Diskuze k Fotbalovému poháru FoE 2019

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Svatej

Legenda
Já na tuhle výběrovku čekal, ale teď jsem si uvědomil, že druhej Tholos vlastně ani nechci :-D
Dotaz... Máš ve městě terasovitou farmu?
poddotaz.... pokud ano, kolikrát za den jí zvládáš vybrat?
podpoddotaz... porovnal sis reálnou výrobu na plochu (jedno jestli FB nebo zboží) tholosu 10 lvl a terasovky?
;)
Já zboural jednu terasovku a postavil další 10lvl tholos a na ušetřeném fleku 2x zmenšenou studánku... Fajn navýšení výroby. :)
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Dotaz... Máš ve městě terasovitou farmu?
poddotaz.... pokud ano, kolikrát za den jí zvládáš vybrat?
podpoddotaz... porovnal sis reálnou výrobu na plochu (jedno jestli FB nebo zboží) tholosu 10 lvl a terasovky?
;)
Já zboural jednu terasovku a postavil další 10lvl tholos a na ušetřeném fleku 2x zmenšenou studánku... Fajn navýšení výroby. :)

Když to vezmeš takhle, tak určitě ano. Ale budu chtít přejít do další doby a budu potřebovat renovačky tak jako tak, takže jeden event tomu budu muset obětovat. A tak nějak věřím, že budoucí eventy nabídnou lepší budovy než Tholos. Takže lepší obětovat event s teoreticky horší budovou. Kdyby to byl kostelík, kolos, pagoda nebo veletrh, tak neváhám a jdu do budovy :)
 
Já si nějak nevybavuju event, kde by byly zlaté odměny nejefektivnější. Příjde mi, že na daily to je většinou stříbro, bronz... v tom jednom fotbale to byl myslím dokonce ten největší línej "patlal" :-D Ale možná to bývalo i naopak, těch eventů je poslední dobou hodně a ne vše držím v hlavě :) Jinak já mám z minula myslím 3 vylepšení, ale jak jsem psal, počkám na renovačky, to se bude hodit víc do budoucna. Pokud máš ale dohromady 8 vylepšení, tak ty dvě sady by ti ještě mohly a měly padnout, až (pokud) budou znovu k dispozici ;-)
Tady jsou ovšem dva druhy výhodnosti. Jedna co se týče procent na jednotlivé výhry, druhá na zdolanou vzdálenost čehokoliv, kde se event momentálně odehrává. Já jsem nebral v potaz první kritérium, protože je jasno, že tady hráč prostě hraje proti soupeři, kterého málokdy porazí a férovost partie se podobá skořápkám u maringotky. Jestli má na denní speciálku 7% anebo 12% je výsledně šumafuk, protože +/- 90% tvoří plevel, s prominutím. Podívejme se na to podrobněji. Hráčka Annie Brown, má speciálku 12%, dále čtyři další ceny s pravděpodobností 21% čili tam není žádná jednotlivá výraznější odchylka. Nicméně...každá z těch výher je +/-2x pravděpodobnější, než ta hlavní. Tohle je prosím pěkně strop výhodnosti, kam se dostáváme. Největší hrůza je však Frankie Parker, tam máme 8 % speciálku, 8% jakousi cenu útěchy, dále 24% a 2x 30%. Takže vlastně dvě možnosti zde převyšují pravděpodobnost zisku speciálky 3.75x. Fakt tohle může/má někoho bavit? Vážně může někdo v něco doufat? Těžko. Takže jsem zvolil taktiku rychlého úprku přes hřiště a doufání, že se umístím snad v bronzu, případně stříbru. Žel tady je ona výhodnost 50%. Jak jsem přirovnal ke zvířátkám, stříbrná labuť lepší než zlatý jelen, ten lepší než stříbrný mýval, ovšem tento zase lepší, než zlatá žirafa. Atd. Já jsem zde vsadil na všechny zlaté vyjma vyloženě otřesných cen u zlatých fotbalistek, v ojedinělém případě. Bohužel, no.
 

Dan 77

Veterán
a šancí na denní odměnu, takže kombinace 12% bronzů a stříber, podle nabídky. Používal jsem taky jednu zlatou hráčku, co má mimo 12% šance na speciálku
Není 12 % jako 12 %. Leckdy je lepší jít i do 7 %, pokud je cena za přihrávku té hráčce aspoň poloviční, aby energeťáky nedošly tak rychle a pokusů bylo víc. Na speciálky byly nejlepší jednoznačně bronzové hráčky, ale taky zdaleka nejhorší k překonávání vzdálenosti za co nejnižší cenu (tzn. o to méně gólů a gólových odměn). Na vzdálenost stříbrné a zlaté na okrasu nebo jako chyták.
Takže jsem zvolil taktiku rychlého úprku přes hřiště a doufání, že se umístím snad v bronzu, případně stříbru.
Tady se netřídí do lig podle počtu gólů, ale podle počtu utracených energeťáků (je jedno, jak (ne)efektivně utracených).
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3903

Host
Není 12 % jako 12 %. Leckdy je lepší jít i do 7 %, pokud je cena za přihrávku té hráčce aspoň poloviční, aby energeťáky nedošly tak rychle a pokusů bylo víc.
Proto tam taky píšu, že dalším kritériem pro výběr byla výhodnost posunu po hřišti vpřed a proto jsem volil zlatou střední cestu v poměru cena/šance/posun, podle toho, co se zrovna nabízelo.
 

d arvit

Odborník
já pořád nechápu tu posedlost renovačkama,
buť jsem v jedný době docela dlouho a stihnu jich nashromáždit dost na klidný přechod nebo dobama přelítávám tak rychle že nemá cenu renovovat všechno každou dobu (od ledovky dál chápu že člověk se v jedné době zasekne na měsíce chtíc nechtíc, ale zase na druhou stranu dost renovaček napadá z eventů a expedic)
navíc jich ve finále neni nutně ani moc potřeba. prakticky jen na pár eventových budov a možná nějakou terasovku, a to jsou ještě eventové budovy omezené tim že se hlavní ,,odměna" nezvyšuje nebo jen velmi pomalu, např. u budov typu řečníkův koutek 1% útoku každé 3 doby, a plácat renovačku na to abych z té budovy vytáhnul o pá lidiček, zlata, spokojenosti víc v situaci kdy jich moc nemám mi nepřijde smysluplný..
na druhou stranu až já půjdu do nové doby tak budu renovovat asi i stromy okolo města abych trochu vystřílel zásoby renovaček v inv. a to i přesto že mám nějakou svatyni snad ještě z budoucnosti, ale prostě mě to to netrápí, bod dává stejný jako v každý jiný době a zlato opravdu neřešim..
 

dudasek

Znalec
renovaček se musím zastat-jako majitel dynamické věže se snažím motivovat/zušlechťovat nejvyšší dobu kvůli zboží-přesně je vidět priority hráče:co si renovuje chce zřejmě nejvíce využít a tím i M/Z padne na správný cíl..
že se nerenovují svatyně je docela škoda-kvůli pár mincím,kterých má ve vyšší době každý miliardy se to nevyplatí.

nejčastější cíle:
terásky(zboží),kolos,pagody,černá věž,zimní kostelík,památník hrdinů,maharádžův palác,tholos,šachovnice,moštárny,podzimní mlýn,síně slávy,temná brána...
pro bojechtivé:
budovy soutěřících,kolotoče,třešňové sady,řečníkův koutek,pirátská /obchodní.. loď,b.rotunda,mramor.brána,Yggdrasill.....

tuláci,studánky a věže vítězství se navyšují na aktuální dobu automaticky,,,
 

d arvit

Odborník
a jsme přesně u toho
jasně, chápu pár terasek na zboží (stejně zastávám názor že je lepší vytáhnout frontík/hrad)
ale třeba bojechtivé eventovky jsou většinou pevně dané (loď, yggrassil, sakury) nebo jdou 1% ob 2/3 doby, řečníkův koutek a spol, pagoda, kolotoč, kolos
čímž se vracíme k původní otázce - čekat na renovačky abych zvednul eventovky kvůli zlatu, lidem, spokojenosti?, ne, kvůli zboží?? ano proč ne ale proti hovoří duo frontík/HH nebo dokonce záměr - já je schválně nechávám ve starších dobách (1-3) aby vyráběli starší zboží ke kterému bych se musel jinak dostávat přes obchod a pořád řešit zásoby, takhle mi pomalu každý den příbývá zboží po troškách bez starostí :)

ale proti gustu, nebudu nikomu řikat jak to má hrát, jen mi prostě přišlo divný se v eventu/ech zaměřit na obecně dostupnou a minimálně potřebnou věc místo dané hlavní/ jedinečné odměny (kolotoč, sakury, saně atd..)
 

Dan 77

Veterán
já pořád nechápu tu posedlost renovačkama,
buť jsem v jedný době docela dlouho a stihnu jich nashromáždit dost na klidný přechod nebo dobama přelítávám tak rychle že nemá cenu renovovat všechno každou dobu
...
navíc jich ve finále neni nutně ani moc potřeba. prakticky jen na pár eventových budov a možná nějakou terasovku, ...např. u budov typu řečníkův koutek 1% útoku každé 3 doby
...
Ty máš na skladě 50-100 renovaček? Já teda ne, nedávno jsem všechny (něco přes 40) využil při přechodu na Mars, což určitě není spojeno s rychlým přelítáváním (periodicita vycházení nových dob je známá).
A to je používám většinou jen na budovy produkující zboží, taky na síně slávy a taky (ale to už je fakt menšina) na budovy, kde se má náhodou zvednout (podle dopředu zjištěných a potvrzených informací) útočný bonus aspoň o to 1 %. Počet speciálek vyrábějících zboží se dejme tomu po pár eventech trochu zvedne a navíc se v další době mají zvednout bonusy u Řečníkova koutku (event na odchod jednoho vývojáře), Šachovnice (Einstein) a Botanické rotundy (Čingischán) - pokud se nezmění periodicita 3 dob, kdy se útočný bonus zvedá např. v Moderně, Zítřku a v Oceánce (https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Speaker's_Corner).
Takže minimálně potřebuju 50 renovaček do příchodu nové doby (Kolonizace planetky Ceres/Cerery), z toho mám zatím jen 7 renovaček, nasbíraných právě v tomto eventu, když byla jako denní speciálka.
  • A proč budovy vyrábějící zboží? Chci ho mít co největší denní přísun, když je ten výzkum posledních pár dob tak hodně drahý (jinak by mi to bylo fuk... a Frontenac mám na 62 a Himeji na 60). Starší zboží nepotřebuju na nic, to dostanu zadarmo při směně zboží za body do svojí VB a pak se taky nechávají na stavbu VB v cechu zadarmo, anebo za pár šupů (100-250 bodů, tj. 10:1), takže to ani nemá smysl ve velkém prodávat, spíš tak jenom mít na pomoc cechovníkům se směnou a výstavbou VB.
  • Síně slávy snad netřeba vysvětlovat, že jsou nejvíc prospěšné renovované do aktuální doby - jinak by je člověk ani nemusel stavět teda.
  • Útočný bonus se dá sice snadno dostat, ale proč zaplácat město třeba 10 budovami soutěžících a 20 kolotoči, když můžu jednou za čas použít na pár budov renovačku. Ale oba přístupy asi mají svoje.
  • A pokud bych chtěl renovovat i všechny svatyně znalostí, tak to počítám dalších 50 renovaček (celkem 100), ale na ty svatyně mi renovačky nikdy nezbývají, asi je nebudu renovovat nikdy - ale jak píšeš, renovovat svatyně rozhodně není nějaká priorita.
renovaček se musím zastat-jako majitel dynamické věže se snažím motivovat/zušlechťovat nejvyšší dobu kvůli zboží-přesně je vidět priority hráče:co si renovuje chce zřejmě nejvíce využít a tím i M/Z padne na správný cíl..
že se nerenovují svatyně je docela škoda-kvůli pár mincím,kterých má ve vyšší době každý miliardy se to nevyplatí.
nejčastější cíle:
terásky(zboží),kolos,pagody,černá věž,zimní kostelík,památník hrdinů,maharádžův palác,tholos,šachovnice,moštárny,podzimní mlýn,síně slávy,temná brána...
pro bojechtivé:
budovy soutěřících,kolotoče,třešňové sady,řečníkův koutek,pirátská /obchodní loď,b.rotunda,mramor.brána,Yggdrasill.....
Na svatyně se stejně dostane, aspoň tak jsou po mnohých opravách chyb v tomto směru nastaveny priority, kam má motivace při automatické pomoci padnout - ale pak nedostaneš z Dynamičky to nejdražší zboží pro směnu dolů no. Některé z tebou jmenovaných budov navíc nejdou motivovat nebo nevyrábí ani zboží (moštárny, temná brána, kolos). U Kolosu se ale zase zvedá útočný bonus. U Yggdrasilu, Lodi, Budovy soutěžících ani setových budov poskytovaný bonus nezávisí na věku.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
Ty máš na skladě 50-100 renovaček? .
jop
T(podle dopředu zjištěných a potvrzených informací) útočný bonus aspoň o to 1 %. Počet speciálek vyrábějících zboží se dejme tomu po pár eventech trochu zvedne a navíc se v další době mají zvednout bonusy u Řečníkova koutku (event na odchod jednoho vývojáře), Šachovnice (Einstein) a Botanické rotundy (Čingischán) - pokud se nezmění periodicita 3 dob, kdy se útočný bonus zvedá např. v Moderně, Zítřku a v Oceánce (https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Speaker's_Corner).
.
na tyhle budovy bude platit až osídlení Ceresu, takže tam jsem v klidu, s kolotoči počítám, sám jich mám docela dost, každý % se hodí :)

na síně jsem popravdě zapomněl

starší suroviny samozřejmě nemyslim ty prastaré, ale ty mezi mojí aktuální erou a erou kterou mi produkují VB (prales a spol)
já si schválně nechávám něco na zboží z oceánky (pár eventovek a santovy saně), virtuál bude poskytovat nová VB SG, ale zatim jí nepotřebuju, zásoby budky mám a ledovku budu produkovat až se rozhodnu jít do marsu - v tom okamžiku budu mít zajištěn příjem zboží (budka - staré zásoby, ledovka - VB, oceánka - eventovky a saně, virtuál - SG, mars - frontík a hrad)
neni to nutný takhle dělat, ale jak řikaji hoši od bobří řeky - lepší být připraven na cokoliv :rolleyes: a nepokládám za nutné mít všechno produkující suroviny v jedné době když netrpim nouzí.
navíc se o suroviny dané doby nejvíc postará japonská vesnička :eek: v kombinaci s galaxií a Yggrasilem
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Tady jsou ovšem dva druhy výhodnosti. Jedna co se týče procent na jednotlivé výhry, druhá na zdolanou vzdálenost čehokoliv, kde se event momentálně odehrává. Já jsem nebral v potaz první kritérium, protože je jasno, že tady hráč prostě hraje proti soupeři, kterého málokdy porazí a férovost partie se podobá skořápkám u maringotky. Jestli má na denní speciálku 7% anebo 12% je výsledně šumafuk, protože +/- 90% tvoří plevel, s prominutím. Podívejme se na to podrobněji. Hráčka Annie Brown, má speciálku 12%, dále čtyři další ceny s pravděpodobností 21% čili tam není žádná jednotlivá výraznější odchylka. Nicméně...každá z těch výher je +/-2x pravděpodobnější, než ta hlavní. Tohle je prosím pěkně strop výhodnosti, kam se dostáváme. Největší hrůza je však Frankie Parker, tam máme 8 % speciálku, 8% jakousi cenu útěchy, dále 24% a 2x 30%. Takže vlastně dvě možnosti zde převyšují pravděpodobnost zisku speciálky 3.75x. Fakt tohle může/má někoho bavit? Vážně může někdo v něco doufat? Těžko. Takže jsem zvolil taktiku rychlého úprku přes hřiště a doufání, že se umístím snad v bronzu, případně stříbru. Žel tady je ona výhodnost 50%. Jak jsem přirovnal ke zvířátkám, stříbrná labuť lepší než zlatý jelen, ten lepší než stříbrný mýval, ovšem tento zase lepší, než zlatá žirafa. Atd. Já jsem zde vsadil na všechny zlaté vyjma vyloženě otřesných cen u zlatých fotbalistek, v ojedinělém případě. Bohužel, no.
Jak píše Dan, možná je to 7%, ale pokud těch 7% zkusím 2x a 12% jen jednou za stejnou cenu, určitě budu zkoušet ty 7%. Kolikrát mi padla daily odměna i ze šance myslím 5% (nevím v kterém eventu to bylo). Statistika tu nefunguje úplně tak jak má, a ze zkušenosti se my osvědčilo volit budovy co mají největší účinnost počet surovin/% šance. Tzn. tam kde vychází 1% šance nejlevněji, to beru. Ale je fakt, že i tohle je jen naklánění štěstíčka na tvou stranu, ale ve výsledku tě to může stejně bodnout do zad - z karnevalu mám 2 full sady na 2. úrovni. Z toho jednoho fotbalu mám pilíř vítězství pouze na lvlu 6... Ale taky je pravda to co říkáš - pokud není nějaký upgrade jako daily odměna (třeba archeologie), tak se pro sichr získání max. lvlu vyplatí více postupovat co nejvíc vpřed. Ejkej, pokud mi jde o Tholos, beru nejlevnější %. Pokud mi jde o ty řecké sochy, snažím se dojít co nejdál (dát co nejvíc branek).

já pořád nechápu tu posedlost renovačkama,
buť jsem v jedný době docela dlouho a stihnu jich nashromáždit dost na klidný přechod nebo dobama přelítávám tak rychle že nemá cenu renovovat všechno každou dobu (od ledovky dál chápu že člověk se v jedné době zasekne na měsíce chtíc nechtíc, ale zase na druhou stranu dost renovaček napadá z eventů a expedic)
navíc jich ve finále neni nutně ani moc potřeba. prakticky jen na pár eventových budov a možná nějakou terasovku, a to jsou ještě eventové budovy omezené tim že se hlavní ,,odměna" nezvyšuje nebo jen velmi pomalu, např. u budov typu řečníkův koutek 1% útoku každé 3 doby, a plácat renovačku na to abych z té budovy vytáhnul o pá lidiček, zlata, spokojenosti víc v situaci kdy jich moc nemám mi nepřijde smysluplný..
na druhou stranu až já půjdu do nové doby tak budu renovovat asi i stromy okolo města abych trochu vystřílel zásoby renovaček v inv. a to i přesto že mám nějakou svatyni snad ještě z budoucnosti, ale prostě mě to to netrápí, bod dává stejný jako v každý jiný době a zlato opravdu neřešim..
Asi máš teda na renovačky štěstí. Jinak z eventu ti to napadá právě jen když obětuješ daily a jdeš po nich, jinak mi padne s bídou jedna. Z expe jich teda taky moc nemám, možná jednu-dvě na 3 týdny... Renovuju kvůli zboží - nemám frontíka - na mě moc zásekovej, ale časem postavím. Používám sáňkaře + další speciálky, takže cca aspoň 30 renovaček na přechod do nové doby. Jinak já se sekl šíleně (a zbytečně) dlouho v pozdním a koloniále, teď jsem v pokroku, tak se to snažím trochu dohnat, abych třeba jednou mohl hrát aktuální content :) V pozdějších dobách jich možná padá z expe víc, ale zatím celkem bída (zato mám milion tváří starověku :-D) a nevím kde jinde je nabrat. A terasovky nerenovuju, protože na to prostě renovačky nemám, ale v nich přednostně vyrábím FP, takže to není zas tolik potřeba.
 

Dan 77

Veterán
D arvit: Tak mi je pošli, když jich máš takový přebytek. :p Mně by se hodily, škoda, že poslat nejdou. :D Jeden čas jsem měl i nedostatek dokonce i sad vlastní pomoci, to jsem měl totiž nedostatek motivací na svatyně, síně atd. :D
Jinak surovinou produkci máš pokrytou komplet, to se ti musí nechat. Já nějaké zásoby Oceánky mám a ještě ji můžu prodávat, od Cerery bude padat i z velkolepek, takže docela fajn.
navíc se o suroviny dané doby nejvíc postará japonská vesnička :eek: v kombinaci s galaxií a Yggrasilem
Ty jo, to bude hodně silná produkce z té budovy z japonské osady.
 

dudasek

Znalec
taky nebude zadarmo-to rozložení osady bude chtít kombinatoriku-jakou budovu zvolit...jestli například 3*1,nebo 1*3...
 

peepee77

Veterán
Renovačky jsou v eventech většinou taky můj hlavní cíl. Renovuju budovy na zboží a útok.
Pro případ potřeby staršího zboží mám v inventáři terasky ze starších dob takže vítám i uložení budovy abych mohl případně udělat výměnu z novějších na starší. Terasky se snažím nerenovovat a když už tak třeba jen 2 nebo 3 a pak případně vyměňovat za ty co naberu z expe...na konci bývá celkem často
REN.jpg
 

DeletedUser12887

Host
Podle mě tenhle event není na renovacky ideální a třeba v tom Marsu se víc vyplatí ty suroviny aspoň z počátku a na renovacky bude snad kolo štěstí nebo na podzim sběr jablek, ale tak každý potřebuje něco jiného, pravděpodobnost získat renovacku od fotbalistky se rovná téměř nule, takže spíš jde stejně o ta vylepšení.

Na útok byl lepší ten event co šel předtím, jeden kolotoč 7 % a renovacky koneckonců šly získat nějakým způsobem taky a nebylo potreba renovovat 7 staveb, ale stačilo postavit jednu.

Výběrová sada na Tholos to znamenalo zkusit štěstí s tím, že může klidně padnout taky nic nebo poslat několik tisíc dia s výsledkem nejistým.

Zatímco třeba ta božská sada výběrová jako novinka padla poměrně často.

Každopádně tohle beru spíš jako doplněk a ve finále uhraju místo jedny posvátný stráže budovu co bude dávat 2 FB a nebude potřeba motivace

Za sebe jsem měl radši ten starší model, tam se dalo utratit diamantů taky spousta, když už jde v druhý řadě i o tohle a nakoupit si mohl co člověk potřeboval nebo chtěl taky a poměrně na jistotu, zatímco teď je to všechno nejistý úplně a může to klapnout, ale taky vůbec nemusí a akorát to některé úplně odradí nebo zrujnuje.

Problém v tom původním systému akorát by byl ten, že už je spousta sousedů neaktivních a tím pádem by si tam musel člověk hrát sám, což dříve právě nebylo a hrálo zpravidla téměř celé sousedství

Farmy jsou dobré nechávat i v ty starší době, z čehož plyne, že renovacky tolik potřeba nejsou a vyhrajou se farmy nové, jenže s přechodem na novou éru se hodí většinou zboží aktuální éry, na Marsu obzvlášť a jestliže budu mít hodně zboží z nejvyšší éry, je v tyhle konkrétní vysoká pravděpodobnost, že si koupím klidně i to z nižší doby. Ledová padá z budov.
Nicméně souhlas když ještě se postupuje nahoru, je dobré to tak dělat.

Starší myšleno třeba oceanskou, jinak samozřejmě už se celý tresu, abych si nakoupil třeba železnou o 20 dob nižší.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Na Betě bylo dvakrát, ale není nutné, aby to bylo dvakrát i na live serverech.
K tomu právě nabízeli za diamanty záhadnou truhlu obsahující šanci 10 % na vylepšení Tholu (koupit bylo možné max. 7×).
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru