Diskuze k FoE wiki

Fotřík 1.

Komentátor
Prehledne? Ucili jste se skutecne hrat podle nich? Mate vsude v textu, kde je zminena budova, technologie, material, jednotka apod. aktivni odkaz na stranku detailnim popisem dane polozky? Ne! Kdyz prijdete jako novacek, je to o pracnem hledani a listovani tam a zpet, abyste pochopili souvislosti. Na Wikia a doufam, ze ted i na interni Wiki, jsou tyto veci rovnou aktivni odkazy, takze je pochopeni hry snazsi.
 

DeletedUser11297

Host
Navíc ohání se faktem nováčkovství. Když jsem se hrou začínal, tak jsem o žádném fóru nevěděl a používat jsem ho začal až tak po půl roce. A že by mě trvalo dlouho, než jsem se v něm vyznal, se říct nedá. Je to asi o tom, jak se komu chce. Když se nechce, nepomůže ani 100 wiki stránek.
 

Svatej

Legenda
Tak já to měl naopak :D Nejdřív jsem se zorientoval na fóru a na wiki, přečetl si všechny návody co jsem našel a teprve potom jsem se ve hře zorientoval :D
 

DeletedUser12887

Host
tak největší sranda je, že jsem nejdřív prošel školou života: pokus, omyl, kolikrát to stačí, ale pro většinu spoluhráčů si myslím, že tohle bude stejně perfektní pomůcka, pokud teda se tam podívají jak si usnadnit hru a to je dobře :)
Spoustu zkušeností třeba v CvC jsem nakonec odkoukal od nepřátel něco jsem jim k tomu zase přidal a to je myslím si dobrý systém, jak získat zkušenosti, které se různých částí hry týkají :)
Je to rozdíl proti pouze farmaření, já třeba boj bral jako základ...
 

DeletedUser13913

Host
Já hraji chvilenku a když jsem se začetla do návodů na české Wiki ,tak jsem byla velice spokojená.Co jsem potřebovala vědět, jsem tam našla a srozumitelně vysvětleno a také přehledné.Děkuji moc týmu za skvělou práci a věřím ,že neděkuji jen já ,ale rádi budou i další začínající hráči.Myslím si ,že se vám to podařilo dobře.:)
 

DeletedUser7728

Host
ad. 22 Fotřík - Ano, linkované aktivní odkazy by byl velký přínos!
 

Anti Bílý

Psavec
Jak je to s aktualizací wiki? Verze hry 1.89 změnila ceny odemknutí obtížností a wiki si jede postaru.
Pak bych chtěl poprosit, jestli by odkaz na wiki nešel dát do menu pravého tlačítka myši.. hned k odkazu na fórum. Díky.
 

peepee77

Veterán
Odkaz na FoE Wiki teď naleznete v hlavních záložkách fóra

wikilwl.png
 

DeletedUser13611

Host
Ahoj, jenom malá technická k překladu https://cz.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Velkolepé_budovy

U budov: Cášská katedrála, Chrám Vasila Blaženého, Lotosový chrám, Habitat je na místo výroba použitá podpora, stejně tak je u Arcu, Observatoře a Atomia použité slovo podpora, ale logičtější by byla výroba.

Jinak co jsem to prošel, tak to není nejhorší. Sem tam létají různé fonty v nadpisech a screeny jsou samozřejmě původní z en verze, ale pro začátečníky bych řekl že to není vůbec špatné. Jenom mi tam chybí možnost dát k jednotlivým stavbám komentáře uživatelů, tím se dá reálné zjistit, co budovy dělají.

Tady bych udělal ještě drobnou korekci, aby to nebyl strojový překlad: https://cz.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Semenn%C3%A1_banka

Originál: Tato budova vám dává určitou šanci, že za pomoc jinému hráči dostanete náhodný zdroj. Také vyrábí každých 24 hodin určité množství zásob.

Návrh: Díky této budově máte šanci získat náhodný bonus (Mince, Zásoby, Zboží, Medaile, Diamanty) během pomoci jinému hráči. Také vyrabí každých 24 hodin zásoby.

Ale jinak jo, je vidět, že se tam přeložil pořádný kus textu, byť hlavně u nových věci to smrdí strojovým překladem, který někdo v rychlosti lehce upravil.
 

DeletedUser12887

Host
Tak třeba ty síně mi to nehodilo jako první, ale možná jsem tomu tolik času nedal, nicméně by se mělo připsat nebo dopsat, možnost získání byla i o Velikonočním eventu 2017 a možná i předtím, ale to je detail, jsem rád, že je celá česká wiki čím dál obsáhlejší a všem kdo na ní pracují bych tímto chtěl poděkovat.
 

DeletedUser13611

Host
https://cz.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Síň_slávy

- Pokud je motivována, poskytnutá síla pro cech je dvojnásobná, pokud není motivována, může být vyrabována.
- Renovační sada lze použít na posunutí do aktuální doby.

Opět nechutné strojvé překlady. Já do toho nechci nikomu mluvit, ale než bych vypustil něco takového do světa, tak bych si prošel stránku za stránkou (není jich zase tolik) a udělal bych základní korekturu. Kdykoliv sem někdo hodí link, tak na ty strojové překlady upozorňuji. Čeština je krásný jazky, plný rozmanitých slov a není potřeba se držet původního počtu slov a naopak lze ty věty bez problémů rozvinout:

Pokud je Síň slávy namotivována, poskytuje při výběru dvojnásobné množství Síly Cechu a není možné ji vyrabovat. Nenamotivovanou Síň slávy lze vyrabovat.
Pro vylepšení Síně slávy z nižší doby, než je současná doba hráče, lze použít Renovační sadu.

Není to nejlepší možný překlad, ale přijde mi to rozhodně lepší, než ta strojová verze. Tahle WiKi je opravdu hodně těžký projekt ve výstavbě, ani screeny nejsou z CZ lokalizace, to už rovnou mohli jít, vzít originál a aplikovat tam překladač od Bingu nebo Googlu.
 

DeletedUser12887

Host
Aha, vida no, já posledního hráče viděl Aeriane, možná jsem ten nick popletl, prchalka má 2 děti, nemá tolik času a ještě dělá support a překlad dělala Draki, ale spíš jsem chtěl trochu doplnit o co go, jinak já stejně neumím vkládat ty skripta nebo co to je, spíš můžu takhle trochu poradit a tohle třeba jsem tam neviděl.

Tak má ta stránka být obsáhlá a má se tam každý dozvědět co potřebuje i když jasný, jsem rád, že tu můžu odpovídat :)
 

DeletedUser12887

Host
feedback je jako zpětná vazba ? :)
tak jsem jí napsal
http://prntscr.com/g7zilo - síň slávy - síla cechu
http://prntscr.com/g7zj9p - síla cechu z CE

produkční budovy, tuším bazar, ale ruku do ohně bych za to nedal, tak třeba to je pro některé bezvýznamné, ale pro začínající hráče, naopak dobré vědět, taky jsem jednou začínal hrát a později, než uplakaní mistři světa :)
 
Nahoru