Diskuze k Cechovním bitvám

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dan 77

Veterán
protože jsem mírumilovný farmář tak cvc nehraju, takže nemohu srovnávat
jediné co mě tam zarazilo je to oslabování, takže hráč si dá nějakou práci s útočným bonusem a nakonec bude moct udělat jen ,,pár?" bojů a potom bezmocně koukat - chápu že je to cechovní a mělo by záležet na celém cechu, i to že tohle má asi omezit aby cechovní bitvy za cech nerozhodovalo 5 bojovníků, ale zdá se mi to vůči nim nefér, takže jim zase zbydou sousedi a pár bojů v expe protože cvc je zasekaný a stále dokola bojovat o pár políček neni žádná motivace
S CvC to ani nebude mít nic společného, vždyť to bude další expedice (s malým nádechem CvC možná).
Když budeš mít útočný bonus, budeš moct vybojovat víc bitev, protože na tebe oslabování dolehne později než na ty, kteří ho nemají, ne? Spíš jestli bude mít vliv na bonus obránců doba hráče, ve které se nachází, jakože asi jo, stejně jako v expedici.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Taky mi to připadá spíš jako expedice trochu řízlá CvC, hlavně kvůli tomu vyjednávání, jinak je tam toho poměrně dost, než bych to teď vstřebal, pročtu to ještě pořádně zítra, ale pořád mi není jasné ani kolik teda bude pokusů něco získat nebo jak to má prostě fungovat, jestli bude pro 80ti členný cech 80 pokusů, aby si mohl zahrát každý nebo dá jeden hráč 80 bitev nebo jak tohle má fachat, to mi z toho oznámení jasný není vůbec, jakýkoliv hráč z jakékoliv doby to je jasné, ale kolikrát denně a jestli bude mít neomezený počet bitev nebo vyjednání to jsem se nikde nedočetl.
resp. že nebude neomezený počet to tam je, když má útočná síla být 0, ale to vyjednávání to tam moc ošetřený není
jak se to teda bude rozdělovat, na bojovníky a vyjednavače nebo může jeden hráč dělat oba úkony atd...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12887

Host
Tak CvC se rušit nebudou to tam je taky jasně napsaný, tohle bude nová součást hry, takže pojedou jak CvC, tak CE, tak tyhle CB (cechovní bitvy)

Tak to já jsem PROTI zrušení CvC, když by náhodou tahle debata měla zahrnovat i tohle, i když by byla celkem sranda, jak by všem zmizely všechny sektory a všechno hodnocení, nicméně je to srdcová záležitost a když mám možnost, rád si zabojuju, ať už se tomu říká klikačka nebo ne :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
hlasuji pro zrušení CVC
CvC je sice ze všeho to nejzábavnější (a nejstarší), ale asi bych v zásadě nebyl proti... aspoň dojde k náhradě a nebude to čím dál větší klikačka tady - a vývojářům to taky asi vadit nebude, když by nemuseli opravovat řadu chyb a když si tam zabojuje méně než 5 % hráčů a toto procento se pravděpodobně s příchodem cechovních bitev ještě sníží.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13620

Host
Připomíná mi to jednu epizodu z Čapkovy knížky, výsledek možná bude, možná nebude stejný :-D
spíš asi bude :-(
 

Verkos Vlkan

Komentátor
Tak chápu-li to správně, což momentálně úplně jasné není, bude vyjednávat nebo útočit ten hráč jednotlivě za celý cech za svoje suroviny a vlastní armádou, jenže mi taky zatím není jasné, co se stane, když to provede teda 20 hráčů najednou nebo neprovede, jestli bude mít vliv útok více hráčů ve stejnou chvíli na výsledek toho boje nebo vyjednání či nikoliv anebo bude stačit, aby zaútočil nějaký hráč v první vteřině od spuštění a získal ten bod, resp. sektor nebo území či jak to nazvat.
Jak se budou třeba taky řešit ty kategorie cechů, jestli bude potřeba být v cechu o počtu 10, 20, 50, 80 hráčů nebo si bude moct zahrát i hráč, který je v cechu třeba sám a bude mít kategorii 8 cechů o jednom hráči?:)


no vzhledem k tomu , ze tam budou ligy tak jakmile ti dobři postoupi nahoru tak uz je ti slabsi potkavat nebudou a zahrajou si proti sobe rovnym +-....ale sousedi sou casto taky nefer :D,snad to jeste bude rozdeleny jak expedice na pocet clenu v cechu. a dle obrazku je treba bodu na sektor 500. to mas 500 boju / vyjednavani tak to asi tak lehke nebude .
 

DeletedUser11843

Host
Expedice hraju, všechna kola. Mám z toho prospěch. CVC nehraju, protože z toho nic nemám. Jeden (dva, tři) body z radnice za den, nebo zrychlení výstavby o pár minut jsou proti odměnám z expedice zanedbatelné. Ale hlavně, CVC není o bojích, ale o politice. Honbu za pokladem jsem nehrála a denní výzvy nehraju, protože nechci strávit celý život před počitačem. Jak již bylo napsáno, hra se pořád zvětšuje. Než přidávat pořád další věci, bylo by podle mě lepší vyladit hru tak, aby vše fungovalo jak má. Chyb ve hře je pořád dost.
 

sams999

Turista
Mrzí mne, že jste se rozhodli nejít cestou mobilní CVC. Spousta spolucechovníků má k dispozici jen mobilní techniku a CVC se zúčastnit nemohou i když by rádi. Někteří to sice zkouší obcházet pomocí speciálních prohlížečů, ale rychlostně to je nepoužitelné. Další, co by dle mého názoru CVC pomohlo, by bylo jejich bezvadné fungování. Stávající problémy s vykreslováním aktuálního stavu zvláště v kritických dobách pro strategické rozhodování (těsně před a po přepočtu) dokáží potopit veškerou celodenní snahu.
Beru CVC jako jakýsi společenský dýchánek v cechu. V osm se aktivní sejdou, hodí řeč na fóru a trochu někde zabojují. Zbytek je na noční práce vlků samotářů.
 

DeletedUser4749

Host
Mne mrzí, že CvC bylo do hry zavedeno. Zrušte to. Vím, že bylo napsáno, že se tak nestane. Nicméně nechápu proč je tak tvrdošijně drženo ve hře něco, co zajímá tak málo hráčů. Já Cvc hrál od samého začátku, těšil jsem se na to. Ale nečekal jsem, že za vynaložené úsilí budou odměny tak bídné. To a neustálé změny pravidel a politikaření mi CvC zcela znechutily.
Ale k novince. Důležitá je odměna za vynaložené úsilí. Pokud to bude systém "splň a dostaneš" a nebude to časově sebevražedné, tak ano. Pokud to bude systém jako v denních výzvách "splň a možná dostaneš (ale spíš ne)", nebo to bude znamenat další dvě hodiny každý den u počitače, tak to vynechám. Stane se to znovu záležitostí několika málo cechů, které shromáždily hráče s nadmírou volného času. Většina hráčů chodí do práce, má rodiny a nespatřují smysl života v zírání na monitor. Hlavně aby to nebylo na úkor kvality toho, co je ve hře nyní. Problémů je tady pořád dost. Počínaje sekáním hry, generováním interních chyb, přes chyby vznikající příchodem nové zprávy až po špatně napsané zadání úkolu v právě probíhajícím eventu, kdy hráči málem podlehli panice a zbourali velkolepé budovy. Toto by se mělo řešit.
Možná to bude dobré, ale zatím jsem celkem skeptický. Přijde mi, že to bude časově moc náročné, odměny...??? a systém oslabování je demotivující. Alespoň pro mě.
 
proč se hrají víc expe než CvC?
no protože i průměrný cech chce po svých členech aby alespoň trochu expedici hráli - pokud vedení cechu chce cech někam posouvat. mají na to všichni 6 dní a tak se k tomu občas doplácají.
CvC - to je jiná. Je to jen pro ty nejlepší. Ale to je tak v pořádku!!! Je potřeba kooperace, je potřeba být u PC v určitou přesně danou dobu - a to co nejvíc členů cechu.
Hlášky typu "já to nechápu"... pche; tak se v cechu zeptej, nebo cech vyměň za lepší kde ti poradí!
Samozřejmě, že "všedoba" to nezachrání jenom tím že tam lze používat všechny jednotky.... to byl extrémní nesmysl.
Samozřejmě, že by byly potřeba další mapy vždy jen na danou dobu - co s těmi statisíci surovinami v cechovní pokladnici který jsou úplně k ničemu. Mimochodem tohle je důvod proč jsem na E v Budoucnosti a nikdy se z ní nehnu - je mi líto všech velkolepek na surky do cechovní pokladny který bych přechodem do další doby zcela znehodnotil.
No a na závěr:
Samozřejmě, že tyto příspěvky jsou zcela zbytečný, nikdo je nikam posílat nebude a oni si udělají to co budou chtít... ale na to už jste si milí dlouholetí hráči měli zvyknout...
 

Auri

Turista
Zatím jen malá poznámka k cechovým bojům, nemám to ještě nastudované celé. Ale přijde mi nespravedlivé anulovat útočné bonusy, když k jejich dosažení bylo potřeba dost úsilí. Myslím, že pak může nastat i situace, kdy někteří věrní hráči přestanou hrát a noví stejně nepřijdou. Spíš bych se zamýšlela nad vylepšením cvc, kde je problém taky v odměnách a nákladech na oblehy:

ad oblehy - Pomohlo by, kdyby útočicí hráč měl stejně drahý obleh jako ti, co získali nějaký počet hexů, nezakládaly by se pak jednočlenné cechy, které otravují život ostatním, protože by těch x surek musel dát útočící ze svého. Lepší řešit tohle a ne jak obrat silné hráče o bonusy, aby vlastně na tom byli všichni stejně bez ohledu na vynaložené úsilí

ad odměny v cvc - někdy se snažím zlanařit přátele, aby hráli cvc, dost často přijde killer question "A co z toho?" A musím jim odpovědět, že vlastně nic. Možná tady je ten důvod, proč lidi nehrají cvc víc, i když nikdy to samozřejmě v rámci hry nebude masová záležitost.
 
CB mi takto přijde jen jako trochy převlečená expedice s horšími odměnami.

Aby mělo CB smysl a trochu nahradilo CvC pro mobilní hráče, musí medle splňovat tyto požadavky

1) hráč se může rozhodnout, z jakého věku nasadí jednotky/zboží. Nižší doba - menší zisk, vyšší doba, vyšší zisk. Pouze z doby hráče - není žádné využití pro jednotky z nižších dob.
**
2) kromě vlastních jednotek/zboží bud potřeba i něco málo zboží dané doby z cechovní pokladny. Je třeba, aby se ty tisíce surovin ze všelijakých budoucností zužitkovaly.
** což znamená, že buď se mohou účastnit jen důvěryhodní hráči, nebo musí předem někdo s vyššími oprávněními odemknout určité množství kol. Nebo půjde jen malé množství kol denně bez cechovních surovin.
** případně by se hodilo nové oprávnění, které by umožňilo třeba i odemykání expedic (teď to musí dělat vůdce, přitom těch surovin není potřeba až tak moc)
3) síla cechu by se měla nějak projevit i v CB, třeba tím, že se rozdělí mezi hráče jako bonus k útoku (když ten s každou bitvou klesá). Dnes má tato síla využití pouze v CvC - tedy většina hráčů nevyužije.
 

DeletedUser2237

Host
Bude zaveden nejaky bonus lvl cechu jako je v cvc? Jak chcete urcit vojsko pokud je jeden hrac v ranem a druhy napr. v moderne nebo na konci vyzkumu? budou vsichni bojovat proti stejnym vojskum nebo se kazdemu na urcitem uzemi vygeneruje vojsko z hracovi doby? Nejak jsem nepochytil jeslti lze vybojovat nejake uzemi zpet pokud o nej prijdu.

pokud by se dalo prijit o uzemi:
pridat do vyzkumu strazni cvc vez, ktera by se dala umistit na vyhrane bojiste. Kazdy hrac by ji mohl umistit pouze jednou na jedno uzemi, ale na kazde mozne dobite uzemi.
a jelikoz vam jde prevazne o to jak ziskat a podporit hrace na mobilu tak stejne jako je upozorneni na to ze mam plny pocet bodu, bych v teto funkci zridil i moznosti tzv PVP. Nekdo napada nejake uzemi chces bojovat proti hraci? ano ne. Pokud ano otevre se okno a vyzyvajici hrac dostane moznosti hrat s vojskem max z doby protihrace aby nevznikl jasne dany vytez tim ze jde nekdo z budoucnosti proti hraci z vrcholu. Pokud hrac nema dostatek vojska, coz se muze stat, bude mu nabidnuto sestavit armadu z doby slabsiho hrace. Na sestaveni armady cas napr. 45s na cely boj max 5 min. Pokud bitva neni dohrana v casovem intervalu - dojede ji autopilot na strane vyzyvatele i vyzvaneho.
Co s bonusy na boj a obranu? tod otazka vypnout pro pvp nebo omezit na nejake maximum nebo nechat?
Jde o bonusy z velkolepek. V dnesni dobe by to mohl byt problem pokud by se nechal bonus - hraci z nizsi doby budou mit napr. 51% proti hraci z vyssi doby kdy muze mit i 150%
Takze aby nebyla brana vyhoda hrace z vyssi doby mohl by to byt takto např. Moderna 90% vs vrchol 30% pro boj pvp bonus velkolepek 30% pro oba.
Pokud bude hrac Moderna 30% vs Moderna 90% kazdemu zustane svuj bonus bez rozdilu.

Casy a procenta berte s rezervou. Je to jen nastrel. Nedokzau odhadnout jak dlouho muze nekomu trvat sestavi armadu nebo jak dlouho mu muze trvat boj. Co se % tyce nedokazu dnes odhadnout ani to kolik hracu ma nebo nema jakou velkolepku na jakem lvl.

Kazdopadne nez nejake cechovni bitvy bych uvital nejaky ten pvp prvek nebo to propojit .
 

DeletedUser14341

Host
Mě by osobně např. zajímalo zdali se cechy budou dělit tak jako např. v Expedici.. kde se v podstatě nemůže setkat cech s 80hráči vs cech s 5hráči. Pokud v těchto bitvách to bude jinak jak píší dle ligového systému tak to bude prostě nefér. pokud 5 hráčů bude bojovat po např. 5 bitvách a pak ztratí veškeré bojové bonusy tak samozřejmě cech s 80 hráči těch bitev udělá 16x více. O tomto jsem se nikde nedočetl.. A celkem by mě to zajímalo :)
 

DeletedUser12887

Host
Tak určitě to má být cílené na hráče přes mobilní aplikace, protože jak již psáno bylo, když tam CvC nefungují těžko můžou pochopit princip CvC, natož je hrát.
Nicméně co mi tady taky opět úplně jasné není, proč se má mazat rozdíl mezi hráči, když někteří hrají několik let, mají kompletní výzkum, věnovali té hře čas, úsilí, suroviny, zvedali bonusy, jak svoje, tak cechu, třeba pomohli dalším a teď teda nastoupí hráči, kteří nikdy tohle nezažili a budou na stejné úrovni, což nic proti, ale ti kteří ty výzkumy mají a všechno nějak už vytvořili, aby měli silné město atd., taky nepřišli, aby rovnou byli na tom stejně, všechno museli získávat postupně, včetně zkušeností.
Teď se mávne kouzelným proutkem, doba železná bude stejně silná jako virtuální budoucnost, něco podobného se stalo už na mapě CvC všechny éry, tak aby se neopakovala podobná chyba.

Zrušili se sousedi z různých dob, protože si stěžovali, že na ně útočí hráči z vyšších dob o několik věku a teď prakticky to samé bude stejně tady, protoze složení cechu může být velice široké od úplného začátečníka až po úplně pokročilé nebo naopak se složí cech pouze ze silných hráčů a z čeho se teda bude počítat nějaký základ nebo poměr nebo teda zaútočí cech 80 hráčů z doby železné na cech 80 hráčů virtuální budoucnost a vyhrát může klidně ten z doby železné ?

Řekněme, že teda si odpovídám sám a tohle nepůjde a budou mezi sebou soupeřit podobně silné cechy, ale na základě čeho, počtu hráčů, dosažené dosavadní úrovně, rozmanitosti věků hráčů nebo čeho přesně ?
Pouze ze serveru na kterém cech hraje nebo to bude podobně v jako v expedicích a budou se ty cechy střídat v rámci CZ, případně tam budou i mezinárodní cechy, když náhodou se stane, že nebude s kým soupeřit ?
Na mysli mám ten úplný start, pak už mezi sebou budou bojovat podle toho oznámení, aktivní cechy na základě dosažených úspěchů na mapě během těch 10ti dní, vždycky 5-8 cechů.

Tak jsem na to zvědavý, nemusí to být špatné, záleží až se to všichni naučí, nikdo učený nespadl z nebe.
Stejně tak podobně asi bylo složité se naučit CvC nebo CE, takže k tomu přibyde ještě další hra navíc a čas ukáže, zda to bylo dobře nebo špatně bych to tak viděl :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Vážení hráči,

zajímá nás vaše názory na zamýšlenou novou funkci Cechovní bitvy. O konceptu si můžete přečíst v oznámení.
Budeme se těšit na vaše názory, poznatky a připomínky![/QU

Hra začíná být složitější na čas a hodně hráčů to unavuje. Je třeba zjednodušit hru. Náš cech například od cvc úplně opustil. Je nákladná na vojáky a hlavně taky na čas.
 

Fčelkamaia

Nováček
Mám obavu jak bude řešeno to oslabení. Pokud nám to ve výsledku umožní všem stejný počet bitev, bez ohledu na startovní bonus, tak se mi to líbit nebude. Přeci jen mnozí z nás nesbírali bonusy jen tak nanic. Takže pokud by někdo s bonusem 100% a někdo s bonusem 500% do útoku mohli bojovat jen stejně, tak by nás to diskriminovalo ve prospěch nových lidí.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru