Diskuze k cechovním expedicím

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3814

Host
Henziz: možná by to vyšlo na stejno. souhlasím s tím, že čím vyšší chrám, tím by se měli měnit i procenta na odměny. dva plánky na konci celé expedice, když už padají jednotky i nám - "vytuněným hráčům" - je opravdu opravdu výsměch
(a až se mě někdo zeptá, proč teda ty expedice vůbec hraju, tak je to kvůli cechovní podmínce)
 

DeletedUser13913

Host
mně ty cechovní expedice baví.Hrála jsem ji sice poprvé ,ale dost dobré tedy.Tato hra je fakt moc hezká.A to hraju už nějakou dobu Elvenar a toto mně nějak baví více.Škoda ,že jsem na ní nepřišla dřív :) .... Ale i Elvenar byl velice dobrý.Teď už bohužel ne e.
 

DeletedUser13851

Host
Expedice, hmm.. no jsem začátečník v této hře, nějaké odměny za ně jsou, tak jsem je začal hrát. Moc se mi do nich nechtělo, ale tak nějak jsem si na ně zvykl :) Cechu to pomůže a začátečníkovi se hodí každá odměna, každá jednotka, každý plánek. A navíc to docela zpříjemňuje čas čekání na dokončení výroby atp., takže zatím je hodnotím kladně. @Luciasek7 Elvenar je ale hodně mladá hra ve srovnání s FoE a zanedlouho pochopíš, že systém, co se týče potřeby diamantů, volného místa a konec konců všeho ostatního se zase tak moc neliší. Rozdíly tu jsou a budou, ale to, proč někteří hráči stále "pofňukávají", to je stejné v každé hře tohoto typu. Expedice doporučuji úúúúplně všem i těm, co nechtějí válčit. Jednotky, které člověk dostane jako odměnu v expedicích bohatě stačí pokrýt potřeby obrany města a místo všech kasáren se dají postavit továrny na zboží a s tímto zbožím pak hrát "forbes" v expedicích. Možná, že na vyšších úrovních je situace jiná, ale pro mne v období ranného středověku je to tak, jak píšu.
 

Arthoris

Odborník
Ta CE patří mezi nejlepší prvky, co byly do hry přidány, a hlavně je to o týmové práci, tam se pozná, kdo chce pro cech něco udělat. Co se týče těch odměn, tak má to i pozitivní stánku, ty budovy se dají využít i na úkoly, třeba postav 5x dům atd....Nemusíte za to platit náklady, a třeba někdy zprovozní i tu možnost posílat dárky :D. Akorát je pravda, že na tom konci, by měli u těch plánků snížit % na zisk, páč 65% je opravdu moc. A co se týče těch altánů, tak to maj tak všichni, (může se to využít na získaní spokojenosti z úkolů). Co se dá získat z relikvií se dá zjístit jsou tam i % šance, je jasné, že spešl odměny, mají nejmenší % šanci, aby se daly získat. Prostě Inno to tak chtělo, aby ty nej odměny padaly jen občas, kdyby se každý hnedka napakoval vším možným, tak vše ztrácí smysl. Ty odměny mají motivovat hráče aby hráli CE, nedostaneš hodnotnou věc z CE v aktuálním kole, zkus příště. Jednou to padne každému, kdo tu CE hraje pravidelně, a dokonce, ten má větší šanci získat hodnotné věc, a o tom to je....
 

Kayro

Znalec
To je vsechno pravda ale presto se nemohu zbavit dojmu ze to slo udelat i elegantneji.Odmen mohlo padat vice druhu a ne porad dokola altan, odmeny mohly byt volitelne jak je to bezne v jinych hrach, proste trochu si s tim vyhrat, ne tam prsknout par odmen a zapomenout.
 

DeletedUser12887

Host
víc bodů na liště pro začínající hráče, míň pro velké

dost se divím, že tu pořád někdo pláče, co mají dělat hráči, kteří jsou rádi, že mají pár balíků bodů a plení je skoro každý den hrdina, co ví, že má navch :)))
 

DeletedUser13432

Host
K tý CE...když je hráč novej (dítě), projde první lvl CE (dál to nejde - zatím)a získá plánek na pyramidu (lentilku)a jásá (těší se na stavbu a nové, lepší odměny) a tak hráč dospívá, zlepší město, prochází dobama, investuje mrak času do VB, má už armu s bonusama....nakonec, už jako protřelej dospělej se prodere ( i tak se ztrátama ) k té poslední metě - vítězný 48 boj v CE a dostane........lentilku :)

Ke krčmě...pro mě zajímavá pouze obrana - útok...ale...já koupím 30% útok, soused 30% obrana a jsem tam, kde jsme byli před krčmou :), jen oba investujeme víc času do tupého klikání. Ok, 100% obrana města : souseda nedobiju - dobiju s velkou ztrátou (a třeba není co rabnout ),proč dobývat, proč stavět VB na bonusy army ? Joo..kvůli CE, ale ..no...hmm ...pro dvě lentilky ?? A proč mám stavět měsíce VB na obranu města, stačí tupě klikat a ten lump (co tý hře dal třeba 3 roky ), co ke mně chodí už ke mně chodit nebude...cha-cha...
Ty další bonusy, jako víc peněz, kladívek, obchod....to dělá radost novým hráčům...ale po pár měsících - totální zbytečnost....

Koupil jsem si 20% útok - do CE....nepostřehl jsem rozdíl....tak nvm, možná těch 30% bude OK, uvidím...ale každý "bonus" by měl být znát...nebo snad né ???
Jasně.. každá inovace a novinka hry je vítaná...ale měla by být adekvátní a vyvážená a neměla by měnit stávající pravidla ...obzvlášť u hry která může trvat roky....
Můj názor - staré hráče to nebude bavit, a nové hráče to nezaujme na tak dlouho....dojedou dobu a co pak ??? Klikat ? Tunit VB ? Proč ????????
 

Anti Bílý

Psavec
Zato já jsem díky krčmě ušetřil spoustu dia v expedici, ve které jsem nakonec dostal 100 dia a 100 VB v relikvii.
No jednou za měsíc se zadaří a člověk má alespoň chvilku radost :)

(I. a II. tupě klikám na automat a III. vyjednávám)
 

DeletedUser13432

Host
Tak nevím...koupil jsem si bonus 30% k útoku.....mám 120% a PC 65%.......a říkám si to budou prdy.....a dle mně se nic nezměnilo, naopak mi přijde...že PC přitvrdil taky....dostávám mnohem víc..řekl bych...tak teď, co s těma stříbrňákama.....asi vyrobit hospu pro 85 lidí....jinak mně nic nenapadá .......
 

DeletedUser11297

Host
No pochybuji, že dostáváš víc. Vem na vědomí, že si přikupuješ bonus k útoku, ne obraně, takže AI ti bude při útoku ubírat stejné množství životů, jako kdybys bonus neměl.
 

DeletedUser11304

Host
Taky jsem díky krčmě ušetřil pár dia. Nyní to jde jedna radost
 

DeletedUser12887

Host
Krčma je nej jedna stolička za dia a zbytek za stříbrňáky zatím nejlepší počin ve hře :-D
Podle mého názoru sluníčkáře by měl každý koupit jednu stoličku za cash :)

jinak co se expedic týče vyjednávat nebo bojovat se dalo i bez krčmy, ostatně jiná možnost neexistovala, jediná změna je ta že už nebude silný rail gun ale to byla a pro někoho už bude nedostupná jednotka...
 

DeletedUser11297

Host
Tak jsme to tu s Lordem v týdnu naťukli a už je to tu (skoro no, zatím na betě). :) Mění se nám expedice, a to docela rapidně.

  1. Stávající budovy (studánka, oheň, dia dekorace, bazar etc.) budou nahrazeny novými, expedičně laděnými budovami s víceméně stejným efektem.
  2. Dostaneme možnost získat 3 zcela nové odměny:
  • motivační balíček - namotivuje námi vybranou budovu v našem městě
  • hromadný motivační balíček - namotivuje všechny budovy v našem městě
  • expediční pokusy - umožní nám dále jet v expedici bez nakupování za medaile
3. Změna obtížnosti jednotlivých bitev (převážně zjednodušení). Nejsou to prý změna nějak drastické, ale měly by zlepšit zážitek z bitev
4. Byly upraveny odměny
  • všechny budovy byly nahrazeny novými expedičními s podobnými funkcemi (kromě věže vítězství)
  • změny se dotknou i zastávek, kde bylo doteď možno získat jen mince a zásoby, díky novým budovám a balíčku expedičních pokusů
  • všechny balíčky FB byly nahrazeny přímým vložením FB do lišty
  • byla odebrána odměna v podobě 2 plánků Chrámu na konci třetí části expedice
5. Byly upraveny i relikvie
  • budovy byly nahrazeny novými, expedičně laděnými
  • oáza byla odebrána ze vzácné relikvie
  • byly mírně upraveny šance na zisk zboží a FB, kvůli možnosti zisku nových budov a balíčků

No a to nejlepší na konec, přibude nám 4. úroveň expedic.
difficulty44.png

4. úroveň je volitelná část expedic, bude tak i bez ní stále možnost dosáhnout na 100%. Bude to extrémně náročná část, v boji na nás čekají dvě vlny nepřátel s nezanedbatelnými bonusy na každé zastávce. Vyjednávání bude stále možné, ale může zahrnovat i medaile a promethium (podle toho, v jaké době jste).

Odměny za zisk jsou, v závislosti na obtížnosti úrovně, velice dobré. Nebudou se zde již vyskytovat mince ani zásoby, na menších zastávkách budete dostávat diamanty, zboží, expediční pokusy a použitelné předměty (myšleno pravděpodobně motivační balíčky, etc.). Velké zastávky budou dávat hlavně budovy, diamanty a použitelné předměty.
Nesetkáme se zde již však s mnoha odměnami na jedné zastávce, šance bude vždy 50/50 (takže i diamanty by se mohly hrnout).
Na závěr ještě varování od vývojářů, 4. část expedic je úmyslně dělaná jako velmi těžká na dokončení, nemusí to být pro každého hráče (ani to není její původní smysl).

 

DeletedUser12887

Host
perfetní návrh akorát mi tam trochu chybí flexibila trhu
ale já vlastně nepřemýšlím pouze hraju
 

Svatej

Legenda
Takže super věci z nové expedice -
1) budou nahrazeny VŠECHNY budovy za dia/z eventů a to jak z odměn, tak z relikvií novými budovami, které budou "skoro stejně" účinné.
2) nový strážní oheň má rozměr 2*1 a dává 7 obrany. tedy 3,5% obrany za pole místo 4% klasického ohně.
3) nová svatyně znalostí má rozměr 3*2, čili o 2 pole větší než klasická.
4)Nový bazzar má rozměry 5*6 místo klasických 4*5.
5)Nová studánka přání - o změn u ní se zatím neví, jen že "Fountain of Youth works pretty much like a Wishing Well."
6)odemčení čtvrté obtížnosti, kterou má zvládnout jenom pár lidí z cechu stojí dvojnásobek ceny otevření 3. kola expedice. A to už je celkem pálka.
7)Snížení šance na padnutí FB a zboží z chrámu relikvií i z expedice samotné
8)Body FB z odměn v expedici už nebudou ve formě balíčků, ale půjdou rovnou do baru FB.
9) "Hromadný motivační balíček" je k ničemu, pokud nezvládáte získat jich 7 týdně...
10) nová diamantová obytná budova dává v ledovce - 18060 zlata/24 hodin a 683 lidí... to považuju za naprostý výsměch!
11) 4tá úroveň se nezapočítává do soutěže cechů v CE... dokončení 3tí úrovně bude i nadále 100%, to že hráč jede dál bude označeno pouze ikonkou hořící piramidy vedle jeho jména! :(
Vážně super změna!!!:mad:
 

DeletedUser11297

Host
No potěšila mě odměna v podobě pokusů. Dojel jsem celé první kolo, ještě mi 4 pokusy zbyly a neutratil jedinou medaili. Z těch bodů, co jsi vypsal, je mi většina volná.
1) to bylo jasné, odměny jako bazar nebo oáza se tématicky nehodily
2) ohně nestavím, může to ale zamrzet u hráčů s panickým strachem z vyplenění
3) svatyni jsem doteď dostal za celou expedici jen jednu, takže sice se mi navýšení rozměrů nelíbí, ale asi mě to moc neovlivní
4) to mě docela štve, ale v tuto chvíli nemám kam ani stavět klasický bazar (mám jich 6 v invu), takže opět mě to neovlivní
5) to bude asi stejná budova
6) dalo se čekat, nebude to asi pro všechny cechy (tak je to i myšleno)
7) první bod, který mi opravdu vadí - FB a zboží jsem dostával poměrně často a byly to ty odměny, které jsem si vždy přál -
8) to mě upřímně vyhovuje více, když byly balíčky, tam jsem měl tendenci je syslit v invu, takhle budu nucen body rovnou používat +
9) hromadný i obyčejný balíček je prostě kravina, odměna pro neaktivní lidi -
10) na staty této budovy jsem nekoukal, ale tak jako tak bych ji nestavěl, moředrapy stačí :)
11) tak tento bod je víceméně nepodstatný; pokud se cech rozhodne odemknout 4. úroveň, tak by stejně skončil první v pořadí, protože do tohoto půjdou jen ti nejlepší; menší/slabší cechy zůstanou na svém

Berte to tak, že toto je jen můj názor, nikomu ho nevnucuji. Chápu, že spousta hráčů si nahrabávala ohně, bazary etc., a tak se jim tato změna nebude líbit.
 

DeletedUser12151

Host
jj ty bazary me mrzi a dat do vinku budovu velikosti 5*6 je fakt jen bordel co bude lezet v invu, uz tak bazary jsou velke co teprve neco ve velikosti 5*6 :D tech asi moc lidi nepostavi, nebo jen ze zvedavosti a pak zbouraji,ledaze by davali body za 24 h 3
 

DeletedUser11297

Host
Tak ta farma je lepší, než bazar. Na ploše 5x12 (což jsou 2 farmy/3 bazary) dá 10 FB denně, proti tomu bazary jen 6. Zboží má na stejné ploše poměr 60/45.
Jasně, beru to variantou, že máte 3 bazary pod sebou a vyměníte je za 2 farmy, aby se to vyplatilo. A zrovna já to takto postavené mám, takže jakmile se vymění odměny, tak asi pápá bazary. :)
c738e81579c981f4.jpg
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru