Diskuze k Cechovním bitvám

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dan 77

Veterán
Dlouhý příspěvek Fmashe:

Naprostý souhlas. Ještě si vzpomínám na ten pseudo-rozhovor s polským Lead Community Managerem (Wawrem), který měl mít po našich špatných ohlasech druhou/doplňující část, která však jaksi vyšuměla... A tak se mi celkově zdá, že KaseO je za každou cenu konformní s vývojáři FoE a nekonformní názory do Německa posílat nehodlá - přestože drtivá většina hráčů svou nevoli na fóru nevyjádří, většinový nesouhlas celého hráčského spektra tak zůstane vývojářům skryt, my přispěvatelé ho můžeme pouze chabě reprezentovat. Na Betě je to podobné, vyskytují se tam dost podobné názory jako tady, ale z nějakého důvodu tam má zpětná vazba nějaký potenciální vliv?? Viz možné omezení bonusu nové velkolepky Virgo projekt, aby neplatila na sousedy, tohle vzniklo právě na základě obavných ohlasů ze strany tamějších přispěvatelů.

Jinak ty návody týkající se úplných základů CvC tu na fóru máme, ale nevím, z čí iniciativy, asi z iniciativy tehdejších moderátorů (za což jim díky!). Např. tohle máme tady na fóru v sekci Návody taky:
Obecně platí, že prakticky jen veteráni vědí, jaký je rozdíl mezi korunkami, jinými korunkami, silou a prestiží, ať už v expedici, v CvC, z úrovně cechu apod. Jestli si něco zaslouží skutečně kvalitní popis, je to právě tohle.
Na základě toho bych si dovolil dát přes KaseO zase další otázky:
  • Jak budou CB ovlivňovat cechovní sílu (v porovnání s CvC, ale hlavně Expedicí a Síněmi slávy)? Od toho se odvíjí růst cechovních úrovní.
  • Ovlivní CB nějak postavení cechů v žebříčku? Zatím na to má vliv převážně CvC a méně bonusy vyplývající z cechovní úrovně.

Jenom ještě něco k doplnění:
3) Desetidenní souboj. Na jednu stranu dobré, že by u toho hráči nemuseli sedět v jednom kuse, někdo má volno v neděli, někdo v pondělí. 10 dní je dost dlouho na to, aby měl hráč nějakou dobu na sehnání času, pokud se bude chtít do něčeho pustit.
Také se možná nezblázní servery (ale spíše zblázní), protože se aktivita rozprostře do delšího času. Na druhou stranu je špatné, že pokud budu mít čas dejme tomu o víkendu, vybojuji X provincií, ale v týdnu prostě tolik času nenajdu, takže mi soupeř disponující větším množstvím času v pondělí všechno sebere.
Pravda je, že čím dřív začneš, tím spíš jako cech vyhraješ. A taky to spíš bude jako přepočty v CvC, které se ale budou postupně rozprostírat na různé denní doby podle toho, kdy byla která provincie dobyta.
Jinak oslabení má být dennodenně a resetovat se má taky dennodenně. To znamená, že abys byl pro cech největším přínosem, bude potřeba vybojovat co nejvíc bojů každý den (kolik zvládneš). :confused: Tzn. o víkendu nepůjde určitě dohnat herní nečinnost ze všedních dnů (což v expedici třeba lze!).
Každá budova může být po dobytí zničena, ale ostatní mohou být přínosem pro dobyvatele.
Co to znamená? Že některé budovy jsou nepoužitelné pro dobyvatele, a dokud nejsou zničeny, stále přispívají staviteli?
Taky jsem nad tím přemýšlel, v angličtině na Betě to mají formulováno úplně stejně nejednoznačně, takže to není chyba překladu zdejšího dobrovolnického FoE týmu, že nám to není jasně srozumitelné. Chápu to nakonec tak, že je šance, že postavená budova bude po změně majitele zničena, a ty, které zbudou, budou výhodou pro nového majitele - tedy za vlastní suroviny v pokladnici postavíš, ale můžou se obrátit proti tobě a jejich bonus začne pracovat v tvůj neprospěch.
Když "každý člen za odměnu získá části nové rozšiřitelné budovy poskytující cechovní sílu, zboží do pokladny a výzkumné body", znamená to novou velkolepou budovu, resp. zisk plánků na ni, nebo co je to vlastně za bonus?
Já to zase pochopil jako speciální budovu o několika úrovních, přičemž výběrové sady budou na dílky (jako u svatyně, studánky a především runového kamene).
Na jakém základě se předpokládá účast hráče, který netouží zvedat prestiž cechu, protože už dostává dostatečně za uši od vůdce z titulu slabé účasti na expedici, o odsouzeném CvC nemluvě?
Přesně tak, šance pár % na 5 výzkumných bodů je bídná odměna. V expedici to jsou aspoň diamanty a některé zlaté relikvie, CvC má zase největší šťávu, pokud se do toho člověk ale dostane.
 
Naposledy upraveno:

Joxer

Psavec
Tzn. o víkendu nepůjde určitě dohnat herní nečinnost ze všedních dnů (což v expedici třeba lze!)
Asi nás chtěj přibít k židli a trávit tu tak co nejvíc času. Což je asi tak nějak jasný každýmu, ale já osobně beru více méně tuhle hru jako odpočinkovou a pokud budu nařizovat budík, tak asi sotva mě nová část hry zaujme. Spíš ve mě vyprovokuje opak a nejen u mě.
Mimochodem, takhle se implementační studie, a to tedy pardon, nedělá.
Někdy mi připadá, že celej tým (RT - nikoli FOE tým) je jen banda vypuštěnejch dětí, co si namalovala nějakej obrázek a chce po nás, aby jsme na ten obrázek vyprávěli nějakej příběh. Víc nám totiž nedali. Oni nám s pardonem žádnou studii nedali. Ty vypadaj jinak. Plně s tebou souhlasim.
Pokud vezmu jen to, co z toho nějak vychází, tak spousta cechů bude naštvanejch, že dali zase nějakou věc důchodcům, který se kopou do zadku.
Kase psal o zábavě bez nějakejch odměn. To nelze aplikovat na zábavu řízenou budíkem. Tam buď přestaneš mít zájem o reálný život a budeš nařízenej budík pokládat za neuvěřitelnou zábavu a nebo budeš už předem poukazovat na špatné nastavení už tak zbabraného nástřelu RT na tuhle část hry.

edit: U týmu poukazuju na RT. Díky Dane, tam by to mohlo být myšleno jinak. Raději jsem to doplnil už v tomto příspěvku ;)
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
Jinak ty návody týkající se úplných základů CvC tu na fóru máme
Já vím. Ale kolik procent hráčů je četlo, pokud je vůbec našlo? Já jsem pro cech pro jistotu napsal celý návod na CvC sám, v něm jsem použil samozřejmě leccos z wiki.
A taky to spíš bude jako přepočty v CvC, které se ale budou postupně rozprostírat na různé denní doby podle toho, kdy byla která provincie dobyta.
Takže by přepočet byl každou hodinu, ale vztahoval by se jen na nově dobytá území? To mě nenapadlo, ale také by to šlo.
Chápu to nakonec tak, že je šance, že postavená budova bude po změně majitele zničena, a ty, které zbudou, budou výhodou pro nového majitele - tedy za vlastní suroviny v pokladnici postavíš, ale můžou se obrátit proti tobě a jejich bonus začne pracovat v tvůj neprospěch.
Ano, to zní logicky, v tom asi bude jádro pudla.
Já to zase pochopil jako speciální budovu o několika úrovních, přičemž výběrové sady budou na dílky (jako u svatyně, studánky a především runového kamene).
Opět zřejmě trefa do černého.

Víc hlav víc ví :)
 

Dan 77

Veterán
https://forum.beta.forgeofempires.c...k-guild-battlegrounds.10398/page-8#post-81970

Na Betě v diskuzi začal v pátek odpovídat ten vývojář, který to všechno vymyslel. Ve zkratce na co si vzpomenu:

- Oslabení útoků/vyjednávání & časová náročnost:
Obnovení na výchozí hodnotu 0 % bude probíhat denně v zatím neurčený čas. Na všechny hráče bude fungovat stejně a spravedlivě v tom smyslu, že na hráče s větším vybudovaným útočným bonusem dolehne až později, že by už byly boje příliš obtížné, než aby se daly vyhrát. Oslabení bude po každém jednotlivém boji a bude mít mírně vzrůstající tendenci, takže pár bojů bude náš bonus klesat asi po 2 %, pak po 5 %, pak po 10 % a nakonec po 20 %. To by mělo znamenat, že každý hráč bude schopen denně ubojovat 10-40 bitev (což se mi zdá i tak příliš časově náročné, ale prý na tu časovou náročnost díky hráčské zpětné vazbě myslí). Uvažuje se i o způsobu, jak bude docházet k postupnému ztěžování vyjednávání (které si samozřejmě bude platit každý hráč sám ze svého, jako v expedici). To vše proto, aby i slabší hráči měli vliv na výsledek a drtivou většinu bojů nerozhodli tahouni cechu, taky aby se v cechu podporoval obchod se surovinami.

- O bitvách s více vlnami se zatím moc neuvažovalo. Obranné kombinace prý budou generovány zcela náhodně.
- Nová cechovní vylepšovatelná budova (jejíž části budou výhrou pro členy cechů vyhrávajících v CB) bude speciální, ne velkolepá - prý tam budou hrát roli i renovační sady, z toho tak usuzuju.
- O větších individuálních odměnách alespon zčásti srovnatelných s diamanty v expedici se zřejmě zatím neuvažovalo.
- Napříč ligami by se měly střetnout cechy nehledě na počet členů, ty nejlepší (opět nehledě na počet členů, pouze na své schopnosti) se budou probíjet do lepších lig.
- Malý cech nebude v žádné nevýhodě, velký cech totiž bude muset více vybojovat, ale asi ne zase přímou úměrou, aby to nedávalo malým cechům zase nějakou výhodu oproti velkým.
- Každá herní doba asi bude hodnocena stejně, protože půjde jen o počet střetů a hodnocení pro celý cech se bude dělat na základě počtu aktuálně vlastněných provincií. Zúčasnit se CB půjde zhruba od doby železné nebo od raného středověku.
- Provinční budovy budou skutečně fungovat tak, že je šance, že postavená budova bude po změně majitele zničena, a ty, které zbudou, budou výhodou pro nového majitele - tedy za vlastní suroviny v pokladnici postavíš, ale můžou se obrátit proti tobě a jejich bonus začne pracovat v tvůj neprospěch. Provinční budovy půjde bourat, aby bylo možné je nahradit jinými.
- Dobyté sektory nepůjde opustit/osvobodit, pouze o ně přijít tak, že je dobude nepřítel. Na začátku nové CB se vše zresetuje a jde se od nuly, vč. odemčených provinčních budov.
- Znovu a snad i jasněji tam vysvětluje, jak je CB s jeho fungováním a průběhem zamýšleno.

- Na odpovědi na ostatní dotazy si ještě musíme počkat.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser16021

Host
Ahoj,
"Hodně dlouhé čtení" - ale nápad se mi líbí. V lednu tohoto roku jsem do sekce Nápady také vložil 'nápad', který takto vzápětí ocejchovali (do té doby jsem nehrál ani neznal systém pro CvC) viz : https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/kumpanie-a-karavany.10400/
Reagoval jsem na jejich reakce a nápad rozdělil na dva a přepracoval a zkrátil - viz : https://forum.cz.forgeofempires.com...anie-žoldáků-přepracováno-zjednodušeno.10414/ a další viz :

https://forum.cz.forgeofempires.com...vany-trhovců-přepracováno-zjednodušeno.10415/.
Jsou trochu podobné s Cechovnimi bitvami a také potřebují hodně doladit. Ale na rozdíl od Cechovnich bitev kdy vývojářům mohou hráči pomoci to vyladit, jsem jako jedinec další šanci díky jiným nedostal. Je možné že z mého nápadu by jste mohli načerpat nové inspirace i do Cechovních válek .
Sice se moje nápady týkají jednotlivců, ale třeba tam něco najdete
 

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
Jak jsem sliboval, poskytneme odpovědi na nejčastější dotazy, které se ke konceptu objevují:

  • Cechovní bitvy – jsou určeny pro cech na jednom světě, jako CvC, nebo pro různé světy, jako cechovní expedice?
    • Pouze v rámci daného světa

  • Pokladnice – kolik zboží bude potřeba a na co?
    • Zboží z cechovní pokladnice bude nutné k vybudování bojových budov na získaných sektorech.Požadavky na zboží budou určeny v závislosti na nejvyšší době, ve které se nachází členové cechu. Pokud je tedy člen cechu ve virtuální realitě, bude použito zboží virtuální reality. Zboží se používá od doby železné a výše.

  • Návrh říká "cechy, které se chtějí zúčastnit" - musí se tedy všechny cechy zapojit nebo jsou automaticky zařazeni do nejnižší ligy?
    • Všechny cechy budou nejprve zařazeny do nejnižší ligy a do těch vyšších se budou muset probojovat. Pokud nebude cech v cechovních bitvách aktivní, bude z těchto bitev vyloučen. Pokud se bude chtít znovu zapojit, po otevření cechovních bitev klikne na „připojit se“, nebo něco podobného.

  • Dvouhodinová ochrana není dostatečně dlouhá. Povede ke stresu v cechu, hlavně při hraní v nočních hodinách, kdy nebude způsob, jak sektor udržet.
    • Doba ochrany se bude v jednotlivých sektorech lišit, vnější sektory budou mít kratší dobu ochrany, než ty vnitřní. Kromě toho: přesné časy ještě nebyly rozhodnut.

  • Jak funguje oslabování? Je závislé na jednotlivých hráčích, nebo na celém cechu?
    • Je závislé na jednotlivých hráčích a platí pouze pro bitvy, nikoliv pro vyjednávání. Hráči s vysokými útočnými bonusy mohou bojovat více než ti, kteří útočné bonusy nemají, nebo je mají mnohem nižší. Uvažujeme však i o nějaké formě oslabování pro vyjednávání.

  • Kdy bude míra oslabení opět obnovena?
    • To ještě není rozhodnuto. Možná bude záležet na hráči. Toto bude vyváženo později.

  • Cechy ve skupině – záleží na počtu členů v cechu?
    • Rozdělení bude probíhat na základě umístění v lize, počet hráčů není podstatný.

  • Při vyjednávání bude použito zboží z cechovní pokladnice, nebo samotných hráčů.
    • Hráčů
  • Změňte prosím dobu trvání na 7 nebo 14 dnů pro lepší orientaci.
    • Trvání bitev bude prozatím 10 dnů se 4denní přestávkou.
  • A co podpora obrany z Observatoře, bude použitelná i zde, nebo zůstane omezena na CvC?
    • Na cechovní bitvy se vztahovat nebude, pouze na CvC.
 

Dědeq

Znalec
Pokud nebude cech v cechovních bitvách aktivní, bude z těchto bitev vyloučen. Pokud se bude chtít znovu zapojit, po otevření cechovních bitev klikne na „připojit se“, nebo něco podobného.
To je výborný nápad, aspoň teď se mi to tak jeví. Nepůjde farmit neaktivní cechy a bude možnost vlastní volby, zda se cech bitvy zúčastní. Palec hore.

Cechy ve skupině – záleží na počtu členů v cechu?
  • Rozdělení bude probíhat na základě umístění v lize, počet hráčů není podstatný.
To je na jednu stranu rozumné, silnější "stát" je prostě silnější stát, což se mj. měří množstvím "obyvatel", v tomto případě členů cechu. Ale samozřejmě pak hrozí, že si nejvyšší ligu opět rozeberou "mocnosti" v podobě několika nejsilnějších a největších cechů serveru.
K tomu ale Dan 77 píše informace z bety:
Malý cech nebude v žádné nevýhodě, velký cech totiž bude muset více vybojovat,
Z čehož zase vyplývá, pokud je to pravda, že navzdory tomu nerozlišování dle velikosti by velikost vlastně ani nehrála roli. Vytváří to určitou rovnost (či "odolnost vůči mocnostem"), viz předchozí odstavec, ale je to přirozenější řešení?
Jak to tedy zatím v tomto ohledu vypadá a čemu se dá přednost - "zrovnopránění" malých a velkých cechů, nebo přirozenému výběru, kde velký je obecně vzato silnější, než malý?

Zboží z cechovní pokladnice bude nutné k vybudování bojových budov na získaných sektorech.Požadavky na zboží budou určeny v závislosti na nejvyšší době, ve které se nachází členové cechu. Pokud je tedy člen cechu ve virtuální realitě, bude použito zboží virtuální reality. Zboží se používá od doby železné a výše.
Chápu správně, a tady si vypomohu mírně extrémním, ale reálným příkladem (konkrétně v našem cechu ta situace zrovna nastane), že v cechu s většinou hráčů v dobách koloniál-postmoderna, kde jediný hráč je v době Marsu, bude veškerá stavební činnost v CB provinciích ležet na bedrech tohoto jediného hráče z Marsu? To asi nemohu moc pochválit, i když mě lepší řešení takhle spatra moc nenapadá.
 

DeletedUser16021

Host
Jeden blbý dotaz. Nějak jsem tu informaci nezachytil. Když odsoudili že CvC na mobilu nepojede (pokud si teda nehrají jako já přes Puffin). Tak ty Cechovní bitvy na mobilu pojedou??
Pokud ne, tak si myslím že dopadnou úplně stejně jako CvC možná ještě rychleji.
 

Dědeq

Znalec
Cechovní bitvy na mobilu pojedou?
Doufám, že neodpovídám úplně špatně, ale mám od počátku za to, že to má být multiplatformní záležitost. Žiju v přesvědčení, že jsem někde četl, že expedice byla zavedena právě kvůli tomu, že CvC není pro mobilní hráče a přitom je potřeba mít i pro ně nějakou společnou cechovní aktivitu. Neudělat CB pro mobily by byl sloní krok stranou.
 

Dan 77

Veterán
https://forum.beta.forgeofempires.c...-guild-battlegrounds.10398/page-10#post-82082
https://forum.beta.forgeofempires.c...-guild-battlegrounds.10398/page-11#post-82151

Trvalo mi, než jsem se k tomu dostal, ale na Betě jsme před časem dostali od toho vývojáře další odpovědi, tak abych doplnil svůj poslední příspěvek a abych mu dodal větší komplexitu:

- O přidání cechovního fóra a příp. chatu do mobilní verze se vůbec neuvažuje.
- O větším počtu různých map v různých tvarech (aby se tím přidalo na pestrosti a abychom nepoužívali pokaždé tu samou strategii a CB se nestaly nudné jako expedice) se zatím asi neuvažovalo.
- CB budou ve 14denních cyklech, tj. 10 dní boje a 4 dny klidu před další CB.
- Na to, který den v týdnu a v kolik hodin se bude CB spouštět, jsem odpověď nedostal, takže se to asi ještě neví.
- O možnosti využít suroviny od Ledovky dál z cechovní pokladnice se uvažuje zatím jen tak, že provinční budovy budou různé, budou stát suroviny z různých herních dob a budou stát více nebo méně podle toho, o jak dobrou budovu půjde (každá bude mít jiný nebo jinak silný bonus pro danou provincii, kde bude budova postavena). Každopádně jak už jsem psal, bude ta budova jen do konce aktuální CB (která potrvá 10 dní).
- K nutnosti zavést novou cechovní pravomoc (určenou k řízení CB, stavění provinčních budov tam a odemykání dalších kol v expedici) se nevyjádřil, takže těžko říct, jestli ten návrh vzal v potaz.
- S vlivem Observatoří na CB se bohužel vůbec nepočítá.
- I jednočlenné cechy budou mít možnost se CB účastnit...
- Tabulka o tom, kdo z cechu jak moc přispěl v CB, bude snad samozřejmostí (vývojář se k tomu nijak nevyjádřil, nepotvrdil to ani nepopřel).
- Šance na odměnu 5 FP za střet prý bude nastavena tak vysoko, aby měla smysl a byla ve srovnání s expedicí dost lákavá.
- Cechovní síla (pro cechovní úroveň) získaná v rámci jedné CB by měla zhruba odpovídat zisku síly z jedné expedice.
- V žebříčku cechů podle prestiže budou mít CB vliv asi jako dominování na jedné CvC mapě.
- Cechy budou prestiž získávat podle toho, v jaké lize jsou, a pokud v lize klesnou, část prestiže ztratí, naproti tomu získají více nebo ji znovu získají tak, že postoupí do vyšší ligy - analogie k získání/ztrátě sektoru v CvC.
- Další prestiž do žebříčku lze získat, kdykoli cech dokončí CB v jedné ze tří nejvyšších lig - tyto body prestiže nepůjde ztratit, tj. budou permanentní a budou se postupně načítat, ale budou ve velmi malém množství.
- V rámci CB se budou moct utkat pouze cechy v rámci jednoho herního světa (serveru), nikoli napříč nimi jako u expedice. Mezinárodní CB ani mezinárodní expedice se neplánuje.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Udělal bych v tom případě ale novou cechovni budovu, která by určovala jak si který cech vede a tam by vkladali hráči hráči zboží nebo vojsko v tom případě a stejně to úplně vyrovnané nebude.
Nicméně by treba v rozmezí časovém jak se tu psalo bylo nutné doložit nějakou obranu či suroviny, bez toho aby u toho musel být člen vedení cechu, rozhodování nechat podle toho, kdo co tam vložil a až náročnější postupy by byly nutné konzultovat jednou za 2 nebo 3 dny přímo s vedením cechu.

Nechápu přesně teď pojem vyjednávání, zda se týče pouze dané oblasti a cechu a clenu v něm nebo vyjednávání s jiným cechem.

Jinak už asi tohle je mimo soutěž, ale odpovědi super, tak se uvidí :)

Nicméně to budou spíš individuální bitvy pro cech, než spolupráce cechu jako celku, což je trochu jiné než původní CvC, kde se měl podílet cech celý a stejně to vždycky tak nebylo, takže snad tohle bude lepší systém.

A půjde narozdíl od počítačů hrát i přes mobilní verze.

Nevím jen, jestli jsem přehlédl, jak se bude postup promítat do globálního hodnocení.
Zda zůstává to původní a budou se úspěchy připočítávat dal nebo na to bude úplně nové hodnocení, které s tím stávajícím nebude mít nic společného.

Ta budova cechovni jakási by měla podle dosažených úspěchu v té momentální bitvě mít třeba ale také možnost si to území hájit déle, jestli jsem správně pochopil.
Jinak to že na to samé území stejně může jít kdokoliv úplně stejně bez toho, jaký byl výsledek by postrádalo smysl.

Co mi tam dále skutečně úplně nesedí to rozlosování, takže jsem v nejvyšší éře, mám mnohem vyšší nároky na výzkum a na všechno, surovin málo, pomáhám třeba už takhle nejen sobě ale i dalším hráčům a budu bojovat nebo vyjednávat s cechem, kde to mají podstatně jednodušší, jsem v éře kolonizace Marsu, kdy je potřeba několik desítek tisíc surovin na výzkum.
Už teď je poměrně náročné pro spoustu hráčů zvládnout expedici a ten los přesný není, někde je 10 hráčů z Marsu a jinde 10 hráčů z doby železné kdo to má těžší asi, když surovin z Marsu je min, než z doby železné.

A na druhou stranu teda ok já nebo kdokoliv kdo má teda Mars dobu několik tisíc jednotek a může bojovat tím pádem v jakýkoliv době prostě ten slabší cech zvalcuje, takže ať tak nebo tak není to o pláči a narikani, což si dovedu představit, že někoho napadne, ale o tom, že na tohle pravidla žádná nejsou a teprve někteří plakat budou, stejně jako když se jednalo o nevyrovnanem sousedství.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

d arvit

Odborník
Náhodné zboží pro budovy by mohlo být problémem mnoha cechů.

Když jsme se podívali na inventáře cechů, viděli jsme, že spousta cechů má spoustu zboží z mnoha období, takže to jako problém nevidíme. Mělo by to také přispět k tomu, aby pro hráče z vyšších dob mělo význam i zboží nižší doby.

problém nejsou suroviny z nižších dob - ty by se lehce uplatnili v CvC - ale tam je problém že se to tak zazdilo že je to prakticky mrtvá mapa, další postup je tak drahý že na to v určitém okamžiku sebelepší cech přestane mít a na druhou stranu koho by bavilo bojovat o pár prvních sektorů kolem dokola, tak záživné boje tady nejsou aby se bojovalo pro samotný boj..

úplně vidim jak hráči na marsu překotně stavěji vinice, šperkaře a včelaře aby měli zboží z nižších dob zatímco jim v pokladně hnijou miliony surek z budoucností, trochu se bojim aby tenhle detail nezabil snahu v CvB

problém jsou suroviny z posledních dob které nejde nijak využít, na ty by se měla zaměřit pozornost..

snad koncem roku teprve na betě??takže když všechno půjde hladce tady jaro 2020?? popravdě jsem to čekal mnohem dřív...
 

Dan 77

Veterán
No je pěkný, že tolik dávají na naši zpětnou vazbu, když teď chtěli svůj koncept s hráči konzultovat. Ale taky zamlčeli spoustu podstatných bodů/oblastí z hráčské zpětné vazby (nevím, jestli pro shrnutí nejčastějšího, anebo s jiným záměrem, protože v rámci zjednodušení a redukce do bodů to být nemohlo, to by se aspoň dotkli všech oblastí, které příchod CB ovlivní):
- odměny individuální a cechovní
- hodnocení cechů (v žebříčku, v úrovních)
- způsoby utrácení zboží z pokladnice
- možnosti využití zboží od Ledovky dál
- evidentní potřeba nové cechovní pravomoci
- návrh na větší variabilitu tvarů map v CB
(... viz ty dva moje soupisy, co všechno jsem se dočetl nebo přímo v reakci dozvěděl od vývojáře na Betě, pokud chcete mít nějaký komplexnější obraz)



Nekomplexnost oznámení ale pomiňme, vrátím se k samotnému obsahu oznámení. V některých bodech je argumentace pro způsob, jakým chtějí to či ono zavést, tak vágní, že to na mě nedělá dobrý dojem.
Cituji z oznámení:

Tato funkce by měla umožnit velkým i malým cechům, aby byly rovnocennými soupeři
... Správa velkého cechu vyžaduje spoustu úsilí a bojových schopností, které by měly být odměněny. To znamená, že čím více členů cech má, tím je vyšší pravděpodobnost, že se dostane do vyšší ligy. Díky ligovému systému spolu budou bojovat pouze cechu podobné síly, takže menší cechy budou pravděpodobně podle jejich výsledků bojovat zase jenom proti menším cechům.
Většinou to tak bývá, ale do diamantové ligy se pak nejsnáze dostanou jednočlenné cechy. To určitě nebude záměr vývojářů, ale bude se to dít, stačí najít zarputilého hráče, který bude chtít svůj pidi cech dostat vysoko v žebříčku.
Náhodné zboží pro budovy by mohlo být problémem mnoha cechů.
Věříme, že vzhledem k tomu, že náklady jsou variabilní, bude vždy existovat něco, co mohou cechy budovat. Když jsme se podívali na inventáře cechů, viděli jsme, že spousta cechů má spoustu zboží z mnoha období, takže to jako problém nevidíme. Mělo by to také přispět k tomu, aby pro hráče z vyšších dob mělo význam i zboží nižší doby.
Jak se zmínil D arvit, tento pohled vývojářů na věc je velmi problematický a prakticky nereálný. Ale původně jsem proto citované věty chápal jinak, a sice že mezi provinčními budovami si půjde vybírat a že bude mít smysl nabírat hráče z nižších dob a stavět s nimi Arc a Observatoř (výrobny k tomu asi nikdo stavět nebude, a i získávání surek směnou dolů nebo jiným obchodem ve velkém je pro účely CvC směšný zisk, v CB uvidíme, ale táhnout to asi budou zase cechovní budovy, příjem z nich je zkrátka nenahraditelný).
Ještě k prvním dvěma větám: Náhodné zboží bude problém pro malé cechy, to je asi bez debat - pár členů s nevalnými budovami produkujícími zboží rovnou do pokladnice, anebo pár silných hráčů, kteří svými Arcy a Observatořemi pokryjí pouze část dob v pokladnici. Na druhou stranu výdaje mají představovat jenom provinční budovy asi a nikdo nebude nutit, aby je cechy stavěly, ke všemu jen do konce aktuální CB, než se všechno zresetuje, navíc po ztrátě sektoru se budova buď zbourá, anebo začne pracovat v neprospěch prvotního stavitele/investora. A mezi budovami půjde vybírat. A pokud vím, počítá se při nákladech i se zboží od Ledovky výše, je jen otázka, do jak velké míry.
Tabulky příspěvků pro členy cechu.
Také dobrý nápad, který chceme do funkce případně později přidat.
To by měla být naprostá samozřejmost k okamžitému přidání už automaticky, v expedici ta tabulka taky není náhodou.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser16021

Host
Jaký je celkový pohled, zhodnocení příspěvků hráčů - kladný, nerozhodný nebo záporný. Je tu 6 stran příspěvků, ale často reakce těch stejných.
Hráčů na všech světech je několik tisíc (ano hráči mají víc světů, ale i tak).
Mám tři světy, ale k CvC jsem se dostal jen na jednom. Mám pocit že CvC v celkovém žebříčku moc cechů nehrálo.
I při pročítání požadavků cechů před přidáním se k nim, jsem dost často četl že nehrají CvC nebo dokonce ani expedice, nikoho nenutí, nemají pravidla apod.
Kolik cechů vůbec má chuť hrát cechovní bitvy?
Může to mít i dopad na dosavadní složení cechů, kdy CvC hrálo pár hráčů a nyní by se CB mělo, mělo? účastnit více.
Jaká je třeba reálná náročnost na čas. Jak dlouho během dne může - musí hráč trávit u CB?
 

Dan 77

Veterán
Buď spíš rozhodně záporný, nebo se spoustou výhrad, návrhů a dotazů vyplývajících z nedostatečně podrobného oznámení - proto jsem sem dal ty dva soupisy, co jsme se dozvěděli od vývojáře přímo na Betě.
Zbytek hráčů nepíše nic a nic psát nebude ani, nejspíš ani číst, takže holt jsme malý reprezentativní vzorek, jako na každém světě. Víc se dozvíme, až jak se to mezi cechy ujme nebo neujme, těžko to můžeme vědět dopředu...
Jinak na Betě to hráči hodnotili v podstatě stejně jako my.
Co se týká časové náročnost, obavy o to jsou tady i na Betě a ani sami vývojáři teď přesně nevědí, ale jejich odhad, jakou mají představu, jsem psal taky výše.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru