo byt 4* tolik .

  s rozdelenim cechu dle poctu hracu jako v expedici to je dobry napad
   
 17. KaseO

  KaseO Community Manager Člen komunitního týmu FoE CZ Community Manager

  Registrace:
  31. led 2014
  Tak pročetl jsem stávající 4 strany diskuze, z toho bych rovnou odhadem dvě třetiny příspěvků vyřadil z paměti, jelikož se ani trochu netýkají námi představeného konceptu, nýbrž jsem četl breky a stesky ohledně CvC. Zbývající třetina často obsahovala odsouzení nebo nepochopení, někdy s přiznáním, že dotyčný oznámení ještě ani pořádně nepročetl a tudíž to nechápe. Zbytek obsahuje někdy nápady a pomálu otázek. Vskutku konsrtruktivní feedback, který se velmi dobře předává vývojářům :) Taky jsem se několikrát pozastavil nad tím, že abyste něco hráli, potřebujete něco za to. Copak nestačí zábava samotná, která je navíc kompletně zdarma? Pokusíme se sem přidat nějaké časté dotazy a odpovědi na ně z jiných zemí, protože zde není téměř na co odpovídat.
   
 18. KaseO

  KaseO Community Manager Člen komunitního týmu FoE CZ Community Manager

  Registrace:
  31. led 2014
  Navíc je potřeba si uvědomit, že se jedná o koncept. Tedy pouhou myšlenku nebo její nástin. Spousta věcí se ještě upraví, změní nebo udělá úplně jinak. A to právě i na základě hráčských připomínek. Konkrétní nastavení hodnot - o kolik, za co atp. nejsou v tuto chvíli předmětem diskuze. Nastavování (balancing) přichází na řadu až v pokročilé fázi přípravy...
   
  Dan 77 za toto poděkoval.
 19. LordFrunDor

  LordFrunDor Legenda

  Registrace:
  21. čvc 2015
  KaseO: A pokud už je na co odpovídat, tak se odpovědi stejně nedočkáme.
  Navíc jak píšeš, jedná se o koncept a jako takový můžeme dávat feedbeck jakýkoliv, spousta věcí se ještě upraví, změní či dopadne úplně jinak, takže cokoliv na co zde dáme feedback jsme jednak nevyzkoušely (nemáme plné podklady k feedbacku) jednak i když ho vytvoříme, tak je možné že naše snaha bude zcela či částečně zbytečná.
  Neber to prosím osobně, takhle to prostě cítím - nemá smysl dávat feedback na něco co se zatím pohybuje jen ve fázi plánů do budoucna.
   
  Dennis Bergkamp, Joxer, fmash- a 2 dalších za toto poděkovali.
 20. Peterson96

  Peterson96 Nováček

  Registrace:
  3. dub 2016
  Myslel jsem to tak, že by daný hráč Já, Ty nebo Kdokoliv jiný, měl 10 pokusů na den, které by se po půlnoci obnovily tzn. 50 hráčů v cechu = 500 pokusů.
   

Nahoru